Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

petula22
11. okt 2010

@natulaaa mě to přijde, že ti dali ze začátku hned moc, má se to snižovat postupně, tím pádem přidávat hormony taky postupně, jinak se můžeš dostat do hyper.

natulaaa
11. okt 2010

@petula22 promin,že tě furt otravuju ,ale já jsem v tom nová od čtvrtku 😀 ,ty protilátky to jsou ty T3 T4 atd??

natulaaa
11. okt 2010

@petula22 to je jako,že když jsem dostala moc,tak by tsh mohlo být zase 0,00 něco??? 😕 ,no ono možná,když mi dělali kontrolní a bylo 0,6 tak mi měli dávku snížit jen na 25 a ne vysadit uplně ale ted u 5ti je to myslím ok ta 50ka co myslíš,když vím,jak jsem zareagovala předtím 😖 no za 14 dni jdu na kontrolní,tj po 4 týdnech uživání,tak uvidím,

petula22
11. okt 2010

@natulaaa V pohodě, neotravuješ, od toho ta diskuze je 😀 . Protilátky jsou antiTG a TPO. FT4 A FT3 jsou taky hormony.

natulaaa
11. okt 2010

@petula22 musela jsem to opravit,jelikož jsem se podívala do papíru,takže mi brali TSH,FT4,FT3,T4,T3,nebrali to TPO a TG

petula22
11. okt 2010

@natulaaa Přesně tak, aby sis udržela hladinu, tak bych to viděla na těch 25. Mě když navýšil dávky, aby mě dostal na těch TSH 2,tak jsem hladinu měla po prví kontrole něco přes 3 a příznaky hyper, tzn že to šlo moc rychle. Opravdu se stím dávkováním musí opatrně, jinak ti to líta a je to ničem, raději at to trvá třeba půl roku, ale at se to drří. Ono stejně, jak psala jerrymona, se ti to až otěhotníš zase zhorší.

petula22
11. okt 2010

@natulaaa Tak to netuším a dělali ti UZ? To volný T3 a volný T4 je vlastně to FT3 a FT4, jak jsem psala.

natulaaa
11. okt 2010

@petula22 ahááá a to se doktorum divné nezdá,že to kleslo tak rychle,naopak mi řekli,že jsem zareagovala výborně,to snad není pravda 😠 😠 ,no uvidím jaké to bude ted po těch odběrech a asi si pohlídám,at mi to berou časěji a hlídají se hladiny a podle toho to regulovat 🙄 ,člověk aby se sám zajímal 😠 ,ono CAR to bere asi tak,že to chtěji nrychle snížit a pak jdem do rukou svých gyn a to už jde mimo nich,

natulaaa
11. okt 2010

@petula22 jj uz mám v pořádku 😉 hej ale to asi není to samé to T4 a TF4 počkej,hodim ti tabulku 😉

diapozitiv01
11. okt 2010

no teraz som nasla toto,
http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...
tak aby sme boli mudre

jerrymona
11. okt 2010

kocky, vy ste tu toho popisali. 😅

takze reagujem na vase dotazy:

@petula22 mas pravdu, ze si si vydupala svoje. co ma velmi udivuje je, ze toho tu na koni vieme asi viac, ako ti lekari vsetci dokopy. 😠 to ma velmi hneva. je mi jasne, ze sa lekari drzia noriem v labakoch, ale pozri tvoj a moj povedali ako normu priblizne 2-2,5. perfektne na chlp to sediet aj tak nebude, ale kvoli otehotneniu to tak ma byt.
a aj mne to skakalo ako sialene, ved ked je stitka neliecena a potom ti daju nejake lieky na to, ta chuderka tiez musi byt zblbnuta.

