Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jajulaa
21. apr 2010

Tak tak, aj ja som za operáciu, aj keď pre mňa bola blééééééé. Ale človek rýchlo zabúda na zlé, hlavne pri takom dieťatku ako mám. 😀 😀

katrin21
21. apr 2010

dakujem babulky, tak len potvrdzujete moje rozhodnutie..pojdem na tu operaciu, alebo podla mna lespie tabl. hormonu,ako cely zivit hormon + liek na srdce, a nakoniec si to odnesie aj pecen.... 😝 😝

mne nehovorila o tom prehirevani,skor o vyhadzani.. no uvidime..mozno teda tento rok more ozeliem, alebo ho stravim pod stromami🙂

strouzek
21. apr 2010

jajul pro mě byla štítková operace bléé do doby než jsem šla rodit, v tu chvíli jsem na štítku vzpomínala jaká to byla brnkačka 😀

helisek84
21. apr 2010

A jáááá si dneska dala parádně do těla ve fitku a už se těšm do nové práce 😎 Mně ta štítka vůbec nechybí a lidi ani nepostřehnou, že mám jizvu 😅

Strouži, co Neluška?

strouzek
21. apr 2010

katrin no hlavně před operací máš omezení , teda já aspoň měla, nesměla jsem žádný jod, pořád si hlídat ryby, vitamíny, minerálky, zákaz otěhu, hlavně jsem nechtěla žít s tím že se budu nervovat na každou kontrolu u štítkaře jestli se ten uzlík v krku nezvětšil a není z toho rakovina atd. teď opravdu chodím na endo v pohodě, v klidu, váha se mi konečně drží v normě, mám mimčo a o nějaký jizvě ani nevím.
já měla za vzor lucku bílou, ta má silnou hyper ale nechtěla na operaci kvůli strachu o hlasivky, no tak hlasivky jí zůstali ale další dítě které chtěla nemá, vypadá jak chodící mumie, oči jí zachvíli vypadnou z důlku a zdravá není ani po radiojodu

strouzek
21. apr 2010

heli mě taky nechybí 😀 co taky s mrchou, dobře že je venku potvora 😎

neluš super, je hodná už víc vyžaduje pozornosti, ale jinak je fakt hodná, spavá, spí celou noc, maximálně se vzbudí jednou, to se nabaští a spí dál takže pohoda. dneska u nás byla návštěva, no byla u nás za poslední dobu už potřetí kouknout na mimčo a naše hvězda to zase celý prospala tak návštěva zase odcházela s tím že si malou vůbec neužili 😀

katrin21
21. apr 2010

takze pre operaciou sa fakt nesmie ani opalovat? uff.. no to ako sa da v lete neopalovat 😀 😀 ty kokso, to bude strasneeeee... alebo tam radsej ist dovtedy... :( jedna znama bola min,rok v juli.... ale ona ma skoro 60 😀

baby a ake to je po operacii? ja mam za sebou cisarsky, to bolo blbeeee,a laparka pre endometriozu v pohode , to mozem aj kazdy tyzden..ale toto... neviem... to musi straasne boliet, nie??? a dokazali ste potom hovorit? podla mna musi boliet aj otocit hlavu... :(alebo tak.. na posteli.. zdvihnut sa...

strouzek
21. apr 2010

tak to nevím ani já že se nesmí opalovat 😕 už jenom proto bych na ní šla, protože u moře se peču pokaždý jak sele dočerna 😀
katrin operace je totálně v pohodě, mě teda nebolelo nic, mluvila jsem hned a normálně, ani v krku mě nebolelo prý to někoho bolí jako angína ale mě nebolelo ani to. já jsem druhej den po operaci na jipce vstala vzala těžkou tašku a že jdu na normální oddělení že mezi těma "mrtvolama" ležet nebudu 😀 spíš než že bys nemohla otočit hlavu bolestí je to takovej divnej pocit zprvu se bojíš aby se ti nepotrhali stehy a máš tam asi 3 dny dreny ale jinak v pohodě. i polykání jídla šlo naprosto v pohodě, mě sice dali ten druhej den nějakou kaši ale já volala manžovi ať doveze od tchýně guláš s knedlíkama a ten jsem normálně spolykala takže v pohodě 😉

helisek84
21. apr 2010

katrin, první den nepohneš ani očima, jaká je to bolest i pod analgetikama. a to já mám hodně vysoký práh bolestivosti. problém mi dělalo se napít, ne tak najíst...teď už mi dělá problém jen kašlat a kýchat. ale mě operovali v úterý a další pondělí jsem byla ve fitku 😀 jenže já jsem takový přírodní úkaz 😀

strouži, jsem ráda, že je tak hodná, aspoň můžeš mít kráááásnou mateřskou dovolenou 😵 a tak to je fajn, že vyžaduje pozornost, to bude bomba, pasení koňouchů, hračičky...asi blednu i závistí normálně 😅 😵

helisek84
21. apr 2010

jo, to já taky - ráno jsem tam s sebou práskla v osm, párkrát za den mě přetočili a večer mě seškrabali. slunce, moře, miluju a nevyměnila bych!!!! jo a já pod thyrosolem chodila i do solárka 😀 nikdo mi nic neřekl, že někam nesmím 😀

jo, já když poprvé od narkozy otevřela oči, stál u mě primář a říká "nemluvte", no ale stejně jsem mlela, páč já tu hubu nezavřu.

