Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

petula22
9. okt 2010

@coccinellka Ahoj, já beru Letrox, doktorka mě vždy upozornovala, že bych měla přestat přibírat, ale dát si pozor na jídla, že ty hormony podporují chut k jídlu 😎 . Jo a pokud ti nasadí hormony, tak by ses pak měla vyhýbat jodu, tzn. neměla bys vitamínové doplnky s přídavkem jodu, což je problém sehnat. Takže já vše zobu zvlášt, kys.listovou, vitE.
Uvidíš, že až ti srovnají hladinu, tak hned bude líp.

kim_rossi_stuard
10. okt 2010

Ahojte baby 🙂
prisla som vas pozriet, a povedat ze stitna zlaza kym je spravne liecena, nemusi byt orekazkou v tehotenstve 😉
aj u nas to tak bolo 🙂 drzim vam vsetkym palce 😀

katie_25
10. okt 2010

@petula22 pravda, já jsem prozkoumala několik různých vitam.doplňků a všude je jod a navíc vápník, který já beru zvlášť na kosti, takže nakonec beru jen listovku 🙂 🙂
@kim_rossi_stuard ahoj, máš pravdu 😉

katie_25
10. okt 2010

holky, já měla včera nějak elánu, tak jsem večer šila pro ročního synovce 🙂

jerrymona
10. okt 2010

@katie_25 tvoje dietatko bude mat uzasnu mamku. ved ty nemusis kupovat ziadne hracky, urobis z laskou aj sama. a ten slonik je zlaty. mne sa taketo vysivane hracky pacia. 😵

katie_25
10. okt 2010

@jerrymona jj, těším se, že budu šít pro "malou" nebo možná "malého" .. teď zatím zásobuji synovce, už jsem mu ušila do postýlky dva Hajánky v nočních košilích 🙂 a možná se časem vrhnu na šití dětského oblečení, teda pokud na to budu mít čas .. a jak se máš? 🙂 termín porodu se blíží 🙂

jerrymona
10. okt 2010

@katie_25 mam sa fajn, myslim ze tak skoro neporodim. ale uz by som velmi rada. 🙂 som zvedava, ci to uz nahodou estrellita nema za sebou, dnes tu nebola. 😕
a ty si na tom ako? 🙂

katie_25
11. okt 2010

@jerrymona no máš ještě 10dní 😉 jj také myslím na estrellitu, zda už nemá malého v náručí 😵 a já se mám dobře, někdy mám spoustu elánu,jiný den zas padám do postele málem hned po příchodu z práce 😀 příští týden jdu na kontrolu, tak se nemůžu dočkat, protože doktor mi možná už udělá první UTZ 😅

diapozitiv01
11. okt 2010

ahojte stitkarky,
Jeronym, Ester,,,este nie a nie porodit, co s tym chcete pomoct? 😀

Ja som sa akurat vratila z kontroly u endokrinologicky, tsh je 3,27 FT 4 a FT4 13.
Som sa jej pytala skrz otehu ci TSH nebudeme tahat nizsie, ona ze nie to je tak optimalne.
S liecbou pokracovat a uvidime sa opat zaciatkom roka.

petula22
11. okt 2010

diapozitiv01 Ahoj, já se taky léčím se štítnou. V CARu mi řekli, ře ideální hodnota TSH je 2 max. 2,5....

jerrymona
11. okt 2010

@katie_25 ja som bola takto na zaciatku nenormalne ospala. zaspavala som vecer o 9-viatej a ked som sa rano o 8-mej zobudila, mala som dojem, akokeby som pretancovala celu noc. 😅 ale po 3.mesiaci sa to upravilo, vtedy som mala vela elanu. 🙂 verim ti, ze sa nemozes dockat a to este ked uvidis, ze v 12tt je to uz cely cloviecik a ten sa hybe, len ty to este necitis. 🙂

@diapozitiv01 a ako by si mi pomohla? 😀 sme sa s mm vcera pokusali malu vyhnat, ale tej potvorke rozmaznanej sa nechce. 😀
dia, mne hovoril endokrinolog, ze otehotnenie chce tsh hodnotu okolo 2,5. podla mna by si mala este ist troska nizsie. ved uvidis pri buducej kontrole, kolko mas a potom by ti mohla este znizit, ak to bude este vysoke. aku davku beries teraz?

diapozitiv01
11. okt 2010

@jerrymona
beriem 75qg 5x tyzdenne a 2x 100 qg tyzdenne,
mi robila aj sono, vyjadrila sa tak, ze ju budem musiet dozivotne dopovat. A ze tak na 1/3 to tiahne sama a na 2/3 liekmi jej pomahame... no sakra..
Som sa jej pytala ci by sme to nemali potiahnut na hodnotu okolo 2,5, ze ked chcem otehu. Ona ze aj ta 3,27 je v pohode.
Na buducu stredu idem gyndosovi Korbelovi, tak som zvedava co mi nato povie..

