Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

evadek
12. júl 2015

@snehulienka82 minule tu jedna babenka pisala,ze rozdiel medzi euthyroxom a medrol musí byt aspoň 3 hodky ... inak mas liecbu nasadenu super...mne medrol zabral na cytokiny ..tiez som potratila ..

gombicka
13. júl 2015

baby, pozor na medrol, alebo prednison, ak beriete euthyrox. tieto lieky neberte spolu, medrol / prednison aspon 3 hodiny po euthyroxe, inac to zabrani vstrebaniu thyroxinu. ja som si takto vysledky kazdou jednou stimulkou, pokial som na to prisla

kattyy3
14. júl 2015

ahojky baby,som rok liecena na znizenu funkciu stitnej zlazy a mam za sebou 2xMA a posledne muselo byt prerusene tehu zo zdravotnych dovodov. Bralas om Euthyrox 75 a po tehotenstve sa mi asi zblaznili hormony a tato davka ma predavkovala takze nasledovala 3 tyzdnova pauza bez liekov a vcera ze TSH bez liekov suplo na 63 hroza takze od dnes som opat na 3 dni na 75 a potom iba 50 euthyrox neviete za ako dlho mi to zaberie a dostaneme sa na normu boplanujeme opat otehotniet len s tymto obrovskym TSH to nechcem riskovat? dakujem za radu

kattyy3
14. júl 2015

este otazka neviete ci sa moze pouzivat Femibion 1 pri znizenej funkcii stitnej zlazy?

michellevendero
15. júl 2015

Taaak žienky 23.06.2015 sme boli v špeciálnom endokrinológickom centre, tak sono štítnej je o.k. a aj krvné výsledky sú o.k. 😘 a 09.07.2015 som bola na hematológii, skrz tie potraty 😞 nabrali mi kvantuuuum krvi, na trombofilný skríning a výsledky mi prídu poštou, vraj cca za mesiac, či dva 😉 ináč dnes som 1 DC 😞

zibi
16. aug 2015

baby aky mate pocit z euthyroxu? mozete normalne schudnut? pripadne ako sa citite?

snehulienka82
17. aug 2015

@zibi mne to pomaha, citim sa kludnejsia. chudnut som neskusala, tak neviem.

michellevendero
1. sep 2015

@snehulienka82 Nevieš mi prosím vysvetliť čo to je, tie NK bunky ? Známej došli výsledky z NR z imuno.
Záver, má zvýšené NK bunky - hodnota 22, ale norma je vraj do 19.
Predpisali jej tam dáke kortikoidy. O 2 mesiace na kontrolu.

michellevendero
1. sep 2015

@snehulienka82 Ako to tu všetko tak čítam, zisťujem, že nám jednoznačne treba urobiť imuno, takže smer NR prípadne Praha

anjelivka
3. sep 2015

Ahojte ja mam hypotyreozu od 10rokov. 2 roky sa pokusame. Dr mi bude robit hormonalne testy odbery . Presli ste si stym niektora? A brala ste potom tbl duphaston? A potom ma chce poslat na do centra na umele oplodnenie. Len pocuvam same negativa na Ke. A neviete kolko sa plati? Vdaka

snehulienka82
7. sep 2015

@michellevendero ja som nakoniec nezacala brat kortikoidy, ktore mi predpisali. ale je to moje rozhodnutie.

snehulienka82
8. sep 2015

@michellevendero NK bunky su nature killer, ktore mozu ohrozit babatko, suvisi to s imunitou. ja ich nastastie mam v norme. drzim palce, hadam tie kortikoidy na NK bunky zaberu.

michellevendero
8. sep 2015

@snehulienka82 ja som ešte nebola na imuno vyšetrení. To som sa pýtala kvôli známej, ktorej prišli výsledky z imuno

mima345
9. sep 2015

Ahojte,,, ja sa tiež liečim na štítnu žľazu aj na zrážanlivosť krvi,, užívam L-Thyroxin 100 a Anopyrin 100,, snažíme sa otehotnieť už dlho. Každý lekár nám povedal že,, teraz to už bude ľahké po liekoch ,, a stále nič. Máte prosím niektorá skúsenosti s touto kombináciou?? Ďakujem

vankusik29
9. sep 2015

@kattyy3 ahoj Femibion obsahuje jod. Som na to upozornila svojho gynekologa, ked mi strcil do ruky letacik. Tak sme sa zhodli na tom, ze by to bola kontraindikacia a kupila som si iba cistu kyselinu listovu.