jajulaa
21. apr 2010

No ja som sa mala po operácii strašne a to som vôbec nečakala, som si pripadala ako nejaká hysterka.
Ale potom som prišla nato, že to boli asi preto, že som mala tú štítnu dosť zlú, bola hrozne poprirastaná a aj dosť rozrastená, takže mi to tam asi riadne "rozdrásali". Ja som nemohla prehltať poriadne niekoľko dní. Do toho všetkého mi bolo zle po narkóze aj som zvracala, a to poležiačky, no fuj fuj. Ale zase musím povedať, že najhorší bol ten deň, keď ma operovali, potom to bolo už len a len lepšie. A ešte mi trochu "fikli" pravú hlasivku, takže som mala zo 5 týždňov problémy s rozprávaním.
No, ale tri týždne po operácii nám zavolali, že majú pre náš drobčeka a všetko išlo bokom, takže ani neviem ako sa to všetko zahojilo.
Ale kebyže mám voliť ešte raz, tak určite do toho idem.

katrin21
21. apr 2010

no.. tak ako sa poznam ja, ja som dost citliva na bolest, tak ja to budem asi prezivat zle....
aj po cisarskom , niektore mamy tam behali na druhy treti den po chodva akoby nic a ja som sa ledva vystrela... 😝

strouzek
21. apr 2010

tak to já jsem asi sadomaso, mě nebolelo nic 😀 jediný co jsem byla ten den operace oblbá z té narkozy a zvracela jsem po ní ale to bylo narkozou ne štítkou, o krku jsem ani nevěděla, spíš jsem se ale nehýbala protože jsem byla napojená na ty hadičky z kapačky a bála jsem se ať se mi to neodpojí 😅
jinak na mě teda naopak po operaci furt mluvili a já chtěla spát tak jsem byla rozčílená, pořád chtěli ať říkam Brno Brno 😀

heli nezáviď, dočkáš se, až ty budeš mít krásný voňavoučký miminečko tak já už třeba budu na Neluš nadávat jak mě štve, zlobí a hází po bytě jídlem 😀 pak budu závidět já 😉
každopádně se směju s tím opalováním, ty jseš jak já, jsem byla takovej magor že jsem si vozila na dovči i samooopalovák abych byla bezpečně dočerna, opalovala jsem se přes poledne když všichni ze slunka utíkali a jednou jsem si vylezla na černou betonovou střechu aby to mělo ještě větší grády, to už fakt bylo jak na pánvičce 😀 jediný co mám štěstí že se nikdy nespálím, můžu se tam péct celej den v kuse a nic.

katrin21
21. apr 2010

no aj ja travim cez obed zarucene cas na plazi 😀 😀 😀
uvidim, ako budem znasat tu operaciu...

teraz som nasla na nete nejake info o bylinke srdcovnik - a ze znizuje hyperfunkciu a tep... tak asi ho idem zhanat zatial... 😉

strouzek
21. apr 2010

holky já jsem fakt divná, mě ta operace normálně vůbec nebolela 😅 jediný co mě bolelo byli záda a nohy protože mi dali blbou postel 😀

strouzek
21. apr 2010

já nejsem na pláži,já jsem u bazénu, nemám ráda moře, hlavně tu sůl na sobě, písek kdovíkde 😖 takže k moři jezdím zásadně do hotelovýho bazénu 😀 mě stejně na dovolený nejvíc zajímá slunko, jídlo, lehátko u bazénu a obsluha co mi nosí pití, a nějaký moře, památky se mnou vůbec nehnou 😎

katrin21
21. apr 2010

jazase mam rada more a v chorvatsku moc piesku nie je 🙂 ale tento rok som chcela ist na Siciliu.. tak neviem.. 😝

helisek84
21. apr 2010

strouži, jo? no nebo taky budeš mít v té době už druhé dítko 😀 to bys mě nasrala 😀 jsem asi magor, ale normálně na ulicích očumuju kočárky, jaký by se mi jako asi tak líbil...pro dvojčata už mám favorita 😀 chlap mi včera řekl, ať si sháním svědka 😅

