Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

katie_25
3. nov 2010

@jerrymona Carolinka je nádherná 😵 😵 teď už si jen pěkně užívejte 😵

jerrymona
3. nov 2010

@monika0001 @katie_25 dakujem 😵

zvizatinka
3. nov 2010

@jerrymona - gratuluju k nádherné holčičce 😵 ať vám dělá jen a jen radost 🙂

estrellita
4. nov 2010

@jerrymona jj, pro me byl pobyt v porodnici taky narocny, clovek si tam moc neodpocine, protoze porad chodi vizity, uklizecky, navstevy i pro spolulezici atd., takze jsem pak taky byla rada, ze jsme uz doma 🙂 jen jsem si prozila i dost plactive odbodi ty prvni dva tydny, ale jak rikam, kazdym dnem je lip a lip. jen bojujeme s kojenim, maly se u toho vzteka, taha bradavku, place a krouti se u toho. asi ho u toho boli brisko ☹

shandy
4. nov 2010

@jerrymona jerry carolinka je krasna, aky nostek zlatucky 😵 😵 😵 . ufff no teda porod riadna kovbojka, ale hlavne ze vsetko dopadlo, uzivaj si carolinku 😵 😵 😵
@katie_25 ako pekne ti tie tt pribudaju 😉
pozdravujem aj vsetky ostatne babule 🙂

bbara
4. nov 2010

jermynonka: Velkaaaa gratulaciaa, mala je nadherna. Aj ked potrapila, hlavne ze ste obe v poriadku. 😉

jerrymona
5. nov 2010

@bbara @shandy @zvizatinka dakujem pekne... 🙂
@estrellita carolinka je vecer stale akasi nepokojna a place, tiez neviem, ci ju boli brusko...a tiez sa strasne hneva pri bradavke, nevie poriadne chytit do ustociek...hebamme mi ale povedala, ze babätka niekedy potrebuju krikom zo seba vsetko dat von, co cez den prezili. a tiez skusam vsetko mozne...este neviem urcit, ci place, lebo je hladna, alebo potrebuje prebalit, alebo sa hneva, alebo ju boli brusko... ☹ niekedy som z toho tiez dost hotova, ale mm mi nastastie dost pomaha. ma dva tyzdne volno, ale neviem si predstavit, ked pojde naspät do prace...no nejako musime aj sami. 🙂 teraz tu svieti slniecko, tak aspon to mi pridava na nalade. popoludni sa pojdeme prejst, aj ked ja som nenormalne unavena. 😔

norcima
5. nov 2010

Ahojte, tak bola som si po vysledky z endokrinologie. pred mesiacom som mala hodnotu TSH 6,14, dnes je to 5,11. brala som euthyrox 25, teraz mi to zvýsili na 37,5. Je tam tiez napisane AntiTG 294,8 a antiTPO 19,69. Som dost sklamana, ze sa to znizilo len o tak malo ☹ . Otehotnel uz niekto aj pri takejto hodnote? Ci kym to nedostanem pod 3, tak tazko ?

kajka_37
5. nov 2010

ahojky, můžu se k vám přidat? 🙂

bellka
5. nov 2010

Ahojky děvčátka 😵
Všechny moc a moc zdravím 😉
@jerrymona
@estrellita veliké gratulace vám posílám, kočenky 😵 Tak už máte ty svoje miláčky v náručí, přeju do života jen e jen to nejlepší a hodně štěstí celým rodinkám 😵

petula22
5. nov 2010

@norcima Áhoj, mě snižovali TSH skoro půl roku, musí se opatrně jinak se dostaneš do hypo. Mě v CARu řekli, že se musím dostat s TSH na 2 max. 2,5. Bud trpělivá, ono se to sniží a hned to půjde. Příklad je jerrymona, které to upravili a brzy pak otěhotněla. 😀

petula22
5. nov 2010

@kajka_37 Ahoj, jasně, jsi tu vítaná. Povídej, jak si na tom 😉

norcima
5. nov 2010

@petula22 nam pri tej hodnote 6,14 povedali, ze sa mame len dalej pekne snazit... len teraz sa mi to zda aj dost zbytocne sa na to upinat, ked to aj tak nie je mozne 😒

petula22
5. nov 2010

@norcima A to ti řekli na endo? Můj endoš se tím taky moc nezabýval a když jsme se pak dostali do CARu, tak mi řekli, že musím mít hodnotu na 2 max. 2,5, jinak není šance otěhotnět anebo hned následuje potrat a ani se nechtěli bavit o umělým...

norcima
5. nov 2010

@petula22 mne to povedali v heliose, ze sa mozme kludne snazit dalej... a na buduci tyzden mame mat aj vysledky spermiogramu a maju mi nasadit cielenu liecbu na otehotnenie... tak potom naco toto vsetko,ked mam aj tak stitku viac ako tych 2,5... 😒 Na endokrinologii mi povedali, ze musime dostat TSH pod 3, aby sme vylucili, ze sa nam nedari kvoli stitke...

norcima
5. nov 2010

Ak tak je to pekne hnusne, ze nas nechali ze snazte sa a ja sa "trapim" sledovanim ovulacie, meranim bazalnej teploty a neviem cim, ked je to momentalne aj tak zbytocne...

