Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

kachnin
10. mar 2008

Uf, tak vzorový cyklus bych taky chtěla a řídit si podle ovulace hodinky....to já bych pořád nevěděla kolik je 😠 ...a nepraskne a nepraskne 😠

len
10. mar 2008

Kachnin, začínala jsem s Euthyroxem, tam byly všecky stejně miniaturní. Pak jsem přešla na Letrox, ty jsou odstupňovaný dle množství účinný látky, maximální jsou 150, a to už jsou fakt slušný kola 😀 Nicméně holt se jich dá samozřejmě brát i víc 😉

Taková malá perlička, protože beru 2x týdně 100 (malý) a 5x týdně 150 (velký), abych se v tom vyznala, pořídila jsem si malinkou krabičku na léky, kam si vždycky v neděli večer naloupu (prostě vyloupám z balení) prášky na týden dopředu. No a tuhle jsem něco dělala, tak jsem houkla na manžela, jestli mi může naloupat léky... No a když jsem přišla do ložnice, seděl tam chudák nad bílou drtí, on nějak nabyl přesvědčení, že je chci naloupat na půlky, takže se ty blechy snažil rozpůlit, ale moc to nešlo, měl před sebou takovou hromádku drobků a tvářil se strašně zoufale 😀

len
10. mar 2008

No, co se pravidelnosti týče, tak super, ale ono menstruovat co tři týdny taky žádný zázrak 😝 Mimochodem při mé poruše prý můžou být vedlejším příznakem příliš dlouhé (nad 35 dní) cykly, často anovulační - hahaha 😀

alicag
10. mar 2008

leni ja teraz berem 75 eutirox asi rok tuto davku.a mam ist na 3.pokus ivf ale bojim sa abi mi nezblbol cely organizmus .stalo sa mi to pri 2.pokuse ivf.tak som zvedava čo ma zase čaka a neminie.snad to bude s pozitivnym vysledkom 😒 hor sa doboja

ladida.l
10. mar 2008

Ježiš Len, to je fakt dobrý, ten Letrox aby se půlil pod mikrákem - úplně ho vidím 😀 😀 😀

len
10. mar 2008

Ladi, 50 jsem neviděla, já znám akorát ty 100, ale i to jsou blechy 😀 Když jsem brala Euthyrox, nejdřív jsem měla 50 a pak 75, takže jsem půlila 150, to taky bylo něco 😉 Ale nejlepší bylo, že tak nějak průběžně, jak mi to navyšovali, jsem třeba brala: 3x týdně jednu 50 + půlku 150 a 4x týdně celou 100 - byla jsem pak moc ráda, že mi to zvedli, to býval po ránu test inteligence 😀

kachnin
10. mar 2008

😀 😀 tak to nemá chybu, skutečné příběhy se těm televizním fakt nevyrovnají 😀 😀 Dneska po opuštění ordinace svého gyn a na cestě do CAR se mi chtělo brečet, po přečtení tvého příspěvku taky - ale z jiného důvodu , fakt díky. Bys mohla každý den přihodit nějaký příběh 😅

len
10. mar 2008

Jo, s mým mužem by bylo zážitků, ale to by bylo do jinýho tématu 😉

kachnin
10. mar 2008

Páni, už teď mám hrůzu co mi nasadí za medikaci - blechy, mikrák, test inteligence.....hm....

alicag
10. mar 2008

😀 😀 😀

ladida.l
10. mar 2008

len: tý jo, Tobě to teda dávkujou vědecky. Já mám vždy 50, pak mi to zvýší na 75 a pak zas sníží na 50. No 25. března jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, zda zachová daný algorytmus 😀
Letrox 50 bere manžel a je to malý hrozně moc.
Je zajímavý, že Ti nechávali půlit 150, když já jsem dostala rovnou 75, jakože normálně vyrobené...

dckami
10. mar 2008

Alicag,
já chodím do CAR Pronatal Nord Teplice od 11/2007. Do IVF se zatím moc nehrnu - máme 1 holčinu a bojím se dvojčat, takže zatím zkoušíme IUI bez stimulace, ovu mám normálně sama, spg na 1*. Tak uvidíme po laparce.
Zatím se sami snažit nemůžeme, mám protilátky proti spermiím, tak při další návštěve v CAR mi udělají znovu HP a uvidíme, zda je to po prášcích lepší. 😉

len
10. mar 2008

Neboj, začnou asi na nějaký 50 (to je jeden prášek) a pak zkontrolují, jak to zabralo (jako že většinou zabere), no a jestli to budou navyšovat, tak už budeš navyklá každý ráno jeden zobnout, tak to ani nepřijde 😉 A kdybys to náhodou měla kombinovat, tak fakt doporučuju pořídit malou lékovku, kam si to nadávkuješ na týden (ve výsledku je jedno, jestli ty slabší vezmu v pondělí a pátek nebo v sobotu a neděli) 🙂
Já si přivezla krásnou z dovolený ve Skotsku, Macintosh design, občas mi někdo ty léky i závidí 😀
http://www.heritageofscotland.com/Pill-Boxes/Pi...

len
10. mar 2008

Ladi, když jsem brala Euthyrox, tak ho dělali akorát 50, 100 a 150.

len
10. mar 2008

Jo, na moji nádhernou lékovku musíte zkopírovat celý odkaz a ve skutečnosti je mnohem menší 😉

alicag
10. mar 2008

Dckami počula som,že su veľmi dobrí.dufam,že ti tie lieky pomožu a po laparke ostaneš tehu 😉

ladida.l
10. mar 2008

asi si budu muset lékovku taky pořídit, večer si pravidelně omylem beru druhý Euthyrox a ráno zas polykám léky na astma (inhalační) - už se mi to stalo asi dvakrát... 😠 😠

kachnin
10. mar 2008

dckami: příští týden držím palce na laparoskopii, pokud máš cyklus vzorový, tak ty protilátky snad dostanou rozum a nebudou dělat při IUI problémy..
len: skoťáci mají nějaký problém, zkusím tu tvoji lékovku omrknout později.....
alicag: ty jsi v péči některého CAR?
ladida: problém se ŠŽ u tebe i manžela jste zjistili při pokusech o potomka?

alicag
10. mar 2008

fakt super napad mne sa to už tiež stalo namiesto medocriptinu čo berem večer som si dala omilom eutirox 75.poviem vam babi to boli srdcove ozveny 😀

ladida.l
10. mar 2008

kachnin, ne manžel se léčí na štítnou žláz léta a mě na to přišli loni, protože jsem byla stále nemocná a unavená. Sranda je, že poprvé mi tvrdili, že štítná žláza je úplně v pořádku, pak až testy zopakovala jiná doktorka (imunoložka) a ta na to přišla.

alicag
10. mar 2008

Kachnin ja som chodila 2 roky do heliosu v martine.ale teraz do iscaru v blave a u nas maju pobočku v r.k.je to bližšie.Aštitnu mi zistili po 1 neuspechu ivf.bola to sila a druhy krat radšej sa ani nevyjadrujem 😎

kachnin
10. mar 2008

ladida: takže klasika, hormony ŠŽ předpokládám v pořádku , ale protilátky šílený....a pak to jde ráz na ráz, držím vám palce....
Víte co je nejhorší, pokud člověk jde k lékaři, které nezná - plně mu důvěřuje, ale i ve zdravotnictví platí, že není lékař jako lékař....to je mazec

alicag
10. mar 2008

je to pravda nemožeme všetkych hadzat do jedneho vreca

ladida.l
10. mar 2008

jj kachnin, přesně tak, protilátky napadly až tu druhou doktorku. No ale jsem ráda, že se léčím, protože je to fakt rozdíl, bez Euthyroxu nebo s ním...

