Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

carrie84
20. máj 2010

Hello babule 🙂

Simi - ty uz o chvilku koncis I.trim! Ze aka paradicka 😉

estrellita
20. máj 2010

simas 🙂 urcite bude kontrola v poradku 🙂
mne brali krev v 11 tt a na na NT screening, sijove projasneni jsem byla ve 13 tt.

strouzek
20. máj 2010

ahoj holky, koukám že teď je to tu taková malá těhudiskuze 😅 doufám že snažilky od nás neutečou 😉

zuzu gratuluju k srdíčku, ty dva váčky bývají často většinou se to vyloučí samo, ale kdyby byli dvojčátka byla by to paráda ale to si myslím že už nebudou to už by šlo něco vidět. ale neboj mimčo to nijak neohrozí

jéé NT screening na to si pamatuju,na ty šílený nervíky do druhýho dne měli volat dopoledne ale zapoměli na mě tak jsem se tam dovolala až po obědě no těhu byl vůbec záhul na mý nervíky 😀 každopádně zase to bylo super protože tam byl se mnou na tom utz manža poprvé šlo vidět mimčo jako mimčo,prstíčky,nožičky... manža z toho byl paf. teď když na to vzpomínám přijde mi to neskutečný že to byla Neluš 😀

msonulka
20. máj 2010

Ahoj holky,

chci se zeptat, chtěli bychom s manželem mimčo, ale mám sníženou funkci štítné žlázy, beru na to Euthyrox 50. Měli jste s tímto nějaký problém otěhotnět?

K doktorce jdu na kontrolu příští týden, tak se určitě taky zeptám co a jak, ale ať tam nevypadám jako chudinka, co se složí při první špatné zprávě, díky moc 🙂

simasla
21. máj 2010

Ahoj holky... omlouvám se, že se ozývám až tak pozdě, ale teprve teď jsem se dneska dostala k PC. Miminko roste dobře má 3,8 cm a odpovídáme 10tt+3. Srdíčko krásně buší a brali mi dnes asi 6 ampulí krve na ten NT screening - který se sám dělá až v 13.týdnu - takže jsem objednaná na 8.6. To byly pozitivní zprávy pana doktora, no a nezapomněl jako vždy postrašit také tím, že s tím mým vysokým krevním tlakem to nebude sranda - no a nakonec hledal lék co beru v chytré knížce a tam se dozvěděl, že se tenhle lék nemá brát od 2. trimestru - že způsobuje problémy s placentou no a jeho užívání v 1. trimu není vlastně odsledováno... tak mám hrůzu - jestli něco nezpůsobil. No my nemůžeme mít nic úplně bez problémů. Nechápu proč jsem tedy hned jak jsem to zjistila mazala k doktorce se zeptat, zda ho můžu dál užívat a ta mi řekla, že ano. V pondělí k ní jdu a neodejdu dokud mi to nezmění na variantu, kteerou mi navrhl gynekolog.
Ještě přikládám fotečku a dávám jí i do albíčka.

bellka
22. máj 2010

Ahojky holky, přeju krásnou sobotěnku všem🙂
@strouzek : neboj se nic, snažilky jistě neutečou, já sama za sebe semo tamo nakukuju a dělá mi moooc dobře, když vidím kolem holky, které jsou těhulky, protože jenom tak se přesvědčuju o tom, že se ta štítka dá zvládnout a díky vám tady věřím, že se i my zoufalci dočkámeee 😉 Tak jen tak dál a držím palušky, ať je vše v nejlepším pořádkuuu 😵

strouzek
23. máj 2010

ahoj holky hlásím se po náročným víkendu, byli jsme s malou v Brně na jedný oslavě kde bylo skoro 200 lidí a spali jsme pak v hotelu,ale malá to zvládla na jedničku 😵

msonulko no záleží na tom jaké budeš mít hodnoty teď na kontrole, na otěhu je nejlepší mít hodnotu TSH někde kolem 2-3, jak je to víc nad 5 třeba tak už bývá problém s otěhulením dost často a bývá pak i rizikové to těhu když to není hlídaný a zaléčený do normy.

