Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

katrin21
12. máj 2010

ahojte
ano, aj ocny by mal byt zaineteresovany, kvoli Graves Basedovi...

katrin21
12. máj 2010

no ale to je pri hyper, ale ty mas hypo 😲 😕

estrellita
12. máj 2010

katrin: v tom clanku pisou, ze to muze mit souvislost i s hypo, to jsem taky nevedela.

katrin21
12. máj 2010

mukky? a teba nebolievalo za ocami??

katrin21
12. máj 2010

hej hej.. uz som citala,ale je to ako som pisala GB 🙂
mne to napisali do karty, mna oci bolievali... ale nemam orbitopatiu.Lucia Bila to ma....

katrin21
12. máj 2010

ja to podla mna ale nemam.... uvidimne..

jerrymona
12. máj 2010

ahojte baby. dnes sme boli u gynekologicky a uz vieme co budeme mat. dievcatko. 😵 😵 velmi sa tesime. teda ja. 😀 mm by najradsej syna. ale som ho uzemnila, ze bude hned ako druhy. 😀

jerrymona
12. máj 2010

inak bolo vsetko v poriadku. miery nasej bambulky su: okolo 15 cm a priblizne 18 dkg. nechcelo sa jej velmi vrtiet, iba troska kopala nozkami, zato ma ale pekne boxuje len na lavej strane. na rozlucku nam este zamavala ruckou, zajtra dam fotky do albumu. 😉

petulienka211
12. máj 2010

super, gratulujem 🙂 tesime sa s tebou.
mne vsetci hovorili, ze budeme mat chlapca, tie babske povedacky o tvare bruska, aj o tom, ze baby beru krasu a ja som opeknela. a potom v 23 tt na 4D mi na cd napisal baby Emka. :o) som mu povedala, ze bude to Emka, alebo Matej. :o). na mobile som mala 14 neprijatych hovorov od mojich znamych a mojho muza. tak som prvemu volala jemu, ale som sa zmohla, len na to, ze doma mu poviem, ze vsetko je ok. ked som platila, tak som uz plakala a plakala a recepcna, ze dufam, ze od stastia a ja som sa zmohla len na uhm 🙂 a tatinovi som zabalila do darceka ruzove bodynko a hned vedel 🙂

bellka
13. máj 2010

Ahoj holky 😵
přeju vám krásný den 🙂 Jerry: moooc gratuluju k děvčátku 😵
petul: krásné, až mě to dojalo 🙂 Mějte moc hezky 😵

zuzumajko
13. máj 2010

jerry supis!! tak to uz je velka slecna 😀 mooc gratulujem

strouzek
13. máj 2010

ahoj holky jdu vás dočíst vždycky toho nakecáte kupu a já nestíhám 😀

jerry gratuluju k holčičce a krásné jméno jste pro ní vybrali 😵

bellka
13. máj 2010

Tak jsem z toho tak trošku tatar 😉 Jsem přečetla všechno, co jsem nestihla a koukám, že cabalkova dostala Euthyrox už při hodnotě 3, 8, no tak teď už tomu nerozumím vůbec, protože jem myslela, že správná hodnota TSH je 0, 3 - 4. Ach jo, tak si říkám, že se v tom asi nemám tak šťourat, ale když to nejde, no.

estrellita
13. máj 2010

jerry: jeeej, super holcicka 😵 😵
ja doufam, ze za tyden a pul se taky dozvime 😵

estrellita
13. máj 2010

bellko: nektere laborky maji referencni hodnotu do 3.6 a halvne i tak je na horni hranici a pokud se snazi otehotnet, tak ji prave proto euthyrox dali.

bellka
13. máj 2010

estrell: děkuji moc, se jenom divím, že můžou být takové rozdílné hodnoty, taky by to mělo být jednotné, vždyť jde o lidi, že jo. Prosím, Tě, nevíš teda, kolik je taková ta nejlepší hodnota, před otěhotněním???

estrellita
13. máj 2010

bellko: no je to takovy zbytecne zmatecny 😒 a to v cizine maji snad referencnihodnoty do 3.
no rika se, ze pro otehotneni je idelani TSH okolo 2.

