Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

kingstonka
29. apr 2010

sonickag- Funkcia SZ sa posudzuje podla hodnoty TSH -ta sa mierne lisi podla laboratoria kde sa robia vysledky- ale je to niekde okolo 4 - katrin21 to ma do 4,7 ja mam vo vysledkoch normu do 3,63 ... mozno mas hodnoty niecoho ineho...

kingstonka
29. apr 2010

pe vdaka za blahozelanie- dnes som si uvedomila ze je pre mna sa este velmi skoro tesit- este niesom ani tam kam som sa dostala v septembri min roku ☹ -no ale musim mysliet pozitivne

kingstonka
29. apr 2010

soni- este ma napadlo ,z e by si to TSH mohla mat v inych jednotkach?.... neviem...

kkamca
29. apr 2010

estrelitta:takže i těch mích 5.2 už by k otěhu mohl být problém? 😕

petulienka211
29. apr 2010

kingstonka, vsetko bude dobre, uvidis. moja sestra mala tiez hypo, nasadili jej liecbu a podarilo sa jej hned nato otehotniet a ma 5 a pol rocnu bambulku. a ta sa im teda fakt vydarila 🙂 len cez tehu jej zvysili trosku davku a potom zase v polke tehu isla na povodnu

estrellita
29. apr 2010

zuz: taky moc gratuluju, kings uz jsem gratulovala 😵 😵

estrellita
29. apr 2010

kingston: snaz se myslet pozitivne. 🙂 vim, ze je to des, ale ted uz s tim nemuzes nic moc udelat, cim muzes urcite pomoct je, ze budes v klidu a odpocivat 🙂

kkamca: ano, muze, ale take nemusi. ta hodnota uz je zvysena, takze to opravdu vliv mit muze. ale neni zvysena tolik, tak se urcite diky lekum da brzy do referencnich hodnot 🙂

bellka
30. apr 2010

Ahoj holky 😵
přeju vám všem krásný páťulínek a následný víkendík 🙂 Chtěla bych taky pogratulovat těhulinkám, sleduji vás tady a musím se přiznat, že byste si mohly otevřít soukromé poradenství, co se týče štítné žlázy 😉 Hltám každou novou informaci, moc mě zajímá, jak se komu z vás daří s tímto onemocněním bojovat a když vidím takové pozitivní zprávičky, dodává mi to strááášně moc sil 🙂 Jsem moc ráda, že tady jste a pomáháte 😵

vendulak
30. apr 2010

Kamčí ty jsi měla TSH 5,2? Já měla když mi to zjistili v CAR 5,32 a otěhu jsem když jsem se dostala do normy pro otěhu ta je 2-3 a to na TSH 2,53. Takže myslím že to s tím mělo hodně co dělat 😉. Ale neboj už bereš Letrox nějakou dobu, ne? Mě se to takhle snížilo a otěhu jsem tedy za 2 měsíce 😉. Že nám to nedopadlo to je podle mě věc už zase jiná.

vendulak
30. apr 2010

Kamčí a ty si navíc mi říkala že bereš Letrox 50 každý den, ne? Já brala ty 2 měsíce tedy za týden ještě o 1 tabletu míň. Takže neboj ono se to srovná rychle 😉.

strouzek
30. apr 2010

ahoj holky, tak co chystáte na dnešek košťata?? 😀

vendulko jsem ráda že ses k nám vrátila 😉

kingst já ty nervíky chápu ale fakt nezbyde nic jinýho než ty nervíky přežít já se nervovala celý těhu ale stálo to za to 😉

estrellita
30. apr 2010

ahoj holky 🙂
tak me ceka v pondeli dalsi bodnuti a uvidime, jak bude vypadat TSH 😅 vzdy z toho mam hruzu a v utery sup do poradny.

my jdeme dneska podivat se na paleni ohne 🙂

carrie84
30. apr 2010

Hello, hello 😀

Ake kostata? Naco kostata? (viem, ze koste je metla - este zo Saxany 😀 ) Ved dnes sa rodia len sami uzasni ludia!!!!