simi krásná fotečka, je to mazec že taková někdy byla i Neluš, mě pořád přijde scifi že je to ta čárka na testu kterou jsem tak vyhlížela u okna 😀 😀 s tím problémem se neboj, doktoři rádi straší, jen co mě se nastrašili s cukrovkou 😝

zanet2009
24. máj 2010

Ahoj holky!
V březnu mi obvodní dr. z krve zjistila, že mám špatnou štítnou žlázu.
Minulý týden jsem konečně byla na endokrinologii a dostala jsem prášky Letrox 75. Pokud si dobře pamatuju, mám lehce sníženou fci štítky.
Za jak dlouho od počátku léčení je možné otěhu?

zuzumajko
24. máj 2010

ahojky zanet 🙂
ja som sla po prvykrat k endokrin. v auguste minuleho roka a otehotnela som v aprili tohto roka. takze asi pol roka. Ale to velmi zavisi. Aj ja mam znizenu funkciu, ale beriem thyroxin 75. O letroxe som este nepocula 😀 ale ja som so stitkou naozaj v zaciatkoch 🙂

zanet2009
24. máj 2010

zuzumajko, já jsem právě taky v začátcích.
V prosinci jsem v 11tt potratila(dr. mi řekla, že je možné, že to je následek neléčené št. žlázy-ale to jsem ještě nevěděla, že nějaký zdrav. problém mám).
No uvidíme, snad se brzy - nám všem-zadaří.

kingstonka
24. máj 2010

ahojte,
Zanet- asi to hlavne zavisi od toho ako rychlo zareaguje tvoje telo na lieky a dostanes sa do spravnych hodnot. Ja beriem euthyrox od decembra (kontrola po 3 mesiacoch bola ok) a v aprili som otehotnela.... drzim prsty

kingstonka
24. máj 2010

zuzka- pozeram, ze mame len den rozdiel v termine 🙂

estrellita
24. máj 2010

zanet: zalezi, kdy se ti hodi hodnoty stitky do referencniho limitu, pak muzes otehotnet 😉

zanet2009
24. máj 2010

aha a jak to zjistím? já mám jít na kontrolu až v září 😕

estrellita
24. máj 2010

zanet: no jen na zaklade krevnich testu, tak se zkus s Dr. domluvit na driv 😉 treba za 2 mesice, po takove dobe se vestinou testy delaji, kdyz ti leky nasadi, nebo ti meni davkovani.

strouzek
25. máj 2010

brý ránko holky, vše nej k svátku všem štítkařkám, dnes je mezinárodní den štítky 😀

žanetko jestli máš jen lehce sníženou funkci nebude to žádná hrůza, záleží jak zaberou léky, třeba už v září budeš těhulína

bellka
25. máj 2010

Ahojky holky 😵
taky se přidávám s přáním všeho nejlepšího všem štítkářkááám, hlavně, ať nám to všem výjdeee 😉

zibi
25. máj 2010

kocky ja sa teiz pridavam k vam, ak mozem. 🙂
mam problem so stitnou zlatou. inak zo 75mg mi zdvihli na 100 snazime sa otehotniet aj ked sme len na zaciatku snazenia...
viete kazdy mi tvrdil ze mam stitnu v liecbe a ze je to ok..ale ja som mala stale problemy ako keby som ju nemal ani liecenu:klasicke priznaky ako sucha koza, zima, studeno nohy, svrbiva pokozka, problemy so spinenim...a pritom som kazdemu hovoirla ja gyndosovi ze sa liecim na stitnu zlazu tak on tomu nejako nepirpisoval nejaky vyznam a pritom som si aj j a sama myslela ze super ved beriem lieky a pozrite. hoci beriem euthyrox 75 aj tak mi hodnoty skacu od roku 2008 sa mi to asi len zvysovalo hodnotu som mala od 3,2 a v roku 2010 skoncili na 4,50 kde mi uz zvysila davku na 100mg. a TPO teda protilatky mi pri beznej kontrole neribi len T4 a TSH ale naposledy co mi brali v roku 2008 TPO som mala vyse 700 a to nechcem vediet co mam teraz..boze dajak mi neklasaju pri tej liecbe.. 😖
no fakt ked si clovek sam neporadi..a sam nestuduje tak je to o nicom ...lekari na to kaslu..
citala som ze pomaha ten selen?vam to znizilo protilatky..
tak ze aj kvoli tomu moze byt problem s tehu?a myslite za aj kvoli tomu mam to spinenei...
ja mam taky pocit ze som zacala spinit okolo roku 2007 a nikto s tym nic..a prave vtedy podal vysledkok mi zacal kolisat ten TSH..boze to je hruza..

