Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

makinka2
23. aug 2010

@bellka Moc moc gratulu, četla jsem tvuj příběh, jsem ráda, že se to povedlo 🙂 🙂

estrellita
23. aug 2010

@makinka2 to jsem rada, ze je vsechno v pohode a ze ti leky navysili 🙂
a jasne, jen sem hazej dotazy, stejne jako my ostatni 🙂

ja jsem brala jen listovku - pravidelne ve vyssim mnozstvi, nejsem moc fanda vitaminu, kdyz clovek nezvraci a muze jist tak nejak aspon trochu vyvazene 😉, tak je to zbytecne a je lepsi ty penize dat do kvalitniho jidla, nakupovat ted cerstve ovoce atd. mne taky zakazala vitaminy s jodem a byla to pro me aspon zbran v lekarne a u gyn, kde mi vsichni vitaminy tlacili. Co se tyce zimniho obdobi, kdy neni cerstva zelenina aovoce, tak si treba muzes zobnout jednou za par dni 🙂 ale je to samozrejme na tobe.

estrellita
24. aug 2010

@jerrymona jsem si rikala, ze tu strouzek dlouho nebyla 😅 oni ji totiz blokli 😕
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zablokov...

estrellita
24. aug 2010

jinak preju dobre rano, ja uz zase hodinu a pul nespim 🙄

jerrymona
24. aug 2010

@estrellita ahoj. ja som zase poriadne chora, citim sa strasne pod psa. kaslem, kycham, z nosa mi tecie, uz neviem co mam robit.
tak sa naparujem nad prevarenou cibulou, kloktam a robim si sprchu nosa. mala by som pit vela caju, len neviem, ci mozem ibistekovy caj, ktory je inak dobry na vykasliavanie.

ako sa mas ty?
a co? strouzek blokli? 😕 😕 tiez mi minule napadlo, ze som ju dlho nevidela...vies vobec kvoli comu? z tej stranky sa neda vela vycitat.

jerrymona
24. aug 2010

inak zajtra mam odber krvi u endokrinologa. tak som uz velmi zvedava na vysledky. nechce sa mi tam v tom mojom chorom stave hrabat, ale co musi byt to musi byt. hlavne, aby malicka bola zdrava. 🙂

estrellita
24. aug 2010

@jerrymona nn, vubec netusim, jen to, co tam je napsano.

ja jsem byla ted nastydla - davala jsem si do knosu kapky Vincentku, pak jsem kliktala tea tree olej a pila cerny caj s medem a citronem (nebo muzes rooiboos s medem a citronem, tam neni zadny kofein). bylo mi dobre tak po 3 dnech, ted mi zustala uz jen ryma.

ja jsem vlastne byla na poslednich testech taky nekdy ve 32 tt, pak jdu az na konci sestinedeli, tak treba to mas taky jako posledni prohlidku 🙂 drzim palce a pak dej vedet, jake mas hodnoty.

no jinak ted jak zas byly dva tri dny ty vedra, tak jsem fakt odpadavala, i ted pres den casto spim, protoze v noci se stale pravidelne mezi 2. a 5. budim a nemuzu spat 😔 mely se dneska snazil vylezt myma zebrama, mela jsem na brise vde hroudy - zadecek a do strany vystrcenou nozicku, to byl fakt mazec, myslela jsem, ze mi to bricho praskne 😅

zvizatinka
24. aug 2010

ahoj holky, tak jsem včera jela k dr., na utz ještě nic vidět nebylo, prý je ještě hodně brzy ☹ dostala jsem Utrogestan, Magnesium a Ascorutin a uvidíme, co bude dál... snad bude miminko silné a udrží se. Na kontrolu jdu za 3 týdny, pokud do té doby nezačnu krvácet 😅 což se snad nestane 😔 hlavně, že vím, na čem jsem, hrozně jsem se "trápila" různými myšlenkami...

