Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

petula22
11. nov 2010

@norcima Tak proč ti ho dává? 😒 Je teda fakt, že mě ho doktorka taky dala i když vajíčka mám, chtěla jen zkusit, jestli to náhodou nepomůže...

petula22
11. nov 2010

@norcima No a nám řekli, že nemám šanci otěhotnět a kdyby se to náhodou podařilo, tak vysoké riziko potratu anebo právě defektu... Mě napada, jestli to u vás v laborce nepíší v jiných jednotkách tzn, že bys měla 0,511...

norcima
11. nov 2010

@petula22 asi nie, naco by ma potom posielali k endokrinologovi 😒

petula22
11. nov 2010

@norcima No a proč tě teda k endokr. posílají, když to ničemu podle nich nevadí? 😅 😕

norcima
11. nov 2010

@petula22 no nejme zrejme chcu tabulkovu hodnotu, nerozumiem tomu, preto som sa aj teraz znova na to pytala, ale zase som nie o nic mudrejsia 😒

petula22
11. nov 2010

@norcima Uvidíš, co ti řeknou na endokrinologii. Já to měla obráceně, mého endoše ta vysoká hladina nijak nevzrušovala a nechal to být a v CARu z toho šíleli 😀 . Když si to hodíš na net, tak ti vyjde, že normální hodnota TSH je 0,37-5,0, takže už tě chtějí vidět, aby se stím kdyžtak něco dělalo. Při snížené fukci bývá často i autiimunitní zánět štítky.

norcima
11. nov 2010

@petula22 no na endo som uz bola. po mesiaci brania tabletiek sa mi znizila z 6,14 na 5,11. Endokrinologicka mi tiez nic o zakaze nevravela, nejako sa nad tou hodnotou nevzrusovala ...

petula22
11. nov 2010

@norcima Promin, musela jsem si to srovnat, co ti dělali. Tak to holka nevím, snad vědí, co dělají...

katie_25
13. nov 2010

holky, ti doktoři jsou teda zvláštní, něktří to koukám neřeší, nějak to nechápu 😠

no mě mimísek zřejmě pěkně vysává, protože nezvracím, pravidelně jím, ale hubnu 😒 i když jsem si předtím říkala, že vitamíny asi brát nebudu, tak nakonec k nim raděj přistoupím.. akorát, že ono těch bez jódu moc není .. našla jsem jen Prenatal 😖

sipkova1
19. nov 2010

Ahoj holky, vpadám Vám sem a chtěla bych se zeptat, jestli jste některá otěhotněla se zvýšeným anti TG? Děkuji

petula22
19. nov 2010

@sipkova1 Ahoj, prý by to vliv mít nemělo. Mám taky autoimunitní zánět a zvýšené protilátky a nikdo se tím moc nezabývá. Důležitá je hladina TSH a FT4

katie_25
19. nov 2010

holky, tak se hlásím po screeningu, miminko je v pořádku, nemá žádnou genetickou vadu .. měří už 5cm 😉 za cca 14 dní jdu an endo, tak jsem zvědavá, jak dopadne krev

petula22
19. nov 2010

@katie_25 To už je teda človíček, hlavně, že prospívá a je vše Ok, aspon si to těhotenství užiješ 😉

norcima
19. nov 2010

@petula22 Ahoj, tak v pondelok sa chystam k doktorke, zda sa, ze sme tehotni, vysiel pozitivny test. Dufam, ze bude vsetko v poriadku 😵

sipkova1
19. nov 2010

@petula22 Ahoj, děkuji moc za rychlou odpověď, tyhle 2 hodnoty mám OK. Mám to podobně jako Ty. Už 5 let se léčím na endo, beru Letrox, pravidelně chodím na krev a na sono a bylo mi řečeno, že je funkce ŠŽ pod kontrolou a nemá vliv na otěhotnění. A teď mi v CARu našli vysoké ABTG (134) a doporučili ihned návštěvu endo.

