Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
16. júl 2010

ježiš to je nechutnýýý, no upřímně z podobných důvodů jsem nechodila na tyhle kurzy a i tak jsem porodila 😀 akorát jsem byla na tý prohlídce porodky a byli tam 3 páry který do kurzů chodili a mazec ty jejich otázky, hrozně byli nakažení těma blábolama z kurzů takže řešili dle mě nesmysli jakože chtějí nechat dotepat pupečník, že chtějí dítě přiložit jen neumyté, že nechtějí vůbec žádné utišující léky, nechtějí u porodu muže aj. no mazééc. já jsem řešila jestli můžu mít v porodce pyžamo a jestli mi dají aspoň před porodem nažrat 😀

andrea0903
16. júl 2010

no zeny nove spravy vysledky su pre dnesny den TSH 0,101mlU/l a fT4 13,63pmol/l vyjadrenie ze uzasne hodnoty a znizila mi naspat davku

jerrymona
16. júl 2010

@estrellita aj ja som na teba myslela, ze ako sa mas. 😀
rano sa zmeram aj ja. teraz by to asi bolo nanic, lebo som najedena, no mam urcite uz cez 100 cm. 😅 ja mam dojem, ze to moje brucho je celkove nejake velmi velke. ak ta moja mala bude taka velka, tak si mozem pri porode gratulovat. 😅
no a v byte mame saunu, tak sa velmi zle spi, rano mam hluk z ulice, tak hruza. 🙄som nevyspata poriadne uz dlhsi cas.

@strouzek nemyslim si, ze tie kurzy su zle, len si z nich treba vybrat to najlepsie. napriklad tie predychavania a hlavne na zaciatku to 20minutove cvicenie, lebo ja som na to lenivec. akurat, ze teraz je taka horucava, ze chodime s mm kazdy den na kupalisko a tam sa vo vode vyblaznim.

strouzek
16. júl 2010

jerry no upřímně mě by tyhle prodýchavací cviky aj. byli totálně k prdu, já neznám stupnující se kontrakce já je měla co 2 minuty neboli vkuse, jak každý říká že je nejlepší hopsat na míčy, bože to byla největší smrt 😀 já myslím že při tý bolesti jakou jsem při porodu měla bych si vůbec nevzpoměla na nic a nic bych ani nepoužila, to jsem prostě jednala pudově, tudíž jsem ležela na zemi řvala po manžovi že ho nesnáším a lítala po sále že to nevydržím a umřu 😀 😀 to je super že chodíte na koupák, my taky ale jsem s malou ve stínu na slunku jen když spí. v těhujsem jezdili s manžou plavat na bazén byla jsem tam ještě 2 dny před porodem horší že to bylo 50 km od bydliště a já frajerka jezdila bez těhuprůkajdy a průkajdy pojištěnce 😀

estrellita
16. júl 2010

@jerrymona ja strasne spatne spim, takze uz se tesim, az budu doma a budu moct spat treba i pres den. a na koupak se taky tesim 🙂 no uz aby to bylo ........ jeste par dni 🙂

no heled, manzel mel pri narozeni 4 kg, jeho tata 5 kg 🤐 🤐 doufam, ze nas maly bude mit max 3,5 kg 😅

jerrymona
17. júl 2010

@strouzek ved ja netvrdim, ze sa na tie nadychy a vydychy budem vediet koncentrovat ja. 😀 ale je o tom dobre vediet a moje obe svagrine hovorili, ze im to velmi pomohlo. ze bolesti boli hrozne, ale dychanie ich pomahalo aspon trosku zmiernit. a tiez si myslim, ze porod bude prebiehat uplne inak, nez si to tu vsetky este nerodiace predstavujeme. 😅

plavanie je strasne dobre, ja sa citim lepsie, neboli ma chrbtica a nemam opuchnute nohy. len ta horucava ma ubija. potim sa strasne. 🙄

@estrellita aj ja zle spim, dnes v noci sme tu mali 30 stupnov. 😝
a aha moje dnesne brusko. 🙂

monika0001
17. júl 2010

jesterka001 - mne v centre robili testy dva krát a vždy im neviem akým zázrakom vyšli dobre, raz mi ich robili na hematológii a tam vyšli zle. no i napriek tomu ma nie a nie poslať. až keď som sa sama vypýtala od môjho gynekológa až vtedy som sa na edno dostala a tam mi povedala dr, že už som tam mala dávno byť...
@jerrymona - kráásne brušenko 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jerrymona
17. júl 2010

@monika0001 vdaka. 🙂

estrellita
17. júl 2010

@jerrymona ja mam plavani taky rada 🙂 dela mi to dobre. chtela bych vyrazt zitra k veceru 🙂

pupik krasnej, ale porad jsi neukazala celou postavu 😀

ja budu fotit zitra, lde UTZ budu zacinat 30 tt 😅 🤐 dle PMS (29 tt)

strouzek
17. júl 2010

ahoj holky

no moc bych si to nemalovala, prý tropy mají být ještě i v srpnu a pak jestli se udělá líp tak to už budete na rozsypání a to se nevyspíte vůbec. já 9. měsíc byla snad co hodinu na záchodě 😀 popravdě pořádně jsem se vyspala až se malá narodila ale to jen díky tomu že spí bez problémů celou noc jestli budete mít nespavce tak nevím nevím kdy se dospíte 😀

jerry i mě plavání pomáhalo akorát že jsem se styděla v plavkách měla jsem takový hnusný tygrovaný žádný jiný jsem nesehnala narychlo takže jsem byla fakt kusanec s tím břichem 😀 jinak máš moc krásné bříško takové jak do časopisu 😵

jerrymona
18. júl 2010

@estrellita sice som chcela urobit lepsiu fotku, ale ked si taka zvedava... 😀 😀

jerrymona
18. júl 2010

@estrellita este mam dotaz. podla tehotenskeho kalendara by som od zajra mala zacat 7.mesiac (26tt+5) ale podla timeru az 28.jula (28tt+0), tak potom ktory tt vlastne plati? 😕 😕

@strouzek tiez som pocula, ze horucavy maju byt aj v auguste, ja uz sa teraz nevladzem hybat. 😀 no a to je jasne, ze ked babo naberie na vahe, bude este horsie. 😅 videla som to na mojej sestre.

a ja som si plavky nekupovala ziadne. najprv som chcela, ale mali iba skarede, tak si obliekam moje bikiny. kedze su na snurky, tak sa prisposobia aj brusku. a v hornych partiach som sa az tak velmi nerozrastla, takze sa da. aj tak je to uz iba par mesiacov...no na kupalisku sa musim stale smiat, ked vidim tie pohlady na brusko. ja si tehotenstvo doslova uzivam, aj ked v tychto horucavach sa to niekedy neda. 😉

estrellita
18. júl 2010

@jerrymona ja to pocitam vzdy podle toho kalendare 🙂
jeee, tak konecne 🙂 super, tady je videt, jak ti hezky roste dopredu 🙂
ja jsem se dneska fotila na konci 29 tt 🙂 v utery zacinam 30 tt 🙂

jinak nove plavky jsem si taky nekupovala, prijde mi to zbytecne, kdyz se vejdu do tech svych dvoudilnych 🙂

no a zitra me ceka odber krve na stitku, vubec se mi tam nechce, uz mam z jehel fakt fobii 😝

monulienka3
18. júl 2010

ahojte dievcata, mohla by som sa k vam pridat do temy? zacala som totiz riesit po prvom potrate moju stitnu zlatu a stala som sa teda endokrinologickym pacientom a este neviem, co ma vsetko caka. Hovorila som aj lekarke, ze by som chcela aj take testy, ci budem mat problem otehotniet a vysledky su nasledovne (nezlaknite sa...)

TSH 2,7023 podla Dr. relativne v norme
aTPO 15289 IU/ml - vraj este taky pripad s takymito vysokymi protilatkami nemala, ale dala mi sancu, ze to mozeme riesit 🙂
DHEA - S: 4,5 umol/l - vraj tiez v norme
f-testosteron: 1,2 pg/ml - vraj tiez v norme.

povedala mi, ze je fajn, ze som dostala tak skoro, kym mam este 27r. a mozeme to riesit, nasadila mi L-Thyroxin 25 a ze mam prist o pol roka na kontrolu a v pripade, ze ak otehotniem, tak mam okamzite prist.

poradte mi prosim, ci sa nam oplati vobec snazit, ci mate s autoimunitou nejake skusenosti, liecili ste sa a v pohodte otehotnela. velmi sa bojim 😒

strouzek
18. júl 2010

ahoj holky, tééda vy máte ale krásný pupky 😀 skoro by se dalo říct že je to tu víc pupkárna než štítkárna 😀 až vám závidím až teď co břicho nemám jsem si všimla jak je bříško u těhule hypnotické pro okolí a vůbec to nemusí znamenat že touží člověk po dítěti, sama teď když vidím těhuli tak se na ní zaměřím prohlížím si jí a nemůžu od ní odrhnout oči, hlavně když jsme na koupališti nebo bazénu. mě se to totiž taky stávalo, teda já si toho nevšímala ale říkal mi to manža že když jsem v těhu chodila např. na bazén když jsem šla otáčeli se za mnou chlapy i ženský, já se tomu smála a říkala jsem že určo koukají jaký jsem tank a hnusná ale teď vidím že se koukám taky a se mnou plno lidí 😀

jinak ty jehly taky nemám ráda ale v těhu jsem si zvykla, na odběry štítky to bylo v pohodě, horší bylo chodit každý týden skoro na odběry kvůli cukrajdě 😖

estrellita
18. júl 2010

@monulienka3 ahoj, ja mam taky autoimunitu, mela jsem spatne i TSH (nad 100), takze mi hned nasadili leky, ale za dva, tri mesice jsem byla v norme. jen diky vysokemu TSH jsme se nesmeli snazit, a "az" po 4 mesicich jsme dostali zelenou a vysledek vidis 🙂

leky mas, TSH je v norme, tak se snazte, urcite se to oplati. jen jakmile otehotnis, tak se okamzute onjednej na kontrolu na krev, oni te budou pak vic sledovat a leky v pripade potreby zvysovat. 🙂

jerrymona
18. júl 2010

@estrellita takze zajtra by som uz mala pocitat, ze zacinam 7. mesiac. no ved brusko uz na to mam. 😀
nemam velke zrkadlo iba take male, takze som musela improvizovat, ale predsa sa podarilo.
jej a tebe sa uz zase zmenil termin, ty si myslis, ze ma predbehnes? ved este uvidime. 😀 a brusko sa ti uz zacina pekne formovat dopredu. len tak dalej. 😉
nezavidim ti ten odber krvi. no dufajme, ze vysledky budu stat za to. ja idem az niekedy koncom augusta - toto uz bude posledna kontrola v tehotenstve. 🙂

estrellita
18. júl 2010

@strouzek jsme byli na dovce a tam na me koukali vsichni a cyklisti (zeny i muzi) se otaceli a koukali na brisko 😀 takze rozhodne souhlasim, ze to pusobi a hypnotizuje 😀 jedna pani, ktere funela na kole do kopce se na me porad culila a kdyz projizdela kolem me, tak mi rekla, ze mam moc hezke brisko 😀 😀

estrellita
18. júl 2010

@jerrymona nn, ja jsem si to konecne upravila podle terminu, co mam v prukazce 🙂 toho 10. 10. byl termin od meho predesleho Dr. a pak uz na kazdem UTZ, i na screeningu vzdy vychazelo toho 5.10. 🙂 dle PMS je to 12.10.

ja se dozvim ve ct, kdy k dr jdu, jestli mi udelaji jeste jednu KO do konce tehu, ale rela bych, ze ne, ze pak bude jedna hned po porodu 🙂

strouzek
18. júl 2010

monuli vítej k nám, já bych řekla že tě dr. zbytečně postrašila nebo ses vyděsila zbytečně sama. ty hodnoty nejsou tak katastrofální, máš tam jen ty protilátky, dá se to dobře řešit léčbou není to vyléčený za týden ale žádná hrůza to taky není. určitě znovu brzo otěhulíš a bude to v pořádku. já kvůli štítky taky nejspíš potratila, měla jsem silnou hyperfunkci s autoimunitou, hodnoty jak protilátek tak TSH, F4 atd. několikanásobně vyšší, uzlinu v krku , postrašili mě že budu muset na mimčo čekat několik let a kdoví jak to dopadne, šla jsem na operaci a šup ani ne do roka od toho co mi o štítce řekli jsem našla nové // a vše v pohodě a o štítce teď ani nevím.
je možný že si potratila kvůli štítky ale spíš bych řekla že ten důvod byl jinde, na otěhu si myslím že ty tvoje hodnoty taky nebudou mít velký vliv, zvlášť teď když už ti štítku hlídají, ale určitě jak otěhulíš hned zavolej doktorce, v začátcích ty hodnoty hrozně lítaj a je lepší když je to hlídaný 😉

strouzek
18. júl 2010

jj břicho to je velký hypnotizér 😀 já jsem včera seděla s manžou v restauraci a byla tam jedna těhule fakt na rozsypání ale bříško moc pěkné a oba jsme s manžou na ní koukali a nemohli jsme z ní sudnat oči 😀

monulienka3
18. júl 2010

estrellita dakujem pekne za odpoved 🙂 snazit sa budeme dalej a uvidime ci sa podari, ked ano, budem hned utekat k lekarke, aj sme sa tak dohodli 🙂 snazit sa nam nezakazala 🙂
sice nemam potvrdene, ze som potratila kvoli stitke, ale s takymi hodnotami aTPO to mohol byt naozaj dovod....
tesim sa ked vidim, ze si v 29tt, ze mam aj ja sancu 🙂
je pravda, ze lieky zacnu pomaly zaberat uz po nejakych 6 tyzdnoch?

estrellita
18. júl 2010

@strouzek 😀 😀

monulienka3
18. júl 2010

@strouzek dakujem za privitanie a povzbudenie 😉 velmi sa tesim, ze mam sancu 😀 pozitivne si ma naladila

estrellita
18. júl 2010

@monulienka3 urcite mas sanci a velkou 🙂 je nas tu hodne, ktere jsme zivym dukazem 🙂 budu ti moc drzet palce!
kdyz jsem objevila tuhle diskuzi, bylo to teprve par dni po tom, co jsem se o stitce dozvedela a co jsem probrecelal nekolik noci, protoze nam zakazali snazit se a ja zrovna vysadila HA. a kdyz jsem videla, ze tu jsou tehotne, tak mi to strasne pomohlo a uklidnilo me to 🙂

jerrymona
18. júl 2010

@monulienka3 aj ja mam autoimunitnu tyreoitidu, zacinala som tak s tsh hodnotou 3,3. nechapem, preco ti lekarka povedala, ze mas prist az o pol roka na kontrolu. mne moj endokrinolog povedal, ze hladina tsh sa znizi priblizne po 6-8 tyzdnoch liecby a potom sa to ma kontrolovat zase, aby vedel, ci ti nedal prilis vysoku alebo nizku davku. a u mna bolo dobre, ze som prisla po dvoch mesiacoch, to som uz bola hyper - tsh 0,02. tak mi znizil davku a mesiac na to som otehotnela. ked som na to prisla, tak som si hned vybavila termin a tsh uz bolo 6,12. takze dokopy som bola liecena len tri mesiace a podarilo sa. lenze ja neviem, ci to bolo iba tou stitkou, lebo aj mm mal zly spg. ale hlavne je, ze tehu som.
ty mas tsh priblizne v norme, idealne je 2,5. protilatky mas poriadne vysoke, ja som mala okolo tisicky, no s protilatkami sa toho neda vela robit. mne to teraz v tehotenstve kleslo ale predsa na 600 priblizne. este stale je to vysoka hodnota, ale tsh je dolezitejsie.
a ked otehotnies, tak urcite chod co najskor ku endo. drzim palceky. 😉

@strouzek to si pis, ze tehulka je stale hypnotizovana. 😀 ja si tiez rada obzeram ine tehulky. 🙂

estrellita
18. júl 2010

@jerrymona ja jsem jich vcera pri nakupovani videla asi 10 😀 😀 uz jsem to zacala pocitat, prootze me to fakt po bavilo a to jsme byli u nabytu, a kobercu 😀

jerrymona
18. júl 2010

@estrellita mozes mi iba odpovedat, ci teda od zajtra 26tt+5 zacinam 7. mesiac? preco je to take rozdielne - kalendar a timer? 😕

strouzek
18. júl 2010

monuli jistě ti to nikdo neřekne, já měla krev celou totálně hroznou a i tak mi žádný dr. neřekl najisto že to bylo ze štítky, jen mi řekli že si to myslí a že máme zkusit po vyléčení štítky novýho prcka jestli se to nezopakuje,kdyby prý jo hledal by se důvod jinde. jinak si dobře pamatuju na sebe, 14 dnů po potratu mi řekli o štítce a ještě o tom že mám v krku divnou uzlinu a hned mi brali vzorky jestli to není rakovina, dali mi týden se rozhodnout jeslti operace nebo léčba prášky která nemusí být úspěšná, zákaz snažení o prcka atd. já se z toho sesypala, sedla jsem si k netu a četla a četla a každým dnem jsem zjištovala že to fakt není taková hrůza že nás štítkařek je moc, jen prostě to chce trošku času.
jinak léky můžou zabírat klidně i po měsíci záleží jak to tvoje tělo přijme

jerrymona
18. júl 2010

@estrellita ja som ich tiez videla vela, ked som bola v detskom oddeleni v kike. 😀