Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
12. okt 2010

@katie_25 no tak to mame rovnakych muzov. 😀
@maxiberuska tak to mi je luto. dufam, ze to nie je velmi vazne. 😕
@petula22 mozno mi aj z toho dovodu, endo v tehotenstve iba postupne pridaval a nedaval odrazu velke davky.

jerrymona
12. okt 2010

@zvizatinka no carolinka sa ma drzi ako kliest. 😀
daj vediet, ako si dopadla. a tfuj, tfuj, nech sa rychlo podari...a so stastnym koncom. 🙂

natulaaa
12. okt 2010

@jerrymona na krev jdu po 4 týdnech brání Euthyroxu a pak se uvidí 😖 😖 ,ale nevím proč mi dr v CARU řekla,že to není moc 🙄 ,že s tím pracuje pořád 🙄 ,je fáákt,že uspěšnost maji velkou ale i tak a já když měla 3,tak mi nařídili vysadit a ty s 3 ses léčila,mám tam stochutí znovu zavolat,ale ona mi vysvětlovala že to nemusí být 2 ,fakt mě sere 😠 a zároven mě to trápí,protože chci jít na ivf co nejdřív,ale zároven mám strach 😖

maxiberuska
12. okt 2010

@jerrymona malého operovali ked mal 3 týždne, najhorši bol prvy rok, cvičili sme vojtovu metodu a kopu inych komplikacii..momentálne má 7 rokov a tak nám veselo papuluje, ani nieje vidno, čo všetko ma za sebou 😉

katie_25
12. okt 2010

@petula22 aha, tak to nebude dobré 😒

@zvizatinka ahojky, budu ti držet pěstičky, ať to vyjde 😉

jerrymona
12. okt 2010

@natulaaa dufam, ze to bude ok. 🙂 ta endo s tym moze mat skusenosti, ale kazda sme ina a kazda reagujeme na liecbu inak. mozno my dve spadneme rychlo dolu a niekto este potrebuje vyssiu davku. neviem. kazdopadne by bolo super, keby si bola v norme...len jej povedz nech ti to radsej znizi, keby si bola znova v hyper, ale nevysadzuje. to by si podla mna bola zas iba na zaciatku. 😒
zatial to nechaj tak a uvidis o tie styri tyzdne, ako to s tsh bude vyzerat. odporucali ti pomedzi liecbu ivf, alebo mas cakat, az kym sa tsh upravi?

katie_25
12. okt 2010

@maxiberuska tak to je dobře, že je malý čilý a vše je v pořádku 🙂

jerrymona
12. okt 2010

@maxiberuska to si nechcem predstavit, ake strachy ste o maleho zazivali ☹ taky drobcek a uz operovany. ale chvalabohu ze je teraz uz na tom dobre. 🙂

maxiberuska
12. okt 2010

bolo toho dost, ale už na to ani nechcem mysliet, pozerame do predu 🙂

natulaaa
12. okt 2010

@jerrymona mi řekli i v Car i endokrinoložka,měsíc dva 😖 a to by mi tak vyšlo,necelé dva 😖 ,dnes je to týden co ho beru

jerrymona
12. okt 2010

@natulaaa aha. no podla mna ak by si brala mesiac a potom isla na kontrolu a upravili by ti davku, ak by nieco, tak by si mala byt alebo mohla byt dobre v norme a potom by aj to ivf mohlo vyjst. 🙂 len trvaj urcite na tom, ak by si aj spadla do hyper, ze nech ti iba znizia davku, nie znova prestanu liecit. 🙂
velmi ti prajem, nech ti to vyjde. 😵 zial vsetko chce svoj cas, bez toho to nejde. verim ti, ze chces otehu hned, aj ja som bola velmi netrpezliva. 😒

petula22
12. okt 2010

@jerrymona Přesně tak, mě už asi před 7 lety vyhrožovali operací, protože mi to lítalo , podle množství, co beru bych řekla, že asi ani moc nefunguje. A je to opravdu tak, čím víc přidávají, tím mín ona funguje a je začarovaný kruh.

natulaaa
12. okt 2010

@jerrymona ani nevíš jak bych si přálo,aby to ted vyšlo,ale s touto hodnotou 🙄 ,to je další mínus,že néé 🙄

jerrymona
12. okt 2010

@petula22 ja som zvedava, ako na tom budem po porode. mozno mi davku znizi na minimum a potom sa uvidi. urcite chceme este aspon jedno dietatko, takze sa musim stitkou zaoberat a liecit si ju, ci chcem alebo nechcem. potom sa uvidi. len my s autoimunitnym ochorenim musime pocitat s tym, ze to uz nebude ako predtym, takze si myslim, ze ak stitku nechcem mat este horsiu, musim tie tabletky brat cely zivot. 😖 lenze na druhej strane, ak mi s nimi ma byt lepsie, tak radsej ich budem brat. 🙂

@natulaaa zatial nie, ale skus trosku pockat. este nehadz flintu do zita...zatial vydrz. 😉

petula22
12. okt 2010

@jerrymona Počítej s tím, že to je doživotně, to už mi řekli před 10 lety, už mi to papání tabletek po ránu ani nepřijde, je to tak automatický, že občas přemýšlím, jestli jsem si vzala 😅 . Někde jsem četla, že to po porodu může vlítnout do hyper, tak nevím.....
@natulaaa Neboj, oni ti to srovnají, je nás s tím fakt hodně a oni vědí, jak na to.

