• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

20. júna 2017 
Holky, no koukám, že co doktor to jiný názor ... já chodím tady do fakultky prý " k špičkovýmu" endo, a ten se mi teda snažil hodnoty srazit k těm optimálním 2-2,5 a vyšlo to .. takže nevím, jaká je šance při vyšších hodnotách, každopádně vám všem snažilkám držím palečky .. :wink:
a za chvíli pádím na krev.. mějte se tu krásně
12. okt 2010 o 07:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak jsem zpět z krve.. dnes jsem našla poslední těhu testík, tak jsem si ho udělala a testovací čárka je tmavší než ta kontrolní :grinning: :grinning: a do albíčka dávám i své 7tt břicho :grinning:
12. okt 2010 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
testíky
12. okt 2010 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katie_25 no testik je uz poriadne tmavy. nemas o com pochybovat. :grinning: ale ja viem, ze to cloveku neda, ked ma doma testik - no neurob ho. :sweat_smile:
a ty si teda vysportovana - mas este krasne ploche brusko. to ja som sa uz zacinala v 7tt zaoblovat. :slight_smile:
12. okt 2010 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@coccinellka ja som predsa toho nazoru, ze by si sa mala liecit. ale ved sa uvidi po troch mesiacoch. ak tsh ostane na takejto urovni alebo sa zvysi, mala by ti urcite nasadit lieky.
a ak by sa ti do tych troch mesiacov podarilo otehotniet, tak chod urcite co najrychlejsie endo - tam ti uz musi nasadit lieky, aby sa babätku nic nestalo. :slight_smile:
ozaj, merias si bazalnu teplotu? :confused: super vec, len odporucam. :slight_smile:
prajem ti, aby si sa co najskor stala tehulkou. :wink:
12. okt 2010 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katie_25 to je nááádhera,gratulujuuu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a závidím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .

@jerrymona já si taky měřím BT a jsem na tom už závislá :grinning: ,i když s mým vejcovodem nevím nevím :angry: ,ale aspon vím,že funguju, i po stimulce to nemám rozházené a graf mám ted ukázkový :grinning: ,ale jsem teprve 9DPO :confounded: ,to se ještě načekám do výsledku,Jerry ty si taky chodila na grafy BT že,nějak si tě pamatuju :wink:
12. okt 2010 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natulaaa viem, ze mas krasny graf. pozeram kazdy den, tu jednu nemenovanu stranku, ako sa to tam vyvija. :slight_smile: dufam, ze sa nikto nehneva. nie som tam zaregistrovana, ale stale pozeram, kto je uz tehulka a velmi vam drzim palce. ja som tam ako druha v poradi. :slight_smile: a pekne sa to tam rozrastlo. :slight_smile:
ja ta tiez poznam z grafov bt, teraz tam vidavam viac menej len lauritku. toto nesledujem uz, len sem tam. a ano, aj ja som tam chodila.
kedy by si chcela testikovat?
12. okt 2010 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona naštěstí nemám testy,nějak mě ten pohled na bíle testy nedělá dobře :angry: :angry: ,takže asi v pátek,ale vyjela jsem si článek o tom mém vejcovodu a moc hezké věci jsem se nedočetla :angry:

Holky já se ted zeptám jako debil asi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ,já už jednou brala euthyrox a zareagovala jsem dobře, a ted ho beru znovu a tak dr předpokládá,že to zabere stejně a zase tak krásně klesnu a muže se v té době poklesu udělat to ivf a během toho hlídat ty hladiny???,
12. okt 2010 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natulaaa ja som tiez nemala test a viem, ze ktosi hovoril, ze aj ovu testy ukazu. a kedze moj bol pozitivny (robila som ho v nedelu), velmi ma to prekvapilo. tak som si v pondelok kupila obycajny test z drogerie a tam uz bola pekna ciarka. na 13dpo. :slight_smile: asi je pravda, ze aj ja, kebyze mam testy doma, tak nevydrzim a urobim. preto som si ani ja dopredu nekupovala. nechcela som pokusat stastie.
zial, co sa tyka vajcovodov, tam sa nevyznam, ale hadam otehotneli zienky aj s takymi problemami... :confused: dufam, ze to ivf pomoze.
co sa tyka euthyroxu, moze byt, ze ti hladina zase pekne klesne a ivf sa teoreticky aj prakticky moze podarit. ak by si bola tehulka, tak tsh by ti znova vyskocilo, takze 50 by asi bola optimalna. lenze kedy mas ist na ivf? podla mna, by ti predtym este raz mali hodnotu tsh skontrolovat. lebo ak zas spadnes do hyper, musia ti davku znova upravit. a je lepsie ak otehotnies este hypo ako hyper.
vobec dufam, ze otehotnies este prirodzene a ivf ti nebude treba. :slight_smile: to by bolo super.
boze, dufam, ze som ta este viac nedoplietla. nie som lekar, ale uz som si toho o stitke precitala dost a viem aj od inych bab a ich prispevkov.
12. okt 2010 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona no to dopletla :confused: :confused: :confused: :grinning: :grinning: ,tak pčkej,minule jsem klesla na 0,6 ,tak to znamená cooo?? :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,

