Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

aleks_30
12. apr 2012

@zuzik1983 Ahoj Zuzik, ako sa mas? Uz sa ti to pomalicky krati, kontrola 🙂. Ja este 10 tyzdnov 😒 . Chcem sa spytat, ako sa citis, ked ti doktror znizil o polovicu davkovanie? Ja mam len o pol tabletky nizsie, ale niekedy mam pocit, ze mi to len horsie robi. Ale to mozno preto, ze mam ted zas troska stresove obdobie. Ty sa mas ako? Uz sa neviem dockat casu ked tabl vysadim, stale priberam ,uz som ako gula 😖.

zuzik1983
12. apr 2012

@aleks_30 ahoj, no ja sa mam dobre.ja mam kontrolu za 4 tyzdne a jeden den 🙂 ja sa citim velmi dobre, aj ked mam davku znizenu, som menej nervozna, pribelam stale ale podstatne pomalsie, mozno kilo a pol za mesiac, vtedy to boli 4kg za mesiac ale tiez sa citim uz jak gula 😀 😖 uz sa neviem dockat kontroly, co sa tam dozviem

aleks_30
12. apr 2012

@zuzik1983 Tak to je super , ze sa citis dobre. Uz to dufam bude cim dalej tym lepsie. Ani ja sa neviem dockat tvojej kontroly 🙂 , som hrozne zvedava co ti povie aj o snazilkovani. A ako ti nastavi davkovanie, a ci este vobec. Ja uz to snazilkovanie berem ted tak trosku kludnejsie, ze stitku mam ok, tak si myslim, ze aj keby sa mi podari naaahodou otehotniet, ze uz by aj babo mohlo byt ok. Ale zatial sa nam nedari 🙂, ale neva, skusame pomalicky. Verim tomu, ze po vysadeni to uz nebude taky problem, duuufam 🙂.
Tak uz teraz drzim palceky nech kontrola dopadne dobre 🙂, strasne ti zavidim, ze uz ju mas za 4 tyzdne. Ja si este pockam 🙂.

zuzik1983
12. apr 2012

@aleks_30 to dufam aj ja.sranda, ze sa nevies dockat mojej kontroly 🙂 no to som zvedava aj ja, co mi povie.neboj sa , treba mysliet pozitivne, raz sa isto zadari 🙂 neboj, aj ty sa dockas kontroly.
no mozno si moc namyslam a budem sklamana, ale ja nejak ani nepocitam s tym, ze by mi doktor nedovolil snazilkovat a ze sa mi nezadari.neviem preco, ale ratam s tym, ze sa mi automaticky zadari, ked sa zacnem snazit.takze asi budem sklamana potom 😖

zuzik1983
14. apr 2012

@aleks_30 a nakoniec je to az za 5 tyzdnov, boli zlepene stranky v kalendari 😉

karolina04
14. apr 2012

Ahoj ja sa liečim na autoimunnu theroitídu zistili mi to pred 9 rokmi ked som bola tehotna ,a odvtedy beriem euthyrox 50-tku každý den a s otehotnením som nemala žiadny problém bolo to na prvý šup, ak to mam tak povedať ,ale to som vtedy ešte nevedela ,lebo mi to zistili to počas tehotenstva v druhom trimestri tehotenstva 😉

streghina
15. apr 2012

ahoj holky, právě v CARu mi zjistli sníženou funkci štítné žlázy a dostala jsem Letrox 50 1/2 tb. denně, ale mám ještě jeden problém, léčím se s vysokým krevním tlakem a brala jsem Lokren (pak Betamed), ale teď v CARu chtějí, abych ho změnila za Dopegyt, tak mi ho minulý týden doktorka napsala, brala jsem 1/2 až 1 tb. na noc a ráno se budím strašně unavená a mám nateklé oči (je to docela dost viditelné), máte také zkušenosti s reakcí a kombinací nemocí?

