Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
24. sep 2010

@estrellita to je zaujimave. ako sa vola vasa tema?
aj ty mas cely cas tvrde brusko? 😕

estrellita
24. sep 2010

@jerrymona nn, obcas mi ztvrdne, ale jinak nic 🙂

jmenuje se "Pokracujeme od 4/2010" to se to v te dobe uzavrelo 🙂 a jak se jmenuje to vase? 🙂

jerrymona
24. sep 2010

@estrellita viva la october 2010 - nase krasne tehulkovanie 😉
mne vie viackrat denne stvrdnut a potom mam trochu akoby mentruacne bolesti, inak nic. to su ale len predposlickovia. boze to je napätie. 😀

estrellita
24. sep 2010

@jerrymona to se mas, ze mas aspon poslicky, ja mam pocit, ze budu zabetonovana jeste v prosinci 😀
hezky nazev 😉

jerrymona
24. sep 2010

@estrellita hej, lenze mi iba tvrdne brucho a neboli. tak neviem co to znamena. dufam, ze je vsetko ok.
som tiez zvedava, kedy sa to vobec zacne. a neboj u teba to moze prist skor, ako sa nazdas. 😉

estrellita
24. sep 2010

@jerrymona jj, neboj, to je normalni 🙂 uz at ti prijde, prosiiiiiiiiiiiiim 😀

jerrymona
24. sep 2010

@estrellita verim ti. ja uz tiez nemozem pomaly vydrzat. 😅 a u mna to este moze trvat tri tyzdne. 😅

estrellita
24. sep 2010

@jerrymona a to si vem, ze te pak jeste muzou nechat 10 dni prenaset po terminu 🙄

jerrymona
24. sep 2010

@estrellita som si toho vedoma. 🙄 ale ja som taka cinna, ze si myslim, ze carolinka to stihne aj do 20.10. som sa s nou dohodla. 😀

zvizatinka
25. sep 2010

@jankohrasko - mám hypofci 😉

katie_25
26. sep 2010

ahojky ... já včera vůbec nestihla jít na net, ale jupíí jupííí jéééé 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 testík ukázal dvě čárky, sice je ještě tenká, ale je tam .. večer vám sem hodím fotku.. v pondělí si hned zavolám na endokrinologii

monika0001
26. sep 2010

ahojte..
po dvoch potratoch a viac ako roku neúspechu mi prišla lekárka na to, že mám zväčšenú štítnu žľazu.
Najpr mi stále brali krv (v centre) a tá bola stále v poriadku. No keďže som pribrala za dva roky skoro 30 kíl, vedela som, že to v poriadku nie je. Až môj zlatý gynekológ ma poslal k ednokrinologičke a po urobení sona mi hovorí, že tehu bez liekov isto nebudem. Dostala som lieky a ani nie po troch týždňoch užívania sme otehotneli...
Strašne moc vám všetkým držím palce!!!!!!
Chcela som tým povedať toľko, že pokiaľ máte všetko ostatné v poriadku a beriete lieky na štítku - verte tomu a čoskoro budete tehuľky 😉

jerrymona
26. sep 2010

jej, zobudim sa, pozriem na forum a co nevidim...hned dve dobre spravy. 😵

@katie_25 uz sa neviem dockat, kedy ciarocku uvidim. 😉

@monika0001 z celeho srdiecka gratulujem k pozitivnemu testiku. som velmi rada, ze sa vam podarilo. 😵

je to take krasne, ked prave v nasej teme pribudaju tehulky. 🙂

monika0001
26. sep 2010

@jerrymona - Ďakujeme 🙂

estrellita
26. sep 2010

@katie_25 moc gratuluju 🙂

estrellita
26. sep 2010

@monika0001 to jsou po ranu taky hezke zpravy 🙂 tak i tobe moc gratuluju.
drzim vam palce, at probiha tehotenstvi v pohode 🙂

monika0001
26. sep 2010

@estrellita - Ďakujeme 🙂

simasla
26. sep 2010

Ahoj holky 🙂 - moc se na koníka teď nedostanu, ale i tak občas juknu, jestli už jste neporodily 🙂
@estrellita a @jerrymona moc držím palečky, ať už brzy držíte ty svoje zlatíčka v náručí a hlavně, ať je to pohodový porod bez komplikací 🙂
ostatním těhulkám gratuluji a snažilkám přeji brzy mimčo do bříška 🙂

estrellita
26. sep 2010

@simasla ahoooooj 🙂 no ja si rikala, ze jsi se dlouho neukazala 🙂 koukam, ze tobe tam za chvilku naskoci trojka 🙂
jak se citis? 🙂

