Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
10. máj 2010

zuzu: tak to pristi tyden moc moc drzim palce 🙂 rika se, ze kdyz zvracis, tak to znamena, ze mimco roste 😀
mne tedy bylo spatne jen od zacatku 8 tt do ukonceneho 12 tt 😝

jerrymona
10. máj 2010

ahojte babule.

misa, zdravim ta. neviem preco tvoj lekar pochybuje, ved tsh sa moze upravit. takze len nehadz flintu do zita a liec sa co najskor. ak tsh klesne, tak sa snazte. 😉

lucaju, drzim palce, aby bolo iui uspesne. 😵

estrellita, ako sa ti dari? aj ty uz citis pohyby? ja som babätko citila vcera tak nadherne. hlavne sa hybe vecer priblizne okolo deviatej. takze asi budeme mat vecer stale aktivne dieta. 😀 😀

zuzumajko, oje, nezavidim ti to vracanie. ja som mala stastie a vracala som iba raz. v druhom mesiaci som mala zaludok ako na vode, nikdy som nevedela, ci este mozem nieco zjest alebo to pojde von, no vsetko ostalo tam kde malo. teda v zaludku. 😀 akurat ma dost palila zaha.

estrellita
10. máj 2010

jerry: citims e dobre, dekuju 🙂 i kdyz mam dneska pocit, ze na me neco leze ☹ tak uvidime, jak se to vyklube.
ja jsem citila prvni posimrani minule pondeli a utery, pak az ve cvtrtek nekolikrat za den 🙂 dneska je to malinkato vyraznejsi, ale ze by to byly kopance, to ne 🙂

jerrymona
10. máj 2010

estrellita, no dufam, ze ostanes zdrava. clovek si na seba prave teraz musi davat bacha, aby neprechladol. 😖

neda sa povedat, zeby mna babo kopalo, ale pohyby som citila. v piatok sa ma snazil mm presvedcit, ze to su iba creva 😀 , no ten sa urcite vyzna. 😀 ale v sobotu sa parkrat pohlo v tom istom case a vcera vyraznejsie tiez skoro o tom istom case. nadherny pocit. 😵

estrellita
10. máj 2010

jerry a mam vysledky trippllu a jsem uuuuuuuuuuplen v poradku 😵 😵 mam strasnou radost 🙂
mne se vrtelo hodne dole asi pred 5 minutama 😀

jerrymona
10. máj 2010

estrell, aky je to ten trippltest? 😅
len nech sa vrti aj nadalej. 😵

misa84
10. máj 2010

shandy, koukala jsem do papiru na zacatek leceni, mela jsem ths nad sto...pamatuju si, ze sestra se divila, ze jsem neprisla driv, ale ja nemam vubec zadne priznaky...takze myslite, ze se radsi nemame snazit? ze by to mohlo byt pro mimi nebezpecne, kdyby se prece jen podarilo?

estrellita
10. máj 2010

jerry: dela se nejcasteji v 16 tt, bere se jen krev 🙂 me ho delali az v 18 tt, tak jsem se bala, protoze byvaji casto falesne pozitivni. ale oni to nastesti prepocitavaji po tydnech 🙂

miso: to mi pripominas me, mela jsem uplne stejny zacatek lecby a ted jsem na 7x150.
myslim, ze bys mela Dr. rict, ze se chcete snazit co nejdriv a ona by ti mela TSH snizit.

jerrymona
10. máj 2010

estrell, aj tak nerozumiem co sa tam zistuje. 😕

estrellita
10. máj 2010

jerry: downuv syndrom, edwardsuv syndrom a nevim, co jeste.

jerrymona
10. máj 2010

aha. tak mi to pravdepodobne urobi gynda teraz v stredu.

estrellita
10. máj 2010

jerry: jj, asi jo, jestli tam jdes, tak ti asi tu krev vezme. ale nekteri Dr. od plosneho brani krve na tripply upousteji, jini - jako ten muj, ne.

strouzek
11. máj 2010

ahoj holky, jak se máte? my perfektně malá je zlatá, dneska spala od půl 9 do 6 ráno a už spí zase 😵

gratuluju k triplíkům já na nich nebyla podle mě jsou nepřesné a často vychází špatně, radši jsem šla v 12 tt na ten NT screening

míso no pokud más hypo a TSH nad 5 tak se dle mě ani nepodaří, tak mi to řekli 2 doktoři že se snažit můžu ale že dle nich je to zařízený v těle tak že tělo ví že je něco špatně a tak se málokdy podaří a když se vajucho oplodní tak brzo odejde. a měli pravdu, do doby než jsem dostala TSH do normy kolem 2 jsem měla několikrát čárky ale pak došla mrcha tak asi chemické těhu a opravdu jsem otěhu a mimčo donosila až mi to povolil dr. podle výsledků.

