Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
29. júl 2010

@evanns ja se lecim na hypo pul roku pred otehotnenim, takze taky nemam zkusenost. leky mas a to velkmi nizke. jak uz jsem psala vcera, v CR je v nekterych laborkach TSH v limitu do 5, u vetsiny pak do 3,6. takze to mas zvysene jen trosku, tak se neboj., ted mas leky a vse se snizi 😉

estrellita
29. júl 2010

a objednani k endokrino uricte taky dopoucuju, i kdyby te vzal az po sestinedeli - to se totiz tyhle hormony taky dost muzou rozhazet, tak at si te pohlida.

jerrymona
29. júl 2010

@evanns to mi je divne, ze ti to predpisala internistka, normalne viem, ze to predpisuje endokrinolog. aspon tam zavolaj, povedz mu hodnotu tsh a spytaj sa na to. ja napriklad pojdem teraz posledny krat na kontrolu priblizne mesiac a pol pred porodom a potom pojdem na kontrolu dva mesiace po porode.

chod, ak este stihas 😀 a ak uz nie teraz, tak si stitku daj rozhodne skontrolovat po porode. 😉
@monika0001 tak snad nabuduce 😵

@estrellita ahoj 😉

jerrymona
29. júl 2010

@estrellita to som nevedela, ze redkvicka znizuje cinnost sz. 😕 a kedlubna sa povie ako po slovensky? 😅

estrellita
29. júl 2010

@jerrymona ahoj 😉 myslim, ze kaleráb? ale nejsem si jista 😅 jj, pry jo, spada tam i kvetak a brokolice, repa, ale to fakt nedodrzuju a sz mam s lekama pohode 🙂

jerrymona
29. júl 2010

@estrellita tak to by bola moja stitka asi v cudu. lebo ja jem brokolicu a redkvicku rada. sice nie prilis casto, ale aj tak. 😅

monika0001
29. júl 2010

ahojte kočky.. nemám teraz veľa času na dočítanie vás 😒 ale mám novinu a chcela som sa s vami podeliť 😉

Bola som si dnes u môjho gynekologa po duphaston aby sme oddialili MS na dovolenku (lebo akurát na tú mi vychádza 🙄 ) a on mi hovorí: "Akurát som na vás myslel a chcel som vám volať."
No skrátim to - vraj mi dá urobiť vyšetrenie na protilátky (?) na spermie... vraj to v ČR stojí 10 000 KČ a on to vie prehnať cez poisťovňu. Môže dať vyšetriť tri páry a má už dva a my sme mali byť tretí, že si na nás spomenul a že som mu prišla akurát pod ranu 😉
Takže ešte pred dovolenkou ideme na krv 🙂
No lenže ak to dopadne zle tak vraj počkáme kým sa nastavím na lieky od endokrinoogičky a potom keď budem ako tak nastavená pôjdeme do IVFka 😔

jerrymona
29. júl 2010

@monika0001 dobre ze si dnes nesla do viedne. to bola leja. ked som isla po dialnici, boli tam 4 auta naburane. ja som dosla chvalabohu ziva a zdrava domov. 😅

pekne, ze si na teba lekar spomenul, je dobry. nie kazdy ma taky zaujem o pacientov. a potom kolko budes platit na slovensku, ked je to v cesku take drahe? 😕
dufajme, ze to dopadne dobre a dovtedy sa aj stitka umudri a ty otehotnies prirodzene. 😉

a duphaston na oddialenie ms ti neodporucam. rozhodi to cely cyklus. ved si mozes dat aj tampon troska namoceny do olivoveho oleja, aby sa ti tam nedostali bakterie. 😖

monika0001
29. júl 2010

@jerrymona - nebudem platiť nič lebo on to vie prehnať cez poisťovňu 😉
a boli sme len v hainburgu a tak po tom čo píšeš som nakoniec rada 😝

a čo sa môjho cyklu týka ja ho mám aj tak úplne rozhádzaný... ja mám viac ako 33 dňové cykly.. minulý mesiac som to ťahala až na 46 DC myslím.. preto mi to je kvázi jedno... je to moja prvá dovolenka v živote a ja a tampóny ne ne.. proste nie sme kamaráti. mám pri tom strašné bolesti... 😅 Ako mne by MS teoreticky nemala prísť.. je to len na poistenie sa iba na 6 dní si ho dávam..

