Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

kingstonka
5. máj 2010

no tak verim ze vsetko bude dobre- len nech sa o teba aj endokrinolog dobre postara 🙂

strouzek
5. máj 2010

ahoj holky, jak se vede? vy vůbec nemyslíte na maminy co nestíhaj koníkovat??!!! vůbec nestíhám dočítat jak drbníte 😀

zuzu a estrel gratuluju ke kontrole, estrel krásný bobíšek, joj mě ty fotky z utz už chybí pokaždý jsem šla s užmoulanou fotečkou domů a nemohla jsem se vynadívat

jinak holky hlásím první poporodní mrchu juchůů, ostuda co? vy tu mršky odháníte a já si jí přivolávala. takže pěkně od včera každý ránko k euthyroxu zobu antikoprášek 😀

kingstonka
5. máj 2010

strouzek- tak to pekne skoro prisla mrska- ja som mala po 11 mesiacoch od porodu 🙂

strouzek
5. máj 2010

kingst ale tys kojila ne? já nekojím 😉

kingstonka
5. máj 2010

ano kojila

katrin21
5. máj 2010

ja som aj kojiĺa , a aj tak mi dosla mesiac po ukoneceni 6nedelia....

kingstonka
5. máj 2010

tak to je u kazdeho inac...

zuzumajko
5. máj 2010

strouzek dikyyy 😀 to tak skoro ti dosla? neni to skoro? ci to len ja mam taky divny pocit? 😀 😅 som este neandertalec v tomto 😀 som myslela ze minimalne 6tonedelie bude take divne a az potom 🙂 ale fakt to asi zavisi...

strouzek
5. máj 2010

no já nevím ptala jsem se gyndošky kdy mi asi mrcha přijde a ona říkala že v květnu tak v půlce někdy tak přišla o týden dřív ale jsem ráda že už přišla aspoň můžu brát prášky. je sice slabá ale aspoň to 😉

zuzu tebe teprve čeká celý těhulkování a pak až šestinedělí tak to ani vědět nemusíš 😀

zuzumajko
5. máj 2010

strouzek, no, ja som taky ten bezec na dlhe trate, co sa prave rozbehol a vas vidi straaaaasne daleko pred sebou 😀

katrin21
5. máj 2010

baby, PODRZTE SA!!! citajte, prave som sa vratila z Krušoviec, MUDR, Šuch sa tam venuje altrenativnej medicine....bolo takto:
Doktor bol mily , pozitivne naladeny...
Premeriaval mi meridianove drahy takym pristrojom a ukazalo to problem viacerých organov, ale ŠŽ nie... ta je len nestabilna,ale to len preto lebo posllucha hypofizu, ktoru mam uplne zblbnutu a ta riadi vela organov a funkcii ( to som sa inak docitala aj na nete, te SZ jke riadena odtial a liekmi sa casto liecia len ppriznaky,ale nie pricina, ktora je casto tam.....)
Biorezonanciou moje telo neodpovedalo kladne na diagnozu hypertyzeroza, ani autoimunne ochorenie.... takze parada 
Takze mi dal na taky pristroj, ktorý urcil povod problemu , virus.... usidlis sa v yhpofyze a robi mi sarapatu , Mam zly pankreas( metabolizmus cukrov!!! ), zaludok – tu cast smerom ku pazeraku, oblicky a zle je na tom aj pecen. Srdce je OK.
Testovali sme tie meridiany aj s tabletkami, co beriem... Lieky na srdce mi vvelmi negativne na srdce vplyvali, hodnotu 50. co je ok mi znizovali za na 35, takze mi ich zakazal brat.... Tak isto mi nerobil dobre ani Thyrozol.ale ten mi kazal len znizit na polovicu a uvidime.....
Napojil ma na taky pristroj – do ruk take kovove gule s kablami, a na hlavu take veci, ze som bola ako ujo Elektron  a 35mmin, som takto cakala... to bola liecba toho virusu.... vsetky prstroje, software, vsetko nemecke.. vsade same diplomy, certifikaty z celeho sveta....
Tak som tam sedela a pocuvala hudbu....
Vraj to je vsetko a o tyzden kontrola... Ale! Zakladna podmienka usppechu liecby je VYHODIT mikrovlnku...( vedela som , ze to povie,...) asi 10-15min, som s nim diskutovala o tom, ze ved ju pouzivame minimalne a bla bla..... ale neuspela som... ze vraj, Ok,ale neruci za usech liecby.. je to na mna.... No niic, tak som volala stolaroovi, nech vyrobi este jedny dvierka na kuchynu, ze MW nebude 
Tiez sme sa bavili o ekzemoch a pod.... dcera ma mierny atopicky raz za cas... povedal, tiez miktovlnka( ze dnes mamy zohrievaju od narodenia aj mliecko , vsetko tam, a deti maju do 3 rokoch az dve z troch alergie.....) + nam neodporucal mlieko, len ine mliecne vyrobky... proste vsetko okrem mlieka ako takeho.... smotana sa moze, to su lenn tuky ,ale neobsahuje tu srandu co skodi.....
No takze tak.... uvidime, citim sa super, dokedy som odtial dosla, ani srdce mi zatial nebudi  a to som odvcera nemala tabletky, lebo tam sa ma ist bez nich v tele
A tiez povedal, ze ked sa nam nedari otehotniet, ze 90% pripradov je to vina muza, a ze nech ho poslem  ze ho napravi 

