Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

lenusik123
23. mar 2012

@zuzik1983
určite to vyjde, neboj nič 🙂 do konca októbra je ešte habadej času a určite sa zadarí 😉
ja som ani nevedal, že sa to dalo zrušiť a začať nanovo platiť... keby som to bola vedela, tak to v januári tiež tak urobím, no čo už... ak sa nám niekedy podarí bábätko, tak si budeme musieť vystačiť z toho, čo bude 🙂

zuzik1983
23. mar 2012

@aleks_30 aj tych 8 tyzdnov bude cakat bude riadne utrpenie 😝
musime tomu verit, ze to bude len lepsie,lebo nic ine nam nezostava ako to pozitivne myslenie

zuzik1983
23. mar 2012

@lenusik123 no ja som to vtedy dost riesila a zistovala ako dalej s DNP.mam poslednu sancu otehotniet v septembri.
no nic ine nezostava uz,

micak
23. mar 2012

Dá sa nejako eliminovať autoimun. zápal ŠŽ ? Hodnotu ATPO mám až 291,36 IU/ml . Liečenie lekárka nateraz nechce zahájiť, len sledovať. Ja by som ale chcela dopomôcť k zlepšenie nejakou prírodnou formou, alebo nenásilnou. Ďakujem !!!

zuzik1983
23. mar 2012

@aleks_30 ale povedal, ze sa v lete mozme snazilkovat, ak to pojde takto dalej

zuzik1983
23. mar 2012

@micak to ti neporadim, ja sa v tom nevyznam

lenusik123
23. mar 2012

@micak
ahoj, ani ja netuším... 😒

iinka
23. mar 2012

čaute baby, aj ja mám tú šancu do septembra otehotnieť,ale nejde to tak ako to človek chce...

zuzik1983
23. mar 2012

@iinka ahoj, tiez kvoli dnp, ci?

iinka
23. mar 2012

hej hej tiež kvôli dnpo☹

iinka
23. mar 2012

@zuzik1983 ale mám potom plán B🙂

zuzik1983
23. mar 2012

@iinka a aky ?nech sa inspirujem, keby sa nahodou nezadarilo. ale asi by to vyriesila pn, keby mi dr vypisala

iinka
23. mar 2012

no keby sa mi nepodarí do septembra, tak pevne dúfam že potom od septembra by sa mi hádam do roka podarilo, a potom by ma zamestnal môj drahý, s tým že dva roky dozadu by sa mi počítalo aby som mala 270 dní, tak to dnpo by som si aspon do obdobia dorátala...a VZ by mi dal do toho maxima ale to by som išla hned na pnku, tak by za mna odovzdával mesačné výkazy s nulovým VZ, takže by ani nemusel za mna platiť..
ale ja som teraz na pnke, ale ked sa mi nepodarí tak pôjdem ešte na pnku, nech sa mi vrátia peniaze čo som tam dala ...

zuzik1983
23. mar 2012

@iinka tak zlozito si to napisala.no ja pojdem na pn tak ci tak, ked budem tehu, tak s dr som sa uz dohodla, ze po potrate ma teraz da na rizikove. a ked tehu nebudem, tak si to asi budem musiet vybavit u obvodnej aspon na chvilu, nech sa mi vrati aspon to co som do toho vrazila

ketrinn
24. mar 2012

@micak mne sa tiez rok nezlepsovalo ,kupila som si cez net mliecnu hubu tibi kombuchu predavaju to zeny aj na baby bazare aspon tam som videla a tusim aj na aukciach ,volaju to mliecna huba pila som to 3 mesiace a potom som sla k doktorovi a konecne zo 6 mi znizil na 4 to bolo v mojich zaciatkach🙂 velmi mi to pomohlo poslem ti ip ak sa bude dat na co je dobra ,obsahuje velmi velke mnozstvo probiotyk atd v tabletkach je toho zanedbatelne dufam ze som ti pomohla 🙂

ketrinn
24. mar 2012

@micak nasla som na baby bazare to ma inzerentka toshiba84 ma ju po 3 eura + posta posle aj postou 😎

micak
24. mar 2012

@ketrinn jejda, ze este ziju dobre duse, som verila, ale ze jednu najdem aj na konikovi.. 🙂 dakujem, srdecna a velka vdaka 😵
ono je to konkretne na zapal SZ, alebo celkovo lieci zapaly v tele ? vobec som o nej doteraz nepocula. A este - co ti znizil zo 6 na 4- mala si nejaku liecbu zahajenu ?

