Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

vendulak
30. apr 2010

Strouži však já vím že špatně to nemyslí, ale taky by jim mohlo dojít že dobře se asi nemam 😠. Taky mám pocit že je tich kočárků a miminek, dětí všude ještě nějak víc než dřív ☹, třeba ale jo prostě se udělalo hezky tak chodí víc ven. Ale však já vím že my taky jednou budeme 🙂.
A zoo a výlety...taky sem včera přemýšlela že by jsme něco podnikli aby nám bylo fajn a na chvilku na to nemysleli, nejdřív sem našla jeden pěkný hotýlek s výřivkou v pokoji 😅 a tak, jenže nemůžeme mít sex ani vanu takže to né, tak mě napadlo že už dávno jsme se chtěli podívat do zoo v Praze. Ale pak sem si představila kolik tam zase bude rodin s dětma a kočárkama jako v létě ve Dvoře Králové a chu´t na to taky okamžitě přešla. Taky jsme rádi jezdili do aquaparků, ale to taky teď nemůžeme 😒.
Jo taky sem měla pocit že příťa to nemůže brát tak jako já protože on ho v bříšku neměl, on nemusel na ten sál kde ho z něj vyškrabali. Ale dost, o tomhle se mi už přemýšlet nechce. Kdž je mi líp a dokážu uvažovat rozumět tak vím, že on ho chtěl stejně moc jako já a že jeho to taky moc bolelo. Když nás z CAR odeslali na pohotovost do nemocnice a čekali jsme tam tak sem viděla že měl slzy v očích a snažil se nebrečet ☹.
A já taky vím že se říká tak ty tři měsíce až půl roku čekat. Ale nám neřekli fakt nikde nic. A hodně jsem od holek četla že asi hlavně podle toho jak se cítíš a že se většinou stejně snažili hned po ms. Mám kámošku co taky přišla o miminko a teď už má chlapečka půl ročního a s ním otěhu hned po té první porevizní mrše. Tak sice až takový iluze si asi nedělám, ale příklad je to hezkej 😵.
A to místo...takový pocity já asi nemám. Možná tím že naše miminko bylo menší než to tvé. Ale třeba se mi moc nechce přibližovat ke kumbálu kde vím že v té polici nahoře jsou věci které byli pro miminko. Prve když sem něco koupila předem mi to nevadilo a ani tyhle věci nevadí, ale ty který byli koupený už pro tohle konkrétní mimčo ty prostě nezvládám, z tich mám skoro hrůzu.
A jéjej, dny počítám. Hlavně proto že už bych chtěla aby přišla mrcha a bylo po ní a my se mohli aspoň začít snažit, mít zase aspoň tu šanci...naději. Tohle že to není to mě ubíjí.

katrin21
30. apr 2010

baby, po potrate sa odporuca 6mes. pockat. a naozaj to ma vyznam.....
raz v nejakej Talkshow som videla mamicku, co sa 2 roky potratila asi 5alebo az 6krat!! z toho jedno babo uz v 6 mes 😲
prve co jej povedali bolo( tusim to bolo na Rai1) ze preco vzdy otehotnela tak rychlo?? preco si nedala pauzu, ze jej telo nemohlo reagovat inak.....
jasne, ze je to tazke.... kazda po tom babatku hned tuzi..... ale ono pride, neboj 🙂 hovori sa , ze ked sa na to vyprdnes tak vtedy pride,ale nieco na tom je....
nam sa tiez nedari,ale mame kazdy uz jednu babu a to je ine, chapem.... ale ta tuzba bo vonavom babatku je rovnaka o to viac, ze Kiku som si fakt ako mimi vobec neuzila...jednak som bola mlada, jednak unavena...

tak naozaj len vydrzat, pockat radsej tych 6mes nez zazit opat tu bolest.... samozrejme niekedy sa podari s dobrym koncom aj skor, ale radsej pockajte 🙂