Takze celkom pozitivne spravy, az a to ze mi funguje zle tie najdolezitejsie organy.....ale SZ je OK, len treba dat do poriadku hypofizu....a clovek by hned utekal na operaciu, ze??
Je fakt, ze klasicka medicina vo vacsine ppripadov a chorob nelieci priciny, casto ich ani nepozna, ale lieci len priznaky....ale problem ostava.......

dobre, co????

carrie84
5. máj 2010

Katrin - to znie zaujimavo. Ja som raz bola u dr., kde som drzala v rukach nejake elektrody a na zaklade toho mi diagnostikoval veci, o kt. som nevedela, ale neskor sa potvrdili (povedal, ze mam parazita - to som sa zasmiala a do mesiaca mi nasli zlateho stafylokoka, ze jeden vajecnik pracuje menej - potvrdilo sa, mam znicenu chrbticu - to viem aj sama, kedze ma boli, atd. .... )

Ta mikrovlnka by ma zabila - som zvedava, co povie, ked pojdes na kontrolu. A kde si unho bola? A kolko take vysetrenie stoji? Poslala by som tam maminu, tej stale nieco je a beha od doktora k doktorovi ☹

katrin21
5. máj 2010

ano, presne aj ja som mala tie elektrody, raz v jednej, raz v druhej ruke.....

no.. aj mne ta MW bude robit problem, kto bude stale panvice umyvat po zohriati,ach jaj....
je to v BIOHARMONII Krušovce pri TO

katrin21
5. máj 2010

uvidne vysetrenie a cela diagnostika 50e + 10e ta liecba

carrie84
5. máj 2010

Uz som to cihla na nete 😉 Tie ceny tam nie su, ale ma pobocku aj v TN (to je super, lebo v TN zijem) - tak uz len ukecam maminu a bude 🙂

katrin21
5. máj 2010

ceny tam nie su,ale ked si zavolas ti povedia.. je to mozno dost, amoje zdravie mi za to aj za dochadzanie kazdpoadne stoji,ak mi to pomoze 🙂

carrie84
5. máj 2010

Na jedle a zdravi sa nema setrit 😉 Ja kvoli stike dochadzam do Lubochne 2,5 hodky autom /cize vstavam o 4 rano/ - ale nemenila by som.

katrin21
5. máj 2010

no.. ja som zvedava, ake budemm mat vysledky v juni, ci mi toto pomoze teda....

katrin21
5. máj 2010

ozaj, a este mi ten doktor odporucil prestat jest kuracinu... ze samy hormon, aby za 32dni kura narastlo.... ze humus ako svet.... ze skor bravcovina a hovadzina, alebo jahna... kura bio sa vraj da tiez kupit, len neviem kkde.. no... takze tak.,..

zuzumajko
6. máj 2010

katrin, to je pravda. my napr. kuriatka zasadne papame odchovane v domacom prostredi. Aj su vacsie, aj chutnejsie. Ale zase, svokrovci su na dedine, maju sa o to ako starat (a my pomahame ked prideme 😀 takze sa ujde aj nam). I ked, kuracie prsia kupujem casto 😖

zuzumajko
6. máj 2010

katrin ze wow! ta tvoja skusenost! inak o tej mikrovlnke som to pocula aj ja s tymi alergiami 😒 aj neterke sa to deje teraz, ma dva roky. Lenze ked oni si uz zvykli a nechcu ju dat prec 😖 tak neviem.

