Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

aleks_30
20. mar 2012

@zuzik1983 Oki, to ma len tak zaujimalo, nejako podvedome ratam uz s tym, ze budem mat dobre vysledky, resp. lepsie 🙂. Ze pak uz zacnem zas dumat nad dalsou kapitolou mojho zivota a to 100% snazilkovanie :D. Uz si takto vopred zistujem, ake vitaminky k tomu treba, aby mi to zas nenarusilo stitku. Ale tak vsetko uvidim az zajtra. 🙂

zuzik1983
20. mar 2012

@aleks_30 aj ja stale zistujem vsetko mozne okolo, ale tak este mudrejsia budem za 8 tyzdnov, to je dalsia kontrola predtym, nez sa chcem zacat snazit

aleks_30
21. mar 2012

@zuzik1983 Ahoj Zuzik, tak uz mam po kontrole. Vysledky sa mi vsetky krasne upravili. TSH mam 1,26 (0,35-4,94) a mala som 0,01, cize s nou som maximalne spokojna. A tie F3 mam 4,46 (2,63-5,70) a F4 mam znizenu 7,69 (9-19) ... Lenze som aj tak nahnevana, bo doktorka mi ponechala dve tabletky denne ☹ . Troska mi sice znizila davkovanie, ale aj tak ma to nepotesilo, mam jeden den mat 2 tabletky, druhy den 1,5 .. a tak dokola. Kontrolu mam zas o 3 mesiace. Ale aj napriek tomu, ze mam dobre vysledky som smutna, caka ma dalsie priberanie a ani snazilkovanie nepripada do uvahy, kedze mam stale take iste davkovanie 😒 . Ale neva, hlavne je, ze sa citim dobre a ze sa mi to upravilo 🙂. Babatenko bude muset pockat este 🙂.
Aj tak by ma ale zaujimalo, ci sa nejakej zienke podarilo otehotniet aj napriek tomu, ze uzivala Thyrozol a narodilo sa zdrave babatko. Ci je to vobec realne. Nato som tu na fore este odpoved nenasla 😖 .
Pekny dnik prajem 🙂.

ketrinn
21. mar 2012

@adamnina ahojky chcem sa opytat aku ste mali zvysenu alebo znizenu funkciu stitky? aja berem thyrozol 10 1 tabl a doktor tvrdi ze nemozem otehotniet ,tak zistujem nieco viac lebo moja ginekol,mi povedala ze by to nemal byt problem tak teraz sa vyznaj dakujem za info.katka

ketrinn
21. mar 2012

@aleks_30 tak na toto by som aj ja chcela odpoved 🙂 ci niekto bol tehotny a bral thyrozol a ko prebiehalo tehotenstvo a ako dopadlo ak si sa nieco viac dozvedela daj vediet dakujem

samui
21. mar 2012

ahojky vsichni, jestli to podpori tak jsem po operaci stitne zlazy, celou ji vyndali z duvodu prebytku hormonu. jakmile jsme se s manzelem rozhodli, ze miminku nechame volny prubeh (10 mesicu po operaci), tak jsem otehotnela okamzite napoprve. denne beru eutyrox a zatim vse je ok... tak drzim palce...

adamnina
21. mar 2012

@ketrinn
Ahoj, ja beriem už niekoľko rokov EUTHYROX, teraz už iba 50-ku. Mám nezhubný nádor štítnej žľazy. Čo sa týka otehotnenia, s tým problém nebol 🙂, ale pred Ninou som o jedno bábätko v 10 týždni prišla. Ale či to bolo v súvislosti so štítnou žľazou, tak to mi nikto nepotvrdil. Ako tehotná som bola na vyšetrení, všetko bolo ok, lieky som brala stále a aj po pôrode. Doteraz Ninulu kojím . No treba sa porozprávať hlavne s lekárom, že prečo neodporúča otehotnieť, či by to bolo rizikové. &držím palce. Zuzana

zuzik1983
21. mar 2012

@aleks_30 no vidis, tak vysledky mas tiez zlepsene, super. 🙂 ja mam kontrolu za 8 tyzdnov, takze skor ako ty.tak jasne, to nastve, a to ti dr zakazala sa snazilkovat? lebo davku mas podobnu ako ja, mozno trosku vyssiu a u mna dr nema s tym nejaky velky problem.a to aj mna velmi zaujma, lebo tiez som na to tu odpoved nenasla.

tak baby, JE TU NIEKTO, KOMU SA PODARILO OTEHOTNIET S THYROZOLOM A NARODILO SA ZDRAVE BABATKO?

aleks_30
21. mar 2012

@zuzik1983 Ahoj, dnes mi vyslovene nezakazala snazilkovat, bo vysledky mam uz dobre, ze ono by sa to teoreticky mozno aj zadarilo, ale ja si myslim, ze tie tabletky su silne, ze kvoli nim sa mi nezadari asi kym ich budem brat, preto som chcela zistit, ci sa to niekomu podarilo, aby som si vyvratila moju teoriu, ze to proste nepojde, pocas uzivania tbl. A ked to moja dr. bude riesit takymto "tempom" , ze mi bude znizovat len o pol tabletky, tak to vidim na hodne dlhu dobu liecenia 😒 . Cakala som , ze mi ponecha uz len jednu tabletku, nie stale dve ... 😖 . Neva, co uz. Ja tomu nerozumiem, hadam ona vie co robi 🙂.

zuzik1983
22. mar 2012

no uvidime, ci tu niekto taky napise
ja sa zacnem snazilkovat az v juni, pripadne keby som veeelmi nevedela vydrzat, tak uz v maji po kontrole. co ma byt sa stane.ak proste otehotniet mam, tak sa to podari
ja sa tomu tiez nerozumiem, hadam ti doktori vedia, co robia 😉

lenusik123
22. mar 2012

ahojte, tak ja som bola včera na vyšetrení v ľubochni, lebo sa nám s manželom ani po ôsmom mesiaci nedarilo otehotnieť a mám strumu už od puberty, ale stále mi doktori všetci vraveli, že je to v norme a netreba to liečiť... prd netreba... včera som sa dozvedela, že mám tyreotoxikózu, teda moja štítka produkuje veľmi veľa hormónov, ktoré už pôsobia na telo ako jed... predpísal mi thyrozol 10 a beriem po pol tabletke ráno, naobed aj večer... ďalej mi dali lieky na srdce, nakoľko som mala strašne vysoký tep a búšenie srdca a ešte pyridoxín a kyselinu listovú na krv, pretože mám málo aj bielych, aj červených krviniek... dostala som však vyslovene zákaz o snažilkovanie, keď mi tieto lieky trochu štítku ukľudnia, tak ma čaká operácia, kde ju celú vyberú, inak by som sa asi bábätka nedočkala, neviem... všetci sa tam na mňa kukali, ako keby bolo nemožné, že vôbec žijem... dúfam, že tieto lieky zaberú a štítka pôjde rýchlo von, nech mi môžu správne napasovať lieky a hádam sa aj my s manželom dočkáme vytúženého dieťatka...
@zuzik1983 mne snažilkovať zakázali, ale neviem či kvôli thyrozolu alebo iným veciam 🙂

ketrinn
22. mar 2012

myslimze kvoli thyrozolu lebo to moze poskodit plod aspon tak mi povedala doktor,

ketrinn
22. mar 2012

@lenusik123 ja mam to iste aj mne odporuca vybrat ,lebo aj ked mam malu davku moze to poskodit plod alebo mozem potratit ,a keby vysadil mohlo by sa stat ze ked budem tehotna tak stitna sa zas zblbne a aj tak mi odporuci dat plod prec ,tak podla mna zlaza fuc a mozme otehotniet ,povedal ze po operacii ked dojdem domou mozme sa zacat snazit 😀 idem k nemu 3.4 sa dohodnut o termine poto dam znat

aleks_30
22. mar 2012

@lenusik123 Ahoj, mne sa Thyrozolom 10 upravila aj zvysena funkcia stitky, aj tep, aj to busenie srdca a aj tras ruk ... a mala som len tieto tabletky. Neviem ake mas hodnoty, ja berem dve tbl denne a upravilo sa mi to za celkom kratku dobu. Cca 3-4 mesiace. Ale tabl berem stale. A asi budes mat lepsie ked ti strumu daju von. Uz ta to aspon nebude otravovat, a dievcata co ju maju von, si to pochvaluju. Drzim palce.

aleks_30
22. mar 2012

@zuzik1983 Heej, presne tak, ked to bude mat prist, tak to pride 🙂. Ani ja sa ted asi nebudem nejako spoliehat nato, ze sa to zadari. Tiez to necham asi az po kontrole, cize niekedy v lete , po lete 🙂. Zas radsej uz pockam kym sa dam ja dokopy, aj ked za polrok, ako keby mam ohrozit babatko s tymi tabletkami a tym, ze sa mi to moze vratit a ohrozim plod.

lenusik123
22. mar 2012

@ketrinn
tak to je fajn, ja som sa bála že nakoniec nikdy nebudem mať bábätko 😒 ja idem hneď teraz 29.3. ku endokrinologovi a dúfam, že ma čo najskôr pošlú na tú operáciu... v poslednej dobe mi už hrozne vypadávali aj vlasy a začínala som byť stále unavená a to srdce furt bilo ako splašené... začala som aj cvičiť, aby sa mi ten tep upravil a trochu to pomohlo, ale teraz mi doktor povedal, že sa mám dať do kľudu ako fyzického, tak aj psychického a mám sa vyhýbať slnku.. to bude asi najväčší problém, lebo ja slniečko veľmi ľúúúúbim 😀
verím, že ťa objednajú čoskoro a potom že to už pôjde rýchlo 🙂 mne tiež povedal, že keď sa štítna vyberie a nastaví sa dávkovanie hormónov, tak môžem plodiť a rodiť koľko chcem 😀 len sa bojím, či to aj potom pôjde tak rýchlo 🙂

lenusik123
22. mar 2012

@aleks_30
no ja tiež dúfam, že to zaberie, aj keď v letáku sa píše, že struma môže ešte viacej narásť s užívaním thyrozolu, ale tak dúfam, že nie, to si už neviem ani predstaviť... aj teraz sa mi ťažko prehĺta a čo už by to bolo potom? 😀 ja to jem všetko spolu, aj na srdce, aj na krv a aj tento thyrozol, tak nebudem vedieť posúdiť, čo mi pomohlo, ak teda pomôže... už som rozhodnutá ju dať von, lebo vraj by mi neskôr mohla spôsobiť tá tyreotoxikóza aj zástavu srdca, keď budem v strese alebo by sa mi tá struma mohla zmeniť na karcinóm... tak radšej nech je von.. akurát by som chcela vedieť, z čoho to vôbec vznikne takéto čosi.. u nás v rodine nemá nik problémy so štítnou žľazou...

aleks_30
22. mar 2012

@lenusik123 No neviem presne z coho to vznika, ani u nas v rodine to vobec nikto nema, ale ja som sa docitala, ze aj hlavne zo stresu, co u mna uplne sedi. Rok 2011 bol pre mna asi najstresujucejsi za cely zivot, a kedze som vtedy bola najviac podrazdena, nervozna a srdce mi bilo osto sest, tak sa to na mne asi takto odzrkadlilo :/. Bo v r. 2010 som bola na krv, a vtedy som mala stitku uplne v poriadku. 😖
Ale isto su aj ine priciny, treba asi preluskat internet a tak.

ketrinn
22. mar 2012

@lenusik123 vobec necvic ten tep sa ti este zvysi aj mne zakazal fizicku namahu len pomale prechadzky a tiez slniecko ani do solarka nesmies ani do sauny🙂 dam ju von a potom pojdem na dovolenku a mozem byt na slniecko kolko chcem 😀

ketrinn
22. mar 2012

@lenusik123 ani u nas nema nik ,vravi sa ze suto aj stresy a trapenia od mladi ☹

zuzik1983
23. mar 2012

@lenusik123 tak ja nastastie sturmu nemam, le som mala stitnu rozbehnutu.beriem rovnake mnozstvo 1,5tbl denne ale len rano. ja mam vsetky ostatne vysledky dobre, tak neberiem navyse nic.
tak snad operacia zabere a zadari sa vam.
ja som doktorovi povedala, ze by som sa chcela zacat snazit az za take 3 mesiace a povedal, ze ak by mi lieky nadalej takto zaberali, tak nevidi problem potom.
@aleks_30 no uvidim po kontrole co bude za 8 tyzdnov. 😉
baby mne o slnku nehovoril nic,vlastne mi nezakazal vobec nic okrem likov, kde sa nachadza jod. ale normalne ma zacinate plasit, ze to bez vybratia nepojde 😒

lenusik123
23. mar 2012

@zuzik1983
ja som voľakde čítala, že pri hypotyreoze je liečenie veľmi úspešné, ale pri hypertyreoze je najlepšia operácia... ja som sa najprv veľmi zľakla, keď mi povedali, že najlepšie bude, keď pôjde von.. aj som si poplakala... ale teraz sa celkom teším, že sa zbavím všetkých tých nepríjemných pocitov, ktoré ma sprevádzajú viac-menej celý život (teplo, suchá koža, potenie, slabé lámavé nechty, lámavé a vypadávajúce vlasy, dýchavičnosť, búšenie srdca, opúchanie nôh, ... ) a že budem môcť naplno žiť 🙂
ja na tvojom mieste by som počkala trochu, kým sa ti to neupraví a kým ti nevysadia lieky a potom sa už nebudeš musieť obávať, čo ak by nebodaj lieky bábätku nejako uškodili...
ja verím, že sa aj my s manželom dočkáme niekoľkých zdravých detičiek, veľmi by sme si to priali... držím palce, nech aj tebe to nakoniec všetko dobre dopadne 🙂

aleks_30
23. mar 2012

@zuzik1983 Aj ja o tom slniečku počujem prvykrat ... ale tak dúfam sa troska slniť budem moct, sak ide leto, to neprežijem doma zavreta. 😖. Tiež ma doktorka varovala len pred stravou, ze nemám žiadne vitamíny C uzivat, a kde je vela jodu. Ale nemozem povedať, ze bych to aj na 100% dodrzala, snazila som sa nesolit si moc jedlo, troska to kontrolovat, ale tod vsjo. A aj tak sa mi vysledky polepsili, aj ked som parkrat zhresila 🙂.
Na nete som nasla, len ze neni doporucene opalovat sa dievcatam po operacii, nech sa im jazva dobre zahoji ... ale nic ine. Tak neviem 🙂

lenusik123
23. mar 2012

@ketrinn
hmmm, tak to som sa za tých 10 rokov musela riadne vystresovať, keď to došlo až do takéhoto štádia 😉
veru, aj ja sa už teším, že sa snáď konečne všetko na dobré obráti 🙂 aj keď cvičenie mi bude cýbať veľmi, lebo vďaka nemu som si vytrénovala srdečný tep... zo začiatku som pri námahe mala aj 198 a teraz som už mala iba 160 🙂 dúfam, že po operácii veľmi nepriberiem a bude to všetko fajn...
prajem veľa šťastia, aby aj tebe všetko dobre dopadlo a mala si ešte toľko krásnych zdravých bábätiek, koľko len budeš chcieť 🙂

zuzik1983
23. mar 2012

@lenusik123 ja praveze nemam ziadne z tych priznakov, citim sa velmi dobre
bohuzial nemam cas cakat, musim otehotniet najneskor v septembri, lebo si platim DNP a prisla by so o dost penazi,bude ako bude, ak sa ma zadarit a dobre to vsetko dopadnut, tak sa to tak stane.a ked nie, no bohuzial 😒
drzim ti palce
@aleks_30 no ja by som tiez neprezila bez slnka, ale ked doktor nic take nespomenul, tak to ani riesit nebudem. s malou po vonku predsa chodit musim

aleks_30
23. mar 2012

@zuzik1983 Jasne, sak treba vybehnut von s dcerkou. Ja sa tiez nebudem obmedzovat, sak vysledky uz mame obe dobre, tak podla mna ked aj tam nejaky zakaz opalovania je, tak mozno taky ze doslova grilovanie na slnku, ze od rana - vecera. Co zas ja nemusim. A zas este je cas na opalovanie, do leta je este vela casu, a zas budeme mat o cosi lepsie vysledky 🙂.

lenusik123
23. mar 2012

@zuzik1983
ja si tiež platím DNP a bola som z toho v strese, že sa nedarilo a šla som na to vyšetrenie... DNP mi končí teraz 26.3.2012, takže ja som to nestihla a tiež som prišla o dosť peňazí.. bohužiaľ sa to vyvinulo takto, tak s tým už nič nespravím 😒
na druhej strane ma to zmenilo a posilnilo v tom, že v budúcnosti mi bude úplne jedno, koľko mi tá materská vyjde, hlavne aby som mala zdravé dieťatko... aj keď 700,- eurová materská by ma potešila 🙂 no bohužiaľ na slovensku nikdy nebude nič, čo by nejakým spôsobom pomohlo mladým rodinám a mamičkám...

zuzik1983
23. mar 2012

@aleks_30 no presne, grilovanie na slnku nemusim ani ja, ale prechadzky na slniecku by som mohla aj cely den. a ktovie, ake bude este leto 😀 a ked dr nespomenul nic, tak fakt neriesim.ja mu verim, ked za necele 3 mesiace liecby mi pomohol celkom dost..a do kontroly sa uvidi. boze uz aby ubehlo 8 tyzdnov, neviem sa dockat 😀

aleks_30
23. mar 2012

@zuzik1983 😀 Ti zavidim, ze mas len 8 tyzdnov .. ja musim cakat aaaaaaaaaz 13 ☹ akurat som si to zratala. Docerta. Ale uz to berem tak, ze som zdrava 🙂, ze sa mi ho nezhorsi a ze mi bude len a len lepsie 🙂. Mna zas tesi, ze ti doktor povedal, ze sa mozete v lete uz zacat snazilkovat. Ja som sa mojej bála opytat 🙂. Aspon od tvojho idu dobre spravy 🙂.

zuzik1983
23. mar 2012

@lenusik123 ja som si uz platila dlhsie, ale k 1.2 som nesplnila tu podmienku270, tak som si to zrusila adala odznova a konci mi 25.10, tak dovtedy by som mala byt tehotna.
to mas pravdu, toto uz je asi posledna moznost, ako si prilepsit.ale ja tam nadej este mam aj podla doktora, mi povolil,ak to pojde takto dalej,len ci sa zadari. mozno som moc naivna, ale verim tomu az do poslednej chvile a ked uz to nevyjde, tak to tak malo byt 😒