bellka
30. apr 2010

Babulky, tak nakukuju a je mi moooc líto, čím vším si musíte procházet, až mě z toho mrazí. Není to fér, že člověk, který tolik stojí o úplně obyčejnou šťastnou rodinu musí tolik vytrpět, než se jí dočká a i přesto všechno ho bude provázet neskutečný strach, aby bylo všechno v pořádku. A ty pocity nenávisti a uzavřenosti se sama do sebe, máme opravdu všechny, které něčím takovým projdeme, protože ať sebevíc přejeme tomu druhému hodně štěstí a jenom to nejlepší, tak na druhé straně nás to neskutečně bolííí. Mě nejvíc vadí, když mi lidé, kteří o tom nemají ani páru, neustále dokola vykládají, že přesně ví, jak se cítím, jak mi je a že to bude dobré a časem se to srovná. I když vím, že to jistě nemyslí zle, zrovna teď mě to vytáčí, protože jsem přesvědčena o tom, že dokud nebudu mít prďolku v náručí, tak se to prostě nesrovná. Držím nám všem všechno co mám, ať se taky zařadíme mezi ty šťastné 😵

estrellita
30. apr 2010

katrin: odbocim od tematu - k tem carodejnicim 🙂 tak ano, u nas se slavi paleni carodjenic, delaji se velke akce i s koncertama a palenim ohne, kde se da i opekat atd 🙂

jerrymona
30. apr 2010

mila vendulka, som rada, ze si znova tu. som rada, ze si nabrala tolku silu a chces pokracovat dalej. myslim na teba. 😵 😵

jerrymona
30. apr 2010

babenky, takze dnes mi dosiel list od endokrinologa.
tsh sa mi znizilo z 2,6 na 0,985 (normal je 0,4-3,0) - mam aj nadalej brat euthyrox 100 a na dalsiu kontrolu mam prist o 8 tyzdnov. len sa trosku obavam, ci mi to neprejde do hypo, ked budem aj nadalej brat taku davku. 😖 😖
a co ma tesi je, ze sa mi protilatky znizilo z viac ako 1000 na 595. aj to je este sice vela, ale uz je to pokrok. 😵
kvoli tomu krvacaniu z nosa, co mam castejsie - zrazanlivost krvi je vraj dobra, tak nechapem, preco to mam. 😕

carrie84
30. apr 2010

Jerry - k tej stitke - snad sa ti to upravi do normalu. K tomu krvacaniu z nosa - to je z toho, ze sa ti zvysil objem krvi v tele + su viac prekrvene sliznice = castejsie krvacanie z nosa, vyraznejsie zily a spol. 😉

jerrymona
30. apr 2010

carrie, ja som sa pomylila. obavala som sa, ci mi to neprejde do hyper, lebo sa mi tsh stale znizuje. sorry, zle som to napisala. 😅
a mas aj ty stale taky suchy nos? mam velmi casto upchaty nos.

carrie84
30. apr 2010

Jerry - kazdy den pouzivam kvapky - take co sa teraz mozu - Quixx - su uplne super, tak si ich kup. To krvacanie nezastavia, ale urcite to aspon zmiernia a perfektne zvlhcuju 😉
A hyper alebo hypo - hlavne nech je ta blba stitka v norme! Mna caka kontrola v pondelok - a som velmi zvedava - pretoze sa potim, busi mi srdce, som nervozna, stiepia sa mi zase nechty ..... len teraz neviem rozlisit, ci je to z tehu alebo zo stitky 🙄

jerrymona
30. apr 2010

carrie, ja som mala busenie srdca a ostatne veci, ked spadla do hyper. 😕 dufam, ze ty si ostala niekde v norme.
a vdaka za radu. skusim sa spytat v lekarni. 😉

kingstonka
30. apr 2010

ahojte
len tak narychlo som vas preletela- dnes som nic nestihala
trocha som sa nazlostila- mala som volat endokrin.kvoli vysledkom a sestricka mi kazala zavolat az v pondelok ☹ - z ema lekarka este vela pacientov- celkom to chapem ale dost s abojim
a este mi dnes dost kolise nalada- hrozne som precitlivela- dnes by som totiz mala termin porodu- stve ma ze som si na to spomenula a ze neviem zabudnut
dozvedela som sa o kamoske ze po dlhom snazeni prisla o babo v 11tyzdni ☹ a ja jej nemam ako pomoct...
... no dufam ze cez vikend uz len pozitvne spravy

strouzek
30. apr 2010

ahoj holky omlouvám se ale dneska jsem zase utekla jak pára nad hrncem, vždycky jak se mi probudí malá už pak nemám čas

