Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

diapozitiv01
4. okt 2010

Ahojte babusky,
dnes zase akupunktura, 32 ihiel, 3 banky na chrbte,,,
v stredu ma caka ocne, tak som zvedava 🙂

katie_25
4. okt 2010

@estrellita držím palce, aby to do středy vyšlo 😵 😵 😉

estrellita
4. okt 2010

@katie_25 dekuju 🙂

diapozitiv01
4. okt 2010

@estrellita
joj drzime aj my palceky,,,aj ked mat mrnouska pod srdieckom je jeden z najnadhernejsich pocitov co som zazila...

jerrymona
5. okt 2010

@estrellita myslim velmi na teba a prajem ti, aby sa ti to zacalo hoci aj dnes. ze vraj pomaha aj sex, aby sa porod zacal, lebo spermie obsahuju nejaku latku, ktora podporuje porod. tak musis presvedcit aj tvojho muza, aby na tom zapracoval. 😅
dnes mi hebamme bola znova robit akupunkturu a este dvakrat pride. ale dnes som bola asi velmi citliva, bolela ma skoro kazda ihla. ale ona mala take zlte, tak mozno preto. tie su asi mäkksie ako modre. neviem, cim to bolo, ale som rada, ze to mam za sebou. 😅

jerrymona
5. okt 2010

@diapozitiv01 tak si ma topla. 32 ihiel som este nemala. 😅

diapozitiv01
5. okt 2010

@jerrymona
Podla mna je skoro jedno ake ihly pouziva,,
bolestivost jednotlivych bodov zavisi od viacerych faktorov.
Ja napriklad mam najvacsie bolesti ked mam MS, niekedy to ani necitim, niekedy trpim ako kon, ale co clovek nespravi pre svoje zdravie 🙂

jerrymona
5. okt 2010

@diapozitiv01 neviem, moze to tak byt. len som si vsimla, ze su to ine ihly, tak som si myslela, ze je to tym. skoro kazde zapichnutie ma bolelo. alebo som dnes vstavala hore zadkom. 😀 rano som mm hovorila este z postele, ake je skarede zamracene pocasie. a on, ze: no dufam ze carolinka nebude taka ufrflana ako ty. 😀 tak som dostala... 😀

katie_25
5. okt 2010

@jerrymona 😀 😀 😀 určitě to bude hodňounká holčička

já byla dnes na KO, HCG je prý dobré, na další KO jdu za 14 dní, to půjdu už i konečně na ultrazvuk.. no a teď už jen čekám co endo..

jerrymona
5. okt 2010

@katie_25 dufajme. 😀 😀
super, tesim sa s tebou. 😉

monika0001
5. okt 2010

ahojte...
tak môj dnešný zážitok a sono...
prišla som k dr vysmiata hihi haha a idem do kabínky a vyzliekam sa a čo nevidím.. krv na intimke.. ja som tak začala plakať a modlila som sa k bohu tak ako ešte asi nikdy... Dr. asi po 10 minútach (konečne) otvoril dvere a keď ma zbadal tak hneď že čo je? tak mu vravím čo sa stalo a on, že aká krv? červená či hnedá, je jej veľa? Tak mu vravím, že hnedá a nie je toho veľa len také ako keby špinenie. tak on, že nech sa vyzlečiem, že ma pozrie. Pozeral ma teda aj hmatom aj sono robil. pri tom sone sa tak divne zatváril, zadíval sa na ten monitor, pozrel bližšie a zrazu mi to začal natáčať. Baby ja som myslela, že zomriem... a zrazu, že aha tu je srdiečko 🙂
Vraj je všetko O.K. a že to sa stáva každej druhej žene a hlavne tým čo si pichajú ten fraxiparine čo si pichám aj ja. Tak mi dal ešte jedny lieky (neviem na čo sú) a vraj mám byť úplne kľudná, že všetko je O.K. budúci utorok ideme na prvé tehu odbery a ten ďalší mi už na 100% dá aj knižku..
a tu je náš bubáčik.. povedal mi doki, že foto nič moc, lebo nechcel tlačiť na neho ale že kašlať na foto, hlavne, že vieme že malinké žije 🙂
Povedal, že je tam 100% pohyb a Gratuloval mi už 😉

jerrymona
5. okt 2010

@monika0001 jej, tak sa s tebou tesim, ze uz mas srdiecko. 🙂 a nedal ti nahodou duphaston, aby si nekrvacala?

monika0001
5. okt 2010

@jerrymona - duphaston mi nasadil ešte skor ako sme vedeli že som tehu 🙂
vraj sa to môže stať. vraj sa nemám báť. ale ako keď takto sa skončilo naše prvé tehu?

