Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

motylek17
4. apr 2013

@varticek ja chodim 2x do roka...

varticek
4. apr 2013

@kacicqa @motylek17 ďakujem baby. Ja som mala mať kontrolu 4.3. ale vyfučalo mi to a u nás v PP je to katastrofa, doktorka absolútne nestíha, telefón nedvíhajú, bola som si dať predpísať lieky ale dať mi termín novej kontroly alebo kedy mám prísť na krv, to už nemala čas, tak som myslela, že tam jedného dňa jednoducho rovno prídem na krv 😀

kacicqa
4. apr 2013

@varticek endokrinologov je malo a su si toho vedomi;o( takze na to vsetci doplacame, ja som minule troska meskala lebo som cakala dlho na hematologii..nemala ani po mne ani predo mnou pacienta..aj tak ma musela zdrbat, ze idem neskoro..a uz ma ani nexcela vobec zobrat;o( tak drzim packy nech nemash vela behaciek.

varticek
4. apr 2013

@kacicqa no je jedine za poplatok prednostne, keďže kojím a tam sa človek načaká celý deň. Minule som len na recept čakala 2 hodiny. Len keď nedvíhajú telefón a aj keď som tam bola osobne, nemala čas mi dať termín, tak fakt neviem, ako sa k tomu termínu mám dostať :-/

kacicqa
4. apr 2013

@varticek u nasej doktorky problem aj s prednostnym..zaplatish 14 ecok a minule som tam nabehla, ze super stiham aj nazad do roboty a ona princezna mala vypisanu dovolenku..tak som nebehla zas dalsi den..zamozrejme uz som si musela vziat dovcu..aspon, ze mi vratila peniaze, ale objednala ma zas az na dalsi termin. Kocurkovo, jedine na co reaguje su maily, ale aj to s cca tyzdnovym omeskanim;o(

varticek
4. apr 2013

@kacicqa 14 ecok? tak to je sila, som myslela, že maximum, čo môžu lekári všeobecne pýtať je 10. Naša berie "len" 7. Vidíš, dobrý nápad, skúsim vysondovať, či aj moja nemá mail.

katinka4
18. apr 2013

Ahojte dievčatá 😀
takže ja už od 5.4. beriem euthyrox 50 a myslím si že už zabral , lebo predtým som mala neskutočne dlhé cykly od 50 do 35 dni a teraz po 2 týždňoch užívania liekov na štítnu 27 DC a krámy sú tu 😉 aj vám lieky takto rýchlo upravili cyklus? alebo je to len náhoda ?

zuzina71
18. apr 2013

ahoj mam troch chlapcov ,ked som cakala druheho zistili mi tyreotokzikozu chodila som do martina skoro kazdy tyzden co mi robili vysetenia,porod tiez v martine sekciou som sa zaprisahala ze dieta uz nechcem,po rokoch som zatuzila po dievcatku tak som nasla v prievidzi vynikajucu doktorku Ziatkovu ta povedala ze stitna zlaza musi ist von ze mam hrozne zle vysledky v 2006 ma operovali v bojniciach nastavili davku hormonov a do roka som ostala tehotna neni to sice dievca ale krasny chlapcek ktory bude mat 5 rokov,teraz chodim na kontrolu raz do roka uzivam euthyrox na striedacku 100 a 125,nedavno sa mi cyklus skratil na tri tyzdne ale zistili mi cysty na krcku matenice tak je to sposobene aj tym

kuriatko2710
19. máj 2013

Ahojte baby, po dlhej odmlke som tu aj ja. Tak bola som na vyšetrení v Lubochni, na základe toho, že v BB mi vyšli veľmi zlé výsledky TSH. Že znížená funkcia ŠŽ. Nebola som ani v tom rozmedzí. Tak som teda bola a doktorka ma vystrašila, že mám zápal štítnej- pri sone, ale že lieky na to nepotrebujem. Mala mi prísť nejaká správa o tom, že som tam bola a výsledky, ale zatiaľ nič a je tomu už mesiac. Doktorka mi povedala, že to pošlu...a že mám autoimunitné ochorenie, resp. poruchu. Hmm má niekto také podobné skúsenosti???? A tiež by som chcela tehu, ale nič zatiaľ....aj hormony som brala a nič...

katinka4
19. máj 2013

@kuriatko2710 ja mam tu istu chorobu co ty a aj slaby zapal stitnej zlazy,hodnoty TSH mam mierne zvysene 4,66 , doktorka mi povedala ze keby som neplanovala otehotniet tak mi lieky netreba ale kedze chceme babo a dovtedy sa nam nedarilo ,nasadila mi slabu davku Euthyrox 25 cez tyzden a cez vikend 50.aku hodnotu tsh mas ty:?mne povedala ze je dobre mat hodnotu okolo 2. Mam pocit ze uz lieky zaberaju a dufam ze coskoro si najdem //

dzoan
19. máj 2013

ahojte holky

chcem sa opytat, mam zvysenu stitnu zlazu a som tehotna , nemam ziadne komplikacie ale pocula som ze jednoznacne zena zo stitnou zlazou ma rodit cisarskym rezom??? viete nieco o tom???

dakujem xxx

jemi
19. máj 2013

@dzoan já jsem v tehu byla lečená na štítnu žlazu a nikdo nic o cisářském rezu neříkal. Dokonce i na muj vkus hodnoty štítné žlazy v tehu kontrolovali jen jednou

jemi
19. máj 2013

@katinka4 já měla 4,8, dle doktorky ok, jen prý častěji budu chodit na krev(projistotu), jelikož jsme se snažili 2 roky otehotnet, tak jsem ji poprosila o žádanku na endokrynologii a doktor mi předepsal eutyrox 100 (půl tabletky denne), tsh jsem pak měla kolem 1,3 a povedlo se mi otehotnět. Pak mi jednou kleslo na 0,3, tak od te doby beru tabletku 6xtýdne.