@jerrymona - doufám, že to nachlazení brzy přejde a budeš fit! 😉
@estrellita - já ty vedra taky nemusím, chodím dokonce přes den spát s malou 😕 což normálně nedělám... jen spi, co to jde 😉

elana
24. aug 2010

ahoj holky které užíváte LETROX, chci se zeptat, stalo se Vám někdy, že tabletky jedné šarže strašně zapáchaly a i hnusně chutnaly? (myslím takovoutu pachuť při polykání léku). Mám teď nové balení a je to síla (smrdí to doktořinou, líp to popsat neumím🙂), zrovna Letrox byl vždy naprosto bez chuti a zápachu, tak mě to zarazilo 😒

groka
24. aug 2010

ahojte

tak my sme na svete,mali sme problemy,ale nie kvoli mojej nefunkcnosti stitnej zlazy,ale za nieco ine,malemu museli menit krvicku,ale uz je dobre
tak v albume mame fotky

estrellita
25. aug 2010

@elana radeji bych zasla do lekarny a zeptala se na to 😉

@groka gratuluju 🙂 dobre, ze je vse v poradku 🙂

jerrymona
25. aug 2010

@estrellita ahoj. prave som sa vratila od endokrinologa. odobral mi krv, vysledky budu az na druhy tyzden. zatial mam brat 100 a po porode znizit na 75. nabuduce tam pojdem asi 2 mesiace po porode. to som teda zvedava. 😕
inak pokasliavam este stale a trochu som stratila hlas, ale uz je to trocha lepsie. 🙂
inak som si prave odfotila brusko. aha...

jerrymona
25. aug 2010

@zvizatinka dufam, ze bude vsetko ok a nabuduce uz bude aj srdiecko. aky tt by si mala byt? 🙂

@elana tiez si myslim, ze by si sa na to mala spytat v lekarni alebo lekara. a hlavne sa pozri na datum spotreby, ci ti nahodou nedali stary liek.
a kludne si daj tu ciapku a sal dole, ved sa budes potit teraz v lete... 😉

@groka maly je velmi chutny. nech sa vam dari. 🙂 a aky bol porod?

estrellita
25. aug 2010

@jerrymona mne bude snizovat az podle testu po sestinedeli, tak jsem zvedava, jaka pak bude hodnota. 😅

brisko krasne 😵

jerrymona
25. aug 2010

@estrellita mne hovoril, ze to vidi optimisticky, takze urcite po porode hned nizsia davka a potom sa uvidi. 😉
no brusko je hlavne velmi velke na 33 tt. dam este jednu foto, len musim najst tu spravnu.

groka
25. aug 2010

dik baby
idem najst ten moj opis porodu

groka
25. aug 2010

@jerrymona krasne brusko mas ako pred rozpadom

jerrymona
25. aug 2010

tu je:

jerrymona
25. aug 2010

@groka ved uz sa aj tak citim ako pred rozpadom. ale este je cas. 🙂

groka
25. aug 2010

no baby tak v piatok sme prisli do nemocky,antolska ciste bludisko,sme hladali prijem hodinu a pol,doktorka ma vysetrila na oddeleni,ze otvorena na prst ale aj to horko tazko nahmatala ,lebo ma to bolelo a odskakovala som jej ze bolo by dobre pockat do pondelka,to ma skoro natiahlo,po tom co som vedela ze maly musi ist von,potom mi urobila sono a tam prietoky hranicke a plodovej vody mnozstvo jetiez hranicne,ze sa poradi s docentom co dalej,neskor mi povedala v ten den este,ze ten titier je dost vysoky=protilatky a ze v sobotu rano nalacno mam byt a zacneme vyvolavat a da mi oxitocin,tak ja natesena,ale aj som sa bala o maleho a o to ze s vyvolavackou to moze trvat dlho mozno som sa modlila doslova aby mi praskla do rana voda,v noci este som sla spat namalovana,som isla este o pol druhej asi cikat a nic sa nedialo,ani bolesti,dokonca ani na monitore som nemala v piatok kontrakcie,spala som ako zarezana burka jak svina v blave a ja som sa zobudila len na to ako mi praskla voda o 3 rano,to ale sme boli tri na izbe a ja zacala len hovorit si do prdele,do prdele,susedy sa zobudili isli zavolat sestricku prisla ze vstante ideme na monitor a ja doslova prudom tiekla nemohla som ani vstat tak mi doniesla vlozky ale to hned mokre pretecene a kvpakalo ste aj z nich,isli sme na monitor tam nic nemala som bolesti ale asi po minute sa zacalai 4 minutove ale dalo sa predychat,bola som tam 4 kontrakcie a zbalila som sa zavolala sa doktorka ta ma este vysetrila ze na 1 prst skoro ma vystrelo,ze sa nic nedeje ani odtokom,zbalila som sa isli sme na 3 poschodie na porodnicu,tam ma supli na vzdycharen tam bola jedna kocka ktora kludne lezala a ja uz ledva stala na nohach od bolesti,ona ze prisla pol hodinku predo mnou s bolestami,ale voda jej neodtiekla mne doniesli 2 cipky aby som sa otovrila a ze sup sup porodime mi zahlasila najuzasnejsia doktorka taka kocka zlata,vopchala som si cipok,lahla do spotele este som sa odmalovala a cakala na silne bolesti,ale vedela som ze pridu este silnejsie a o tom co pride na sale ani nehovorim,zacala som pisat smsky,krstna mi aj zavolala naspet bolo asi pol stvrtej s nou som telefonovala predychvala az do 6 hodiny rana,doslova rodila so mnou,ta baba co bola so mnou dostala za pol hodinku take boelsti ze ledva stala na nohach a uz mam vkuse bolest,tak isla s doktorkou ze ju vystri a uz len si prisla po tasku ze na 7 cm otovrena ide rodit tak som tam ostala sama,no a za 15 minut asi som len pocula ako zarevala a potom plac babatka,potom rodila dalsia,zas zarevala,zas babatko,mne to teda velmi dobre nerobilo take zvuky vsetko som pocula lebo som sa strasne bala bolesti,potom som isla za doktorkou ze mne bolesti sa posunulu na 8 minut a potom uz som nemala ziadne boelsti asi do 6 hodiny rana a to som videla dalsiu ktora rodi na boxe zas som si vypocula,tak mi prisli popocuvat maleho,napojili ma na chvilku a ja bez kontrakcii,tak mi isli dat klistir a to ked som uvidela to mnozstvo ktore ide do mna vpalit akoze nehrozi,asi polovicu sacku do mna pustila viac som jej nedovolila lebo som myslela ze ju oserem do tvare,ako mna jurko uz stihol narobila so mnou trosku krik ze tak si urobite potrebu na sale,reku nevadi,nebudem prva ani posledna,tak som to drzala v sebe ako som mohla osprchovala a isli na box,tam zima jak v ruskom filme tak ma prikryli paplonom a zavieli kanilu a litrovu infuzku a mne v tej rane minutove kontrakcie a myslela som ze zdochnem a to bolo asi nieco medzi 7 a pol 8,bolesti na nevydrzanie,stale ku mne chodili len so striekackami ze mi utlmia bolesti lebo t obolo strasne,zadok som musela dvyhat do luftu tak sa to ako tak dalo predychat a oni len polozit zadok a uvolnit kaslala som na nich,vysetrovanie pocas kontrakcii nebudem opisovat to mi asi robili toho hamiltona hnusneho,ja otvorena len na 2 cm,neskor na 4 cm,5cm,potom ma odpojili od infuzky isla som do sprchy,nechali ma samu,bala som sa ze porodim,stale ma posielali len curat lebo som mala mechur na roztrhanie,ale mne sa nedalo,bala som sa ze potlacim a maly vypadne,kontrakcie mi prestali,zas ma museli napojit na infuzku,zas kontra sa zacali,potom to gradovalo ja som uz stracala zrak na sale,prosila som plakala ze mi pomozu ze ich nevidim,sucho v papuli take ze horsie ak okontrakcie,nemohla som dychat uz,nemohla som pit,lebo mi dali vyplachnut hubu aspon,neksor som mala uz kontra asi 30 sekundove a bolest asi minutovu to som si sledovala TOCO ako rastie a pripravovala sa dychat,uz som mala tlaky a ked ma vysetrila taka dobra sestricka macata ze na 8 cm otvorena aby som sa isla prejst,akoze nehrozilo,lebo ja som uz tlacila,ale dali ma dole z boxu box dali vysie ja som sa len oprela on a ze mam rozkrocit nohy to som stala na zemi ze aby som pustila maleho do porodnych ciest,tak som rozkrocila nohy a v tje rane som zacala tlacit o dusu este som kricala ze tlacim nech sem niekto ide lebo mi maly padne na zem,tak pribehal sestricka lebo ja som ozaj rodila uz tak mi chytala maleho podo mnou ked som prestala tlacit rychlo ma supli na box este som stihla uknut na zem a tam krv a moja potreba mensia neviem ci aj sestricka neschytala cosi pripravili mi box z postele urobili kozu aj uchytky mala tie boli super a doktorka naklusala pozapalovali svetla chaoz jak hovado a prisla sestricka ze dianka teraz budete robit vsetko co vam povie doktorka tak som zacala tlacit ale nie silno ale intenzivne stale,potom este raz a maly bol vonku,ale baby ja som si uzivala porod,cakala som na nastrihnutie presne viem kedy to prislo,ten zvuk som pocula,no krasna na jednej strane ako vychadzala hlavicka,myslela som ze mi roztrhne konecnik,ale v pohode,maly bol vonku,ja som zacala plakat a len sa pytat ci je zdravy ci mu nic nie je ,parada to bola,hned mi ho dali takeho od mazu este pri mna ze dajte mu pusinku tak som ho bočala na rucicku,este teraz placcem od stastia ked si na to spomeniem lebo som hovorila tej jednej sestricke ze riska mi hned odviedli,potom jurka odniesli priviedli mi ho zabaleneho v postielke povedali vahu ktoru mi museli zopakovat 3 krat lebo som neverila po tom vsetkom ako mi hovorili ze bude maly,doktorka ma isla sit a to bolo najlepsie ze som mala maleho pri sebe lebo som sa nesustredila tak na sitie,ja som len fotila,doktorka vravela ze ma nemusle ani strihat ale pre isstotu,ze mam 3 stehy co nehcapem,lebo mam viac urcite,3 mi uz vyoaldi a este stale tam mam cosi
este mi chcela sit cosi pri pyskoch ale to som jej povedala ze nie,ved by som umrela od bolesti,tam je to citlive tak ta sestricka tiez ze to netreba ale potom ma to stipalo pri curani velmi