@natulaaa s tou unavou to moze byt kvoli stitke. ja som sa citila stale strasne unavena. lenze teraz to moze byt aj kvoli rocnemu obdobiu, ked je vonku tma, tak aj ty sa skor unavis a viac spis. chyba slniecko, chybaju endorfiny.
ja som zas nepriberala, bola som chuda, ale velmi unavena a mala som take divne pocity ako depky a strachy a ani som nevedela preco. 😖 vela ludi stitku tak podcenuje a ta je pritom tak velmi dolezita. hlavne by som, keby som bola lekarka, zenam ktore chcu otehotniet, hned si dat urobit test, ci je vsetko ok. vela bab kvoli tomu stratilo babätko. ☹ podla mna, ako hovori petula, trvaj aj ty na tom, ze tsh musia znizit. nehovorim ze presne, ale priblizne na tu hranicu. a u teba a @norcima by som to zamenila. norcime by som dala 50 a tebe 25. no zial to zavisi od lekarov. ale baby vydupte si urcite kontrolu po nejakych 6 tyzdnoch.
natulaaa, ja som mala dost vysoke protilatky, nejakych az cez 1000 a mali byt menej ako 4. ale s tym, ze sa neda nic robit a tsh je aj tak podstatnejsie. to t4 myslim sa tiez upravi podla tsh, ked sa stitka lieci.

@diapozitiv01 ako som uz pisala, zalezi na labaku. kazde ma svoje normy. preto ani mna predosly gynekolog nikam neposielal a nic nerobil, lebo som este spadala do normy. a nova gynda povedala, ze si mysli, ze mam zacinajucu sa znizujucu sa funkciu stitky a ze som akurat kdesi na hranici. neviem presne aka tam bola norma ale moje tsh bolo 3,3. preto ma poslala za endokrinologom.

babenky, myslim na vas a dufam, ze sa vase tsh dostane tam, kam ma a vy budete coskoro tehulky. 🙂

petula22
11. okt 2010

@natulaaa No, vidíš a hned víš, co co je 😀

jerrymona
11. okt 2010

@natulaaa teraz mas tsh 5, tak je asi ok ze ti dali 50. ale ked ta znovu skontroluju a budu vidiet, ze si dost klesla, tak ti podla mna staci aj 25. a nie zas vysadit, ak by si aj sla do hyper, lebo potom to nema cenu taketo liecenie.
ty dobre reagujes na euthyrox, len sa to postupne musi upravit. ja som aj v tehu furt brala nieco ine.

baby a to viete, ze ked ste tehu, tak co najskor vybavit termin u endokrinologa, aby sa stitka pravidelne kontrolovala ze? potom sa uz davaju trosku vyssie davky, lebo telo potrebuje vela hormonov, kvoli spravnemu vyvijaniu sa babätka. ale to uz musia lekari vediet. 🙂

natulaaa
11. okt 2010

@petula22 my na to příjdem samy 😀 😀
@jerrymona jj to už vím,že musíme hned na endokrinologii 😉 a neboj nevysadím ho,už se nedám 😀 ,já už ty jejich hodnoty znám,tak si tu dávku nařídím sama 😀 😀 , a bude

katie_25
11. okt 2010

holky zlatý, to je trápení se štítkou, že? ale nebojte, vše bude dobrý a s miminkama se zadaří 😉 😉 😉 😀 😀

katie_25
11. okt 2010

@jerrymona jj, jsem zvědavá na svou hodnotu TSH, teď beru Letrox 75, tak uvidíme 🙂

natulaaa
11. okt 2010

@katie_25 no já loni otěhotněla na druhý cyklus a to nebylo ani nějaké snažení 😀 ,ale během těhu mi narostla velká 15ti cm cysta vodová 😖 a záověn jsem měla MA v 8 týdnu,takže revize pak laparka,ale ta cysta mi zničila jeden vaječník a tudíš mi byl na nic i vejcovod 😖 a tím,jak byla velká,tak nějak utlačila i ten zdravý vejcovod a ted je pruchodný jen pod vyšším tlakem 😖 ,takže proto ivf a tím pádem mi zjistili i z těch odběru to TSH,jinak bych o tom ani nevěděla 😖

petula22
11. okt 2010

@katie_25 No, já jsem zvědavá, kolik pak dají mě, když se zadaří. Už ted toho beru docela hodně. Známá jí má odoperovanou a bere 100 denně.

