Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

alicag
7. mar 2008

😀 😀 😀 😀 😀

alicag
7. mar 2008

🙂 tak pekný víkendík 🙂

kachnin
8. mar 2008

Ahoj, tak jsem překonala stud a přihlásila se do diskuze - ani nevím proč jsem se tomu vyhýbala. Stručně: snažilka, rok bez //, anovulace, tento měsíc clostilbegyt, ale už tuším, že opět bez výsledku. A jelikož mi to vrtalo hlavou a pracuji v lab, tak jsem si udělala testy na št.žlázu - hormony OK, ale ty protilátky, no hrůza....doktor má dovolenou a tak na ten ortel musím počkat, ale sama už vím.....je mi hrozně, a tak hledám rady na netu a koukám, kolik mladých holek trpí tímto "fenoménem". Může mi někdo ve zkratce popsat následující postup?

alicag
8. mar 2008

ahojky 😉 kachnin a vitaj v klube 😀 chodiš na endokrinologiu?mna odporučila moja obvodna lekarka a už chodim 2 roky.ja som ale mala teda aj mam zniženu funkciu štit.žlazy. určite je velmi doležite mat všetky vysledky v poriadku. 😉

alicag
8. mar 2008

a abi som nezabudla všetko dobre ved mama mdž 😀

kachnin
8. mar 2008

Nazdárek, tak ne endokrinologii zatím nechodím, přišla jsem na to ve středu a lékař má celý týden dovolenou. Páni, ty dva roky mě trochu dostaly, psychicky jsem to zvládala velmi dobře, ale mam strach, aby nepřišel ten "bod zlomu", no nebudu malovat čerta na zeď - vždyť máme MDŽ, mějte se pohodově "ženy" 🙂

alicag
8. mar 2008

kachnin neboj určite to nebude take zlé.niekedy stači brat 2 mesiace lieky ,čo som počula ale zasa podla toho aky je problem.možno to bude u teba maličkost hlavu hore 🙂 a misli pozitívne paaaaaaaaaaaa 😀 😀

ladida.l
8. mar 2008

Ahoj kachnin, mě to začínalo stejně, nejdřív mi zjistili protilátky, hormony jsem měla v pořádku. Je o tzv. subklinická forma. Na netu jsem našla článek, kde je vše pěkne popsáno.
http://www.solen.cz/pdfs/int/2004/06/02.pdf
Já beru cca rok Euthyrox - jednou za tři měsíce chodím na kontroly k endorkrinoložce.

kachnin
8. mar 2008

Ahoj děvčata, díky za podporu.......to zvládnem, všechny, jen to bude trochu komplikovanější.....
Ladina - díky za článek, to je přesně pro mě.
Dobrou noc 😉

jjohanka
10. mar 2008

Ahoj Kachnin, tak už ses vydala k doktorovi? Já mám hypofunkci na substituci Letroxem, léčím se 10 let. Endokrinolog tvrdil, že s plodností nebude žáden problém, ale taky se mi to moc nezdá. Zatím se snažíme necelého půl roku, tak to zase není taková doba. Teď budu endokrinologa měnit ( jsem z Ostravy, budu ale dojíždět do Opavy ), tak se ho poptám a pak dám vědět, jdu tam koncem dubna. A taky se zeptám na gyndě, ať vím raději pravdu dopředu 😖

dckami
10. mar 2008

ahoj kočky,
mě zjistili z hormonálního profilu, že mám něco se štítnou žlázou. Hned jsem dostala žádanku na endokrinologii, nyní beru Letrox 1 tbl. na lačno. O mimi se snažíme od 6/2006, mám za sebou 2 IUI, za týden jdu na laparoskopii. Aby toho nebylo málo, mám i protilátky proti permiím. 😒

kachnin
10. mar 2008

Ahoj holky, tak dlouho jsem se přes víkend "užírala" až jsem dnes zašla k lékaři, poslal mě rovnou do CARu, kde ty autoprotilátky snad obejdou. Čeká mě nový screening k potvrzení a pak se uvidí. To by v tom byl čert, aby to nevyšlo, no ne? Poruchy imunity jsou bohužel v posledních letech časté, ale klinická medicína si s nimi dokáže poradit, jen, jak už jsem psala, je to krapek komplikovanější.
jjohanko: je pravda, že těch endokrinologů je v OVě jako šafránu, a pokud ještě některý stojí za starou bačkoru... 😉
PS: My ji jěště ukážem......... (té št.žláze) 😀

alicag
10. mar 2008

Ahoj Kachnin 🙂 dobre,že si išla lekarovi.aspon budeš za chvilku zdravučka.neboj oni ta tak nastavia,že ani nebudeš vediet a čoskoro budeš tehulka.a dufam,že mi všetky 😉 😉

