Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

werunqa
1. sep 2012

@lenuli123
ahojky-sice otazka neni pro me-ale ja tez beru Euthyrox 50 a pribrala jsem po nem-dokud jsem nemela zadne prasky tak jsme byla stihla-i presto, ze jsem mela hypothyreozu

masija
1. sep 2012

baby, poruchy štítnej žľazy, či hypo alebo hyper vznikajú z 2 príčin: psychika a fyzično.Psychika je o popretí seba samej (dokážem to? zo strachu z budúcnosti-mám na to byť dobrou mamou?zvládnem to?) a fyzično je o imunite, ktorá funguje na základe nervového systému, ten reaguje na hormonálny systém a ten ovplyvňuje imunitu ľudského tela. začína hlieniaci proces, ktorý začne blokovať nervy, ....a máme diagnózu 😉 ALE super riešenie............všetko sa dá. Pri ochoreniach štítnej žľazy to trvá cca 3 mesiace až pol roka- ALE IDE O ZMENU CELEJ BYTOSTI 🙂 Vždy sú iba 2 možnosti, a to hovorím od srdca- buď chcem byť, alebo nechcem. A s tým súvisí aj tehotenstvo. Baby, byť tehotnou, to je proces tvorenia.....a tvoriť môže iba šťastný človek a naplnený človek......ruku na srdce...Ktorá z vás je šťastná? ja som bola ťažká epileptička, genetická porucha podľa lekárov,2 priame aborty, 1 som ani nevedela, maternica samý hemangiom a cysta, teraz po 15 rokoch,,liečenia" som zdravá a máme 2 chalanov. Ale začala som od seba.
0908172836 Marika

lenuli123
2. sep 2012

@werunqa Ahojky,to je v poho...🙂 díky za odpověd,a kolik jsi přibrala, jestli se můžu zeptat? A ted když máš maličkou Emmičku, tak to stále bereš? Vypadáš moc dobře, koukala jsem na fotky, takže nejvypadá,že by jsi přibírala... 😵 😵

werunqa
2. sep 2012

@lenuli123
Pribrala jsem cca 5kg asi pul roku pred otehotnenim a porad se me to drzi 😠 ono to sice vypada, ze to neni moc-ale pro me jo.Prasky jsem brala cele tehu a tedka taky-uz je budu brat asi dozivotne 😖

lenuli123
2. sep 2012

@werunqa JO, takže informace od mudr, jsou stejný...jako, že to budu brát už napořád a až budu těhu, tak mi nejspíš i dávku zvýší. Ach jo...uplně tě chápu s těma kilama... 🙄 já mám 70kg a dobrý ...ale 75kg, už je šílený a na mé postavě hrůza. 🙄 🙄

werunqa
2. sep 2012

@lenuli123
na moji postave to pry videt nejde-to tvrdi lide v mem okoli..ale ja to vidim ☹

lenuli123
2. sep 2012

@werunqa No, říkám...vypadáš fakt dobře, takže já to také nevidím, ale důležité je, jak se cítíš. A cvičíš?? A jak dlouho jsi brala ten euthyrox, než jsi otěhotněla? Víš? Za jakou dobu jsi přibrala těch 5kg.
Ale stejně,...každý má jinou postavu, jiný metabolismus, na každého to působí jinak.
Mám kamarádku, co to bere půl rok a přibrala 10kg ☹

werunqa
2. sep 2012

@lenuli123
Diky-ale lepe jsem se citila kdyz jsem mela tech 57-58kg.
Jinak necvicim-jsem lina na to a ani jsem moc nemohla-kdyz jsem kojila 😉 .Az tedka od zari budu chodit na cviceni pro maminky po porodu.
Brala jsem ho asi 4 roky pred otehotnenim..A pribrala jsem po nem az po te-co mi doktor zvedl davku z pulky prasku na cely 😠 .Potom jsem mela projevy jako u zvysene funkce sz-buseni srdce apod.Tak jsem zasla za endokrinolozkou na doporuceni gynekologa a ta zjistila, ze toho hormonu mam moc-tak jsem to na par dnu vysadila a pak brala zase jen pulku denne az do otehotneni 😉
Moji segre tu stitku taky zjistili a taky rikala, ze jak zacla brat prasky-tak pribrala 😖