vendulko tolik bych ti přála miminko a fakt věřím že se vám brzo podaří. co se týče té pauzy, když vám nic neříkali asi není potřeba čekat, vím že jsem chodila na diskuze z pár holkama co měli potrat taky brzo jako ty a taky čekat nemuseli jen tu jednu mrchu protože to jakoby zase tak velký zákrok v tom začátkovém těhu nebyl. věc jiná je ovšem dle mé zkušenosti spíš než tělesný problém psychický. viděla jsem to na sobě, já jsem po revizi vlastně už ani nechtěla mimčo jako že ho chci ale chtěla jsem zaplnit to prázdné místo, byla jsem úplně hysterická když se blížil původní termín porodu a já věděla že holky z tématu kam jsem chodila už rodí a já nejsem ani těhu podruhé, hysterčila jsem že všichni mi tvrdili že je pohnojeno a já nic, takže už nejsem ani pohnojená že třeba už se nikdy nepodaří když se nepodařilo ani v tomto jakoby plodném období atd. bavila jsem se pak o tom s jedním doktorem a říkal že i tohle je ten důvod proč se radí ta pauza na snažení aby jsme nespokojovali to nové mimčo s tím starým což by se v případě že holka otěhulí hned po šestinedělí mohlo stát.
já jsem nakonec podruhé otěhulila skoro naprosto na den stejně jako poprvé měla jsem i podobný termín porodu takže jsem to hrozně brala jako symboliku že nám první mimčo posílá náhradu a i když jsem si přála celý život holčičku úplně jsem hystericky toužila po chlapečkovi protože poprvé jsem si jistá to byl chlapeček. no ale teď jsem ráda že je to Neluš, protože to aspoň nespojuju a prostě to beru tak žejsem měla dvě děti.

každopádně katrin no nevím já znám kupu holek po revizi co otěhulili hned některé ještě v šestinedělí a vše v pořádku a naopak znám holky co čekali tu doporučenou dobu a stejně se to opakovalo,takže to že se čeká není záruka úspěšného nového těhu. já osobně bych šla střední cestou počkala bych ale asi jen měsíc dva a šla do toho. ono za měsíc se dá zhojit děloha pěkně, já jsem po porodu což je mnohem větší zákrok než revize od vendulky a na středeční kontrole na gyndě mi řekla dr. že zevnitř vůbec nejde poznat že jsem teprve rodila že jsem báječně zhojená, děloha zavinutá, sliznice se taky krásně obnovila a to jsem ani nekojila takže bych se vlastně měla hojit hůř protože právě kojo pomáhá vše dát do původního stavu.... takže jestli se na to vendulka cítí šla bych do toho 😉

strouzek
30. apr 2010

belko mě to taky štvalo ty kecy lidí že ví jak se cítím protože kdo to neprožije nepochopí a jejich kecy mě spíš dostávali do větší a větší depky ☹

kingst neboj vše bude dobré, s kámoškou mě to mrzí ale musíš teď myslet na sebe, podle mě to jsou hormony a stres ze strachu, já jsem u druhého těhu pozorovala na sobě každou blbost jestli to náhodou není příznak štítky . hlavně když si měla dneska termín porodu, já jsem teď prožila podruhé datum prvního porodu a poprvé to jsem to ořvala pořádně a podruhé letos jsem si vzpoměla a taky jsem si pobrečela večer v posteli a to mám doma malou takže se vůbec nejde divit že máš depku ☹

jerry neboj já taky měla na poslední kontrole TSH 0,9 myslím a taky jsem se bála aby to nesletělo ale prej je to normální nevím kdo to tu dával jestli shandy či kdo ale že někde v německé knížce jsou hodnoty jak se to mění u těhulí podle trimestrů a bylo tam že hodnota u těhule ve 2. či 3. trimestru kolem 0,9 je naprosto normální nebo tak nějak už si to moc nepamatuju

jerrymona
1. máj 2010

strouzek, hodnota je ok, to viem. len som sa obavala ci to o dalsich 8 tyzdnov, po ktorych pojdem znova na kontrolu, nezleti nizsie, ked budem brat aj nadalej euthyrox 100. ci to nie je velka davka.
endokrinolog povedal, ze ak by hodnota nezodpoveda norme, tak mi da inu davku a prisla by som sa ukazat o 4 tyzdne. no a teraz bol zrejme spokojny a nechal buducu kontrolu o dva mesiace. ja s nim problem nemam, doverujem mu, len nedoverujem mojej stitke. 😅 ma hyper stitka nejaky vplyv na dietatko? 😕