shandy
11. máj 2010

ahojte dievcence, tehule aj maminy 😵
krasne vam tie tt pribudaju 😉 , len tak dalej 🙂
misa tazko povedat, ako sa zachova prave tvoje telo, niektora kocka s takym TSH neotehotnie vobec, niektora otehotnie a donosi bez problemov, niektora otehotnie ale potrati, nikto ti s istotou nepovie, co by sa mohlo prihodit tebe. je len na tebe, ci to chces "risknut", ja myslim, ze nejake 2 mesiace cakania by to zrovnali, samozrejme by som bola za zvysenie davky, samo to asi dolu nepojde.
drzim palceky a pekny den vsetkym
strouzi, ty mas teda doma sipkovu ruzenku 😉 😵

estrellita
11. máj 2010

strouzi, jj, jsou nepresne, ale zachovala jsem se jako naprosty srab a nebyla jsem schopna je odmitnout, protoze uz pred tim jsem sla misto ke svemu Dr. k Apolinari na NT, a ted ve 21 tt jdu taky k Apoli, takze to mu uz nebylo uplne po chuti (bere za to samozrejem penize), takze jsem radeji mlcela 😅

zuzumajko
11. máj 2010

caute babyy 😀 mne uz je lepsejsie, sice stale zle. Dnes som bola na odbere u endokrinologicky, tak buduci tyzden v pondelok (sa mi zda) idem na kontrolu ze co a ako. Dufajme, ze bude vsetko okej 😀 ako sa mate?

zuzumajko
11. máj 2010

😀 estreli, no snad naozaj rastie babo moje zlate 😀

estrellita
11. máj 2010

zuzu: super, urcite roste 🙂
tak jsem ted mluvila s Dr. a za dva mesice jdu nejen a dalsi kontrolu krve, ale taky rovnou k ni 🙂 pochvalila mi moje hodnoty (ackoliv ja jsem se o ne moc nezaslouzila, ale i tak to potesi 😀 )

zuzumajko
11. máj 2010

estreli, no supis 😀 mna ta moja vacsinou len nici, lebo mi furt vravi ze mam nadvahu (168 cm a 59 kil) ☹ nemyslim si ze mam nadvahu

estrellita
11. máj 2010

zuzu: to si taky nemyslim, ze mas nadvahu 😕 vzdyt ani BMI nebudes mit vysoke, ne? ja mam 167 a puvodni vahu pre otehotnenim jsem mela 54 a to jsem byla spis hubenejsi a BMI nizsi. takze o nejakych 5 kg vic neni zadna nadvaha, ale naprosto normalni vaha!!!

kingstonka
11. máj 2010

zuzu- to s tou nadvahou musi srandovat, ze? 😒 aka nadvaha? pre mna by to bola vysnena vaha ... ja budem moje tehotenstvo koncit na 100kg ci chcem alebo nechcem :(

zuzumajko
11. máj 2010

baby, fakt neviem. akoze, je pravda ze mam viac tuku, lebo som sa prestala hybat (12 rokov aktivneho sportu a potom utrum) ale nadvaha....? 😖

mukky
11. máj 2010

ahojte,možem sa opýtať,nemáte náhodou niektorá problém so štítnou žlazou a zároven s očami ?
mne sa už robia cca 5 rokov záblesky v pravom oku,očná vtedy nič nezistila a až teraz som to povedala druhej očiarke,ale aj že sa liečim na zníženu funkciu asi tretí rok

tak tá mi povedala že mám už jednu očnu bulvu v popredí ☹
musím to povedať mojej endikronologičke,ale mám obavy...to čo som o tom čítala nie je vobec pozitívne ☹ ☹

ja som otehotnela hned 😅 ,endokrinologicka mi pri prvej návsteve a prvých výsledkov povedala že mám nepravidelné cykly tak som sa zlakla,skusili sme a dnes mám synčeka 😅

beriem doživotne euthyrox 😔 ,mám zníženu funkciu

estrellita
12. máj 2010

mukky: ja uz jsem si na to denni brani euthyroxu zvykla 🙂
o tech ocich vubec nevim, muzes prosim napsat vic, jak to spolu souvisi a co to presne znamena?

kingstonka
12. máj 2010

ahojte.. ako sa mate?
mna dnes velmi boli chrbat :( inac ziadne priznaky tehotenstva tak trochu trpnem ako dopadne navsteva lekara v pondelok.

mukky
12. máj 2010

ahojte,
estre aj ja som si uz zvykla na to branie liekov,čo už 😔

no možem tu dať článok,dosť ma to desí,o mesiac idem na kontrolu tak neviem čo povie na to pani doktorka že mi to už tlačí roky na oko len sa o tom nevedelo ☹

http://www.zzz.sk/?clanok=4482

estrellita
12. máj 2010

mukky: vidis, ja vzdy myslela, ze je to spojene jen s hyperfuknci 😔

mukky
12. máj 2010

hmm 😒
očná lekárka sa ma inak pýtala či sa endokrinologička zaujíma aj o oči a ja že nie 😕 ,že to je potrebné 😕

kingstonka
12. máj 2010

mukky- velmi zaujimavy clanok- urcite by ocni lekari mali spolupracovat s endokrinologmi - rovnako ako endok a gynekolkovia 😒

cabalkova
12. máj 2010

Ahoj kocky, jdu k vam na radu... chodime do CARu neb mame problem s otehu... k tomu mam TSH podle posledniho mereni 3,8, takze jsem pred mesicem vyfasovala Euthyrox... no a od te doby jsem to nedostala, dnes jsem 50 dc... nechce se mi jit na Agolutin, na vyvolavacku, rada bych to dostala prirozene, ale uz se mi nechce verit, ze mrchule vubec jeste dojde... (jo a tehu nejsem, testila jsem...)... stalo se nekomu z vas, ze mel po nasazeni pripadne zvyseni davky Euthyroxu chvilku problem s cyklem, nez se to srovnalo?? Jake mate zkusenosti?? Diky predem za radu.