jerrymona
29. júl 2010

@monika0001 tak to je dobre, ze nebudes nic platit. 😉

aj ja som mala zvlastne cykly. tiez velmi dlhe, moj rekord je 61 dni. 😝 😀 a kedze som sa obavala, ze cosi nie je so mnou v poriadku, vybavila som si termin a ta cervena potvora prisla hned v ten den.
a ked som otehotnela, ovulaciu som mala asi az na 33 alebo 36 den a cyklus 51 dni. 😅

ten tampon sa nema zasuvat nasilu, mas byt uvolnena a zasuvat sikmejsie nie rovno. ale ty uz s tym svoje skusenosti zrejme mas. 🙂

monika0001
29. júl 2010

@jerrymona - pekne.. ja som predtým než som začala užívať HAK nemala aj dva tri mesiace Ms.. preto som musela začať vrať HAK.. potom keď sme sa rozhodli pre mimi a vysadili sme HAK tak sa to pekne viac ako pol roka držalo a potom to postupne viac a viac meškávalo... 🙄

no s tampónmi mám len zlé skúsenosti.. 😔 Neviem či si to tam neviem pichnúť ale skúšala som to zopár krát a myslela som že pri chodení zomrem od bolesti. a potom som vždy dostala mykozu 😔 . nemám ich rada... ale tak ja mam problémy aj pri sexe... takže to bude možno tým.... neviem...

estrellita
29. júl 2010

@jerrymona
@monika0001 o tom, zeby se za tohle vysetreni platilo v CR 10 000 Kc jsem neslysela 😕 to jedine, ze by si to vydupala pacienta bez priciny, protoze jinak by to melo byt na pojistovnu 😉

monika0001
29. júl 2010

@estrellita - neviem to mi povedal dr... netuším čo je an tom pravda a čo nie.. pre mňa je dôležité, že nemusím platiť.. peniažky odkladám na IVF ak bude treba 😔

makinka2
30. júl 2010

Ahoj holky 🙂 Může se zeptat za jak dlouho po zjištění, že jste těhotné jste šli na odběr krve. Dnes jsem zjistila, že jsem asi těhotná a moje endokrinoložka má ode dneška dovolenou 18 dní. Mám autoimunitní hypofunci a beru letrox 125/150 obden, na kontrole jsem byla 25.6. a vše ok.
Ptám se proto abych něco neprošvihla, vždycky mi říkala hned jak to zjistím, že má přijít, tak jestli nemám jít na odběr k někomu jinýmu?
Za odpoved předem děkuji 🙂

jerrymona
30. júl 2010

@makinka2 ak si si nasla pozitivny testik (mimochodom blahozelam 😵 ), tak by si si mala urcite coskoro vybavit termin na kontrolu stitky. v tehotenstve hodnoty tsh dost skacu.
ak tvoja lekarka nie je tu, tak si skus vybavit termin u ineho endokrinologa. vela stastia. 😉

estrellita
30. júl 2010

@makinka2 ja jsem sla na krev hned druhy den po objeveni //. takze bych zavolala jejimu zastupu, nebo nekomu, koho muzes kontaktovat, zda by ti tu krev udelal, ze tvoje Dr. nechtela cekat, ze ti vzdy rekla, ze mas jit hned (zast muze byt laxni a taky kazdy endokrinolog to ma trochu jinak, tak si trvej na svem)
a gratuluju k tehotenstvi 🙂

katie_25
2. aug 2010

@makinka2 gratuluji 😵 😵 já když byla naposledy na endokrino tak mi doktor říkal, že mám přijít co nejdřív po zjištění těhotenství ..pokud tvá doktorka má dovču, tak se zkus objednat u jiného endokrinologa 😉

pegggi
2. aug 2010

Ahoj makinka2, určite choď čo najskôr aj keď k inému. Ja som čakala pár dní, kým moja endokrinologička príde z dovolenky a o mimčo som za ten čas prišla. Nesprav tú istú chybu ako ja.