natulaaa
11. okt 2010

ahojte holky ,já tady čtu co píšete a mí před 14 dny zjistili tsh 4,99,jinak T3,T4 v normě a sono taky ok, takže mám euthyox 50 a mám jit na ivf,protože nemám vejcovody,jedno ivf mám už za sebou,ted jdem na druhé ivf 😖 a dr v CAR mi tvrdí,že je určitá norma,ted střelím něco mezi O,6 do 5 třeba,nevim kolik to přesně je a že prý není pravda,že po otěhotnění musí být do 2,každá jsme prý jiná a každé tělo má jinou normu 😖 a pokud je hodnota 2,nebo 4 tak je to jedno,protože to je prý norma,tak ted fáákt nevím,každý dr. říká něco jiného 😖 .Ach joooo,taky mám strach jit na ivf,i když než bude ET,tak by to mělo být prý nižší ,tak snad jo 😖

jerrymona
11. okt 2010

@diapozitiv01 no dokelu aj so stitkou. lenze zas co narobime. mozeme byt radi, ze vynasli lieky, lebo bez nich by nebolo ok. 🙂 ja mam ist dva mesiace po porode, tak som zvedava ako to bude u mna...ale tiez si myslim, ze to uz budem musiet brat dozivotne.
ja som mala predtym take tsh a az ked sme ju dostali nizsie, otehotnela som. takze podla mna by to chcelo este trosku znizit.

@natulaaa tvoja hodnota tsh je este vyssia. ono, kazdy lekar ti povie aj nieco insie, lebo kazde laboratorium ma ine normy na hodnoty tsh. zavisi to od citlivosti ich pristrojov. no podla mna sa zatial este neoplati robit ivf, predtym nez ti tsh neznizia. asi by to chcelo trosicku vyssiu davku.
ty mozes otehotniet aj s takou hodnotou, len je to tazsie. a potom hrozi aj riziko, ze potratis a to vsetko riskovat len preto, ze ti predtym niekto neznizoval tsh nie je podla mna ok. 😒
prave v care by to mali vediet, ved nie si prva, co sa snazi otehotniet. a pred otehotnenim je dobre mat tsh 2-2,5. ked otehotnies, tak to na zaciatku tak ci tak lieta, hlavne vyssie. tam sa to musi pravidelne sledovat. ja som mala pred otehu nieco okolo 2 a ked som otehu, tak mi tsh vyskocilo na 6,12. no dal mi hned vyssiu davku a po priblizne 6 tyzdnoch mi odobral krv znova. mne potom za cele tehu parkrat upravoval davky. teraz som na euthyrox 100 a stitka sa upravila. po porode mam brat 75, lebo tsh urcite klesne a potom o dva mesiace na kontrolu.

natulaaa
11. okt 2010

@jerrymona no je to na nic 🙄 🙄 ,já byla nejdřív unice a tam mi naměřili tsh 3,09 a dali euthyrox 50,ten jsem brala asi měsíc,ale nakonec jsme s manžou přešli do repromedy,kvuli jiným věcem a tam mi vzali tsh a nařídili vysadit,jelikož bylo 0,6,takže za měsic mi to kleslo z 3,09 na 0,6 a v epromedě mi řekli,že proč mi dali euthyrox,když hodnota 3 je naprosto v normě,pak jsem absolvovala ivf,ale neuspěšně,tak jsme se s manžou rozhodli,že ještě do vánoc pujdem do druhého pokusu ,tak jsme se v car domluvili ale mi to nedalo a na vlastní žádost jsem si u svého gyn nechala vzít krev na štítku a ejhle,tak volám s výsledkama do CAR a tam na mě,že to je haniční,tak že mám nasadit euthyox a že mužeme normálně v přípravach na ivf pokračovat 😖 ,že když mi to už minule takhle krásně kleslo během pár týdnu,tak že to klesne i ted 😖 ,tak co ted?? 😖 😖 ,ale děkuji za tvuj názor 😉 .joo a ještě mi říkala,že ta hodnota by musela být daleko vyšší ,nebo by musely být i ty popdhodnoty T3 ,T4 volný a T3,T4 celkový špatné,tak já kruci nevím koho ted poslouchat,věřím na jedné staně svojí doktorce v CARU ale ale....