jerrymona
11. okt 2010

@natulaaa no vidis, ked sa clovek nejako nesnazi, tak sa podari a ked uz chce, tak nie a nie sa podarit. 😒 zakon schvalnosti. 😖
je to blbe, ze ti zistili okrem inych veci aj stitku, ale aspon sa mozes zacat liecit. a kludne sa porad s lekarom, ze si myslis, ci ti davka nebude vysoka, ked si vtedy tak rychlo spadla. mozno ti odporuci nizsiu davku. ja myslim, ze som to potom budto striedala - jeden den 25 a dalsi 50 alebo 25 od pondelka do piatka a cez vikend 50. nepamätam sa, lebo uz som brala rozne davky. 😅

@katie_25 a kedy ides na kontrolu?

@petula22 netusim, kolko je najvyssia davka...200? 😕 ale ak ti to ma pomoct, tak radsej vysoku ako ziadnu. 🙂

petula22
11. okt 2010

@jerrymona Tak to taky netuším, kolik je nejvíc. Já mám 5x v týdnu 100 a 2x 150. Hlavně že to zabralo 😀

jerrymona
11. okt 2010

@petula22 presne tak. 😉 a hlavne nech sa teraz podari. 😉

petula22
11. okt 2010

@jerrymona Díky, a tobě at to máš za sebou. 😀 V sobotu jsme byli u kamarádky, která má 14 denní holčičku, to byl malej prcínek. Nějak si sama sebe nedokážu představit 😝 .

petula22
11. okt 2010

Holky nemá některá z vás zkušenost s bylinnými kapkami Gynex?

jerrymona
11. okt 2010

@petula22 dakujem. 🙂 ja si moju malu tiez neviem predstavit, ale uz sa na nu velmi tesim. 😵
gynex zial nepoznam. 😖

blandik
11. okt 2010

Ahojte, chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s nízkou hladinou estradiolu a FSH - s touto kombinací.
Na netu jsem našla, že to není jednoduché...ale moc se v tom neorientuji a k lékaři jdu až za dva měsíce, a snažíme se otěhotnět 15M...Posílám konkrétní hodnoty (naměřeny 1 den menstruace). Díky.
Estradiol S: 33
LH S: 2,43 (01,6..105,0)
Prolaktin S: 275,0 (61,0 - 512,0)
Testosteron S: 0,62 (0,22.. 2,90)
Index vol.testo. FTI S: 2,8 (0,50..7,30)
FSH S: 3,4
SHBG S: 22,0 (20,0..130,0)

katie_25
11. okt 2010

@jerrymona no na kontrolu zatím nejsem objednaná, ve čtvrtek si mám volat na výsledky a pak mě terpv objednají.. sestřička si dělala srandu, že tam mají tolik těhotnýchm, že by ostatní nestihli objednvat a brali jen těhulky

natulaaa
11. okt 2010

@blandik Ahojky,Estradiol nevím,ale FSH máš v poho néé 😕 😕 ,mi říkal gyn . že kdybych měla fsh 3 nebo 4 tak by byl spokojený 😅 ale já mám zase vyšší a to fsh 7,4 🙄 ,jinak fáákt nevím

diapozitiv01
11. okt 2010

ahojte,
tak som uz z prace doma, stihla som moju diabetologicku so specializaciou aj na endo.
Sme sa bavili o tej hodnote co som mala 3,27. Sama je nazoru ze pred otehu nie je zle mat hranicu 2-2,5 ze mam si davat obden 100qg, ze tak ci tak ked je zena tehu tsh sa ma tlacit dole na uroven okolo 1.
Takze mam jej doporucenie. 😉 .
No a navyse som dostala metformin, kazdy vecer 500mg.

petula22
11. okt 2010

@diapozitiv01 Ahoj, no vidíš, už se to aspon začne řešit 😀