estrellita
1. máj 2010

dobre ranko holky 🙂

jerry: mam nove fotky, tak kuk do alba 🙂 zitra zacinam 18 tt, tak jsem udelala fotky o den driv 🙂

ja myslim, ze by ti az tak moc TSH klesat nemelo, protoze dite vyviji vetsi narok na telo a jeste k tomu budes pribirat a to vse pry pak zpusobuje zvysovani TSH, nebo tak, ze ti zustane na miste. neboj, urcite to bude dobre 🙂 ja jsem zvedava na utery, v po jdu na testy, tak utery bude den, kdy se dozvim vysledky na stitku a jdu na KO na gyn, tak tam treba budou taky nove zpravy 🙂
a jinak ucpany nos mam taky porad, az jsem si myslela, ze mam alergii (coz jsem nidky nemela).

estrellita
1. máj 2010

jerry: a co mu za 4 tydny zavolat, ze jsi nervozni, ze bys pro jistotu chtela kontrolu, jestli by to nevadilo?

jerrymona
1. máj 2010

ahoj estrellita. pozrela som fotky. no, uz sa ti to zacina crtat - take mini brusko. 😵
ja uz si asi budem musiet pozriet nejake nove tricka. 😅 uz sa do tych starych pomaly nezmestim. 😅

to si ma teda ukludnila. uvidim o mesiac ako sa budem citit a ked budem mat nejake podozrenie, tak endokrinologovi zavolam. a inak ja mam okrem upchavania nosa aj castejsie krvacanie z nosa, tak toto ma znepokojovalo.

tebe zelam vela stastia v utorok. konecne sa dozvies, co budete mat. 😵 som zvedava uz aj za teba. 😀

estrellita
1. máj 2010

jerry: dekuju, ty jdes nejak hned po mne, ne? 🙂
ja jsem cetla, ze ta krev z nosu je casta kvuli velkemu prokrveni, tak je to urcite vsechno ok. hlavne, ze ti ty testy udelali 🙂

jerrymona
1. máj 2010

estrell, ja idem ku gynekologicke 12.maja. takze uvidime, ci to bude on alebo ona. zatial je to ono. 😀 a mm ide so mnou. tesim sa, ze aj on konecne uvidi male. som uz zvedava na ten vyraz v tvari. 🙂

inak sa mi zda, ze sa mi uz tvori linea negra. vidim na bruchu taku slabu ciarku.😅

to s krvacanim z nosa som citala aj ja, ale ze uz to trva dlho, to sa mi nezdalo. no nic.

strouzek
1. máj 2010

ahoj holky 😵 dneska jsme byli u tchýně a bylo celkem dobře ale jsem mírně nebo spíš mírně dost nasraná 😠 manžovému strejdovi našli štítku, což je paradox. on který do mě nejvíc pořád rýpal kvůli váhy a depkám a vůbec všemu má to samé co já a depky jak vyšitý,hrozně shodil na váze atd. takže já snad začnu věřit na boží spravedlnost.ne že bych mu to přála ale fakt je to paradox. no každopádně mě dost dožralo že se to řeší jak největší tragedie, když jsme já kvůli štítky potratila a šla na operaci a nevědělo se jak to bude do budoucna s otěhu tak jsem byla za hysterku co dělá s komára velblouda a ani do nemocnice za mnou nikdo nepřišel prej takový malý zákrok tak proč by chodili 🙄 ten strejda šel hrát dneska šachy a už se tam ozývali proslovy o tom že by neměl chodit když je tak vážně nemocný že co když se mu udělá špatně atd. prostě jsem nechápala, hlavně manžova babička z toho byla na prášky že co chudák bude dělat, že tohle nečekal jak s tím bude žít .... bože holky ještě že my jsme to čekali že?? 😀 hlavně teda starej chlap kdo by čekal že mu najdou nějakou nemoc 😀 😀

strouzek
1. máj 2010

s tím krvácením z nosu jsem to taky slyšela a měla to tak jedna koníkovka co si píšeme na IP.
jerry mě se ten pruh na břuchu udělal až v 7 měs.ale zato je tam furt a vypadá nechutně na tom povoleném břichu 😝 doufám že brzo všecky pozůstatky z těhu zmizí abych mohla zase mezi lidi v plavkách 😀

jerrymona
1. máj 2010

strouzek, ani neviem, co ti mam na to povedat. ved to poznas, muzi su zvycajne velmi nachylni a samozrejme aj s obycajnou chripkou tazko dobre ze nie smrtelne chori.
fakt nechapem, co su to za ludia, ze nevedeli pochopit tvoje starosti a tvoju situaciu, ale o strycka si robia az take starosti.
ja inak tiez verim v jednu spravodlivost, aj ked to nezelam absolutne nikomu.