snehulienka82
9. sep 2015

@vankusik29 ja to tiez tak robim. 😉

ddanaa
30. sep 2015

@snehulienka82 kam prosim ta chodis endokrinologovi? ja mam tsh 3,3 a zvysene cytikiny tak rozmyslam, ze by som si nasla endokrinol a nech mi ju znizi resp sa na mna pozrie bo ja mam vyslekdy od obvodaka...dakujem

gabrielita3
30. sep 2015

Ja mam znizenu funkciu stitnej zlazy a pred dvomi mesiacmi som po 3 rokoch snazenia a 9 mesiacoch porodila ... V tehotenstve som nemohla feminion kvoli jodu ale da sa kupit aj bez jodu cez internet na slovensku ho nemaju ... Kazdy mediac som chodila na kontrolne odbery k endokrinologicke podla toho mi upravila tabletky brala som 162 mg euthytoxu... Pred tehotenstvom som schudla takmer 10 kg a hned na to otehotnela takze aj s vahou suvisi ci zena otehotnie aspon u mna to tak bolo 🙂

snehulienka82
1. okt 2015

@ddanaa ahoj, chodim na Onkologicky ustav sv. Alzbety jednej milej doktorke. odporucam. 😉

jankaovecka
19. okt 2015

Ja som sa pytala emdokrino ci mozem femibion ked je tam jod a povedala ze mozem, ze je to bezpecna minimalna davka.

gabrielita3
19. okt 2015

@jankaovecka mne femibion nerobil dobre zle vysledky som mala musela som ho vysadit ale ani mi nechybal jedla som vela ovocia a zeleniny a vsetko bolo v poriadku

atletkatka
16. jan 2016

Ahojte, má niekto skúsenosti s liečbou Hashimotovej thyreoiditidy v kombinácii s užívaním HAK? Ja mám obavy z toho, že ak po 6-tich rokoch vysadím HAK, zas to bude beh na dlhé trate kým sa liečba nastaví, keďže estrogény v tabletkách ovplyvňujú hladinu fT4 v krvi.

market26
16. jan 2016

@atletkatka zdravi. Ja mam hypotyreozu a v pohode, 2 tehu za sebou, 2 zdrave deticky, treba to vyzkouset, pokud je do re nastavena lecba nemel by byt problem

radus37
29. jan 2016

Ahojte, prosím Vás viete mi poradiť? som teraz v 12tt a zistili mi štítnu žlazu TSH 5,84. Budúci týždeň som objednaná na endokrinológiu, ale veľmi sa bojím , keď sa to začne liečiť až teraz či to nemôže mať nejaké následky ☹ Neviete či je táto hodnota moc vysoká? Vo výsledkoch mám napísané že by mala byť do 2,5 v tehotenstve. Ďakujem za odpovede.

katkarina
30. jan 2016

Ahojte..ja mam hypotyreozu spojenu s autoimunitnym ochorenim..beriem euthyrox 100mg a cez vikend 150mg mam dve zdrave deti, pri prvom som este nebola liecena ale potom mi to zistili a mala som dost zle hodnoty pri druhej som sa uz liecila cele tehotenstvo.. Deti su v poriadku a problemy..akurat som bola este viac unavenejsia asi ako ine tehotne. Len chcem povedat netreba sa bat, nie je to taka diagnoza s ktorou by sa nedalo zit. Problemy sposubuje ale hlavne ked chybaju hormony, a pocas tehotenstva zvlast aj preto sa pocas tehotenstva viac sleduje a ak treba tak sa predpisu pretoze tie hormony treba a nesmu chybat babatku. Takze sa nebojte toho.. ;)

aluska2999
2. feb 2016

@katkarina takže sa dá otehotnieť aj napriek štítnej?

lenka669
2. feb 2016

Mam vyoperovanu polovicu stitnej zlazy. Od 2004 beriem euthyrox 87,5. Neboli problemy s otehotnenim. Uz cakame druhe som 35tt. Treba chodievat na kontrolu castejisie. Hlavne prve 3 mesiace su dolezite. Potom ma uz babatko svoju stitnu zlazu

rozalianda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evana11
8. feb 2016

Ja mam hypotyreozu od desiatich rokov, beriem tabletky, často som sa kvôli tomu cítila zle.. Návaly tepla a nepravidelná menstruacia. Lekár mi povedal už v osemnástke ze budem mat problém otehotniet. Dieťa sme ešte naplánovali no podarilo sa aj napriek antikoncepcii takzs aj to sa stáva 🙂 teraz máme trojmesačné babetko 🙂

atletkatka
9. feb 2016

@market26 Ďakujem za odpoveď.

Keby nebolo problémov málo, dnes mi gynekologička oznámila, že mám aj PCO. Neviem čo bolo skôr, či Hashimotova thyreoidíta alebo PCO, a či to celé neindukovala práve HAK... Nejaké dva roky ešte nechceme mať dieťa, ale mám obavy, čo bude po vynechaní...