strouzek
30. apr 2010

estrel neboj určitě to bude v normě, já jsem v těhu chodila taky na štítku trošku vystrašená ale teď mám jít na kontrolu a vůbec to neřeším, prášky ráno zapomínám atd. no co už, mimčo je v postýlce tak na co řešit štítku 😀 😀 jak se znám odteď budu hroznej pacient 😅

carie no jo koště je metla 😀

strouzek
30. apr 2010

jinak holky včera jsme byli s Neluš na kontrole a mazec, pokořila váhovej a růstovej rekord, přibrala od porodu skoro 2 kila a vyrostla o 7 cm. hold sunárek jí chutná , byli tam 3. měs. děcka a ona stejně velká 😅 chytla mě z toho mírná depka ale dr. mě uklidnila že hold má stavbu těla po nás a že se to časem srovná že některé děcka jsou menší některé větší ale v určitém období se vyrovnají

katrin21
30. apr 2010

strouzek: gartulujem ze mala super prospieva, uz aby sme vsetky kocikovali...
😀
a nač ti je košte? copak jsi bosrkas, nebo co??

katrin21
30. apr 2010

bosorka...

katrin21
30. apr 2010

inak, aj moja dcera bola hned velka.. 🙂 nejako som si ani neuzila to pidi mini miminko. o to viac, ze po cisarskom som sa o nu3 tyzdne nevladala starat....

vendulak
30. apr 2010

Strouži Nelinka je krásný miminko a nepřirovnávej! Kamarádka má malého, teď už mu bude 5 let a rodit ho rodila už jako 4 kilového a vždycky byl tedy taky větší a doktorka měla hemzy že ho moc krmí a tak. Ale kámoška je rázná a svoje tak mu dávala jíst jak chtěla. A Jiřík je krásnej klučina. Vůbec není nějak silnější nebo tak! Normální krásný zdravý dítě. Takže tímhle se rozhodně nenervuj 😉.
Jinak já se moc nevrátila. Nechce se mi moc chodit na koníka, nedělá mi to dobře 😒. A už vůbec né sem, kde hrozí že narazím na Símu ☹. Doufám že to nevyzní špatně, já jí to moc přeju, stejně tak jako všem snažilkám, naopak nikdy nikomu bych nepřála ten dlouhej boj a zoufalství a nakonec ještě tu hrůzu co potkala nás. Ale prostě dívat se kolik je týdnů těhu a že tolik mohlo být i naše miminko to prostě nezvládám ☹. Já vlastně teď nezvládám skoro vůbec nic. V neděli sem přišla z nemocnice a od pondělí do včerejška vůbec nic nejedla, skoro nepila, nemyla se, neoblíkala, nevstávala z postele. A bylo mi všechno ukradený. Protože ať bych dělala cokoliv tak miminko už nám to nevrátí a všechno mi přišlo tak zbytečný. Do toho jsme se s Filipem buď hádali nebo naopak mlčeli. To jsem u nás ještě nezažila. Prostě děs.

estrellita
30. apr 2010

katrin: vy neslavite carodejnice? 🙂

marti84
30. apr 2010

vendu :(, to mi je lito :(, snad se to s Filipem urovna.. a proc ste se hadali? :( jako ze ste byli takovi nervozni, nebo smutni? :(

carrie84
30. apr 2010

Strouzi - tou vetou "Ved dnes sa rodia len sami uzasni ludia!!!!" som chcela povedat, ze mam dnes narodeniny 😀 A samozrejme - bosorka som priam uzasna 😀 😀 😀