lenuli123
3. sep 2012

@werunqa Ajejej.......
Já 9měs.nemohla otěhotnět, brala jsem pár prášku na upravení cyklu a stejně to nešlo.
Vyměnila jsem gyndoře a ta nová mi hned udělala ultrazvuk vajíček a zjistila, že mi nerostou a vzala mi krev na tu štítnici.
A tam teda zjístila chybu, tak mě poslala za endokrinoložkou a ta mi dala teda ten půl prášek a KO v říjnu.
A pak mi gyndořka dala prášky na to, aby mi narostly vajíčka a ty po KO vůbec nereagovaly, tak říkala, že toto dělá ta štítnice, že nejprve upravíme štítnici a pak se vrhneme na vajíčka, takže toto je info od mojí gyndořky, musím čekat a věřít...

werunqa
3. sep 2012

@lenuli123
ja prave taky nemohla 9 mesicu otehotnet-mela jsem blbeho gynekologa, tak jsem presla k jinemu aten zjistil, ze jsem mela zanet delohy-dal mi ATB a dalsi mesic jsem byla uz tehu 😉 .
Akorat mezim jsme musela litat po doktorech-jestli to neni tou stitnou zlazou apod

sarafortuna
3. sep 2012

@tinara23 , ahoj... mne endoška tvrdila, že jej sa "osvedčilo" pri takých prípadoch ako ja znížiť TSH až pod 1 - že vtedy je to ideálne pre otehu...
Ja som výsledky mala ok, toto beriem ako taký experiment 😕

sarafortuna
3. sep 2012

@adetka , len ja má štítku zdravú - mna dr. "šteluje" lebo sa nám už dlho nedarí otehu a pritom všetko cca OK 😕 . Tak mám trochu strach, či ma dr. nerozhádže - tak uvidím 😨

lenuli123
3. sep 2012

@werunqa Jé tak to jsi štastná holka, vyměnit gynekologa a hned být těhu, opravdu závidím 🙂 já doufám, že po novém roce bude všechno rychlý,jako u tebe,jinak se asi zblázním z práce, ze situace a se vším... 😨

katharrina
3. sep 2012

ahojte, citam, ze kazdy berie euthyrox asi nejka inak, ja som pre ochorenie stitnej dost pribrala, vobec som vela nejedla, napriek tomu sa mi nedarilo vobec schudnut. Moj gyn. zistil, ze mam problemy so stitnou, dal mi euthyrox 50 kazde rano pol hod pred jedlom. Kontrola kazdych 6 tyzdnov - odber krvi. Neskor mi zvysil na 75. Po 5 mesiacoch som mala konecne normalne hodnoty, schudla som, na prvy sup sa nam podarilo otehotniet a odvtedy sa mi hodnoty udrzuju v norme. Stale beriem 75, na lacno, pol hod pred jedlom. 🙂

werunqa
3. sep 2012

@lenuli123
No mela jsem ho vymenit uz davno ☹ .Kdyby byl co k cemu-tak mi na ten zanet prisel i on!ale vzdycky me akorat odbyl ☹

lenuli123
3. sep 2012

@werunqa to už neřeš...máš přenádhernou Emmičku a to je hlavní!!!!!!! 😵

lenuli123
3. sep 2012

@katharrina ahojky, tak to je super přece u tebe 🙂 hlavně, že se cítíš dobře, nemáš kila navíc, protože si troufám říct, že toto každou ženskou štve..a hlavně jsi otěhotněla, jak jsi chtěla. Takže ty jsi ten nej. příklad pro nás všechny 😵 😵

katharrina
4. sep 2012

@lenuli123 no je to super, len som tym chcela povedat, ze necakajte hned zazraky. U nas to trvalo sice teraz uz len 5mesiacov, ale zdalo sa mi to ako vecnost, navyse som zakazdym od dr. vysla z revom, lebo stale nieco nasiel, co nebolo ok. Okrem euthyroxu som musela brat aj duphaston, lebo mi nedozrievali vajicka a pod. Kila boli proti tomu uz len hlupost, to som ani neriesila. Hlavne myslite pozitivne, vyhybajte sa stresu pokial sa to da (u mna sa moc nedalo) a vsetko bude ok. A este neotehotnela som ako som chcela 🙂 Nechcela som moc, aby sa babo narodilo v decembri, ale teraz je to uz uuuuuuuuplne jedno 🙂