jerrymona
11. okt 2010

@natulaaa no tak to ta riadne doplietli. 🙄 ja som mala tsh na zaciatku asi 3,3, dali mi euthyrox 50 a o mesiac som mala 0,02. lenze mne endokrinolog nepovedal, ze nemam brat vobec, len ze davka bola vysoka, tak som brala uz iba 25 (myslim, ze cez vikend som brala 50 - teraz si to ale zial nepamätam). a potom som mesiac na to otehotnela a tsh uz bolo zrazu 6,12. takze hlavne na zaciatku to tak lieta. myslim, ze aj ty dobre reagujes na euthyrox, len to je asi ako u mna, ze rychlo klesnes.

petula22
11. okt 2010

@diapozitiv01 Já jsem brala 100 denně a měla jsem TSH skoro 10, ted beru 5x v týdnu 100 2x 150. Endo mi to taky zvyšovat nechtěl, ale nedala jsem se. V září jsem měla TSH 1,88. Uvidíš, co ti řekne tvůj doktor a jestli se pak s endo domluvíš.

natulaaa
11. okt 2010

@jerrymona jéé to mám radost 😵 😵 děkují za povzbudivá slova 😵 ,jinak holky byly jste unavenější? já jsem ted nějaká unavená ale nevím,jestli to není počasím,manža je taky na nic 😀 ,nebo je to tou štítkou??ale taky vysoká zase není 😖

petula22
11. okt 2010

@natulaaa Souhlasím s jerrymonou. Mě v Pronatalu řekli, že pokud nesnížíme hodnotu TSH na2 max. 2,5, tak nebudou ani řešit IVF, že je vysoké procento potratu, případne pak postížení dítěte. Takže se nedej 😠 .Ta unavenost může být od štínice, já to naštěstí nemám, jen mám hodně suchou kůži a vlasy a přibírala jsem. Ted jsem taky unavená, ale to bude spíš tím podzimem 😀

diapozitiv01
11. okt 2010

@petula22
no dnes idem este na diabetologiu, ta dokyna robi ale aj endo, tak sa jej spytam na jej nazor, popripade to este prehodnotime, tych mojich 3,27 ma serie.. aj ked je norma do 5.

petula22
11. okt 2010

@diapozitiv01 No, norma do 5 je, to jo, ale ne když chceš otěhotnět. To je vlastně horní hranice, kdy se řeší, zda léčit.

natulaaa
11. okt 2010

@petula22 no já to taky nechápu,ale dr tvdí,že mi to do ivf klesne,když to kleslo i minule 😖 😖 ,ale než začnem,tak mi vezmou ještě jeden odběr,tak aspon něco 😒
@diapozitiv01 tebe znám z grafu BT 😵 😵 a zeptej se,já když měla 3 tak mi v jednom CAR řekli,že je to zvýšené a druhé CAR že je to uplně v normě 😠 😠 kuci tak at se domluví a nepletou nás 😠 😀 .Mi to vysvětlovali tak,že pokud je norma,tak je norma a není co řešit a vám zase řekli,že kolem 2 tak si muřem asi vybrat 😖 😖

Holky a vy jste měli všechny ty ostatní hodnoty co k tomu patří ty T3,T4 atd v normě? protože prý je rozdíl,když je TSH třeby zvýšené a T4 třeba snížené,nebo ak nějak,tak že muže být problém,ale jinak néé,já jsem z toho jelen 🙄 🙄 😀

norcima
11. okt 2010

Ja som mala tsh 6,14, endokrinologicka mi predpisala euthyrox 25, na konci mesiaca mam ist na kontrolu, tak hadam bude hodnota tsh uz v poriadku... lebo uz sa snazime o mimi od jula a stale nic.... 😒

natulaaa
11. okt 2010

@petula22 A jak ti prosímtě zjistili ten zánět,taky z těchto odběru??

natulaaa
11. okt 2010

@norcima no mi to minule kleslo během 4 týdnu na spodní hranici,ted uvidím,jak to z 5ti klesne 😖 ,ale taky nechápu,mi řekla,že na moji hodnotu musí dát euthyrox 50 a tobě na ještě vyšší dali 25,ach joo 🙄 🙄 ,jsem z toho jelen,

petula22
11. okt 2010

@norcima když mi zvyšovali dávku, tak jsem šla na kontrolu po 3 měsících, kde už šlo vidět snížení, ale na dobrou hodnotu jsem se dostala až po půl roce.

norcima
11. okt 2010

@natulaaa no ved prave, preto som to napisala, ze je to nejako rozdielne...len teraz kto je nastaveny na spravnu davku 😀

petula22
11. okt 2010

@natulaaa z krve, na té žádance zaškrtávají protilátky

norcima
11. okt 2010

@petula22 jaj ani nevrav, dufam, ze sa nam podari zamiesit na mimi aspon do konca roka... cakat este pol roka, to by bolo o nervy 😲

natulaaa
11. okt 2010

@norcima no to si řeknem až po kontrolních odběrech 😀 😀 😀 ,pak pošlem tu tvojí nebo tu moji dr dostudovat 😀