vendulak
30. apr 2010

Marti díky. Už je to asi srovnaný 🙂 😔. A já ani moc nevím proč. Prostě byla hrozná nálada ve kterej se asi hádkám dařilo. Nejdřív sem mu asi vyčítala, že se o to těhu nejdřív zrovna moc nezajímal, že v podstatě vůbec nebyl tak šťastnej jak by po takovej době snažení asi měl být, pak když sme přišli z nemocnice tak zase že o tom nechce mluvit a schoval všechny ty věci a dělá jako kdyby se vůbec nic nestalo, což já prostě dělat neuměla. A on tedy vyčítal hlavně to že sem nejedla. A všehny ostatní hádky byli třeba i jen kvůli blbostem co se stali dávno. My se spolu nikdy nehádali. Protože ani nebyl důvod a když někdy trochu tak Filip se stejně hádat neumí takže nakonec to bylo hned pryč. A teď to bylo jiný. Fakt nevím proč. Včera dopoledne jsme se pohádali fakt hodně a já si chvilku myslela že to bude už fakt konec a že tohle dál nevydržím a chtěla si zbalit věci, vzít Jesseho a utéct. Ale pak sem si řekla že ne, že ať se stalo co se stalo tak já ho prostě miluju a to šíleně moc a vím že i on mě a já s ním to miminko prostě chci a chci za to bojovat dál. A taky mi nějak docvaklo že ten hroznej vzduch mezi námi může být i nedostatkem sexu 😀. Předtím jsme se báli aby jsme miminko neohrozili ještě víc, po tom co nám řekli že je to v háji tak na to nebylo ani pomyšlení, pak nemocnice a pak nám bylo řečeno že mám dodržovat šestinedělí během kterého nemá být vana, tampony atd ani sex. Jenže já věděla že to potřebujeme. Takže když přišel z práce jsme si dali v rámci citlivého období spolu spršku a pak se pomilovali. A bylo to jiný, děsně krásný a hodně prožitý, asi prostěpo tom všem co se stalo. A věděla sem že moje úvaha byla správná, že přesně to jsme potřebovali 😀. Pak sem byla i donucená jít na dobrou véču a tedy začít zase jíst. A tak doufám že tímto je krize tak nějak zažehnána. Jasněže to pořád bolí. A jsou vzpomínky při kterých se dávám okamžitě do pláče. Ale nemůžeme se tady v tomhle bodě zastavit, musíme jít dál a spolu bojovat a zvládnout to.

estrellita
30. apr 2010

vednul: prochazite ted oba tezkym obdobim a kazdy clovek se vyrovnava s bolesti po svem, takze pak muzou vznikat takove situace. doufam budete mit brzy zase vztah bez hadek a bude to dobre.
jeeeee a ted jsem to docetla - takovy krasne pozitivni konec, no super, mam radost 🙂 milovani neni nikdy dost 🙂 jsi silna zenska!!!!

marti84
30. apr 2010

vendu hlavne, ze ste to prezili, ona takova velka hadka kdyz se prezije tak to jeste vic zblizuje, takze je takove treba obcas 🙂 a je fajn ze uz sis dala ham ham 🙂

katrin21
30. apr 2010

uff.... vendi, neviemm, co ste prezili,ale asi ste dosli o babo.. tu vo vedlajsej bytovke zomrelo babe babo v 8 mesiacu :( a byvaleho spoluziaka zene sa zadusilo kratko pred porodom... nie je nic horsie ,ako rodit mrtve dieta:(
drzim palceky , aby sa vam cim skor zadarilo,ale podla toho , co pises, mas riadnu depku, nevzdavaj sa a neboj sa vyhladat aj pomoc.... 🙂

estrelita: nie , ake carodejnice? my to mame na Jána,,,,svatojanska noc a tak..

strouzek
30. apr 2010

katrin kdybys mě viděla po ránu tak by ses nedivila, čarodejnice hadr 😀 jinak to drobný mimi no to jo, já jsem taky záviděla v porodce ty drobné mimíška, naše byla velká a buclatá od začátku a jen v tom pokračuje 😅

carie gratulujuuu k narozkám , hodně štěstí zdraví, ožrat se nemůžeš tak se aspoň narozeninově najez 😉

