Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

kingstonka
21. apr 2010

chcela som pridat fotky testov ale na fotke vyzeraju pekne a v pocitaci uz skoro nic nieje vidiet......
govinda- zajtra cakam dobre spravy od teba...

strouzek
21. apr 2010

ahoj holky jsem tu na skok, chceme jít s malou ven a odpo mám návštěvu

kingst moc gratuluju k čárečkám 😵

simi paráda jen tak dál, já říkala že to z tebe u doktora opadne ale věř že bát se budeš na každou kontrolu 😅

shandy
21. apr 2010

kingst nieco mi uslo? tehulka? 😅

strouzek
21. apr 2010

vendulko moc mě to mrzí , tolik jsem ti to přála, já vím že nechceš utěšování od těhulí a mamin ale já jsem to zažila na revizi jsem byla ve 12 tt takže vím jak ti je, vím že teď máš pocit žesi na tu bolest sama protože nikdo nemůže pochopit jak ti je a tím si asi musí projít každej, mě taky nepomáhalo utěšování.jediný co ti ale chci poradit hlavně o tom hodně mluv s přítelem, to byl problém u nás já si tak myslela že trpím jen sama že jsem zapomínala na bolest manži a ten přitom trpěl ještě o to víc a díky tomu jsme se začli sobě vzdalovat. drž se vendulko bude líp, zní to teď blbě ale bude, mě ta bolest z potratu nepřešla ani doteď ale naučila jsem se s tím žít 😔

simasla
21. apr 2010

holky díky - kingst - no tak gratulace největší k čárečkám 🙂 😵

shandy
21. apr 2010

kingst tak gratulaaaaaaaaaaacie 😅 😅
govi, tak sa zajtra pekne pridas 😉
inak baby ja mam zas vysledky z hematologie a mam kombinaciu dvoch trombofilnych mutacii, takze si budem od odberu cele pripadne tehu pichat injekcie na riedenie krvi....

strouzek
21. apr 2010

shandy to je mi líto že ti našli ty mutace ale co vím má to dost lidí, někdy pomůže jen víc listovky. ty máš ale asi něco vážnějšího že ti dají injekce, no což pro mimčo to zvládneš hlavně že to bude pohlídané a ví se kde je chyba 😉

kingstonka
21. apr 2010

dakujem vam - v piatok pobezim na krv- viem, ze by som mala uz zajtra ale zial velmi blby tyzden- nema mi ostat kot pri malej- a endokr. ma 20km vzdialenu a len na krv som minule cakala 3 hod :(
a prave pijem bezkofeinovu kavicku-som zvedava dokedy mi to vydrzi

carrie84
21. apr 2010

Hello ladies 🙂

Simi - gratulujem k srdiecku. Len tak dalej, dievca 😉

Kings - jeeeeej, gratulujem k // ciarkam! 😵

estrellita
21. apr 2010

kingston: supeeeer 😵 😵

shandy
21. apr 2010

strouzi no jo, co uz narobis 🙂
hej listovku mam tiez naordinovanu. no ja mam tu najzavaznejsiu mutaciu v kombinacii s dalsou menej zavaznou. hematologicka bola tak 50 na 50 ze ci pichat ale v CAR-e povedali, ze odporucaju. tak ja posluchnem 🙂
ak by to nahodou nedopadlo, tak by som si to vycitala do konca zivota, ze som s tym mohla nieco urobit...

katrin21
21. apr 2010

caute :((((
Vratila som sa prave od endokrinologicky...
FT 4,
TSH 0,008..
:( diagnoza hyperfuncia st. zlazy...

Je mi do placu ,lebo neviem, co mam robit... vraj budem na liekoch dlho, mozno navzdy.... dala mi aj nieco na ten rychly tep....
Ale dorazila ma jej poznamka, ze tehotna byt nemozem, lebo te liek sa nesmie.... ze hypo nie je problem, ale hyper je...... a ze by som nedonosila,alebo by dieta nebolo zdrave.. :(
vraj by ma mohla pripravit na operaciu po par mesiacoch a len potom by som mohla opd umelymi hormonmi snazit o dieta... strasne ma to polozilo.... tak tuzim po babetku, chapete, a teraz toto.... neviem, co mam urobit... mozno pockam do juna, kedy mam ist na Kontrolu a potom jej asi poviem, ze nech idem na operaciu, nech ma chysta na to.... lebo co ine? ak chcem dieta? nemam chut sa dat rezat,ale...... je nejaka ina moznost? fakt je len toto?

katrin21
21. apr 2010

ktora z vas ma hyperfunckiu, nie hypo.... je tu taka???? ake mate vyhladky????

