Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

govinda
19. apr 2010

to vážne? No tak to by som bola ozaj v siedmom nebi 😵 😵 😵 . Kingstonka, škoda, že nemáš grafík 😠 😀 - Ale myslím, že 15DPO je už dosť na to, aby vyšiel testík. Lebo je dôležité, kedy bola ovulka a vlastne keď uhniezdeniu vajíčka dochádza cca 7-10DPO, tak to je už tak ok na testík 😉

kingstonka
19. apr 2010

ja viem... ale skusim do tej stredy vydrzat.... ja ked su tie ciarky slabe tak potom len rozmyslam, ci naozaj ci to nie je len falosne pozitivne a testujem donemoty- tak ak uz maju byt- nech su poriadne ak nie usetrim testy co mam doma

govinda
19. apr 2010

kingstonka, jasné, veď to je presne ten dôvod, prečo ja tak otáľam s testovaním 😀

strouzek
19. apr 2010

baf jsem zpět, manža mi vzal malou ven tak bych měla žehlit ale jaksi se mi nechce 😝

govi no jo já vím to znám plno bílých testů pokaždý jsem si říkala že příště už to kašlu že budu zase zklamaná ale stejně jsem si nakoupila tuny testů a testovala jak magor každej měsíc, stála u okna vytahovala očima imaginární čárky ... 😀 takže proto nechápu jak někdo může odolat 😎

strouzek
19. apr 2010

holky sakra testujte, já u Neluš měla 13 dpo stejně silný dálnice tož není možný že byste tam nic neměli kdyby něco bylo 😉

govinda
19. apr 2010

stroužek, ani sa ti nedivím, že sa ti nechce žehliť 😀 . Ani mne by sa nechcelo 😀
ja jednoducho ani nemám čím testovať, takže ma to ani nemôže lákať 😅 .

strouzek
19. apr 2010

govi já i kdybych měla jet autem 100 km tak bych si pro ten test zajela 😀 však si viděla mojí testománii ne?? 😀
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/strouzek/alb...

govinda
19. apr 2010

strouzek, videla 😀
ja nemôžem ísť kupovať test, aj keby som chcela - som na PN sama doma, manžel do večera v práci a ja ešte neviem poriadne chodiť, odkedy mi dali dole sadru 😀
A včera som bola v obchode, zašla som do lekárne a pýtala som mamatest a tam mi dali rapiclear. Nato som ja tete lekárničke povedala, že rapiclear je nespoľahlivý a povedala mi, že každému vyhovuje, že len tu mladá pani vymýšľa 😠 . Tak som teda nekúpila nič, lebo rapiclear fakt nechcem. Takže snaha bola ... 😀 😀 😀 . Ale aj tak by som netestovala dnes ani zajtra, ale až vo štvrtok 😀

govinda
20. apr 2010

tak kočky, začínam klesať: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

shandy
20. apr 2010

govi toto by som pokles nenazyvala 🙂 , uvidime, co zajtra 😉
aku zvyknes mavat dlhu LF?

govinda
20. apr 2010

shandy, no tak ja ani neviem, akú dlhú lf fázu mám. Ovulku som totiž mávala len po clostile a vtedy som brala duphaston a to sa LF rôznila, ale 17 dní to bolo cca.
Minulý cyklus som malal ovulku akosi spontánne, bez liekov a tam bola LF 147 dní, takže rátam, že aj teraz by to mohlo byť smerodajné, takže zrejme zajtrajšok rozhodne 😒

govinda
20. apr 2010

oprava, LF bola 14 dní (nie 147 😀 )

jerrymona
20. apr 2010

baby, vy ste toho popisali, clovek to tu nestiha citat.

govinda, len este nesmut. pozri sa na moj graf. v zivote som si nemyslela, ze s takym grafom otehotniem.

kingstonka, aj tebe drzim palceky. 🙂

ja dnes slavim narodeniny. nemyslela som si, ze ma ten okruhly vek tak dostane. 😒 😀 😀

govinda
20. apr 2010

jerry, idem omrknúť tvoj grafk
a k tvojim krásnym okrúhlinám prajem všetko, všetko najlepšie, zdravé miminko a hlavne nech sa ti splní všetko, čo si želáš 😵

strouzek
20. apr 2010

brý ránko holky 😵
tak co? testoval už tu někdo?? 😀

jerry moc moc gratuluju k narozkám, hodně štěstíčka, zdravíčka a hlavně ať se ti krásně těhulkuje, tentokrát budou ty narozky hezčí viď? 😵 a počkej příští rok,to už budeš mamina na plnej úvazek, já mám narozky ve čtvtek bude mi 27 let a dárek jsem dostala už v březnu 😀

strouzek
20. apr 2010

govi já grafík nikde nemám ale taky jsem měla křivku divnou teploty nízký, dokonce jsem si myslela že nebyla ovulace a tak jsem jí pořád vyhlížela a ono těhu 😀 😀 takže grafy ač jsou dobrá věc neukážou všecko, takže val pro test a hotovo 🙄 😀