vendulko já to chápu, naprosto přesně chápu co cítíš, a co prožíváš i doma s Filipem. asi je to běžná reakce, já jsem taky nebyla schopná zvládat těhule, navíc přesně po mém potratu oznámila těhu švagřina a z toho jsem se fakt sesypala a vyhýbala jsem se jí jak jsem mohla a nejen jí ale i řečem od rodiny jak jí roste krásně bříško atd. no děs. ono mě stačilo jen projít po městě, normálně jsem byla ve stavu že jsem chodila dom jinou cestou kde moc lidí nechodí abych neviděla ty vysmáté břuchaté těhule nebo rodinky s kočárkama. začla jsem se stranit lidí aby se nezeptali co my a mimčo a nebo aby mě zase nevykládali ty žvásty o tom že aspoň vím že jsem plodná, že to stejně nebylo mimčo ale jen embryo atd. protože pro mě to mimčo bylo a vždycky bude pro mě moje první miminko a kecy o tom že budu mít 10 dětí mě v tý bolesti nepomohli a nepomáhají doteď, protože doteď si občas i když mám Neluš popláču
o stavu po revizi ani nemluvím, týden jsem byla zavřená doma, nejedla, nepila jen tupě zírala, pak už jsem musela do práce a to byl děs, ty pohledy lidí někteří nevěděli jak se ke mě chovat jiní mě chodili utěšovat takže jsem chodila domů s horečkama z nervů. hádky doma na denním pořádku, s manžou jsme se k sobě nevěděli jak chovat, hlavně jsme nevěděli jak žít dál protože po těch 12 týdnech kdy jsme žili jen těhotenstvím jsme jaksi neuměli vrátit se do normálního života zvlášť když doma mi všechno mimčo připomínalo. jediný co ti můžu poradit nedusit to v sobě to je nejhorší, já jsem se to taky jednu dobu snažila v sobě dusit a dělat borku ale pak jsem se sesypala a co se týče přítele tak věř že pro něho je to taky moc těžký kolikrát o moc těžší jak pro ženskou 😔 takže tak no, drž se kočko,bude líp, kdy to nevím ale bude i když zapomenout se nedá, já na potrat myslím každej den

strouzek
30. apr 2010

jinak s tím sexíkem po revizi no my ho zkusili asi tak 4. týdny po ní ale vanu jsem se ještě nějakou dobu bála, každopádně já radím nedodržovat to období klidu někdo říká i půlroku, protože fakt je to pak jak když pohnojíš a třeba se vám po revizi podaří samo bez umělka. znám plno holek co potratili po umělku a pak to šlo samo, já jsem musela se snažením počkat a pak to trvalo,protože a to mi potvrdila i gyndařka tělo se pak jakoby blokne a déle to trvá takže doporučuju šup do novýho snažení 😉

vendulak
30. apr 2010

Estrellito děkuju 😉
No Marti nevím, já myslím že jestli je to potřeba tak že to radši oželím. Takovouhle situaci bych už zažít mezi námi nechtěla. Nikdy.
Katrin jo jo přišli jsme o miminko. Po dvou letech snažení a s pomocí CAR. A tedy to co vydrželi ženy o kterých píšeš to já vím že bych nedala. To bych nezvládla. Protože já už skoro nezvládla tohle. Ale neboj nevzdávám se, ještě ne 😉.
Stroužinko... 😵 😉. Co k tomu napsat, evidentně jsem na tom hodně podobně jako ty, obě víme svoje. A taky věřím, že i kdyby se nám zadařilo, třeba brzy a třeba měli i 10 dětí tak na tohle nezapomenu. Pro mě to bylo a je něco děsně šílenýho. A lidi...no taky sem ještě od tý doby moc lidí neviděla a od tich co to ví jakože od kámošky nebo táty mě už serou otázky: Jak se máš? Jak bych se asi tak mohla mít? Na hovno. Jedinej s kým mě to sblížila a s kým dokážu normálně mluvit je moje máma. Ona se mnou byla i v nemocnici těsně po revizi a nebýt tam ona tak bych to taky asi nezvládla. Moje máma než mě měla tak se snažili myslím skoro 5 let. A teta její sestra tak taky 2x o miminko přišla než měla syna. Tak prostě s mámou mám pocit že ona mi rozumí. Ale jinak od sebe lidi asi taky docela odháním, protože nestojím o to aby se ptali. Dneska jedeme na víkend na chatu a těšila sem se tam, miluju to tam je tam takovej klid, a vždycky jako balzám na dušičku, ale teď se bojím, protože tam budou příťovo rodiče kterým to řek, a myslím že jeho táta mi nic říkat nebude, on normálně není moc mluvnej, ale jeho mámy se bojím, ta se ptát bude a bude mít určitě kydy člověka kterej nezažil. Milionkrát sem od ní vyslechla jak spolu nemohli být před svatbou, že to by její rodiče nepřežili, takže sex až po svatbě a pak hned na svatební cestě zjistila že je těhotná 🙄. A to spolu neměli nikdy ani postele vedle sebe měli spíš domluvený manželství. No prostě její kecy nevím jak dám 🙄. A když už musím jít venčit Jesseho nebo jsme jeli včera do té Plzně a koukat na maminy s kočárkama a dětma to je pro mě taky peklo. A nedokážu se od toho pohledu třeba odtrhnout. A to tady nad námi mají teď lidi čerstvě narozený dvojčátka. Chodím na chodbě kolem jejich kočárku a vždycky když ho vidím tak mám chuť neexistovat. Nebo kousek v ulici pod náma je taková docela vybydlená bytovka kde žijou takový cikáni a ty tam teď taky mají kočárek s čerstvým miminkem a klidně ho postaví spát k silnici před barák a nechají ho tam. To taky nechápu, ale z toho nebrečím jen sem rozčílená pak nad tou děsnou nespravedlností.
A ten sex...no byl ani né týden po revizi 😔. Ale fakt toho nelituju. A nám nikdo nic neřekl kdy se můžeme zase začít snažit. Takže já to vidím asi tak že počkám na ms a při ní zavolám do CAR a zeptám se co dál a kdyby u nich zatím nic tak to zkusím doma, pokud mi tedy nějak bude fungovat cyklus. Jinak na endo sem byla na krvi den před tím než nám v CAR řekli že těhu je neprospívající a musím na revizi a ten den sem měla jít i na endo tak pak sem volala doktorce se omluvit, že jsem nedošla. A ona že v pohodě že je jí to líto a tak, a že TSH jsem měla 3 (minule 2,5) a že to je v pohodě ať dál beru ten Letrox že se to zase ještě trošku srovná zpátky a na kontrolu mám jít až v červenci i na sono, takže z týhle stránky je to snad v poho.