katie_25
26. sep 2010

holky, mooc díky.. já tomu ani nemohla uvěřit .. 🙂 🙂 viz.foto

@monika0001 veliká gratulace, ať se tobě i miminku daří 😵

monika0001
26. sep 2010

@katie_25 - kráásne... 🙂

ja vám ukážem moje 😉

takže Katie budeš ešte robiť aj ďaľší? 😀 ja som musela.. aby som verila 😀

katie_25
26. sep 2010

@monika0001 taky pěkný .. koukám, že za pár dní je už ta čárka mnohem silnější 😵 a já si testík také ještě udělám 😀 😀

jinak už trochu tvořím na vánoce a pro kamarádky 😉

monika0001
26. sep 2010

@katie_25 - budem čakť na testíky 🙂

a tie veci. kráásne.. ja som na takéto 🙂 nádhera

jerrymona
26. sep 2010

@simasla ahoj ako sa mas? aj ja som na teba myslela 😵 ty uz si v 29 tt, to ale ubieha.
zda sa mi, ze to nie je tak dlho, co som ja mala uz iba 100 dni do porodu. a teraz je to uz iba 24. oficialnych. ale na @estrellitu nemam. 😀

@katie_25 pekne ciarocky, super, tesim sa s tebou. a si sikulka, to vysivas takto sama? 🙂

@monika0001 jej a u teba ciarka pekne zosilnela, kedy ides k lekarovi? 😵

katie_25
26. sep 2010

holky,díky 😉 .. jj, tohle je moje tvoření .. vyšívám, šiju, háčkuju .. něco prodám, jiné zas rozdám .. pokud chcete vidět více mé tvorby, tak koukněte sem www.magiekrizku.blogspot.com

a testíky budou, jsem z toho úplně vedle .. manžel mi dnes povídal, že se v práci nesmím stresovat, mám je kdyžtak poslat někam 😀 , aby nám bambulka pěkně rostla 😀 😀 😀 😀

simasla
27. sep 2010

no já se mám dobře - teda s miminkem se máme dobře, ve středu jdeme na druhý velký ultrazvuk.. mimčo je zdravé a krásně kope, jen to pohlaví - to je potvůrka - zůstává nám neustále v anonymitě, takže to snad bude takové předvánoční překvapení ... No já jsem si ze začátku myslela, že kluk a teď si myslím, že to je holka - no jedno z toho to bude určitě :D.
Jinak na porod se už moc těším - neustále si vsugerovávám, že to bude v poho, protože to je taková pozitivní bolest a musím se soustředit na ten konec... kdy už bude miminko u mě 🙂 Poslední dva dny mě jen brní prsty na ruce - tak nevím čím to může být zeptám se Dr. jestli to nepřejde.
A co vy? Je to síla jak to uteklo 🙂 Držím palečky, aby Vás ty vaše miminka moc dlouho nenapínaly 🙂

monika0001
27. sep 2010

@jerrymona - na prvom sone sme boli teraz v piatok. no bolo vidno zatiaľ len bublinku. Na Ďalšie sono ideme 5.10. kde ho doki aj pomeria a dá mi už aj knižku a oficiálne zagratuluje 😀

@katie_25 - no manžel má pravdu. Pekne kľud :-P
Ja mám to šťastie, že pracujem doma s manželom 🙂 Takže ma nikto nevytáča. Ak treba vytáča sa manžel 😀

monika0001
27. sep 2010

@katie_25 - pozerala som tie veci.. šikulka si. kráásneee

jerrymona
27. sep 2010

@simasla to ma tesi, ze sa mate dobre. 🙂 tak babätko asi tusi, ze bude predvianocne a chce vas prekvapit, ked sa nechce ukazat. 😀 len nech bude zdrave. 🙂
ked ti rano brnia ruky, tak to mas ako u mna. opuchaju mi ruky a nohy a rano poriadne bolia. 😖 hlavne ruky...rano si ich davam trosku hore a otvaram a zatvaram päste. trosku to pomaha.
ja som uz tak zvedava, kedy sa carolinka rozhodne prist na svet. 🙂 uz odpocitavam dni ako deti do vianoc... 😀

@monika0001 jej tak to mas fajn, ze pracujes s mm doma. mozes si lahnut, ak nie je dobre...to ma svoje vyhody. 😉
a bublinku pekne vidno. mali ste uz aj srdiecko?

monika0001
27. sep 2010

@jerrymona - no srdiečko ešte nie 😔
Ale podľa reakcií môjho tela verím, že toho 05.10. ho uvidíme fešáka 😀