govinda
20. apr 2010

stroužek, takže ja stále testy nemám doma a takto na PN, no ani nemôžem ísť kúpiť 😀
Zajtra uvidíme teplotu, zreje by zajtra mala prísť mrcha podľa lf 😒

strouzek
20. apr 2010

govi tož to nesmíš tu PN tak dodržovat , jájsem na PN chodila všude ale je fakt že jsem měla zařízený že kdyby něco dostanu od známý zubařky razítko

govinda
20. apr 2010

no ja nemám nikoho, kto by mi len tak razítko dal 😒 . Ale veď už mi PN pomaly končí, tak jto nechcem dokašľať teraz na konci

strouzek
20. apr 2010

no tak jedině jít hned ráno, nemáte tam nějaký hypermarket?? ty se otvírají v 7 ráno a kontroly chodí nejdřív v 8

govinda
20. apr 2010

poblízku nemám hypermarket 😒 . Ale veď už do zajtra vydržím, to vbehnem do lekárne a keď neklesnem ešte viac, prípadne keď ma nepredbehne mrcha, testnem vo štvrtok 🙂 . Ale mám taký ciťák, že skôr ma predbehne tá hnusná mrcha 😒

simasla
20. apr 2010

Krásné ráno 🙂
jerry - hodně štěstíčka, zdravíčka nejen pro miminko, ale i pro tebe.. spoustu lásky.. prostě všechno nejlepší 😵

strouzek
20. apr 2010

govi no jo ale ta nejistota, to by mě zabilo, já neumím na nic čekat a hlavně ne na pozitivní test 😀
ahoj simi

kingstonka
20. apr 2010

dobre rano
jerry -vsetko najlepsie k narodeninam!
ja som este tiez netestovala - vcera ma uz bolelo brucho ako presne pred mrchou tak asi nic z toho ale nadej este je... ak do zajtra nic tak zajtra 100% testujem..
dnes sme hore od 5 h...na 6h som si uz pri mojej malej zvykla ale ak mieni vstavat o 5 lebo u je vidno a vecer tiez o hodinu neskor chodi spat lebo je este vidno- dufam , ze druhe dieta bud epravy opak tohto prveho-co sa tyka spanku 😉

strouzek
20. apr 2010

ahoj kingst

holky vy jste vyhlásili bojkot testům či co?? já tu netrpělivě čekám na vaše testíky a vy nic 🙄 😀

kingstonka
20. apr 2010

😀

govinda
20. apr 2010

strouži, 😀 😀
No vidíš, tak zajtra testne kingstonka a ja vo štvrtok (stále platí, že keď ma nepredbehne mrcha 😠 )

krupcanda
20. apr 2010

Ahoj holky, po delší době se opět hlásím .... Mám za sebou další odběry. Výsledky jsou TSH 0,814; ft4 8. Jen pro porovnání, moje hodnoty v lednu před léčbou byly TSH menší než 0,005, ft4 48,9. Doktorka byla nadšená, i když mi to ft4 kleslo až moc, ale nijak ji to nevzrušilo. Takže teď už beru jen 1 x denně Thyrozol, začátkem června jdu zas na krev, pokud budou hodnoty stabilní, objedná mě na operaci. Už aby to bylo ....
Jinak holky, vyhnaly jsme s mamkou na krev pro ujistotu i segru. Hodnoty měla vpořádku, ale vysoké protilátky. Na sonu ji zjistili uzly. Takže 25.4. nastupuje na operaci. I když jsem nevěřící, budu se modlit, aby to měla čistý. Jináč bude muset podstoupit radiojod a to už není prdel. 26.6. se vdává, ptala se doktorů a říkali, že i kdyby na ten radiojod musela, nic rušit nemá, že do tý doby bude vpohodě.
Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Díky moc a mějte se!

strouzek
20. apr 2010

ahoj krupi no super že léčba zabrala, a je dobře že si vyhnala i tu ségru , operace se nebojte je to v porovnání s porodem prkotina, já už o jizvě ani nevím 😉
co se týče radiojodu tak neboj zbytečný se nervovat dopředu, bude to mít v pořádku, jen malé % štítek je na hystolce pozitivních

jinak ten radiojod fakt není prdel, byla na tom naše sousedka kdysi, to ti něco dají vypít a pak jseš týden zavřená v karanténě, nikdo k tobě nesmí dávají ti jídlo pod dveřma, takže na psychiku šílenost. hlavně jí to špatně namíchali takže jí to štítku spálilo a pak musela ještě i na operaci. když tě pustí domů nesmíš pobývat blízko dětí těhotných atd. takže i s manžou bys nesměla být ještě nějaký čas blízko sebe na méně než 2 metry či tak nějak. no prostě hnus, to radši operace, šmik a je klid do konce života 😉

strouzek
20. apr 2010

jinak po jodu se nesmí rok dva otěhulit než to z těla vyprchá