chruminka
10. mar 2008

ahojte, aj ja beriem L-thyrotin na stitnu ale zevraj vysledky mam dobre......teraz v aprili idem znova na kontrolu....tak uvidime.....
Doky - endokryn. tvrdi ze by som nemala mat problem otehotniet.....
no a moja dokyna zasa chce vidiet vysledky.....
je to strasne kazdy mi hovori daco ine..... 😒

kachnin
10. mar 2008

Je pravda, že pokud se problém se ŠŽ řeší, problém s otěhotněním by NEMĚL být, ale kdo vám zaručí, že léčebný postup vašeho lékaře je správný? Jedině jiný, nezávislý lékař....a pak nemějte pocit, že nejste blázen.....mě to snažení už taky pomalu děla "brnk, brnk" na na můj, podle mého názoru, celkem pohodovej nervový systém 🙄

janulka7
10. mar 2008

ahojte. mne po narodeni dcerky zistili zvysenu cinnost SZ, a to im teda trvalo, napadlo ich urobit im urobit mi hormonalne testy az ked som uz nevladala skoro ani chodit a podobala som sa anorektickam. no hruza. nasledovala liecba co trvala rok, potom bolo vsetko o.k. ale aj ta moja reaguje hrozne na stres hned sa zase zbesnie ☹
Mala ma 5 rokov a chceli sme ist na druhe v juni som otehotnela a moja gyn. ma brala ako nieco uplne normalne aj ked som upozornila ze mam problemy so SZ. nasadila mi brat jod cely mesiac, a kaslala na to ze som jej hovorila ze sa citim zle. vraj to je tak vsetkym tehotnym zenam.
26.11. na eko mi povedali ze mojmu malemu nebije srdiecko a museli mi vyvolat porod. po tom vsetkom mali v tom ze je to vsetko o.k. nic sa nedeje je to uplne normalne co sa mi stalo az kym som netrafila na gyn. ktora povedala ze je to velmi zahadne co sa mi stalo, urobila mi analyzu krvi v ktorej vyslo pozityvne nejake antinuclearne protilatky, no prosne nic som nikomu nerozumela , nik mi nic nechcel vysvetlit a ja som histericila a panikarila. ja som v spanielsku a uz mam tu lekarov az po krk. lebo mam pocit ze nerobia nic len klamu. teraz odrazu vsetci lekary mi tvrdia ze je to velmi zvlastne a chcu prist na to co sa vlastne. jenda sestricka mi povedala ze zeny s hyper mozu pocas tehotenstva dostat infarkt , lebo su to vysoko rizykove tehptenstva ☹
neviem comu verit a co si mysliet no proste ako sa u nas hovori spanielska dedina 😀
8.4. mam ist k lekarovi ktori ma teraz trapi ☹ kadejakymi vysetreniami srdca, uvidime co mi povie.mam strach tak velmi tuzim po dalsom babetku. ☹

alicag
10. mar 2008

Ahoj janulka7. Tvoj príbeh je velmi smutný.Usudzujem aj ja,že v tom špan.je to zdravotnictvo španielska dedina.Ale aspon maju snahu ti pomoct všakovakymi vyšetreniami .ja viem,že to máš tažke človek nevie komu a čomu má verit. ☹ držim ti palce a daj vediet ako si dopadla 🙂

alicag
10. mar 2008

Chruminka ako dlho sa pokušate o babo? 😉

kachnin
10. mar 2008

janulko: chtěla jsem vypnout PC, ale mrkla jsem na snažilky. Tvůj příběh mě mrzí, výskyt tzv.antinukleárních protilátek (ANA) je indikátorem autoimunitního onemocnění, ale jsou velmi nespecifické, tedy, lékaři při pozitivitě ANA musí laboratorně zjistit, které specifické protilátky se bouří a co mají chuť zničit - já mám pozitivní ANA + protilátky proti št.žláze, ale budeme pátrat dále, kdyby ještě měly ty protilátky chuť na něco jiného. Může, ale i nemusí, to být i tvůj případ, pokud tvé problémy se ŠŽ mají autoimunitní podklad, je vysoce pravděpodobné, že budeš mít i pozitivní protilátky proti ŠŽ, pokud né, příčina proč máš ANA zvýšeny se musí hledat někde jinde. Jak jde vidět - nikde to není ideální, musíme být pozitivní za každou cenu 😉