jika80
6. máj 2010

ahojte babky
mam na vas jednu prosbu, prave som prisla od dr, mam zistenu zacinajucu hypotyreozu - TSH - 4,2, dostala som tyroxin 25 - cize 1 tabletku denne
myslite si, ze by sme sa mohli snazit (prave mam ovu), lekarka mi to nezakazala, ale ja sa neviem rozhodnut, bo mam za sebou MA
dakujem velmi pekne

shandy
6. máj 2010

ahojte
jika neviem kedy si mala MA 😒 , ale je lepsie pockat, kym sa ta stitka stabilizuje a TSH bude aspon okolo 2...ako riskovat dalsi MA...ono to TSH ani teraz nemas vysoke a je mozne, ze ti este zvysi davku na 50 v zavislosti od toho ako bude tvoja stitna reagovat na prisun hormonu.

jika80
6. máj 2010

shandy - dakujem za radu 😉 no uz som sa po rozhovore s mm rozhodla, ze minimalne mesiac pockame a potom sa uvidi
ma som mala pred 3 mesiacmi

kingstonka
6. máj 2010

jika- ja som mala mikroabort v 7tt- mesiac na to zistili mi stitnu- podobna hodnota-nic strasne 4,77- po 3 mesiacoch uzivania euthyroxu sa hodnota upravila- a na 2.cyklus sa nam podarilo otehotniet (aj ked to este nemam potvrdene gynekologom) - endokrinolog mi uz krv skontroloval a mierne zvysil davku...tak ja by som tiez odporucala aspon ten 1 mesiac pockat (mne sa prve 3 mesiace uzivania lieku aj dost vyrazne skratil cyklus- potom sa to vratilo- telo si asi musi na liek zvyknut) .. kazdopadne treba hned po pozitvnom teste k endokr ( to sa tu uz pisalo velakrat) drzim prsty 🙂

jika80
6. máj 2010

kingstonka - vdaka za info, ja som mala MA v 11.tt, baby sa ale prestalo vyvijat uz v 8.tt ☹
sranda, mne moja endokrinologicka povedala, ze mam prist az po troch mesiacoch uzivania a ze dufa, ze ked k nej pridem, tak uz budem tehotna
vobec nehovorila o tom, ze by som mala prist hned ako zistim, ze som tehu - len ze nemam prerusit brat tyroxin

kingstonka
6. máj 2010

jika- kazdy endok.to riesi inac- niekomu kazu pockat s otehotnenim..inemu nezakazu, ale pokial viem tak na kontrolny odber kaze vacsina prist hned...mozno vzhladom na tvoju hodnotu neocakava nejake vyrazne zvysenie TSH

jerrymona
6. máj 2010

ahojte.
co je nove?
ja som tu vcera nebola, dost ma bolelo brucho, tak som isla skor domov z roboty a sla som si lahnut. a vecer ma do toho priserne rozbolela hlava, tak som bola uz o desiatej prec. 😝 😝 dnes mi je uz lepsie. nastastie.

estrell, videla som fotecku. neviem, ci vidim spravne, lezi babätko na brusku a chrbatikom smerom hore? 😅

estrellita
6. máj 2010

jerry: jj, videla jsi dobre 🙂 ono porad neco vyvadi 😀 kdyz se dr chtel podivat na pohlaci, tak udelalo kotrmelec 😀

to je dobre, ze uz je ti lip.. urcite se brisko jen roztahuje 🙂

bellka
6. máj 2010

Ahoj holky 😵
všechny vás moc zdravím a přeju krásné odpoledne 🙂 Tak jsem dneska byla na kontrole TSH, jestli můžu začít zítra se stimulkou, ale ještě to není ono, tak musím počkat. Z původních 10, 15 kleslo TSH na 6, 5. Ale hlavní je, že hodnota klesá a když už jsem vydržela tak dlouho, tu chvilku to přežiju 😉 Stále koukám, jak se tu máte a jsem ráda, že jste tady a působíte tak pozitivně 🙂