farmaceutka
24. mar 2012

je tu niekto prosim kt. trpi na znizenu funkciu stitnej zlazy a ma cystu na SZ?

ketrinn
24. mar 2012

@micak ok mala som 6 tabliet carbimazolu (teraz je to thyrozol ) caka ma operacia stale mi blbne mam vysoke hodnoty a musi von 🙂mne to tiez neaka dobra dusa odporucila a ja som odporucila aj kamoska ta ma ize nezhubny tumor nelieci sa ale jej to sleduju tiez sa lepsie citila ked zacala toto pit ,nie je to lahke asi 2 lyzice sa zaleje cca 2 dl mlieka a da sa volne sfermetovat ona ta huba sa zivy mliecnou laktozou a meni ju na vysohodnotne bacile (probiotika prestuduj si co som ti prekopirovala ) vies podporuje to vo velkej miere imunitu a ked ju budes mat dostatocne silnu aj organizmus lahko vsetko zvladne 🙂 ked ti mam este poradit davaj stale na krk satku aj ked sa ti bude zdat ze je teplo ale myslim ze ti si na tom proti nam ovela lepsie zapal sa vyliecit da 🙂 dala som ti este jednu spravu na bb ta pani ma tu hubu skus jej napisat ,vies pouzivaju tu hubu aj na vyrobu aktivie a vsetky kysle acidka atd obsahuju probiotika ,pouzivaju ju v mliekarnach na tieto vyrobky aspon tak som pocula ,ale je tam velmi malo tych probiotik ked si to urobis doma ma s mega davku probiotik🙂a vies ze ked nase creva dostanu davku probiotik tak pracuju ok ,a aj imunita je silnejsia a telo sa rychlejsie zotavy ,nenadarmo sa hovori ze 80% imunity ovplyvnuju creva🙂 mam to vsetko z netu ,niesom mudra xixiix 😎

ketrinn
24. mar 2012

@ketrinn ked ta nieco bude zaujimat napis rada odpoviem 🙂

malinka_02
1. apr 2012

ahoj holky,m chtěla bych se zeptat - po roce a pul snažení mi v CARu udělali HP a zjistili problém se štítkou a zvýšený prolaktin, poslali mě na další testy ale nasadili Letrox 0,5 tablety denně a test za měsíc.. Pomohlo vám to někomu otěhotnět? Děkuji.

strihalka
1. apr 2012

@malinka_02 ja mela po dvoumesicnim snazeni snizenou funkci a zvyseny prolaktin, mela jsem nasazen Lthyroxin 50 a na prolaktin pardolel..po 2mesich tehu.....takze to jde.-) drzim pesticky

malinka_02
2. apr 2012

@strihalka jo tak to je super, no mě to zjistili až v centru a manžel má snížené spermio takže tak lehké to nebude, a to vám udělali hned HP po 2 měsících? Já na něj čekala přes rok.. ☹

strihalka
2. apr 2012

@malinka_02 ja rekla dr ze se snazime uz pres rok, se mi nechtelo cekat tak ldouho 😀

malinka_02
2. apr 2012

@strihalka no to nešlo když mi předtím psal HA ☹ a s těma lékama když otěhotníš tak se nic neděje?

malinka_02
2. apr 2012

@strihalka když vy byste pak možná otěhotněli i tak pokud ste se snažili takovou chvilku..

strihalka
2. apr 2012

@malinka_02 pres zvyseny prolaktin pokud se ti neelci tak nelze otehotnet...takze by sme asi neotehu....
a je pravda ze ja prechazela k nove

malinka_02
2. apr 2012

@strihalka aha, tak to jo, my máme špatný i spermiogram tak sme v centru ale vypadá to že dokud právě se nehne ten prolaktin tak se nikam nehnem.. 😢

strihalka
2. apr 2012

@malinka_02 me se ten prolaktin iba zlepsil a podarilo se, lebo kdyz mi brala krev na hcg, tak rikala ze ten prolaktin je stale zvyseny

malinka_02
2. apr 2012

@strihalka no to spíš by se ti podařilo i normálně.. my se snažíme 19 cyklus.. tak nám už se asi přirozeně nepodaří ale v CARu nám nic dělat nebudou dokud nebudou výsledky dobré..