katinka4
20. máj 2013

@dzoan
mas zvysenu cinnost stitnej zlazy?Ja mám síce znízenú ale o tom ze zena ma rodit cisarskym rezom pri zvysenej cinnosti ŠŽ som nepočula.

katinka4
20. máj 2013

@jemi ako dlho si sa liecila kym sa ti podarilo otehotniet? ja sa zatial liecim len 2 mesiace.

jemi
20. máj 2013

@katinka4 4 měsíce

jemi
20. máj 2013

@katinka4 ale v té době jsem taky 3měsíce držela bezlepkovou dietu (zjistili mi celiakii-taky způsobuje neplodnost) a měsíc na to jsem byla na průchodnosti vejcovodů, takže nevím co z toho pomohlo, ale povedlo se. Nicméně, teď mám štítnou žlázu ok a už se zase snažíme 5 měsíc a nic.

dzoan
20. máj 2013

@jemi dekuju :] takze vse bolo v poriadku???no ja som bola na endokrinologii a povedali mi ze je v poriadku ked budem brat nadalej tabletky, ankolko by nebolo dobre to praveze prerusit to chapem :] ale nechapem ak je vsetko v poriadku preco by som mala rodit Cisarsky, hmmm
neviem ci gynekolog mi v tom pomoze?? xx

dzoan
20. máj 2013

@katinka4 ja mam zvysenu SZ berem tabletky,ale doktor vravel,ze prave nemam vysadzovat co chapem,ale nahodou som pocula medzi recou o tom, a taktiez priatelova mama bola prekvapena ze mi gynekolog uz o tom nepovedal??? hmm divne uz som v 6 mesiaci tazk eis myslim ze by som o takych veciach uz mala byt informovana?/ xx

katinka4
20. máj 2013

@dzoan neskusala si pozriet neake odborne clanky cez google ci to tam nahodou nebude niekde spomenute,

zuzimao
20. máj 2013

@dzoan Ahoj, mne problémy so štítnou žľazou zistili v tehotenstve. Mám zníženú funkciu. Nikdy mi môj ženský ani moja endokrinologička nepovedali, že budem musieť rodiť cisárskym. Nakoniec som síce rodila akútnou sekciou, ale to bolo na základe úplne iných problémov. Takže sa podľa mňa nemáš čoho báť.

romantika
20. máj 2013

@dzoan
to je nejaka blbina, rodi se normalne, SZ neni indikace k cisari. Normlne ti jen sleduji behem tehu hormony a pripadne zvysuji davku. Je to jen tabletova forma. Po tehu se stav obvykle upravi, v tehu to muze skakat. Hlidaji mne cca co 2 mesice.

klaarka
20. máj 2013

@dzoan To je blbost. Lecim se 6 let, mam za sebou 2 porody- spontani. Nikdo mi nikdy nerekl jedine slovo o tom, ze jednoznacne bude cisar. Tablety beru celou dobu, v tehotenstvi si mi zvysily davky, pak se to vratilo . Nedostatek sthormonu by mohl zajistit dementnost u ditete☹. Takze to neni zadna legrace!!

jemi
20. máj 2013

@dzoan když jsem zjistila že jsem tehotná, naklusala jsem k doktorovi, odebral krev na tsh, zjistil 1,3, řekl, že je to v pořádku, že mám nadále brát eutyrox. Mému gynekologovi jsem to říkala i v porodní kartě jsem to měla a vůbec nikdo se nezmínil, že by to byl problém-natož, že by byl potřeba císařský řez. Porod byl v pohodě, bez komplikací.

dzoan
22. máj 2013

@katinka4 praveze som pozerala a nic takeho tam neni, len ak zena ma problem s tym,,ale ja pouzivam lieky a som o.k, takze asi to bude len niaka haluska :]

dzoan
22. máj 2013

@zuzimao ahoj, dakujem aj ja si myslim ze pokial nemam komplikacie tak by to malo byt vsetko o.k :]

dzoan
22. máj 2013

@klaarka ahoj ja sem pocula ze prave kdyz vysadis leky muzes poskodit detatko, ale nemalo by to oplyvnit jak rodit, asi to bude jenom blbost ako vravis, kdyby sem mnela problemy je to jiny, ne? :]

dzoan
22. máj 2013

@jemi ahoj, takze si rodial normalne a vse bolo v poriadku? :] tak ja pojdem este sama na kontrolu ku endokrinol. a popytam sa , ale pokial pouzivam vse ako mam tiez si myslim ze by to malo byt o.k xxx dik

jjjajjjkaxs
22. máj 2013

@dzoan ahoj ja mam vyoperovanu stitku a rodila som 2krat cisarom pri oboch detoch som bola pri vedomi a bolo to v pohode no ak chces ist rodit normalne tak by to nemal byt problem ja som musela ist cisarom koli ociam bo po stitke sa liecim na orbitopatiu a porod by som s ocami nezvladla ale ak nemas problem s takouto diagnozou tak budes moct rodit normalne drzim palce

dzoan
28. máj 2013

@jjjajjjkaxs ahoj dakujem no ja nemam problem z ocami alebo neico ine mavam okuliare ale nie silne len polky, 0.75 taz enevidim problem v tom, ale pojdem radsej ak ku endokrin. s apopytat a na kontrolu, moj gynekolog mi vela nepovedal o tom, respektive nic :[