jerrymona
12. okt 2010

@petula22 pocitam s tym. 😅 ja som na tom presne tak ako ty. ze rano tabletka automaticky putuje do ust a tiez potom rozmyslam, ci sa mi to iba nesnivalo, ze som ju uzila. 😀
to mi aj endo povedal, ze mozem ist do hyper po porode. preto mam brat potom iba 75. 🙂

@natulaaa asi to vies, ale tabletky by si mala uzivat kazde rano nahladno a az po pol hodine nieco zjest, aby aj ucinkovali. 😉

petula22
12. okt 2010

@jerrymona problém po ránu, že to je před jídlem nemám, vstanu, zobnu, jedu do práce a až pak snídám. Horší je to pak, když potřebuješ zobat ještě něco jiného 😎 . Takže přijedu do práce a jdu zobat vitamíny a už v tom mám občas chaos 😀

natulaaa
12. okt 2010

@petula22
@jerrymona holky moc děkuji za trpělivost,já jsem z toho nějaká zmatená 🙄 😀 a až moc chytrá asi 😀 ,ono se říká sladká nevědomosta 😀 .Jerry jj já si dávám hodinu před jídlem,to zase doporučila kámošce endokrinoložka,protože ji to prý klesalo hodně pomalu,tak ji poradila at snídá po hodině,tak já to taky tak dodržuju třičtvrtě hodky asi 😉 ale děkuji 😉

katie_25
12. okt 2010

@natulaaa @petula22 holky nebojte, bude líp .. určitě 😉

já už si na ranní léky taky zvykla, navíc jsem si tu půlhodinku taky protáhla, protože při tom čekání na snídani vždycky tvořím (šiju, vyšívám, háčkuju ..) a vždycky to přetáhnu 🙂

jerrymona
12. okt 2010

@petula22 @natulaaa ja som rano dodrziavala pol hodinku. ale ked som otehotnela a rano som este lezala v posteli, od hladu sa mi krutila hlava a bolo mi zle. to bolo tazke, dodrziavat uz aj pol hodinku. tak som si dala aspon maly keksik, lebo som nemohla vydrzat. endo mi povedal, ze sa aj tak mam pokusit nic nejest, strasne zlaty lekar, ale keby on vedel. 😅 ale ja som si radsej dala aspon nejaku susienku, aby som potom este aj ten euthyrox nevyvracala. 😝 😅

@natulaaa ved sa aj bojim, ze som ta doplietla este viac. 😅 ale sme tu na to, aby sme si poradili. ja by som o stitke a lieceni tiez vela toho nevedela, keby som si nenasla tuto stranku. a som rada. baby mi poradili a s endo som tiez diskutovala, co sa ma a co nema atd. takze sa aj ty kludne pytaj, ked nieco potrebujes. kym este nerodim...odpoviem. 😀

petula22
12. okt 2010

@jerrymona,katie_25 Já než docestuji do práce, tak mi to vychází na 50 minut, takže to mám taky delší. O víkendu je to horší, to jsem ráda, že je to půl hodiny 😝

natulaaa
12. okt 2010

@jerrymona no já už jsem chytrá až moc 😀 z grafuu 😀 ,v repromedě se mě ptal doktor,jestli pracuju ve zdravotnictví 😀 😀 ,taky jsem s ním něco konzultovala ohledně stimulace a ani mě nebavilo,když mi vysvětloval na co je puregon a tak,to jsem mu už přitakávala,že vím 😀 😀 ,

jerrymona
12. okt 2010

@petula22 😀
@natulaaa to niektori lekari nemaju velmi radi, ze si mudrejsia ako oni. 😀 ale v dobe, ked existuju vymozenosti ako knihy, telka a internet, tak sa o to zaujumame aj sami. podla mna je to lepsie, potom sa mozeme bavit na vyssej urovni a nemusia nam to 10x vysvetlovat. 😅 a aspon to lekar nemoze odflaknut, ked vies ako co funguje. 😉 to nie je na skodu. 🙂

babenky, idem si trosku lahnut, uz ma dost bolia krize. ale piste, ja odpisem aj neskor. 🙂

natulaaa
12. okt 2010

@jerrymona joo přesně tak,štítku si už pohlídám 😀

Holky a ještě jeden dotaz 😝 😀 ,nemáte po euthoryxu pocit hladu,já mám dojem,že jsem to měla i před tím a ted mi to začalo zase,je to pocit,že příjde hlad a když se v té chvili nenajím,tak mám pocit ,že umřu 😀

petula22
12. okt 2010

@natulaaa je to možné,mě na to upozorńovala doktorka, že je po nich větší chut k jídlu 🙄

natulaaa
12. okt 2010

@petula22 joo,tak to jsem ráda,že nejsem žádná rarita 😀 😀 ,mi neuškodí přibrat 🙄 ,furt jen poslouchám,že važím 40kg i s postelí 😠 😠

petula22
12. okt 2010

@natulaaa Jéé to se máš, to já bych potřebovala zhubnout, ale nejde mi to 😖

natulaaa
12. okt 2010

@petula22 mi zase nejde přibrat 😠 😠 ,doslova žeru všechno možné,do práce nechodím,takže mám pohodičku,nehoním se a stejně nepřiberu,přitom u snížené funke se přibírá a já nic

petula22
12. okt 2010

@natulaaa To mi ani neřikej, hned bych měnila 😀

natulaaa
12. okt 2010

@petula22 já taky 😀 ,6kilo bych brala 😀