pegggi
2. aug 2010

Všetkým vám ďakujem za rady ohľadom stravovania, som veľmi rada, že táto stránka je tu a môžeme si poradiť.

janka134
4. aug 2010

ahojte ja som nova a pridavam sa k vam tiez mi zistili stitnu tesne pred IVF beriem lieky euthyrox25 neviem ci su to slabe snazim sa ich uzivat poctivo aj ked niekedy zabudnem 🙂 😉

lucios
4. aug 2010

Ahoj hoky, chci se zeptat, protoze mne uzivani leku stve. Beru Lthyroxin 75. Mam ho brat rano nalacno pul hodiny pred jidlem. Mam tim zkazeny kazdy den, nemohu snidat s ostatnimi v rodine. Jak to delate vy? Kaslete na to a jsou vysledky stejne? 😝

strouzek
4. aug 2010

ahoj holky hlásím se po dlouhé době, jak se máte? co těhulky jak vám rostou pupíky a co snažilky něco novýho jak se máte? my se snažíme být co nejvíc s malou venku dokud to jde, úplně se hrozím zimy protože malá je na venek tak zvyklá že když jeden den nejde je protivná. jinak je pořád moc hodná, spí celou noc i přes den , sice spí už méně ale pořád to jde, akorát nám začíná být malý kočár tak do 14 dnů budeme muset vyměnit za sporťák 😅

koukám jsou tu nové tváře, holky určitě jít po zjištění // co nejdřív, já byla těsně před otěhu na štítce a hodnoty byli v normě ale už 13 dpo klesli skoro do hyper, po měsíci skočili zase do hypo takže to skákalo ze začátku dost a musí se to pohlídat.

janko držím pěsti na IVF, neboj 25 jednotek je minimum, já beru 150 a mimča jsem se dočkala 😉
lucio já jsem to dodržovala v těhu, teď jak mám malou tak to moc nestíhám , někdy zapomenu a hodnoty byli v pořádku. každopádně určitě neotevřeš ráno oči a nevalíš snídat, zkus to udělat tak že si necháš prášek u postele, hned si ho vezmeš a než se dostaneš ke snídani bude už nějaký čas na účinkování prášku. já jsem si někdy brala prášek i nad ránem když jsem šla čůrat 😀

janula.k
4. aug 2010

Ahojte, uz som tu pisala nedavno. Som 7 mesiacov po porode a moja gyn mi nedavno zistila zvysenu cinnost šž. Bola som u jednej endokrinologicky, ta mi urobila sono, vsetko ok, ziadne uzliky, ani zvacsena nie je. Lieky mi nedala, vraj sa uvidi podla dalsieho odberu. Dalsi ober krvi bol asi o mesiac, no to som uz isla s vysledkami k inemu endokrinologovi (je blizsie k nasmu mestu) a u nho zaver: latentna hypertyreoza autoimunitneho povodu. Vysledky krvi su vraj hranicne a tiez je toho nazoru, ze mam byt zatial bez liekov. Kontrola o dva mesiace. No my by sme chceli znovu skusat otehotniet...no takto bez liekov sa bojim...co si o tom myslite? 😔

bellka
5. aug 2010

Ahojky holkyyy 😵
Všechny vás strašně moc zdravím 🙂 Určitě si vzpomenete, jak jsem tu cca před čtyřmi měsíci přišla pro rady ohledně hypotyreozy 🙂 Za vaše rady vám ještě jednou moc děkuju a hlavně za to pozitivní naladění a hlavně jste mi dodaly víru, že když se dá štítka dohromady, že všechno bude v nejlepším pořádku. Jsem zrovna po osmém IVF a světe div se, i já našla poprvé v životě // 🙂 Ani tomu nemůžu uvěřit, 12 let čekání a i na nás se konečně usmálo štěstí, teď už jen, ať je vše v nejlepším pořádku 😉 Dneska jsem byla na krvi a hned v pondělí jdu na endokrinologii, tak uvidíme 😵

adetka
5. aug 2010

ahojte... dnes som sa vratila z kontroly a hodnoty TSH sa miznizili zo 6,9 na 5,5... tak mi zvyslili L-thyrox na 75-ku... snad mi uz sadne a hodnoty mi klesnu pod tych 3,6...