zibi
17. apr 2012

caute baby mozem sa vas opytat ? ja sa liecim na stitnu zlazu mam znizenu cinnost . bola som na ivf ktore nevyslo embryjko sa neuchytilo a zaujima ma ze zrazu z nicoho nic som sklzla do hypertyroozy mam hodnotu tsh dos nizsko okolo 0,059 a norma je 0,35..myslite ze mi to mohlo sposobit embryjko ? alebo ako sa len tak mozem sklznut z hypo do hyper? divne nie?
@streghina ja som brala teiz dopegyt kvoli tlaku a aj euthyrox berim..nemyslim si ze mas tieto problemy z dopegytu ..skor to moze suvisiet s eutyroxom ... tie otoky mozu byt zo stitnej zlazy..momentalne podla mna telo tak reaguje a mozno je to aj kvoli hormonom ..stimulujes?

gombicka
17. apr 2012

@zibi ahoj, ja mam tiez hypo..dlho bola pod kontrolou a tesne pred transferom som sla na krv a TSH bolo 17. IVF samozrejme nevyslo. Tiez nechapem, na zaklade coho mi to tak vyskocilo, ked to bolo skoro rok idealne.

Po nevydarenom transfere som mala konzultaciu tak dokina vravela, ze boli malo kvalitne vajicka. Mala som len dva embryja, jedno sa prestalo vyvijat a druhe vkladali iba 2-bunkove ked uz malo byt 4-bunkove.

Myslim ze na to mala velky podiel stitna. NO tiez neviem vysvetlit, preco sa zhorsila. Na klinike mi vraveli, ze najhorsi je stres. Tak sa teraz snazim mat vsetko na haku 🙂

zibi
17. apr 2012

@gombicka no ja som nemala tsh vysoke ja ho mam pod normu cize zacinajuca hypertyrooza....nie hypo..tak necahpem z coho ..sa ma pytala ci som nebla tehotna alebo nie som..je pravda ze som mala transfer a mala som embrya tka mozno oni mi viac spotrebovali ten tyroxin alebo co
inak davaj si na to pozor ja pred ivf som musela mat tsh do 1 lebo ze vraj ani ivf nerobia ked ho mas vyssie..cize bacha na to

moni1007
24. apr 2012

ahojte, neviem ci tu este chodite, ale chcela by som sa vas spytat. dr mi robil minuly tyzden HP, na moju ziadost, kedze sa snazime o babo som chcela vediet,ci je vsetko v poriadku. vcera som pre vysledky a TSH mam 6,11 a FT4 mam 9,56. poslal na ku endokrinologovi. dnes som tam bola a sestricka mi povedala,ze mam divne vysledky a treba ich zopakovat. co si o tom myslite? mozem mat problem s otehotnenim kvoli tomu? vysledky by mali byt vo stvrtok,ale ktovie na kedy ma objednaju na vysetrenie. nevim ci mame snazilkovanie odlozit alebo netreba. dakujem vam za info 🙂

jankohrasko
24. apr 2012

@moni1007 ahoj, predpokladam.. ze mas hypofunkciu ŠŽ...
Mne tiez po prvom porode vysiel velmi zle HP (mam hyperfunkciu). Dolezite je tusim TSH, malo by byt cca 0,4-4,5 (zalezi od laboratoria). Na vysledkovom papieri by mali byt referencne hodnoty.
Zitili mi 5 mesiacov po prvom tehu. Ja som brala 8 mesiacov Thyrozol (povedala mi, ze nam neodporuca sa snazit, lebo by to nemuselo dobre dopadnut), ked sa mi upravili hodnoty ŠŽ, tak mi dr. predpisal Propycil , a po 4 mesiacoch sa nam zadarilo 😉 Takze na druhe babo sme cakali rok, kym sa zadarilo.
Zle hodnoty ŠŽ su dolezite pre zdravy rast a vyvoj babatka.
Podla mna urcite treba zopakovat, aj ked si myslim, ze rozdiel nebude velky od prvych vysledkov.
U endokrinologa sa urcite treba objednat, aby urobil vysetrenie prip. sono.. Inak dlho sa caka.. 😠
Ako dlho sa snazite o babatko, ak sa mozem spytat? Ked mas otazky, kludne sa pytaj.

