Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

gabinap12
29. feb 2012

@olinka166 ..ahoj podľa mňa by ťa skôr mal vypísať gynekolog nie? aspoň ja som to tak mala...

olinka166
29. feb 2012

@gabinap12 už to mám vyriešené, mám pn od obvodáka, je zlatý.. nechá ma na pn až do materskej... som rada, lebo už som to v práci nezvládala...

gabinap12
1. mar 2012

..baby neviete čo teraz, dnes som ráno zabudla užiť tabletku Euthyroxu, spomenula som si na to až teraz...toto sa mi ešte nikdy nestalo, čo mám robiť niečo sa mi marí že v letáku je písané že užiť mám až ďalšiu dávku nalačno, neviete mi poradiť, nemáte s tým skúsenosť...môže sa mi niečo stať z jednej neužitej dávky???? pomôžte...pls...

tinara23
1. mar 2012

@gabinap12 ahoj, podľa mňa nič sa nestane, daj si zajtra ráno normálne, jedna zabudnutá tabletka nemôže narobiť šarapatu 🙂

diapozitiv01
1. mar 2012

@andulqa
Ahojky, gratulujem k tehu. Ja som natom obdobne, momentalne som v 6tt. Hypotyre. uz mam 4 roky, zacala som na davke 25, cez preve tehu mi to vyskocilo na 75. Teraz dlhsiu dobu uzivam 100 a po zisteni tehu mi nasadila rovno 125. TSH som mala 3.75.
Drzime palce

gabinap12
2. mar 2012

@tinara23 ..ďakujem, nejako sa ma zmocnila panika a hneď nato prišla MS čiže tento mesiac sa zase nezadarilo, už ani nejdem počítať koľkýkrát...mám pocit, že už nevládzem...dochádza mi energia...a ty ako sa cítiš...už by sa zišli aj nejaké lepšie správy...drž sa...

janka79
2. mar 2012

ahoj, chcela by som sa spytat tych mamiciek, ktore beru euthyrox a ziadne ine lieky popritom, ci nezacali mat po istom case problemy s pecenou...dakujem za odpovede

tinara23
2. mar 2012

@gabinap12 ahoj, veru tak, lepšie správy by už mohli byť. Nevzdávaj, určite sa zadarí, aj keď je to o nervy každý mesiac. Ja mám pauzu, minimálne tri mesiace a potom sa uvidí, ale každopádne ma lekár posiela na hemato a uvidím, aké iné vyš. mi ešte odporučí.

gabinap12
3. mar 2012

@janka79 ..ahoj ja ho užívam zatiaľ len rok a nič nemám, snáď len také brnenie v oblasti pečene ale keď som o tom povedala lekárovi resp. švagrinej ktorá je lekárka tá to pripísala skôr nervom po tom všetkom čím sme si prešli toto trvalo asi tri mesiace po pôrode, hlavne v noci jeden čas som nemohla na pravej strane ani spať...a potom to prešlo, tak neviem....aké problémy máš?? a čo na to lekár??ja by som mu to radšej povedala na tvojom mieste aspoň pre pokoj tvoje duše....

gabinap12
3. mar 2012

@tinara23 ...veď to je to najhoršie už pol roka neviem myslieť na nič iné, ale vlastne už odvtedy ako zomrela Sofinka je to celé také ťažké...neviem čo si mám o tom myslieť stále sa mi točí hlava a mám závrate zase budú zlé výsledky štítky? Nemáš s týmto skúsenosť inak myslím by to malo byť v poriadku aspoň koncom januára boli dobré hodnoty tak neviem čo má toto znamenať ten nízky tlak žeby od počasia? ...plus tie návaly tepla, čo ja som skôr zimomrivá ale teplo mne a v marci, nechápem....asi pôjdem k lekárovi v pondelok..pre istotu...

tinara23
3. mar 2012

@gabinap12 to verím, musí to byť ťažké 😔
podľa mňa to nemá súvis so štítkou, ale pre istotu choď k lekárovi. U mňa sa zlé výsledky (TSH cca 7,0) prejavovali pocitom ako keby som zle prehltla tabletku a ostala v krku, stále akoby ma tam niečo omínalo.

stella881
5. mar 2012

ahojte dievcence mozem sa vas spytat...berem euthirox 25 len koli tomu aby som otehotnela...berem ho tyzden a uz cca 3-4 dni mi je zle po jedle...liek beriem rano nalacno ....ale zle mi je az ked sa najem a to aj vecer...mam nieco so zaludkom alebo to moze byt po euthiroxine? dakujem

janka79
6. mar 2012

@gabinap12 ja uz beriem euthyrox 4 roky a ku koncu tehotensva som mala problemy s pecenou...myslela som si, ze je to z toho a vsetko sa da po porode do poriadku, ale nejake hodnoty klesli, jedna mi vystupila...tak premyslam, ci to nie je z tabletiek, ale kludne to moze byt aj zo stresu

@stella881 asi mas skor nieco so zaludkom

este by ma zaujimalo, ci vase deti podedili problemy so stitnou zlazou?

gabinap12
6. mar 2012

@janka79 ..ja myslím že skôr to bude zo stresu, mne to tiež pri strese lieta hore...no toto naozaj neviem či je možné aby to deti zdedili, to by sa muselo dať vyšetriť ale keďže malý nemá žiadne problémy myslím že je zbytočné takéto niečo riešiť...a v čase keď som s ním bola tehotná som problémy s ňou nemala, to sa zistilo až pri druhom tehu...