apropo... endokrinologicka mi hovorila, ze moje dva spontanne potraty urcite nesuviseli so stitnou zlazou... 😒 ...nasla som clanok, ktory hovori opak: http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

jerrymona
5. aug 2010

ahojte baby. aj ja vas zdravim po dlhsej dobe. beham, lietam, vybavujem, kupujem vecicky pre malu atd. takze riadny stres, aj ked som doma. 😀 😀

@janka134 radsej poctivo ber, skus nezabudat. ja som si napriklad dala rano budik stale pol hodiny pred tym nez som vstavala a tak som potom nezabudla. teraz si uz rano dam euthyrox automaticky. 😉

@lucios ako som uz poradila janke, skus si aj ty nastavit budik a potom mozes kludne ranajkovat s tvojou rodinou. 😉 mne to napriklad v tehotenstve viackrat prizvukoval endokrinolog, ze na tu polhodinku nemam zabudat. inak tie prasky nemozu az tak ucinkovat.

@strouzek 😲 nelinka uz ma styri mesiace? ale ten cas leti. no hlavne je, ze je to pokojne dietatko a zdrave a robi vam radost. 😉

@janula.k aj ja som mala hranicne vysledky s tou istou diagnozou. vtedy som bola u jedneho endokrinologa v nemocnici na tzv. "provokacny test" a tam mi zistovali, kolko presne tsh mam a protilatok. potom mi predpisal euthyrox 50, ale to bola vyssia davka a ja som zisla o 6 tyzdnov do hyper (tsh -0,02). potom som brala 25 a bolo ok. nato som otehotnela a tsh bolo zrazu 6,12. dohodla som si znova termin u lekara a zacala som brat striedavo 50 a 100. o dalsi mesiac som znova isla na kontrolu, lebo v tehotenstve sa ma stitka kontrolovat castejsie.
podla mna ti mohol dat asi 25, ale kazdy endokrinolog je iny a inak to riesi. myslim, ze o dva mesiace ti urcite nieco predpise. 😉

@bellka 😲 😲 😲 😲 co to vidim? ty si tehulka? gratulujem z celeho srdiecka a velmi sa s tebou tesim. konecne si sa dockala. 😵 😵 😵 prajem vsetko dobre. 😉

@adetka na mieste tej endokrinologicky by som slovo "urcite" nepouzila. hlavne, ked sa vie, kolko potratov sposobi taka nedoliecena stitka. ☹ dufam, ze sa coskoro doliecis a babätko konecne donosis. 🙂

janula.k
5. aug 2010

@jerrymona dakujem za tvoj nazor. Presne to spominal ten lekar, ze ono velmi lahko mozem z tej zvysenej cinnosti sklznut do znizenej cinnosti...preto chcel este pockat ako sa to bude vyvyjat bez liekov..ten euthyrox je na zvysennu cinnost? a 25 je najmenej?

jerrymona
5. aug 2010

@janula.k som rada, ze som mohla poradit. 🙂 euthyrox je na znizenu cinnost stitnej zlazy. 25 davka je najmenej, potom je 50, 75, 100, 125, 150 a dalej uz neviem. ked ti predpise davku, malo by sa to skontrolovat o 6-8 tyzdnov znova. tak dlho trva, kym sa stitka upravi na novu hodnotu. potom to endokrinolog upravi znova, ak to sklzlo alebo sa zvysilo. alebo ponecha davku, ak je hodnota tsh ustalena. 😉

estrellita
5. aug 2010

@bellka 😵 😵 to jsou krasne zpravy 🙂 gratuluju, jsem rada, ze vsechno dobre probehlo 🙂

nanulik
5. aug 2010

@jerrymona tiež máš problémy so štítnou?