Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

krista
29. nov 2007

Niky kdyby si byla těhu tak tě snad musí vzít hned aby ti upravil léky ne? 😕

niikkyy
29. nov 2007

22 jo??to je krátký a ovu máš v poho?

Kristo nevím,má to nacpaný a je takovej no nevím!!!!jsem mu psala že se snazime a jestli mam dojit aby mi neco upravil a on jako ze neee ze az budu tehu at se nejak ukazu 😅

len
29. nov 2007

Nik, jojo, mnohokrát doktorama ověřený, všecko OK, v minulém cyklu už jsem měla 9.DC folikul 20 mm...
Jinak mám taky nařízený dostavit se hned, jak optěhotním, do tý doby beru léky normálně 🙂

krista
29. nov 2007

Niky no já myslím, že na tohle nemůžeš čekat třeba měsíc, já jsem mu volala hned jak jsem našla // a šla jsem tam snad ještě tentýž den, vždyť jde jen o to, aby ti napsal něco co jde brát v těhu - teda u mě to tak bylo, jak to bude u tebe (hypo) to nevím 🙂

len
29. nov 2007

Kristo, hned po zjištění těhu krev a okamžitě zvednou dávky, ty naše hypo léky se berou normálně, akorát je jich ještě víc 🙂

niikkyy
29. nov 2007

neboj já ho budu hned uhanet 😵

Len tak to je OK me ted ovu taky potvrdila z UTZ zrovna jsem sla na kontrolu a dva dny na to byla ovu 😵

anta
29. nov 2007

Ahoj holky, mám laický dotaz, krevní testy mi ukázaly vyšší hodnotu (nevím čeho), co se týče štítné žlázy, můžete mi říct, jakým negativním způsobem štítná žláza ovlivňuje těhotenství? Děkuji moc.

krista
29. nov 2007

Napsala jsem sem příspěvek dlouhý jako blázen a ono mi to křachlo 😠

Len díky, to se mě asi bude týkat při druhým těhu, jestli si tu žlázu nechám vykuchnout, ale teď mám výsledky dobrý bez léků, takže jsem prakticky zdravá 😀

Anta pokud vím, tak všude se píše, že hrozí potraty apod., myslím si, ale že to neni tak docela pravda 😉 Já mám zvyšenou funkci a všechno mám v pořádku, neberu léky, bylo už mi za dob snažení od Dr. řečeno že miminko nebude mou štítnou žlázou ohroženo, maximálně mě se zhorší zdravotní stav po těhotenství, záleží taky jestli ty jsi to měla i před těhu nebo to máš jen během těhu, třeba po těhu se ti to zase srovná a bude klid 🙂

anta
29. nov 2007

Jo, Krista, to já nevím, jestli jsem to měla i před těhu, no ale já to těhu táhnu pěkně dál i se štítnou žlázou, 😀 žádné problémy nepociťuji, tak nevím, snad bude vše o.k. 😉

krista
29. nov 2007

No jako nic hroznýho by se během těhu určitě dít nemělo, dali ti na to nějaký léky?

anta
29. nov 2007

nene nedali mi na to vůbec nic. Tak asi to nebude tak hrozné, nooo uvidíme. 😉

krista
29. nov 2007

Anta tak to určitě neni tak hrozný, mě taky ty léky v těhu vysadili a jak říkám byla jsem na krvi a mám to teď úplně v pořádku, třeba na příští kontrole tam už nic nebude a i tak by to miminku nemělo ublížit, dej si nějaký vitamínky 😉

len
29. nov 2007

Jó, t já je mám doživotně 😒

krista
29. nov 2007

Len tak hypo je asi něco jinýho než hyper co? Já mám kamarádku který se léčila na hyper 6 let a teď je v poho, to by se mi taky líbilo kdyby mě to potkalo 😉 Ale zase z toho že mám v háji šž nedělám takovou tragédii, to má dneska takovejch lidí a neví o tom, navíc mě to neomezuje, že mám studený nohy, suchou pleť a mívala jsem hooodně silnou MS, to nevím jestli můžu přisuzovat, když to je příznak hypo 😅

len
29. nov 2007

No a taky není hypo jako hypo 😉 Příčin může být hromada a některý se dokáží srovnat samy 😉 Ale pokud mám autoimunní hypotyreózu se substitucí 135, tak to asi samo nepůjde 😀 Ale máš pravdu, není to žádná tragédie, hlavně, že to dneska umí léčit 😉

barag
29. nov 2007

čau holky, já si na to přišla sama proč si nechat vykuchat šž. v rodině nemocnej táta, ségra - oba po operaci - nemají už šž, berou hormony, máma onemocněla jen jednou v životě, takže i geneticky ovlivněný. MS mi to dost zeslabilo teda spíš sem nemenstruovala, takže i když sem měla hyperfunkci, při který se hubne, tak já přibrala - naštěstí asi 2-3 kila. na nějakou dobu mi MUDr. zkusila vysadit léky, po půl roce zase blbý výsledky, takže mě upozornila, že příště musím přijít nalačno, že budopu dělat jaterní testy a krevní obraz.