petula22
5. nov 2010

@norcima No, vidiš u nás to bylo obráceně. Uvidiš, že při další kontrole to bude zase nižší. A jinak máte vše OK?

norcima
5. nov 2010

@petula22 no inak ano, len este cakame aj na ten spermiogram, tak na buducu stredu budeme mudrejsi 🙂

petula22
5. nov 2010

@norcima Tak budu držet palce at to dobře dopadne a brzy se zadaří 😉

norcima
5. nov 2010

@petula22 dakujem, prajem ti to iste 🙂

kajka_37
5. nov 2010

dobrý podvečer 🙂
trápí mě hyperfunkce sž - autoim. tyreotida... že je něco špatně mi řekla obvoďačka po nějaké viroze kdy mi brala krev... v červenci sem byla na endokrinologii a dostala jsem propycil obden, za tři měsíce dr. zjistil že žádná změna a navýšil dávku... mezitím mě kolegyně akčně dohodila do endokrin. ústavu, dr. se divila proč mám vůbec tyhle prášky, že to nevidí tak špatně jako ten první dr a (po sonu a odebrání asi litru krve 🙂 )začla zas dávku snižovat s tím že na vánoce úplně vypustit..... pak věřte doktorům... no ale zatím máme zákaz těhotnět, aby sme o mimi nepřišli.... takže tak... mám hlavu plnou zmatků, tohle je pro mě španělská vesnice...

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nienna
6. nov 2010

zdravím, prosím vedeli by ste mi poradiť či by mi problémy so štítnou žľazou vedeli zistiť aj u gynekologičky z hormonálneho profilu? alebo musím ísť na endokrinologiu....ja mám problém s veľmi nepravidelnou MS, a raz som bola u endokrin. a tá ma hned poslala do Ľubochne, ani sa so mnou nebavila, žiadne vyšetrenie, nič.....to ma dosť odradilo a ani som tam nešla....

jerrymona
7. nov 2010

@nienna z hormonalneho profilu sa to da zistit aj u gynekologa. mne ked to moja zistila, poslala ma za endokrinologom. ale aj endokrinolog by ta mal nezavisle od gynekologa vysetrit a nie poslat prec.

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzix
7. nov 2010

@kajka_37 jsem na tom byla uplně stejně - a jak to nakonec dopadlo je v mém profilu 🙂

macik
7. nov 2010

ahoj, je tady někdo, kdo bere vysokou dávku letroxu a i tak úspěšně otěhotněl? já vím o své štítce pět let, mám hypofunkci, a největší problém je asi v tom, že hodnoty pořád nevypadaj, jak by měly a tak se mi dávka léků neustále zvyšuje....v podstatě ten scénář je furt stejnej, dostanu vyšší dávku, na chvíli to zabere, pak se mi natáhnou cykly a začnou padat vlasy, jdu na odběr, mám horší výsledky a zvyšuje se dávka...teď už beru letrox 150 a doktor mi dávku navýšil na 175, ale já už to prostě nechci zvyšovat, kde to jako skončí? ještě nikdy jsem za dobu léčby nebyla ve stádiu, že by hodnoty byly úplně ok, zejména když tu vidím, že hodnoty tsh pro otěhotnění jsou pod 3...není u nás třeba nějaké odborné pracoviště, kde pracují s případy vzdorujícími klasické léčbě? nevíte někdo? mě už prostě štve přijít jednou za půl roku na kontrolu, zjistit, že hodnoty blbý, dostat vyšší dávku a cítit se furt nanic....opravdu hodně bojuju s únavou, nic nevydržím, koncentrace na houby, cykly dlouhý (třeba i sto dní), kůže suchá tak, že oholit si nohy je nesnesitelně bolestivé, padající vlasy....a za chvíli mi bude 35 a mimi v nedohlednu...nemáte nějakej tip?

kajka_37
8. nov 2010

@suzix fíháá, koukám že ste si prošli peklem... :( a můžu se zeptat proč ti brali ŠŽ? preventivně nebo proč?
jinak přeju ať je s Kristýnkou vše ok, krásné jméno ste vybrali ;)

suzix
8. nov 2010

@kajka_37 - protože se ji lékařům nedařilo přes rok nijak kompenzovat... pořád jsem se točila v kruhu... je to lepší je to horší, ale nikdy to nebylo OK... app. propycil je pěkné svinstvo... ono je to sice to nejlepší co na trhu je, ale genetička byla zděšená protože může způsobovat závažné genetické vady... taky proto jsem se rozhodla pro operaci 🙂 a teď rok poté je vše OK - mám pořád stejnou dávku jako když jsem odcházela z nemocnice a to jsem v 8. měsíci 🙂

kajka_37
8. nov 2010

@suzix no já když měnila endo dr. tak se ta nová dr. divila proč mám zrovna propycil, že na tohle by dala něco jinýho.... před vánoci ho chce vysadit úplně (teď jej beru obden) a mám zákaz plození, pokud nechci dobrovolně potratit...chjo... tak snad to bude dobrý 🙂