len
10. mar 2008

No, za chvilku zdravoučká nevím, záleží na konkrétním problému, já už se s tím léčím deset let a perspektiva je až do konce života 😉 Nicméně naštěstí jsou dneska doktoři schopní pomocí pravidelných léků to všecko udržet na uzdě, tělo oblbnout, takže se pak navenek tváří, jako že je všecko OK... Ale vyléčená rozhodně nejsem a pravděpodobně nikdy nebudu... Ale pravda je, že mírnější či vážnější poruchou ŠŽ dneska trpí strááášně moc lidí (a většina z nic otěhotní bez problémů), ještě, že ty doktory máme 🙂

bianca
10. mar 2008

ahojte.Hlavky hore.Ja sa liecim pre hypofunkciu uz par rokov a som na trvalej substitucii dozivotne a s otehotnenim nebol ziaden vetsi problem.llen si vyrobu musite uzivat 😉

alicag
10. mar 2008

🙂 Dckami,držim ti palce a nech ti dobre dopadne laparoskopia.čítam,že maš za sebou 2iui ivf ti zatial nenavrhovali?do akeho centra chodíš?

len
10. mar 2008

Bianco, užíváme, užíváme, akorát na můj vkus už trochu moc dlouho 😀 Nicméně věřím doktorům, že s tím nemá štítnice nic společnýho 😉

alicag
10. mar 2008

ahoj bianka chcem sa ta opitat počas tehotenstva ti zvyšovali davky liekov? 😀

bianca
10. mar 2008

alicag :ano.Dokonca ani necakal na vysledky

alicag
10. mar 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alicag
10. mar 2008

bianca a nebolo ti blbo z tych vyššich davok?citila si to nasebe?

bianca
10. mar 2008

alicag :ja iba teraz zacinam.Som v 10 tt,takze zatial ziadna zmena.Zle mi je ,ale od niecoho ineho 😀

kachnin
10. mar 2008

bianca: velká gratulace a hlavně bezproblémových 40 tt 🙂 To říkám, že tu štítnici porazíme......
len: na můj vkus taky už moc dlouho, ještě že to ta druhá polovička bere s humorem 😅

alicag
10. mar 2008

bianca jasnéééé.mohla bi si nam počarovat abi to aj nas zasiahlo? 😀 😀 😀 😀 😀 a velmi ti držim palce

len
10. mar 2008

No, co jim taky zbývá 😉
Se mnou je to tak, že se 2x do roka dokopu k endokrinoložce, ta mi koukne na výsledky, zkonstatuje, že dávkování ponecháme (popřípadě tak jednou za dva roky zvýšíme), pozeptá se jestli nejsem těhu, když řeknu, že ne, tak prohlásí, že za to ale štítná žláza nemůže, nicméně až otěhotním, mám urychleně naklusat, aby upravila dávky (by mě zajímalo, kam je bude upravovat, tak velký prášky už se nedělaj 🤐 ), no a za půl roku zase to samý... 😀
Ale to pořád nic není proti zubařce, která na mé upozornění, že chodíme do CARu, řekla - nojo, tak to těhotná hned tak nebudete, to přijďte dřív na preventivku... tak za rok? 🙄 😝 😀

bianca
10. mar 2008

tak na Vas posielam velky pluvanec s tehu virusom 😀 😀 😀

len
10. mar 2008

Tak snad je speciální, já už jich tu obdržela 😀 Nicméně plivanec od spolutrpitelky se ŠŽ je dozajista pozitivní 😉

alicag
10. mar 2008

tak dikyyyyyyyyyy 😀 Lenka vymen endokrinologa ved štitna ako sama vieš ovplyvnuje všetko. 😉

kachnin
10. mar 2008

len: koukám, že tě zkušenosti se zdravotnictvím v ČR obohatili o pořádnou dávku ironie, no nech bejt, jinak to asi fakt nejde, s tou velikostí prášku, to byl kvalitní zápich 😎

len
10. mar 2008

Alicag, jasně, pokud je v nerovnováze, to jsem poznala sama - padající vlasy, přírůstek na váze, únava...
Ovšem pokud jsou hormony i protilátky vyvážený (byť každodenním braním léků), není nejmenší důvod, proč by to mělo cokoli ovlivňovat. Moc dobře jsem to na sobě poznala - když konečně našli tu správnou dávku, únava zmizela, vlasy jsou zase pěkný, pevný, lesklý a dokonce jsem i pár kilo shodila 🙂 Menstruační cyklus mám vzorový, ovulační, hodinky bych si podle něj mohla řídit - a není to jenom názor mé endokrinoložky, ale prakticky všech doktorů, co se mnou měli při léčbě neplodnosti co do činění - někde problém je, ale štítná žláza to s těmahle výsledkama není. Úkolem doktorů v téhle fázi už jenom je pravidelně mě sledovat a kontrolovat, aby to lékama drželi ve správných mezích, ale léčit samo o sobě zrovna to, co mám já, prostě nejde 🙂