moja svagrina ma tu lineu nigru este stale po troch mesiacoch, je to dost tmava ciara. ale ze vraj to vybledne.

strouzek
1. máj 2010

jerry no ono to ani nebude tím že je to chlap ale tím že to tak je se vším v manžové rodině. co se stane mě je prd, já jsem hysterka, když do mě rýpal jejich známý že jsem neplodná neschopná tak místo aby se mi omluvili tak to jak vždy shodnotili že jsem hysterka ale když si tchýnin pes zlomí drápek je to tragedie 😠

helisek84
1. máj 2010

nazdááár ženy, jsem doma z výletu s drahou polovičkou.

strouži, to si děláš ze mě kozy, ne? to je stará věc, že rýmečka je smrtelná nemoc, chlap prostě...chápu, jak se cítíš, ale takový lidi za to nestojí - víš kolik ti rozčílením odumírá nervových buněk? ne fakt, tady je škoda slov.
on si nikdo neuvědomí, co mladá ženská musí zkusit a všichni to berou jako samozřejmost. mě takhle naštval tatin, když jsem se dozvěděla výsledky histolky a on mi řekl "jsi silná, to zvládneš". no do háje, co mi asi tak zbývalo než to zvládnout?! a houby jsem a ne silná, za poslední dva roky spíš už tak otupělá, že fakt neumím zvládnout malé věci, ale už jen ty velké 😠

nedělej si z nich vrásky. a pokud k tomu máš chuť mít připomínky, tak jim to klidně střel - nemáš se za co stydět a je to tvůj názor.

strouzek
1. máj 2010

ahoj heli no právě že ze sebe nedělal na smrt nemocného ten strejda ale dělali to z něho ti ostatní. hlavně mě pobavilo jak se bavili že ho už dlouho bolí záda a že prej už ví z čeho to je, ze štítné žlázy 😀 😀 😀

simasla
1. máj 2010

Ahoj holky 🙂
strouži.. nejsi hysterka a oni se nad sebou nezamyslí, takže to je neřešitelná situace a ty víš svoje.. takže se vyčerti a bude zase dobře... 🙂
Jinak nechci sem moc chodit, vendulka psala, že se bojí, aby tu na mě nenatrefila - je mi to líto, ale chápu jí.. jak jen se to dá.. věřím, že to všechno zvládne a brzy bude zase dobře, i když s nezhojitelnou ránou v srdíčku...
No takže rychle - zatím se mám dobře.. blinkala jsem jen 2x, spíš se u mě objevili divné chutě - např. buřtík s cibulí a octem a potom zmrzlinku - to jsem měla v týdnu a ráno jsem se z toho poblinkala.. no musím se víc ovládat.. krom těhle šíleností vyjímečně se snažím jíst celkem zdravě... jsem stále unavená a pořád mě bolí prsa - dneska jsem spala od 3hod odpoledne až do 8 😅 . Těším se na kontrolu, která teda bude až 21.5. a jestli bude vše v pořádku tak dostanu průkazku 🙂. Musím také vymyslet jakou formou to všem oznámíme na svatbě, jo a píšu si takový jako deníček naše cesta za miminkem.. a to mě baví.. tak jednou to bude krásná vzpomínka.

helisek84
1. máj 2010

šmarja pano, to sem nevěděla...no takže když nemám teď štítnou žlázu, už mě nikdy nic nebude bolet 😀

strouzek
1. máj 2010

heli si piš, jsme vyléčený a můžeme zahodit ibuprofeny páč nás nebude nikdy nic bolet 😀

helisek84
1. máj 2010

totok, že mi to nikdo neřekl, jdu je spláchnout 😀 a tak že bychom si nechaly vzít ještě něco? aby jsme to posichrovaly 😅

já to jdu radši zaspat 😀

strouzek
1. máj 2010

no to bysme mohli, mám na noze bradavici když si jí odstraním třeba z toho shubnu co myslíš?😀 😀