bellka
13. máj 2010

Jj, to je pravda, potom je člověk zmatený a nejhorší je, když jeden dr řekne tohleto a druhý zase něco jiného, tak to mě chce porazit, protože pak se v tom nevyznám. Děkuji Ti moc. Tak za týden už se taky dozvíš, kdopak se v tom bříšku schovává 😉

estrellita
13. máj 2010

bellko: jj, to je pravda. hlavne treba obvodaci to neresi, pokud jim laborka da referencnihodnotu do TSH 5 (coz jsem v jedne laborce taky zazila), tak to berou jako OK a nikam te ani neposlou.

jj, uz za tyden a pul, 26. ve stredu 😵 😵

bellka
13. máj 2010

No právě, kdyby měli všude jednotné ty hodnoty, tak by nedocházelo k takovým časovým prodlevá, co se týká léčení, že jo. Tak to pak nakouknu, jsem moc zvědavááá, jestli je to děvčátko nebo chlapeček, i když ono je to jedno, že jo, ale i tak 😵

katrin21
13. máj 2010

petulienka: super ako si to opisala🙂 pekne🙂

jerry : gartulujem dievcatko je super 😵 😵 😵

estrellita
13. máj 2010

bellko: jj, prave.
urcit enakoukni, ja jsem taaaak zvedava 🙂 uz aby bylo 26. 🙂 ono je to jedno, ale kdyby byla holcicka, hmmm, bylo by to super 🙂 ale chlapecka taky budu nade vse milovat 🙂

suzix
13. máj 2010

ahoj holky, jdu za váma odborníkama na radu... zkoušela jsem hledat hloubš v diskusi, ale nenašla ... kdy jste byly poprvé na kontrole u endo když jste zjistily, že jste těhotné? já tam dneska volala jsem zítra začínám 8tt a sestra mi řekla ať příjdu až za 3 týdny, že má doktor plno 😲 ☹ tak nevím zda mám plašit nebo je to OK? díky za rady a porady 🙂

jerrymona
13. máj 2010

ahojte kocandy. to je super, ze sa so mnou tesite. ja som tiez velmi stastna. dufam, ze onedlho to taktiez budu prezivat vsetky snazilky takto.
a estrell, som zvedava, ako dopadnes ty. ci sa vam to male ukaze. 😀

my teraz mame ine starosti. boli sme pozriet jeden dom v radovej zastavbe a uz nabuduci tyzden by sme sa mali rozhodnut, ci ho berieme alebo nie. tazke to rozhodovanie. uz aj moja mala citi moj nepokoj, lebo sa stale vrti a bublinkuje. 😅 😵

strouzek, ako nelinka? 🙂

katrin21
13. máj 2010

suzix: no podla mna by si mala ist cim skor, okamzite, lebo ak si hypo tak nedostatok thyroxinu nepriaznivo vplyva na vyvoj CNS, a to nie je srannda...co som sa docitala, tak tehotnym aj zdvojnasobuju davky.... takze........ 😝

suzix
13. máj 2010

no já už nemám ŠŽ vůbec 😖

terinka78
13. máj 2010

Suzix, rozhodně tam ještě jednou zavolej, já už taky nemám štítku vůbec, a když doktor věděl, že se snažíme o mimčo, řekl, že až to klapne, mám přijít v 6 tt. Ačkoli jsem byla léky subtituována dost, Letrox 7 x týdně 150, na základě odběru právě v 6 tt mi léky zvedl.. Takže tam výkyv musel být hned od začátku.. Čím dřív se to podchytí, tím lépe..Nedej se odbýt!

suzix
14. máj 2010

díky mnohokráte za info, tyhle sestřičky "chytrý jak rádio" mě uplně iritují.... 4x se mě zeptala a proč to nevydrží do toho 2.6.? tak jsem jí řekla, že mám za sebou 3 potraty zřejmě kvůli ŠŽ a jestli mi nedá termín ona půjdu někam jinam... app. teď mi volali, ať jdu dnes na odběr a v pondělí mi na základě výsledků dá Dr. vědět e-mailem jak se bude dávkování měnit 🙂

terinka78
14. máj 2010

super, tak to bude určitě v pořádku.. Tohle chování setřiček mě fakt zaráží.. Možná bych na to taktně doktora upozornila.. Na endokrinologii by mělo být !těhotenství"kouzelné slovíčko, které těhulky upřednostňuje před všemi ostatními pacienty, vždyť jde o zdraví i miminka..

estrellita
14. máj 2010

suix super, ze sis to vydupala. ja jsem ti zrovna chtela napsat, ze ja jsem mela nakazano jit na odbery hned, jak zjistim, ze jsem tehotna a taky mi ihned pote zvysovali leky.