my sme to stihliozaj o chpl,museli sme ist do ba,ak by som porodila inde tak ci tak by nas prenasali na antolsku,uz vo stvrtok vecer som doma predychvala silne bolesti,ale presli este

jerrymona
25. aug 2010

@groka wau, no tak to aby sme sa s estrellitou mali na co tesit. 😅

groka
25. aug 2010

@jerrymona zazitok to je,treba si to uzivat ja som kazdou bolestou si nahlas hovorila,v duchu hovorila,este chvilku,kazdou bolestou som mala blizsie jurka k sebe,bolesti akoze sila,mate sa ozaj na co tesit,ale tlacenie,to je len neovladatelny tlak ktory vas nuti tlacit,to nebolelo,len ste budete mat mozno pocit ze vam ide dotrhat konecnik 😀

jerrymona
25. aug 2010

@groka asi bude najlepsie, ked si to nebudem predstavovat, zazit to musim tak ci tak. 😝 😅

jerrymona
25. aug 2010

baby, uz idem zalahnut, normalne nevladzem sediet pri pc. brucho mam tvrde ako futbalovu loptu. 😖

estrellita
25. aug 2010

@groka tak to byl teda akcni porod 😅 kolik teda maly nakonec vazil? 🙂

@jerrymona @groka taky si to zatim radeji nebudu predstavovat 😀

adetka
25. aug 2010

@grotka ... blahozelam k uspesnemu porodu 🙂 ... a obdivujem, ze si rodila bez epi...

favofrenki
26. aug 2010

Ahoj holky jsem tu nová, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti nebo info. Dovolat se mému Endo je trochu nadlidský výkon 🙂 Co je rozhodující pro úspěšné snažení jen hodnoty TSH nebo i T4 a T3?? TSH mám po posledním odběru 0,155, T4: 27,6 což mi přijde nějak moc a T3: 5,99.
Díky moc za odpovědi, vím že nejste doktorky ale jak jsem psala výš můj Dr. je vesměs nedostupný a kontrola až v listopadu

estrellita
27. aug 2010

@favofrenki po tom odberu ti zmenil dr. leky? kolik beres? TSH mas v hyperfunkci, tak tim je T4 taky mimo referencni hodnoty. kdyz se ti zvysi o trochu TSH, snizi se pak T4 😉

zvizatinka
27. aug 2010

@jerrymona - měla bych teď být 5tt+1 podle MS 😉

favofrenki
28. aug 2010

@estrellita jj upravila mi dávky 5x týdně 75 euthyroxu a 2x týdně 100. Díky to jsem nevěděla že je to takhle provázaný 🙂