jooooo, to seš dobrá! ale přes poledne já taky, a v Turecku s UV faktorem max 10, abych se opálila uplně megamozně! já se spálila poprvé v životě, protože jsem kráva. nikdy nezapomenu na noc, kdy sem spala nahatá, obložená mokrýma ručníkama a pod zapnutou klimou. 😀 památky mě neberou, moře jo, jídlo taky ne, páč já nejím ani tady, slunko, slunko, slunko anoooooooooooooooooo. už se těším do té Brazílie 😅

jajulaa
21. apr 2010

Baby, keď píšete o tom opaľovaní, ako keby ste o mne písali 😀 😀 😀 .
To je sranda, ja slnko a opaľovanie úplne zbožňujem. Keby ste videli ako som trpela minulý rok.
Ale ja som sa chcela vyhnúť operácii a chcela som sa vyliečiť, tak som všetko dodržiavala a keby som vedela ako to všetko dopadne, tak nato kašlem 😀 😀 .
Katrin, ja ked som už vedela, že idem na operáciu, tak už som si taký pozor nedávala, ale ja som išla do troch týždňov od verdiktu.

helisek84
21. apr 2010

Jaju, já to taky měla nakonec šup na šup a jak jsem ráda!!!! Mně nikdo neupozornil, že na slunko nesmím. Nařídili mi klid, tak já si to v práci domluvila - nechodila jsem do práce, fungovala jsem na noťasu a telefonu - odjezdila jsem si dopoledne 2-3 koně a odpoledne sebou plácla k bazénu na koupáku 😀

strouzek
21. apr 2010

tak to já chorvatský moře nemám ráda už vůbec, tam je na mě moc ježků a musí se tam chodit v botách a to mě neba.

heli no a co? já jsem kočár měla vybraný už v době když jsem ještě jedla antikoncepci tak co 😀 a jako ten vysněný vyčuměný kočár který jsem chtěla tolik let nakonec mám teď na malou akorát novější verzi 😎

holky koukám že nás rakovina kůže nestraší co? 😀 já se mažu taky max faktorem 10, zato můj manža ten jenom vyleze na slunce tak se spálí takže mu nepomáhá ani faktor 40. nejvíc miluju ty kecy lidí jestli jsem na dovči sama protože vidí akorát mě vyvalenou u bazénu a manžu vidí jen na snídani a večeři, na malorce když jsme byli na svatebce si lidi mysleli že k sobě nepatříme a dokonce si mysleli že jsme tam oba přijeli solo a tam jsme se zamilovali a začli spolu chodit 😀

katrin21
21. apr 2010

no ved ja skusim dokyne povedat, ci nemozem ist tiez skor.. zajtra sa opytam ,aky je postup...

heli: ja som si raz spalila prsia!!! boze! prvykrat v zivote som si dala dole podprdu na takej plazi, kde nikto nebol , len ja a moj partner.. a veru, nevedela som , ako mam spat, prsia cervene, bolave, spalene.. totalne sa mi oosupali...

katrin21
21. apr 2010

strouzek: skus plaz Mala luka🙂 je to pri Omisi, Nemira. tam sme boli min. rok a o jezkoch ani chyru ani slichi a plaz uzasna!!! dam foto.. pockaj najdem..

helisek84
21. apr 2010

romantika jako kráva, strouži 😀 myslet si můžou co chtějí, no ne? já si koupila teď 30 😀 byla v akci, tak jsem ji schovala, žen a brazilské slunce bude akorát.

katrin, najdu fotku, jak jsem se spálila já, jsi mi to připomněla, já byla oloupaná snad až k bradavkám 😖

katrin21
21. apr 2010

..takato vodika tam je... topanky mame uz zo zvyku, lepsie sa po kamienkoch chodi 🙂

strouzek
21. apr 2010

holky já jsem se fakt nikdy nespálila takže nevím jaký to je 😅 asi mám hroší kůži 😀

no nic holky drbní se tu s váma parádně ale měla bych jít chrnět, takže dobrou ženy 😎

katrin21
21. apr 2010

fakt tam nie su jezkovia🙂

katrin21
21. apr 2010

aj ja uz pojdem 🙂 ahote dobru noc a sladke snicky🙂

strouzek
21. apr 2010

jééé pěknýý normálně na mě dýchlo léto a vůně moře, ach jo letos velkej prd ale příští rok balím manžu,dítě a šupky k moři i kdybych měla vykrást banku, 2 roky bez moře to je k zbláznění

jajulaa
21. apr 2010

Katrin a kde pôjdeš na operáciu?

No ja viac ako 6 faktor nedávam, ale zase mi nechodíme do egypta, len chorvátsko a taliansko. Takže tam je to v poho.