libellule2012
4. sep 2012

Ahojky holky tak já už se se štítnou žlázou lečím 12 let beru 5x týdně Euthyrox 50 a 2x týdně 75,mám teda to štěstí že jsem spíš zhubla než že bych přibrala a s otěhotněním jsme naštěstí taky žádný problém neměli. V dubnu jsem vysadila antikoncepci, v září jsme se začali snažit o miminko a já na konci října zjistila že už budu ve druhém měsíci :D U každého je to jinak, ale jsem ráda že nám se podařilo otěhotnět takřka hned 🙂

lenuli123
4. sep 2012

@libellule2012 TAK to jsi měla opravdu štěstí 🙂 no, já doufám, že se i já někdy dočkám...ikdyž ted řeším práci a nevím si s ní rady ☹

lenuli123
4. sep 2012

@katharrina Jasně,já to také tak pochopila a taky si myslím, že když už máš takové problémy, tak ty kila jsou prd..ale prostě pro ten pocit ženské, je to blbý, jestli mi rozumíš..když nemůžeš otěhotnět, pak přibíráš,máš nervy v kýblu..chápeš.
Jinak já beru utrogestan, na to abych měla pravidelné cykly a ted ten euthyrox na štítnici...ale jak jsem spala, ted řeším i práci a mám nervy na pochodu 🙄

aleks_30
4. sep 2012

Ahojte babulky, nemate prosim vas niektora navyse jeden platok Thyrozol tabletiek? Na zvysenu funkciu stitnej zlazy. Keby sa taka najde, dajte mi prosim vediet, aj do spravicky. Dakujem 😉

ivca87
6. sep 2012

Ahoj holky, můžete mi poradit? Léčím se s hypofunkcí štítní žláty. Beru euthyrox 75. Nyní jsem zjistila, že jsem podle testu těhotná. Mělo by to být 3týdny + 6dní. Kdy bych měla jít k endorkinoložce? A kdy na náběry krve? Lékařce se nemohu zatím dovolat. Díky

werunqa
6. sep 2012

@ivca87
Ahoj, mela by jsi jit co nejdriv!!

nicebaculka
6. sep 2012

@ivca87 no mala by si ist co najrychlepsie....a ako to ze tam nieje gynekolog?

tinasc
7. sep 2012

@ivca87 no mala by si ísť čo najskôr...

ivca87
7. sep 2012

@werunqa @nicebaculka @tinasc Děkuju za odpověď. Dokrorka na endokrinologii má dovolenou. Příští týden by tam už ale snad měla být. V pondělí bych měla být 4+3tt, tak když tam zajdu hned, tak by to mělo snad stačit. Hlavně, aby mě vzala..

tinasc
7. sep 2012

@ivca87 nie som síce doktor, ale malo by to byť v pohode, keď už Euthyrox berieš... možno ti na základe krvných testov zvýši dávku, ale nemusí... mne teraz zdvihla doktorka Euthyrox zo 75 na 88... a pri dcére som dokonca prvých 7 týždňov tehu nič nebrala a všetko je ok... tak želám veľa zdaru 🙂

zizala79
7. sep 2012

@lenuli123 jsem teď na dovo, tak nedočítám. s tím, že štítnice nic není jsem se setkala u gyndaře a musela sem tu sestru hodně douho rozdýchývat, ale moje endokrinoložka je dobrá, teda nemá na nikoho nikdy čas, ale věřím jí, že léčba je ok. kam chodíš? já chodila do Prahy do endokrinologického ústavu na národní, tam ti řekli tohle? ty sestry jsou tam divný... ale nesmíš si z nich nic dělat. důležité, aby byly v pořádku hladiny. prč ti bylo špatně, to nevím. já dyž jsem byla po operaci a čekala na radiojod, tak jsem nemohla nic nosit a byla jsem neskutečně unavená, jak jsem měla vlastně nula těch hormonů cca měsíc a půl. nosila jsem prázdnou kabelku a máma i nosila věci... mazec, jinak jsem měla období nahoru a dolů s váhou, ale spojené i se stresem na VŠ a vůbec, takové výkyvy i nálad, ale nevím, jak jestli s málo hormony nebo hodně

werunqa
7. sep 2012

@tinasc ja beru taky Euthyrox a hned mi davky zvedla a moji sestre to same