jerrymona
25. máj 2010

ahojte babenky. ako sa dari?

strouzek, to som nevedela, ze je den stitky. tak prajem vsetkym stitkarkam vsetko naj a hlavne zdravu stitku. 😉

zibi, stitka moze sposobovat, ze zena nemoze otehotniet. a asi si skus pohladat este nejakeho ineho endokrinologa. alebo mas mozno este aj iny problem. neviem. 😖

zibi
25. máj 2010

hej ved idem uz k inej endokrinologicke 🙂

estrellita
25. máj 2010

ja jsem taky nevedela, ze neco takoveho existuje 😀 tak taky preju vsechno jen stitkarkam.

uz tu dlouho za nama nebyla Len, zrovna dneska jsem si na ni nejak vzpomnela, tak snad se ma dobre 🙂

kingstonka
26. máj 2010

ahojte- velmi sa v poslednej dobe neozyvam - mame trochu tazsie obdobie v rodine- ale aspon vas chcem pozdravit...

strouzek
26. máj 2010

ahoj holky 😵 dneska jsem byla na štítce tak super, váha šla dolů, TSH v krásný normě 3,4 a F4 13,5 😵 byla jsem pochválena, akorát se ptal na kojení a když jsem řekla že nekojím nahodil menší ksichtík 😝 další kontrola až v prosinci 😀 je to super chodit na kontroly v pohodě a bez nervů

strouzek
26. máj 2010

ahoj kingst to mě mrzí že máte nějaký problémy, snad se to brzo vyřeší

estrellita
26. máj 2010

ahoj holky, hlasim se po velkem UTZ a cekame chlapecka 😉

kingston: to me mrzi ☹ preju, at je brzy co nejlepe!

strouzek
26. máj 2010

jééé gratulujuuu to je paráda, a jméno máte jaký vybraný?

carrie84
26. máj 2010

Hello babule 🙂

Strouzek - no paradicka. Krasne vysledky. A vies, ze mi nikto vcera k nasmu sviatku neblahozelal?!

Kings - to ma mrzi, snad bude lepsie.

Estrell - gratulujeeeeeem 😀 Vitaj v modrom klube 😉

estrellita
26. máj 2010

strouzi: dekuju. no jeste ne 😅
carr: dekuju 🙂

sedmitecka
26. máj 2010

ahoj holky, dlouho jsem se tu neukázala a teď vás celý den dočítám 😀 😀
mám dotázek - pořád se tu řeší vysoké TSH a problém s otěhotněním, ale nevíte některá, jak je to opačně? ne, že bych měla zvýšenou funkci, to ne, už dva roky nemám štítku vůbec, vzali mi jí kvůli autoimunitní hypotyreoze a navic se tam našlo zhoubné miniaturní ložisko...a právě kvůli tomu mikrokarcinomu mi mudra drží TSH u spodní hranice - poslední výsledek byl 0,18........to může být taky problém?????? už asi vymýšlím blbosti, jenže stále se nedaří a my nevíme proč, tak nad tím asi už moc přemýšlím ☹ ☹ 😒 😒

kkamca
26. máj 2010

čago holky..
dotaz::::::: dnes mi dr řekl že mám hraniční nějaké T4..nevíte co to je a co by to mohlo znamenat?Snažíme se o mimi..A jak se to léčí?
K tomu mám i tsh sníženou funkci -beru letrox.