tak sem se v tom začala vrtat (v té době sme se rozhodli pro mimi a snažení) a řikala sem si, že když ty léky poškoděj moji krev, játra tak co asi udělaj s mimi? zeptala sem se na to na další kontrole a najednou MUDr celá pojančená a napsala doporučení na operaci - jako že vy teď chcete dítě? bylo mi přes 26 let, tak nevím co jí bylo divný...hlavně sem se léčila 5 let a nikdo mě na to neupozornil dřív, tím pádem rok v háji. no v té době sem trpěla na mykozy, doktorka na imuno říkala že to souvisí s tím, že mám autoimunní formu hyperfce šž, že mám v těle strašně moc protilátek a imunitní systém se pak nevzmůže na boj proti jiným potvorám. měla pravdu po operaci se frekvence výskytu mykoz zlepšila hódně moc - dřív cca 1-2x 2 měsíce, teď tak jednou dvakrát do roka.

píšu to jen abyhc přihodila svou trochu do mlýna, proč se doporučuje při plánování těhu odstranit šž při hyperfunkci. - ale u mě to bylo fakt znásobený tou mojí genetickou výbavou, tak nebojte vše dobře dopadne. (a taky to sem píšu, protože mi to přišlo zajímavý - ta souvislost s výskytem mykoz a mimochodem i s tvorbou protilátek proti lepku, ačkoliv celiakii ten člověk nemá - to byl i můj případ - celiakii nemám, ale protilátky proti lepku joo)

jo a v motole mi tenkrát řikali, že prý i někdy choroby žš znižují schopnost otěhotnět, ačkoliv žena dochází na endokrinologii a ta nemoc je kompenzovaná. prostě to má pak různý projevy, různý problémy

krista
29. nov 2007

Len já tím jen chtěla říct, že když si přečtu příznaky hyperfunkce tak to na mě absolutně nesedí 😅 Nevím čím to je 😖

barag
29. nov 2007

kristo já byla uplně atypickej příznak - při hyperfunkci se: zvětšuje št. žláza - mě se obvod krku zmenšila to sem byla na 6 tablet, hubne se, já přibrala, tak si pak vyber, nám na zdrávce kdysi dávno říkali - nic v medicíně neplatí na sto procent, no a tak to asi bude se vším
ať máš v pohodě výsledky celý těhotenství i po něm. dobrou

krista
29. nov 2007

Barag no já jsem měla v jednu dobu těch tablet 9 😖 Ale jsem ráda, že teď se to srovnalo a že to nemá mít vliv na malou, uvidíme až se narodí, určitě to po někom z nás podědí (manžel hypofunkce, já hyperfunkce) ale s tím nic nenadělám, hlavně když bude po jiných stránkách v pořádku 🙂 A nepamatuju si, že bych někdy hubla, spíš jsem taky přibírala a manžel přibere jen když se napije vody chudák 😖

Tobě taky hodně štěstí v tom Sanatoriu 🙂

krista
3. dec 2007

Tady nikdo není, tak jen poinformuju, dneska jsem si volala na výsledky ŠŽ a během těhu ji mám opravdu v naprostém pořádku 🙂 Na další kontrolu jdu 31.1.2008 tak uvidíme co dál, jinak zůstávám pořád bez léků 🙂

martamarta
3. dec 2007

Kočky,prosím,ktoré sa v tom vyznáte,poradíte mi? Počas prvého tehotka som mala hypofunkciu štítnej žľazy. Po pôrode sa to upravila a som už tri roky bez liekov (aj pred tehotkom som bola). Teraz som zistila,že som tehotná, asi 5.tt. Kedy by som mala ísť na krv? Ešte tento týždeň a s tým,že výsledky budú o týždeň neskôr či stačí aj v 7.tt? Na odberoch som bola naposledy 8.11.2007 a všetko bolo ok. Ďakujem za rady!

len
3. dec 2007

Marto, jestli jsi měsíc po odběrech, nemělo by se to nijak dramaticky změnit, přesto bych tam zašla co nejdřív a řekla jim, že jsi těhule, tak ať s těmi výsledky pospíší 😉

martamarta
3. dec 2007

Takže myslíš,že ešte tento týždeň? Lebo zasa možno ešte teraz sa to neprejaví,ale potom na ďalší odber myslím,že ma nepošlú skôr ako za mesiac a vtedy to už môže byť zmenené... 😖

len
3. dec 2007

Marto, ty hladiny se tak rychle nemění... Já bych v klidu zavolala své endokrinoložce a poradila se s ní 🙂 Jinak já mám instrukce - jakmile otěhotním, IHNED na krev, ale fakt je, že dřív jak po měsíci, ale spíš dvou to zase nemá cenu, protože to prostě kolísá pomalu 😉

martamarta
3. dec 2007

Díky,len, ja som volala obvodnej,lebo keď nemám problémy,chodím na krv k nej a povedala mi,že stačilo by aj v 7.tt,ale keď budem kľudnejšia,môžem prísť aj hneď. No,len si myslím, že keď to teraz bude ok, tak o mesiac nemusí a na ďalší odber ma nezoberú tak rýchlo,tak,či nie je lepšie počkať. Ale nerada by som spravila nejakú chybu,tak neviem. 😒

niikkyy
5. dec 2007

tak v lednu jdu na kontrolu,tak jsem zvědavá co mi zas pan doktor poví 😅

krista
5. dec 2007

Nazdar Niky, kde je "snž"? ☹

niikkyy
5. dec 2007

Ahojky Kristo!!!zmizelo 😠

niikkyy
5. dec 2007

už jsem ho tam dala,ale asi neplatí 😔

krista
5. dec 2007

Niky jakto? 😢