Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
estrellita
8. nov 2010

@rebinka ach jo, proc uplne cizi lidi zadaji vsechny o hlasy? o cem ty souteze pak jsou? 🙄 pardon, ale nejak mi tohle leze na nervy!!

macik
8. nov 2010

@corinno myslíš? já už právě jednou lékaře měnila, tento má dost dobrou pověst, vlastně i ta předchozí lékařka ji měla, ale holt jsme si asi nesedli....

nevíte někdo o dobrém endokrinologovi v Brně popř. jinde na jižní Moravě?

katie_25
8. nov 2010

@shandy jj, týdny přibývají 😀 . už se nemůžu dočkat NT screeningu 🙂
@jerrymona jj, chvilku asi dá než najedete na nějaký režim a taky už budeš vědět, co malá chce..neboj, to chce čas (to se mi to radí,viď? když mám mimíska ještě v bříšku 😀 😀 )
@kajka_37 vítej 🙂
@norcima no měli by ti a endo pomalu přidávat dávky, aby se hodnota snížila mě endo řekl,že na těhu musí být též hodnota 2-2,5 ..původně jsem měla 4,79, a před těhu 2,2 🙂 ale léčím se dva roky
@nienna určitě jdi na endokrinologii, měli by ti vzít krev a podle toho dát léky 😉
@macik to je divný, nemůžou ti přeci dávku navyšovat donekonečna, asi bych zkusila zajít k jinému endo

petula22
8. nov 2010

@macik Ahoj, já se léčím zhruba 12 leta v posledních letech jsme na tom podobně, při každé kontrole mi navyšují dávky, ted beru 5x v týdnu 100 a 2x v týdnu 150. ted jsme se konečně dostala na hodnotu, kdy by se mělo zadařit, ale taky mám obavy, jak dlouho se na tom udržím. Prý se to pak řeší operací, kdy se po operaci líp hlídá hladina a líp se ustálí.

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petula22
8. nov 2010

@corinno Já už mám léčbu doživotně. O operaci mluvili,když se nebude dařit vychytat dobrou hladinu, já se občas přidáním dostávám do hyper a to teda ni moc.

lelagula
8. nov 2010

ahojte 🙂 ja mam takyto problem: beriem dlhu dobu euthyrox 125 raz za dva-tri mesiace som chodila na krv endokrinologovi a potom volala o vysledok nikdy mi nezvysoval ani neznizoval davku (stale tak ako pred tehu) dnes som si volala na vysledky diabetologovi (tiez je aj endokrinolog) lebo mi robil minuly tyzden hormonalny profil a hodnoty mam TSh 0,04, FT4 14,98 😨 povedal ze sa mam skontaktovat s mojim endokrinologom hned vysadit euthyrox a po case nasadit ale nizsiu davku.ze som prehormonovana je to mozne???ked mi robil v septembri moj endokrinolog testy tam som mala TSH 0,16 a FT4 1,28 a na to nic nereagoval ze netreba s davkou nic robit. kazdy doktor ma iny nazor nechapem ako je to mozne v dnesnej dobe ved studovali to iste!!som v 34 tyzdni a moj zensky mi povedal nech sa dohodnu!!asi si zoberiem kartu od mojho a pojdem tomu diabetologovi(co robi tiez endokrinologa) lebo sa mi fakt zdaju divne tie vysledky.poradte.diky moc

lelagula
8. nov 2010

mam strach o maleho v brusku neviem co mam robit..najst si tretieho?? ☹

macik
8. nov 2010

@lelagula já bych hned druhej den naběhla k obvoďákovi a nechala si vzít odběry, abych teda znova viděla, zda nedošlo k omylu a pokud by se to potvrdilo, tak bych léky opravdu na chvíli vysadila a šla tak za dva tři týdny na odběry znovu...

macik
8. nov 2010

jinak já už jsem v takovým stavu beznaděje, protože když nad tím přemýšlím, tak léčba spočívá buď v neustálém navyšování dávek nebo mi taky můžou nabídnout, at si nechám štítku vyoperovat, což se mi taky nechce, protože furt doufám, že najdu způsob, jak tu štítku nakopnout...docela dost alternativních léčitelů tvrdí, že mají na tomto poli výsledky, ale je to všechno na dlouhý lokte....něco zkouším, ale zatím krátce......nechce se mi to úplně vzdát a nějak nevidím, co by mi kterejkoliv doktor mohl nabídnout jiného mimo výše zmíněného, což pro mě není řešení....no, pořád uvítám tip na dobrého brněnského endokrionologa a nebo nějakou success story, která by potěšila 🙂

katie_25
9. nov 2010

@lelagula to je divný, ale když ti kleslo TSH, takže by ti dr. měl snížit dávku léků, aby se to zase srovnalo (léky bych určitě nevysazovala) .. no ale třeba bych ještě radši jednou zašla na krev..