petula22
19. nov 2010

@norcima Ahoj, mooooc gratuluji a držím palce at je vše jak má být a máme tu další těhulku 😀

katie_25
19. nov 2010

@petula22 díky 🙂 viď, je to zázrak .. mimísek nám ukázal i prstíčky na ruce 😀 a viděli jsme miniaturní srdíčko ..manžel byl z toho paf 😀 akorát to pohlaví si pěkně schovával, doktor se sice snažil , aby jsme viděli zda to bude kluk nebo holčička,ale mimísek se nedal 😀
@norcima jééé, budu držet pěstičky 😵 😵

norcima
19. nov 2010

@petula22 dakujem 🙂 ,trosku mam obavy ,ale snad vedia co robia a vsetko dobre dopadne 🙂

norcima
19. nov 2010

@katie_25 dakujem 🙂 . Prajem aj tebe bezproblemove tehotenstvo a nech ste zdravucki 😵

petula22
19. nov 2010

@sipkova1 Tak to nevím. Ale psaly tu holky, že mají vysoké protilátky a nebyl problém. Zavolej na endo a on ti určitě řekne. Já se léčím 12 let, poctivě chodím na kontroly, dlabu Letrox a v CARu na mě koukali jak z jara, že to vypadá jako když se neléčím, měla jsem moc vysokou hodnotu TSH. A to ti přímo řekli, že s tím nemůžeš otěhotnět?

petula22
19. nov 2010

@norcima Hlavně si hned zavolej na endo, měli by ti zvýšit dávkování.

katie_25
19. nov 2010

@norcima i já děkuji 🙂 , jj na endo si pak zajdi co nejdřív .. 😉

sipkova1
19. nov 2010

@petula22 To ne, ale dělali mi HP a odběry na štítnou žlázu. A když ty výsledky TG viděli, tak řekli, hned na endo. Tak jsme jim řekla, že na endo chodím a ukázala zprávy, z nichž je patrné, že TG mám zvýšené dlouhodobě. Tak mi v CARu řekli, že když na endo chodím, tak je to OK…

norcima
19. nov 2010

@petula22 V pondelok sa objednam do heliosu a ak potvrdia, co potvrdil test a bude vsetko v poriadku, skocim hned aj na endokrinologiu 🙂. dakujem vam 🙂

avalsorim
20. nov 2010

Ahojte,
som tu nová. Mám problém so zvýšenou funkciou Š.Ž. Snažíme sa o baby. Tento týždeň som bola na sono u endokrinologičke a dala mi propycil a pyrodoxín (vitamín B6). Beriem ho každé ráno a večer po 1 tabl. Je tu strašne veľa príspevkov. A kým by som to prečítala, zabralo by mi to veeeeľmi veľa času. Neviete mi niekto teraz zhrnúť nejaké skúsenosti? Zisťovala som :
- či pri zvýšenej funkcií sa priberá alebo chudne
- aký to má vplyv na otehotnenie?
- aké máte skúsenosti s týmito tabletkami?

Ďakujem veľmi pekne 🙂

petula22
20. nov 2010

@avalsorim Ahoj, já mám sníženou fci štítné žlázy, takže ti asi moc nepomůžu. Při zvýšené fci štítky se většinou hubne.Vliv na těhotenství to určitě má, ale pokud jsi léčená a je to pod kontrolou, tak by to pak jít mělo. Co se týká léků, tak ti neporadím. Ale co jsme slyšela, tak na propycil docela holky nadávají. 😠

petula22
20. nov 2010

@sipkova1 Tak by to mělo být v pohodě, já to mám taky zvýšené a nic se prý neděje.

macik27
20. nov 2010

@avalsorim ahoj, ja mám tiež zvýšenú funkciu Š.Ž. , len sa netreba stresovať a pravidelne brať lieky...doktori vedia ktoré každá má tie výsledky iné...my sme sa snažili 6 mesiacov a máme krásnu,zdravú dcérku..tak držím palčeky 🙂

avalsorim
20. nov 2010

@macik27 A kedy ti prišli na to, že máš problémy so ŠŽ?

macik27
20. nov 2010

@avalsorim asi pred tromi rokmi