moni1007
24. apr 2012

@jankohrasko ahoj. snazime sa od septembra, nie je tzo az tak dlho ale chcela som aj tak vediet ci je vsetko ok. dnes som bola u toho endokr...tam my povedali, ze mam divne vysledky na to ze som tehotna a tak vravim sestricke, ze tehotna nie som a ona,ze aha, tak sa chcela ist spytat dr ci treba teda tie vysledky zopakovat,ale nakoniec nesla a mam prist zajtra a opat mi zoberu krv a spravia testy. a potom ma az objednaju. len nechapem,co sa im zdalo divne na tych vysledkoch, preco prave to slovo divne pouzili.

moni1007
24. apr 2012

@jankohrasko a pred prvym tehotenstvom si nemala ziaden problem?

jankohrasko
24. apr 2012

@moni1007 ahoj 🙂
no divne asi v tom, ze su vyssie ako by mali byt. Mas vysledkovy papier doma?
Uff, no od septembra je uz par mesiacikov.. Treba to riesit podla mna cim skor, lebo ak je problem v ŠŽ, tak bude trvat, kym Ti nasadia lieky a upravia sa Ti hodnoty.. nechcem Ta strasit, mozno je problem niekde inde a na dalsi mesiac sa zadari.. 🙂
Mne zistili zlu ŠŽ tak, ze mi zbadali hrcu na krku ☹

jankohrasko
24. apr 2012

@moni1007 nie nie, pred prvym tehu nic, prve tehu uplne bezproblemove a prvy problem so šž prisiel 5 mesiacov po 1.porode 😠

moni1007
24. apr 2012

@jankohrasko no mam ten papier, aj som to pozerala, to tsh mam vyssie a to ft4 mam nizsie ako by malo byt. no vsak prave preto ma za nimi zensky poslal, tak sa im to nemalo zdat divne, pochopila by som keby mi povedali,ze su zle,ale divne. no to je jedno.
zajtra idem znova, najradsej by som bola, keby tieto prve vysledky boli len nejakym omylom,ale to sa asi nestane 😒 nestrasis, ja uz pocitam s tym,ze nam stopnu snazenie a ze to bude dlhsie trvat ☹

jankohrasko
24. apr 2012

@moni1007 no vies, asi chceli aby sa k tomu vyjadril odbornik - endokrinolog. Divne znamena asi to, ze nieco nie je dobre...
Neboj, vsetko bude dobre, cim skor to zistia, tym lepsie. Ked budu vediet, kde je "chyba", naordinuju lieciky a bude vsetko ok 🙂 neboj.. predpokladam, ze asi budes brat Euthyrox (neviem ako sa to presne pise) alebo nieco pod.

moni1007
24. apr 2012

@jankohrasko no ved to ma tesi, ze som si vyziadala ten HP, lebo zensky mi ho chcel az po roku snazenia robit. ze teraz na to nevidi dovod. esteze som sa nedala odbit. aspon to mozem dat skor do poriadku. a zas budem o nieco blizsie k miminku 🙂
a ty teraz po druhom tehu si ako na tom?

jankohrasko
24. apr 2012

@moni1007 jasne, netreba sa dat.. Vsak zdravotne poistenie platime, tak nech pracuju 😝
Podla mna, pokial je zena zdrava, do pol roka by sa malo zadarit..
Dakujem za opytanie.. ja teraz klop klop 3 mesiace po druhom tehu vsetko ok 😀 Akurat vo svrtok som bola na sone, aj vysledky krvi su v norme. Dr. neveriacky krutil hlavou 😝 😀 Teraz som uz komplet bez liekov 😅 😝 😀 🙂 😉 Nieco sa po tom prvom porode pokazilo..
Neboj, ved si mladucka 🙂 aj ked viem, ze ten pocit je strasny 😖 😢 Uvidis, zadari sa 🙂 😉 😀 😎

moni1007
24. apr 2012

@jankohrasko tak to je super, ze sa ti takto polepsilo a drzim, palce, aby sa to opat nevratilo alebo neskomplikovalo. no verim aj ja, ze sa dam dokopy a potom sa podari 🙂 a deticky posluchaju? 😀

streghina
24. apr 2012

@zibi ahoj, beru hormony, ale teď jen 5 dní v měsíci a pregnyl, dala jsem tělu 3 dny volno a znovu začala brát v pátek a snad dobrý, beru teď 2tb. večer a dopoledne, doktorka mi změří tlak asi v pátek nebo příští týden a podle toho kdyžtak upraví dávky. Jak bereš ty? Zatím jinak nic víc na tlak neberu, ale předtím jsem brala půlku tb. Betamedu.