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natulaaa
9. nov 2010

Ahojte holky ,já tay asi ted znám jen
@katie_25 a JERRY ,jen vám jdu oznámit,že jsem měla hodnotu TSH 5 ale dobř klesla a týden před ET byla 2,17 a dnesk jsem 8mý den po ET a našla jem pozitivní testík na TT 😵 😵 ,ješt je před námi daleká cesta,ale první bod je za námi 😵

KATI a JERRY vým děkuji za rady 😵 😵

katie_25
9. nov 2010

@natulaaa jééé to je skvělá zprávička 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tak přeji ať se štítka drží a mimi je v pořádku .. ale když máš takhle krásnou hodnotu, tak to bude vše určitě v pořádku 😵 😵 😵

natulaaa
9. nov 2010

@katie_25 děkují zaím se denně nervuju u ranního čurání 😀 😀 ,však to asi znáš 😀

katie_25
9. nov 2010

@natulaaa jj, znám .. jsou to nervy, ale určitě to vyjde, musíš teď myslet pozitivně 😉 😉

katie_25
9. nov 2010

a můj břuch ..po ránu to vypadá, že snad ani nejsem těhu 😀

natulaaa
9. nov 2010

@katie_25 to je ještě brzičko,ono vykoukne 😵 😵 ,ale něco se ti tam už klube 🙂 🙂 ,to j jsem ted nafouklá jak balon 😕 ,měla si to taky na začátku ??

katie_25
10. nov 2010

@natulaaa jj, ještě je brzo 🙂 no nejen nafouklá a ještě po ránu žaludek na vodě 😀

buburka
10. nov 2010

Ahojte dievcata. Neviete mi poradit ci je hladina v 13+1tt TSH= 2,6 dobra? Sestricka povedala, ze ano, ale tvarila sa zvlastne 😒

petula22
10. nov 2010

@buburka Ahoj, já si myslím, že je to v pohodě. Na otěhotnění je potřeba hladina TSH 2 až 2,5, ale od 12 tt si už prcek vyrábí svoje hormony, tak by to mělo stačit.

buburka
10. nov 2010

@petula22 - dakujem ti za odpoved. Ja len dufam, ze ich ma maly naozaj dostatok 😉

norcima
10. nov 2010

Ahojte 🙂, my sme dnes boli v centre kvoli vysledkom spermiogramu a ked uz som tam bola popytala som sa aj na tu stitku ze ci nevadi ze mam hodnotu 5,11, doktor povedal ze to nie je problem, vobec nespomenul, ze by som to musela dat pod 3, aby sme vobec otehotneli...tak neviem... spermiogram sme mali vyborny,doktor povedal, ze take vysledky uz davno nevidel 😀 a na buduci cyklus mi predpisal clostilbegyt a ze budeme planovat pohlavny styk, aby sa to podarilo...
Tak ja fakt neviem...

petula22
11. nov 2010

@norcima Ahoj, to mi teda fakt přijde divné 😠 . S námi se vůbec o otěhotnění nechtěl bavit, pokud se nedostanu na 2,5. Já jsem dostala Clostyl na 1 měsíc a doufám, že už nikdy víc. Přibírala jsem, udělalo se mi moc vajíček a rozhodil MS a nakonec jsme na UZ zjistili, že se mi po něm tak snížila děložní sliznice, že i kdyby se zadařilo, tak by se nemělo kde uhnízdit. Ale to je jen moje zkušenost. Spoustě holek pomohl a hned se po něm zadařilo. Tobě se netvoří vajíčko?

petula22
11. nov 2010

@buburka Neboj, jsi pod dohledem a tohle si doktoři ohlídají, takže užívej mimíska a bud v klidu 😀 .

buburka
11. nov 2010

@petula22 - no ja dufam, ze je to ok, pretoze nikde na nete som sa nevedela dopatrat kolko to ma vlastne byt 😉

norcima
11. nov 2010

@petula22 myslim, ze robi, predminuly cyklus mi na kontrole doktor vravel, ze mi prave praskol folikul... teraz som si zacala merat bazalnu teplotu a vyzera to ze aj tento cyklus uz ovu prebehla... tak zrejme vajicka mam 😒

norcima
11. nov 2010

@petula22 ked som saho pytala, ci nemoze byt problem v mojej hodnote stitky, povedal, ze sa objavuju defekty plodu, ale pri uplne inych hodnotach ako mam ja... a o tom, ze by som nemala otehotniet ani nevravel 😖 , ale uz mi to povedali 3 gynekologovia, ze sa mame snazit a nie je dovod na nesnazenie... ked som sa doktorky pytala, ci sa teda nemame snazit, tak povedala prekvapene, ze a to PRECOOO? 😕