helisek84
21. apr 2010

ahojky

katrin, já měla hyperfunkci...ale i hypofunkci...měla jsem autoimunitní, střídaly se mi obě funkce. nakonec to vyřešila operace. včera jsem byla na první pooperační kontrole u endokrinologa. bohužel u mě je (byl) ještě jiný problém. takže pokud chceš, tak písni IP. a hlavně nevěš hlavu, mám pro tebe dobré zprávy 😉

govinda
21. apr 2010

kočky, nestíham čítať, čo ste popísali.
No ostávam ďalšie 2 týždne na PN, dokonca som bola na ultrazvuku pre podozrenie na trombózu, ale našťastie sa nič nepotvrdilo.
Mamatesty kúpené 😀
sim, gratulujem k srdiečku 😵
kingstonka, si mala //? 🙂 🙂 🙂 Gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵

katrin21
21. apr 2010

no.. mne napisala ze:
autoimunitna tyreoiditida, m Graves Basedow bez klinicky vyznamnej orbitopatie.... s malou strumou... no tak uz len aby sa mi vypulili oci 😝

neviemm, ci sa nemam rovno dat objednat na operaciu, ci co.... jedna baba povedala, ze v Lubochni u nas su odbornici na to, ale ako sa tam dostat??
no a ze vraj tym radiojodom malou davnkou vedia tu hyperfunkiu znizit,ale potom sa este beru lieky a ide sa na operaciu... tak to nechapem....pocuila som len ouplnom spaleni SZ, ako to ma Bíla..ale toto... neviem...

carrie84
21. apr 2010

Ahoj Katrin 🙂
Ja mam hyper - teraz uz stabilizovanu liekmi. A ked mi ju nasli mala som TSH 0,001 a otehotnela som prirodzene - len som teraz viac sledovana. Ano, hyper je pri tehotenstve horsia ako hypo. Ale zeby bolo babo postihnute alebo nieco, tak to mi moj endokrinolog nepovedal. Len ze som rizikova pacientka, mam byt v klude (fyzicky aj psychicky). Pri hyper hrozi potrat, predcasny porod a to, ze babo bude mat poruchu stitky.
Uzivam lieky (Propycil a pyridoxin) skoro cele tehu a vysledky sa mi zlepsili za 3 mesiace .... Kazdy ma toto indivindualne.

Ako nikto ma nechvalil, ze som tehotna a mam hyper - lenze ja som o to hyper vtedy nevedela ...

Strouzek mala hyper a stitku jej vyoperovali - skus jej napisat IP alebo pockaj, kym sem pride pozriet. O operacii ti povie viac urcite ona.
Mna sa mozes spytat, ak ta nieco zaujima o Lubochni (tam chodim) alebo o tehu a stitke 😉

carrie84
21. apr 2010

Govi - a kedy testujeme????? 😀 A tromboza? No pekne .... niekedy lekari fakt vedia potesit - esteze sa ti to nepotvrdilo!

shandy
21. apr 2010

katrin no tak tiez si to teda nevyhrala, ale mysli, ze az take tragicke to nie je 🙂 .
pozri na strouzek, ona mal tiez hyper ako ty, isla skoro hned na operaciu a teraz je uz mamina. skus to prebrat s viacerymi lekarmi, ale ja sa priklanam k operacii. hlavne, ak je to na autoimunitnom podklade...ked ti ju vyberu, budes hypo a to uz sa da v pohode regulovat hormonmi...
drzim palce, neboj dobre to dopadne.
co viem, tak po radiojode sa tiez nemoze otehotniet neviem ako dlho (radiacia)..

govinda
21. apr 2010

carrie, našťastie sa trombóza nepotrvrdila, ale nepáčil sa im ten opuch a stuhnuté lýtko, tak pre istotu ma pozvali na ten ultrazvuk.
A testujem zajtra 🙂 . Teda ak ma nepredbehne mrcha alebo neklesne teplota . Zatiaľ to vyzerá dobre, ale to ešte nič neznamená http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

katrin21
21. apr 2010

baby, dakujem za povdzbudenia🙂

carrie: ako je to s tou Lubochnou? ako sa tam dostanem? to uz potom chodi clovek len tam?alebo aj ku svojej endoske? lebo je to dost od ruky... poradili ti tam nieco lepsie?
aj ja sa asi priklanam k operacii,aj ekd prijemne to nie je,... skor sa bojim toho Basedowa , aby sa mi nevyklenuli oci a teda mozno je lepsie ist hned na operaciu... 😝
inak nemam vsetky priznaky, napr,. ani nechudnem, ani ruky sa mi nepotia.... len to srdce, vlasy a traslave nohy.. 😝

no hej, ale nie je bohvieco vediet , ze babo bude mat , chuda, problem so SZ...:( radsej by som sa tomu vyhla...asi ju dam von....

katrin21
21. apr 2010

a ten propycil, to je ako Thyrozol? lebo mne dala to..2x1... a a este na srdce Trimepranol.... 😝

carrie84
21. apr 2010

Katrin - ak ju das von, budes mat pokoj do konca zivota - len 1 malu tabletku denne a je to 😉 Ja som sla do lubochne, pretoze sa mi nepacila moja doktorka na endo. - chcela ma nechat bez liekov a len cakat, co sa bude diat! Zavolaj si do Lubochne a oni ti povedia co a ako (i ked je pravda,ze je problem sa tam dostat - tym, ze som bola tehu, tak to islo fakt rychlo). Potom clovek uz chodi len tam - mne tam cesta trva 3,5 hodiny autom - ale stoji mi to zato, pretoze viem, ze som v dobrych rukach.

katrin21
21. apr 2010

uff. no dobre, skusim zavolat... endoske som dneska zavolala vysledky, ze kedy ma objedna( leb objednavala na oktober,,,) a ona ze mam este dnes prist, ze to treba riesit... tak snad nie je na nic...ale aj tak by som sa sla aspon opytat na moznosti aj do tej Lubochne.. 🙂

kingstonka
21. apr 2010

tak na ten odber krvi na endo idem zajtra- som zostala dost nervozna z toho a nejak sa to vyriesilo s malou tak som rada...aj ked vysledky aj tak az na buduci tyzden budu asi...

jerrymona
21. apr 2010

zdravim vas kocandy.

vendulka, aj ja musim reagovat. aj mne je to velmi luto. prajem ti vela sily, nech sa z toho rychlo dostanes a mozes zacat odznova...myslim na teba.

babenky, vdaka za gratulacie k mojim vcerajsim narodeninam. 😵 😵 😵

kingstonka, velmi ti gratulujem a tesim sa s tebou. 😉

govinda, zajtra ti drzim palce aj na nohach. 😵

shandy, je to hrozne, ze ti lekari vsetko mozne najdu, aj ked si toho nie sme vedome. ale na druhej strane sa aspon mozes zacat liecit a potom sa nemusis bat, ze si nieco zanedbala a babätku sa nebude darit dobre. v maji ides na ivf?

katrin21
21. apr 2010

ozaj: a tie co mate thyrozol... tiez vam neodporucali opalovat, ze sa mozete vyhadzat? lebo ja chcem ist k moru a celkovo nechecm byt bledula... asi to risknem... 😖

strouzek
21. apr 2010

brý večer holky 😵

katrin neboj já jsem byla ve stejný situaci, potratila jsem , našli mi silnou hyper, uzlinu na krku takže mi řekli to co tobě že nesmím otěhulit protože by to znovu ohrozilo mimčo, že léčba je na dlouho trať a kdoví jeslti zabere atd. totálně jsem se složila ale sebrala jsem odvahu a šla na operaci, no a jsem maximálně spokojená. o štítce ani nevím, žádný příznaky, cítím se skvěle, do půlroku od operace jsem otěhulila , těhu probíhalo normálně jen jsem byla párkrát na kontrole a to že jím denně 1 prášek nic není. nevím co všichni šílí, každej mi říkal ježiš to chceš do konce života jíst prášky|? no a? kdo je v dnešní době nejí a kdybych na operaci nešla jedla bych je při špatné štítce stejně a možná ještě víc než teď. takže neboj mimčo bude, koukej na mě, v postýlce mi leží mimčo a to ještě před rokem a půl nademnou štítkař lámal hůl 😉

jajulaa
21. apr 2010

Jee, Stroužek ty už máš dcérenku, tak to ti zo srdca gratulujem a teším sa s tebou.

Katrin, aj ja som mala hyper, tiež som bola na operácii, lebo som chcela ísť na umelko, a to čím skôr.
Do 4 mesiacov od operácie sa mi výsledky krásne zrovnali, užívam euthyrox 100 jednu ráno a vôbec nijako ma to neobmedzuje.
Inak ešte s tým slnkom, na slnko sa pri hyper nemôže ísť nie kvôli liekom, ale kvôli tomu, že slnko prehrieva organizmus a tým pádom sa ešte viac zvyšuje činnosť štítnej. Ja som minulé leto na slnko kvôli tomu ani nepáchla, a to slnko milujem 😔 ..

strouzek
21. apr 2010

ahoj jajulko díky 😵 koukám taky si s operací spokojená viď? já koho znám kdo byl na strumektomii ten si pochvaluje že má od tý doby klid, já jsem ráda že jsem se pro ní rozhodla, rozhodně lepší než se trápit a zkoušet léčbu u které nemám jistotu že zabere nebo radiojod a hlavně čekat na mimčo se mi teda rozhodně nechtělo