@stella881 ...toto by som asi riešila s endokrinológom, možno máš vysokú dávku a prečo ti dal euthyrox máš potvrdenú nefunkčnosť štítky alebo som to len zle pochopila? ...v letáčiku som nepostrehla nič takéto....

stella881
6. mar 2012

@gabinap12 snazime sa o babo a toto je na podpiru....

gabinap12
6. mar 2012

@stella881 ..no tak s takýmto prípadom som sa nestretla, ale rozumiem tomu že nemáš problém so štítkou a napriek tomu ty nasadil Euthyrox...asi ten lekár vie čo robí, ale aj tak mu povedz o problémoch so žalúdkom nech si nenarobíš nejaké väčšie problémy...držím palce...

gabinap12
6. mar 2012

@tinara23 ...veru súvis to nemá, dnes som si našla dve // na teste takže problém vyriešený, ale i tak idem zajtra k lekárovi na kontrolu hodnôt...Dúfam že tentoraz už to dopadne dobre a dotiahnem do šťastného konca...

stella881
6. mar 2012

@gabinap12 podla vysledkov krvy ze je vsetko ok.... a dala mi to skor preventivne na podporu...a hovoria mi ze 30min pred ranajkami nalacno....a ze je to taka mala davka ze by som nemala ani citit ze ju uzivam...ale dakujem 😉

lucik1972
6. mar 2012

ahojte baby...chodím už rok a pol na endokrinologiu...začala som euthyroxom 50, potom 75 a včera mi prišli výsledky s tým, že mám brať 100. Hodnota TSH sa stále zvyšuje...už je to 9,4...veľmi som chcela otehotnieť, ale lekár mi to stopol...vraj mám čakať...ale dokedy, ked sa to stále zvyšuje?...nemáte s týmto skúsenosť? Dakujem

martinkahc
6. mar 2012

@lucik1972 Ahoj. Ja sa sice na stitnu zlazu liecim len rok, ale ked som oboznamila lekarku o tom, ze sa snazime o babo, tak ma tiez hned stopla, ze pokial nebudu vysledky v norme, resp. ustalene. Problem je v tom, ze sa moze plodu nieco stat a to by si urcite nechcela. Viem je tazke cakat, ale lepsie nez si neskor nieco vycitat.

tinara23
6. mar 2012

@gabinap12 gabina tak gratulujem, hlavne nech je všetko v poriadku 🙂

lucik1972
6. mar 2012

@martinkahc to mi presne povedal aj manžel...len sa mi to zda cudne, ze uz skoro dva roky beriem lieky a stale to ide len hore,nic sa nezlepsuje, tak neviem,kedy sa to dostane do normy...ale tak neostava nam nic ine, len cakat

gabinap12
7. mar 2012

@tinara23 ..ĎAKUJEM...verím, že to dopadne dobre aj tebe a budeme sa tešiť z našich detičiek...drž sa...

micak
7. mar 2012

Viete mi poradit? TSH 1.43 mIU/l , FT4 12.05 pmol/l , ATPO 291.36 IU/ml . Mám potvrdenú autoimun, tyreoiditídu. Vďaka !

abriela
7. mar 2012

@gabinap12 gratulujem k // a prajem nech je vsetko OK a bez komplikacii

micak
7. mar 2012

Tak uz som zistila - prve dve mam v norme, preto aj funkcia SZ je v norme. Ale ATPO 291.36 IU/ml . To je viac ako 6x norma ! Som ale bez liecby. Viete mi poradit nieco, vdaka comu by sa ten zapalvyliecil, stratil? Dakujem...

montinka
7. mar 2012

@gabinap12 ahoj neboj sa mne sa podarilo tolkokrat zabudnut a nic sa nestalo. 😉 takze sa zbytocne nestresuj. 😉

montinka
7. mar 2012

@janka79 ahoj ja uzivam euthyrox uz dobrych 13 rokov a nic s pecenou nemam.

rezinka9
7. mar 2012

@lucik1972 Ahojky. Já mám TSH 11,2 a beru Letrox 50, ale prý to je stejné jako Euthyrox. Tak jsem zvědavá jak mě dopadnou výsledky po třech měsících jeho užívání. Mě ho nadávkoval obvoďák a pak na endokrinologii, kterou jsem si sama vyžádala jen kroutili očima. Ale že když už ho prý mám a v téhle dávce, tak ho mám dobrat... Ale že zabíjím čas, který je pro mne vzácný to nikoho nezajímá. Moc jsem chtěla miminko, ale kvůli nim se to bude odkládat do nekonečna a k tomu mi selhávají vaječníky (ale nikdo nic neřeší☹((). Mimochodem prý, už selhaly, ale já pořád doufám.

lucik1972
7. mar 2012

@rezinka9 joj, tak to je mi ľúto ☹ ...ale vždy je šanca, treba dúfať. Je to hrozný pocit, ked človek veľmi túži po dieťaťku a musí čakať...dokedy, to nevieme. Pri prvom tehotenstve som takéto problémy nemala, zistili mi to až po ňom a odvtedy sa to stále iba zvyšuje ☹ ...Musíme dúfať, že raz bude dobre a výsledky sa zlepšia. Mne tiež lekár z endokrinológie povedal, že si mám dať u obvodného o tri mesiace skontrolovať krv a ak mi TSH z 9,4 neklesne aspoň na 4,3...mám stále čakať. Ale niekedy už prestávam veriť 😒 Oni kážu iba čakať, ale nikoho nezaujíma, že neskôr už môže byť neskoro. Držím prstíky, nech výsledky dobre dopadnú 🙂