strouzek
30. apr 2010

vendul já vím, mě lidi štvali neskutečně ale víš oni to nemyslí špatně ale to jsem pochopila až v těhu, prostě nevědí jak se k tobě chovat, neví jak začít hovor .... to máš jak já, mám známého má rakovinu dr. mu dávají jen pár týdnů života ale když jsem hopotkala taky jsem se debilně zeptala jak se máš? jak asi že 😔 a kočárky? mě se taky zdálo že snad se všichni spikli, měla jsem pocit že snad všichni chodí naschvál se mi ukazovat protože se mi zdálo že jich potkávám víc jak vždycky. všichni mi radili zapomenout jezdit na výlety najít si něco jinýho na zábavu a víš jak to dopadlo? pokaždý když jsme někam jeli dojeli jsme dom a já v depce a myslela jsem si že už dál žít nemůžu. viz ZOO samé rodinky , hlavně když jela mamina s bříškem, další děcko už v kočárku a s nima taťka všichni usměvavý spokojení bože jak já je nenáviděla. 😔 další sektor byli rychlotěhule, z těch jsem byla hysterická moje druhá švagřina otěhu 3x pokaždý superrychle do měsíce z toho jednou si to nechala vzít nesnášela jsem jí a taky jsem se jí radši vyhýbala. prostě jsem se vyhýbala všem a myslela jsem si že jsou všichni proti mě, že prostě nikdo nemůže pochopit mou bolest ani manža protože prostě to mimčo bylo moje a já ho měla v břichu já byla na sále na zákrok...... ono je tohle co prožíváš fakt normální, nebo spíš nenormální nemělo by se to dít dobrým lidem ale děje, život je prostě svině 😠

s tím dalším snažením možná ti fakt řeknou že můžete hned, nám říkali pauzu 3 měs. až půlroku ale já byla na revizi v pozdějším stádiu těhu takže možná proto. stejně jsem ale čekat nechtěla ale nakonec kvůli štítky jsem čekat musela. vendulko nevím jestli třeba o tom nepřemýšlíš jako já, možná ne, ale mě dělalo dost problém to že jsem neměla žádné místo žádný hrobeček miminka a o představě že je na hystologii jsem radši ani nepřemýšlela ale mě pomohlo najít si takové místečko prostě jsem začla chodit na hřbitov a zapalovat tam svíčky, vím že tam moje mimčo není ale mě to pomohlo trošku. teď ten první měsíc bude šílený, budeš si připadat jako ve snu ale pak se to fakt o trošku zlepší a moc ti držím pěstičky i Neluška aby se brzo povedlo a podle mě se povede. 😉 hlavně se snaž nepočítat týdny a měsíce i když já si to ač jsem si to zakazovala dělala. 😔