jerrymona
5. okt 2010

@monika0001 to je jasne, ze sa budes bat, drzim palceky, aby to tentokrat dobre dopadlo. 😵 skus mysliet pozitivne...aj ked je to tazke. 🙂

katie_25
6. okt 2010

@monika0001 tak to je dobře, že je vše v pořádku a miminku bije srdíčko 😉 ...
včera při kontrole jsem si na tebe vzpomněla .. šla jsem k doktorovi a on jako že HCG je ok a pak při vyšetřování se také podivoval, si říkám, co se děje a on , že to je malé a že mám i malý nárust sliznice a kdo ví co , že by to mohlo být mimoděložní těhotenství 😒 ..pak koukal do kalendáře a říká, to je divný, máte termín porodu 4.května, já mu říkám, že to asi ne.. tak se znova podívá do kalendáře a povídá .. že se zmýlil - 4.června .. a pak do zprávy zas psal, že jsem v 8tt, tak mi přišo, že snad je myšlenkama někde jinde (a jak byl nějaký zmatený, tak už mi normálně vystavil TĚHOTENSKOU PRůKAZKU 😀) .. no celý den mi to teda vrtalo hlavou, ale příští týden jdu na krev, tak se uvidí, zda tam bude zvýšené HCG .. ..jak píše jerrymona pokouším se myslet pozitivně 🙂

katie_25
6. okt 2010

myslím dnes na Estrellitu, snad je vše ok.. a třeba už je malý na světě 🙂

estrellita
6. okt 2010

@katie_25 ahoj , jsi hodna, dekuju 🙂 maly se jeste nevyklubal, tak v 9 vyrazim smer porodnice. v 1O mam byt na monitorech, v 11 v poradne, a mozna me pak poslou jeste na UTZ, takze je to na pul dne, ale odpoledne dam urcite vedet 🙂

estrellita
6. okt 2010

@katie_25 urcite bude vsechno v poradku a dr. jen nemel svuj den 🙂

monika0001
6. okt 2010

@katie_25 - super. neboj dobre bude. ja sa tiež snažím myslieť pozitívne ale ked presne takto sme o prvé mimi prišli tak mi to moc nejde... v noci som skoro vobec nespala.. je to na nervy toto...
ako špinenie ustalo, ale aj prvý krát som mala len jednorázové špinenie a nič. všetko podla sona O.K. a o dva dni prestalo biť srdiečko. No uvidíme. strašne moc prosím Boha aby nám to tento krát nechal a nechal nás tešiť sa...
kočky myslím na vás. držkajte sa...
ja idem do perín zasa 🙂

@estrellita - držím silno palčeky!!!!

jerrymona
6. okt 2010

@katie_25 tak to teda bolo divne - lekar zmätkar 😖 doplietol ta teda pekne. ale ak ty vies, kedy si mala posledny menzes alebo ovulaciu, tak sa drz toho. 🙂

@monika0001 myslim na teba velmi a prajem z celeho srdiecka, nech to vyjde. 🙂

@estrellita aj na teba dnes myslim...nech uz je syncek na svete. 😉 dnes alebo zajtra. 🙂

monika0001
6. okt 2010

@jerrymona - Ďakujem 🙂 veď informujem 🙂

katie_25
6. okt 2010

@monika0001 myslím na tebe, bude to určitě ok.. drž se 😉 😉

sovicka_
6. okt 2010

Ahoj holky, zase jsem byla se štítkou, už jsem na 200j Euthyroxu 😲 - ale zase chápu, že když štítku vůbec nemám, tak se to asi zvyšuje takhle dramaticky 😀 Další kontrolu mám za měsíc.

@estrellita
@jerrymona
koukám, koukám, stále 2v1 🙂 Holky, přeju, ať už k tomu dojde a máte to za sebou 🙂

katie_25
7. okt 2010

ahoj holky, tak jakpak na tom je asi Estrel 😉

já jdu zítra na krev na endo, konečně .. dnes mi je blbě, mám takovou divnou pachuť v puse, je mi na omdlení, takže prchám z práce dřív a jdu si lehnout 🙂

estrellita
7. okt 2010

ahoj holky, jsem stale 2 v 1 🙄 🙄

jerrymona
7. okt 2010

@estrellita ach dokelu, tak este stale? ako dlho ta to vlastne nechaju prenasat? 😖
inak odfotila som si vcera brusko. ak chces, kuk. 🙂

jerrymona
7. okt 2010

som uz po dnesnej kontrole. dozvedela som sa v podstate prd, zdola ma nepozerali, takze netusim ci som betonarka alebo otvorena pre vsetko. ozvy srdiecka boli cosi medzi 140 a 160. kontrakcie som myslimze ani nemala. hlavicka je nizsie, ale este nie je fixovana, takze zdoraznovali, ze ak praskne to moje vodovodne potrubie, tak do nemocky jedine poleziacky sanitkou. to uz som pocula 50tisic krat.
kontrola cislo 2 je v den terminu. ale dufam, ze sa to do 20.10. spusti aj same, prenasat nechcem. prenasat by ma nechali 8 dni, potom by porod vyvolali. 😖

carrie84
7. okt 2010

@jerrymona - jerry, tak uz to mas za paaar ;) Neboj, ak si aj zatvorena - ja som bola jeden den na kontrole zatvorena, som myslela, ze budem prenasat a na 2. den bol maly na svete 😀
@estrellita - malemu sa este nechce? Sak on raz bude musiet vyliezt 😀 😀 😀

jerrymona
7. okt 2010

@carrie84 tak to si ma potesila. 😉

estrellita
7. okt 2010

@jerrymona no nechava se 10 dnu. ted v patek musim na monitr, pak v pondeli a pokud neporodim do uterka, tak ve stredu jdu na oxytocinovy zatezovy test. a do patku by pak meli maleho vyvolat. ☹

@carrie84 nechce, nechce 😅