jankohrasko
24. apr 2012

@moni1007 potom daj vediet ako si dopadla. Dufam, ze nebudes dlho cakat na objednanie u endokrinologa..
Posluchaju 🙂 musia 😉 😀 😀 😀 😝

streghina
24. apr 2012

@moni1007 ahoj, určitě si zaříď vyšetření, moje gynekoložka mi nechtěla HP udělat ani skoro po roce, jen mi udělala prolaktin a testosteron, až v CARu mi zjistili z HP hypo ŠŽ, dostala jsem hned Letrox, teď je to měsíc, tak uvidíme, jak budeme postupovat dál, zatím i jiném dalším problému nevím, stále jsme na začátku, držím pěsti 🙂

minewka
24. apr 2012

@moni1007 ahoj, tvoje výsledky svedčia o zníženej funkcii štítnej žlazy - o hypotyreóze.

Pri správnych výsledkoch má byť tsh bližšie k spondej hranici referenčnej normy a Ft4 k hornej hranici referenčnej normy.

Tvoje výsledky považovali za divné - vzhľadom na tehotenstvo , pretože drvivá väčšina žien s takými výsledkami otehotnieť nevie alebo potratí v rannom štádiu tehotenstva.

Je viac než pravdepodobné , že nevieš otehotnieť práve pre tieto výsledky.

Ja som momentálne po operácii štítky, totálnej strumektómii - vybrali mi ju celú. Dlho som nevedela otehu, potom som sa pred tehotenstvom aj počas neho som sa liečila práve na zníženú funkciu. Pôrodom a kojením sa mi to ešte zhoršilo, vyskytli sa aj ďalšie veci - tak som musela na operáciu.

moni1007
24. apr 2012

@streghina dakejm. vsa praveue ja uz som dnes bola u toho odbornika a tam mi povedali, ze mi musia zopakovat tie vysledky, lebo sa im zdaju byt divne, tak zajtra idem na krv zas a vo stvrtok budu vysledky a na zaklade nich ma potom objednaju, len neviem kolko to bude trvat.
a vy ste sa snazili o babo aj dalej aj ked ste vedeli,ze su tam nejake problemy so stitnou? neviem ci si mame davat pozor alebo pokracovat v snazeni.

zibi
24. apr 2012

@streghina no ja beriem aj lieky na tlak...vasopentol a concor

zibi
24. apr 2012

@moni1007 na prirodzene snazenie je ze vaj naj ma TSH 2 neboj ono sa to spravi ..dokonca ti to moze hned zabrat ..daju ti asi euthyrox...a ono sa to upravi..
ja som mala jeden cas tsh 5,89 a za dva mesiace 0,89 tak to rychlo zabera neboj vsetko bude v poriadku ..a ked ste zdravy obaja tak by sa to malo podarit..ked sa do roka darit nebude tak treba hladat inde pricinu..spermiogram, teba komplet vysetrit..lebo je predpoklad ze u zdraveho paru pocas 12 mesiacov a aj pri niektorych anovulacnych cykloch sa trafite do plodnych dni kedy sa to podari...
teraz mozes mat aj anovulacne cykly ked nemas stitku podchytenu ale ono sa to rychlo upravi..hlavne nejedz nic co obsahuje jod akurat sol staci ..ziadne prenatalne doplnky s jodom lebo ti to moze rozhadzat cykus

moni1007
24. apr 2012

@minewka presne si to vystihla, oni si zle precitali dokumentaciu, tam som mala napisane ze sa snazime o dieta. a ta sestricka mi povedala, ze mam divne vysledky, na to ze som tehotna. a ja jej vravim,ze ved nie som a ona na to ze aha, a chcela ist za dr ale nakoniec nesla.
joj, dufam,ze sa to da skoro doporiadku.
a teraz uz si na tom lepsie? dufam,ze ano. 🙂

moni1007
24. apr 2012

@streghina @minewka takze vlastne snazit nemusime, lebo je to zbytocne, aby som ostala tehu je malo pravdepodobne ☹
a kolko sa vy uz snazite?