A vezmou mi ještě krev ,to říkala dr. a když bude hodnota třeba 2 nebo 2,5 tak co myslíš že dělat? a kdyby to kleslo ještě víc do 0,něco,tak to znamená co a co by jsme v tom případě měli taky udělat,protože když bude hodnota kolem dvou,tak myslím,že by se mohl euthyrox dát na 25 néé,at to nejde brutálně dolu co ty na to :grinning: :grinning: ,kurník my jsme jak doktoři :grinning:
12. okt 2010 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kdyby nás četli doktoři :grinning: :grinning: ,tak npadnou,ale vidím tady podle některých holek,že se v tom vyznáme víc :grinning:
12. okt 2010 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natulaaa sorry, tak ti chcem poradit a pomoct, ze ta este viac zamotam. :sweat_smile:
teraz som vyhrabala papiere vysledkov a pozeram, ze som mala tsh 0,02 a to uz som mala hyper. norma bola od 0,4-3,0. problem je v tom, ze kazde laboratorium ma ine normy. no ty sa pozri na normu v tvojom labaku. lebo podla mojho by si este spadala do hypo s tsh 0,6.
vtedy som aj ja brala euthyrox 50. endo povedal, ze to bola vyssia davka, sice som dobre reagovala, ale tsh sa za 6 tyzdnov dost znizilo. az do hyper. ale on mi nepovedal, ze mam s liecbou prestat, ale ze mam brat 25 od pondelka do piatku a cez vikend 50.
o 8-12 tyzdnov som mala ist na kontrolu a ked by som otehotnela, tak mam prist co najskor.
skoro presne o dva mesiace som bola na kontrole (to som zistila, ze som tehu - bola som prave v 5tt) a tsh uz bolo 6,12. tak mi nadavkoval euthyrox jeden den 50, dalsi den 75, striedavo.
o mesiac nato mi kleslo tsh na 2,58, ale to mi uz aj tak predpisal 100, lebo povedal, ze v tehotenstve potrebujem vyssiu davku kvoli babätku.
o dalsi mesiac som bola na 0,985 - euthyrox 100 nadalej. o dva mesiace dalsia kontrola - tsh 0,46 - euthyrox 100, o dalsie dva mesiace - tsh 0,62 - euthyrox 100. to bola teraz posledna kontrola a povedal, ze to budem brat do porodu a po porode sa nemam zlaknut, ze mozem klesnut do hyper, ale to mam brat euthyrox 75. a dva mesiace po porode mam ist na dalsiu kontrolu.

takze vidis, tsh lietalo stale, aj ked nastastie som bola stale v norme. ale to aj vdaka tomu lekarovi, lebo to dobre sledoval. aj ked on povedal, ze davku euthyroxu skusa nastavit, presne nastavit sa to neda. lebo kazdy clovek reaguje inac. preto sa to ma v tehu kontrolovat casto.
podla mna aj tebe by mali iba znizit davku, ked tsh je uz znacne dole ale nie zas vysadit. vidis, ja som bola v hyper a predsa mi iba zinzil davku. a v tehu to aj tak vyletelo poriadne hore.
12. okt 2010 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natulaaa díky :wink:

@jerrymona já závodně tancovala :grinning: teď už se udržuju jen trochu posilovnou a malinko aerobikem .. a v létě inline brusle
12. okt 2010 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katie_25 a ake tance - spolocenske? no vidno, mas velmi dobru postavu. :wink:
12. okt 2010 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona jj tak jsem to napsala celkem dobře :wink: ,takže když to bude nizké ted,tak udělat ivf a ponížit dávku a po ET v případě těhu i netěhu zase na krev a v případě těhu zvyšovat a chodit na krev každý měsíc teda joo,tak super,už se v tom trochu vyznám a vím co a jak :dizzy_face: ,A když se dostanu do toho hyper,tak ted to napíšu možná blbě,nemuže mi být nějak zle,neublíži to nějak mému tělu,kyž se to samozřejmě bude zase regulovat ,já myslím,že když se berou leky a bud ubírají nebo přidávají a furt se ta hladina tak nějak hlídá,tak to není nic vážného néé :confused: ,já totiž četla,že některí holky mají i desetinásobky normy,nebo hodnoty tsh 12,15 ,to na tom nejsem tak zle né se 4,99 coo :rolling_eyes: :rolling_eyes: ,bojím bojím,kruci já se v životě s ničím nelečila :rolling_eyes: ,
12. okt 2010 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona latinsko-americké i klasiku
12. okt 2010 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natulaaa no nedivím se, že se bojíš, mě když doktor oznámil,že mám špatnou štítku, tak jsem z toho taky byla mimo, navíc kamarádky mi říkaly, že budu mít problém s otěhotněním apod.. no a po dvou letech léčení je vše v normě a těhu se povedlo, takže hlavu vzhůru, chce to mít dobrýho doktora, který ti bude hlídat hladinu, ty budeš brát pravidelně léky a bude vše v pořádku :slight_smile:
12. okt 2010 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natulaaa verim, ze mas strach a aj ja som mala. ale vidis, ani ja som nemohla podcenovat tsh 3,3...lebo sa mi s tym nedarilo otehotniet. a do toho mal mm zly spg. ty mas tsh 4,99 (co je menej ako u niektorych zien), ale predsa je uz vyssie a mas este dodatocne ine problemy. lenze stitka je potvora, na tu si treba davat tiez pozor. :confounded: reguluje ti hormony v tele a ak ma telo v tom chaos, tak to moze byt tiez pricina, preco nemozes otehotniet.
podla mna je lepsie este pred ivf skontrolovat tsh. a potom uz iba cakat...a ked otehotnies, urcite skontrolovat zas, lebo to uz tsh moze ist smerom nahor...mozno bude potom treba zvysit davku ako u mna. teda som si tym ista.
ja ked som bola kratko v hyper, mala som dojem, ze mam zrazu strasne vela energie, bola som nepokojna a busilo mi srdce. no potom mi znizil tu davku a bolo lepsie. bola som zas v hypo. takze telu to jedine pomoze. a tam niekde pomedzi to som musela otehotniet.
nic neboj, hlavne ze uz sa liecis. :slight_smile: a kedy mas mat tu ivf alebo dalsiu kontrolu u endo?
12. okt 2010 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katie_25 ooooooo, to by som aj ja rada tancovala. :slight_smile: :dizzy_face:
12. okt 2010 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona jj, obléknout si krásný šaty, načinčat se, obout střevíčky a pak si užívat ladné tance .. :wink: :wink: i když tam je i ta dřina, po trénincích tě bolí nohy, já si je doma chladila v koupelně na chladné dlažbě :grinning: a myslím, že ti v tom nic nebrání .. až bude Carolinka větší můžeš jít na kurzíky, tady jsou i pro mladé i starší páry :wink:
12. okt 2010 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, možem sa zapojit do debaty? Aj ja a liečim už velmi dlho na štítnu žlazu, s otehotnením som nemala problém, len mi lekárka hned prvé mesiace nasadila vyššiu dávku liekov,je to velmi doležité
12. okt 2010 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxiberuska vítej .. jj i já mám navýšené léky :wink:
12. okt 2010 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katie_25 :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: popoluska. :grinning: ale to ti verim, ze je to drina, aj ked to vyzera na tanecnom parkete tak lahko a uzasne. :slight_smile: ja by som tiez rada tancovala, len si este budem musiet najst na to partnera, mm urcite na to nie je. :grinning:

@maxiberuska to je pekne pocut, ze si nemala problemy. :dizzy_face: mne to doki navysoval postupne a dobre tak, lebo to pekne postupne klesalo.
12. okt 2010 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona háá, taky jsem měla tanečního partnera, manžel netancuje :grinning:
12. okt 2010 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@coccinellka No 5,17 je dost i normálně natož, když chceš otěhotnět... Ale má pravdu, že štítná se musí snažit. U mě to funguje, tak že mi při každé kontrole přidávají léky, protože už mi pak vůbec mrcha nedoplňuje, co má....
12. okt 2010 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v tehotenstve som nemala problémy, len po porode sa to zvrtlo, malemu zistili srdečnú vadu, doteraz nevedia stale príčiny týchto vád
12. okt 2010 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petula22 a co třeba poupravit jídelníček :wink:

@maxiberuska oj, to je mi líto :confused: :frowning2:
12. okt 2010 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katie_25 Jsem si ho před 3 lety poupravila tak, že jsem dostala vynadáno, protože jsem zhubla a štítná to nějak nepobrala :astonished: . Já měla takovou radost, že jsem zhubla a byl z toho průšvih.
12. okt 2010 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katie_25 naštastie to už máme zasebou
12. okt 2010 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,
jdu vás zase zkontrolovat :slight_smile: :dizzy_face: koukám, že miminka stále nic, asi se jim nechce od maminek :grinning:
Já jdu na kontrolu příští týden, tak jsem zvědavá, co se dozvím... A o Vánocích začínáme znovu :dizzy_face: Snad se to tentokrát povede....
12. okt 2010 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok