Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

domci1203
1. jún 2016

@zibi ja chodim na kontroly kazdych 6mesiacov len lekarsku spravu z novbra2015 nemam prefotenu tam boli vysledky horsie uz uzivam eithyrox50 . Mne toto zacalo ako som vysadila po 6 rokoch antiku vlastne mne dali antiku preto,lebo mi haproval cyklus tak jasne, se ked mi nasadili antiku cyklus bol alo hodinky lenze som po rokoch ju vysadila a koniec tvar chrbat otraas cyklus nie a nie naskocit no to bolo hrozne tak som sa vypytala do Lubochne na vysetrenie SZ a tam mi toto zistili vlastne. Nebola som na inzulinovej rezistencii alensa vypytam lebo som citala o tom vela uz. Cize zajtra kupim selen a vitaminD3 . No na vyvolanie mi dal agolutin lebo 48 dni som bola bez MS. A progesteron mi predpisal,lebo ze ho mam nedostatok lebo mi bral krv na hormonalny profil. Som zvedava ake budem mat vysledky teraz 16 juna ci nieco sa uz utriaslo alebo nie. Idem ai pozriet tie clanky u teba 🙂 asi si si presla touto chorobou ze?🙂 ci si doktorka?🙂

domci1203
1. jún 2016

A mozes mi o tom vit D3 napisat viacej?🙂

zibi
1. jún 2016

@domci1203 ja sa liecim na stitku , nie som doktorka 😉 len som vela citala a zaujima ma to
no chod na rezistenciu, niekedy ked je to liecene , tak sa moze vela veci upravit
euthyrox nalacno - s trochou vody, ostante lieky potom s odstupom
swason decko kupis len cez net swanson.sk , alebo mimibazar - tie dečka su naj, ostaten nestoja vobec za vela ..cize objednavaj z netu, vitamin d3 swanson 5000 - co som babam poradila, velmi si pochvaluju a maju s nim naj skusenosti ..mala som nase firmy, jamieson , starflife, finclub , vigantol - swanson ma najlepsi vzostup decka a je tam 250 kapsuli
selen si kup radsej jamieson - ten je dobry a oplati sa
a kto ti robil progesteron? lebo v tychto vysledkoch co si dala mas v norme..
ale moze byt , lebo to robi aj stitka
na pco je dobry aj ubiqinol je to vlastne forma koeznymu q10 , oznacim sa v skupine v prispevkoch kde pisu o pco..jamieson ma ubiqinol

nieco o dečku ..vapnikk a vitamín D, preklad cez prekladac , ale hadam pochopis
Vápnik aj vitamín D hrajú významnú úlohu v zdraví mnohých častí tela. Pokiaľ ide o PCOS, vápnik chráni kardiovaskulárne zdravie. Vitamín D zohráva úlohu v metabolizme glukózy. Štúdie ukázali, že ľudia s diabetom typu 2 sa často nedostatok vit. D. V malej štúdii 13 žien s PCOS ukázali, že 7 z 9, ktorý mal chýbajúce alebo nepravidelný menštruačný cyklus, mal návrat normálne menštruačné cykly do dvoch mesiacov po tom, čo bol daný 50.000 IU raz alebo dvakrát týždenne vitamínu D a 1500 mg za deň vápnika. To je výrazné zlepšenie! Zo 13 žien, 5 Bolo preukázané, že vitamín D nedostatočný.

Dobré potravinové zdroje vitamínu D sú olej z tresčej pečene, vajcia, losos, makrela, tuniak a plnotučné jogurty či iné mliečne výrobky.

Vitamín D je tiež možné získať voľne tým, že sedí na slnku po dobu 15 až 20 minút za deň. Zabudnite používať opaľovací krém, že bude skutočne blokovať ultrafialové žiarenie, ktoré je potrebné na výrobu vitamínu D. teplým slnkom pomáha koži vytvárať vitamín D 3, ktorý je potom transformovaná do aktívnej hormonálnej forma vitamínu D u obličiek a pečene. V skutočnosti, tým, že sa na slnku len na pár minút denne, ženské telo môže vytvoriť medzi 10.000 až 25.000 IU vitamínu D.

domci1203
19. jún 2016

Ahojte🙂 mate niektora skusenost ako je punkcia stitnej zlazy? Boli to alebo co.

unicornlady
20. jún 2016

Ahoj. Mne doktorka robila punkciu. Ale veľmi som to necítila. Iba malou ihlou mi trochu do krku odobrala, nebolo to bolestivá, resp. ako malé pichnutie ihlou na povrchu.

Ale pár dní sa mi trochu zle prehĺtalo, teda že prehĺtanie trochu bolelo

domci1203
7. júl 2016

@zibi aktualne vysledky TSH sa polepsilo len fosfor vyskocil neviem prwco🙂 bwriem selen a ten vitamonD3 od swanson tak verim ze pomoze

zibi
7. júl 2016

@domci1203 tsh mas vysdie ako beries euthyrox

domci1203
7. júl 2016

@zibi tsh mi.kleslo praveze

michellevendero
7. júl 2016

@domci1203
@zibi žienky som zvedavá ja na seba, lebo práve mi písala email Dr. že v pondelok t.j. 11.07.2016 mám prísť po pol roku na krv a sono do Ľubochne. Držte mi prosím päste :-*

domci1203
7. júl 2016

@michellevendero budeme mysliet na teba🙂

michellevendero
7. júl 2016

@domci1203 Ďakujem ženušky 😉 domčekov zvedavá, lebo v ľavom laloku uzlík 5 mm. A odrazu 11.07.2016 mám aj sono u gynďa 15 DC fólikulometria.

michellevendero
7. júl 2016

@domci1203 Ďakujem ženušky 😉 som veľmi zvedavá, lebo v ľavom laloku uzlík 5 mm. A odrazu 11.07.2016 mám aj sono u gynďa 15 DC fólikulometria.

monikaecolab
7. júl 2016

Dobrý deň, pokiaľ nemôžete otehotnieť účinná je Biorezonancia , dá sa tam zistiť príčina, u žien aj u mužov .. patogény v tele , chemické záťaže, záťaže z antikoncepcie, hormonálna nerovnováha atď. pozor iba prístroje Bicom. BB kraj biorezonancia-zv.sk 🙂

zibi
7. júl 2016

@michellevendero drzim palce 😉

zibi
7. júl 2016

@domci1203 no tsh je naj mat na otenohtnenie pod 2 ... ale je mozne, ze po zime je stitka viac lenivejsia ..cize uvidis. Dobre je to mat nizsie tsh , cim nizsie tsh, tym lepsie aj na metabolizmus a tak ... uvidis, hadam este klesne
mas trochu nizsie magnezko a urcite mas aj decka malo , lebo stitka a dečko spolu idu ruka v ruke. dopln si magnezko, ono je pre stitku dolezite, a skus selen , pomaha premienat t4 na aktivnu formu t3 ...
a mas nizku hladinu fosforu ...moze to hovorit aj o nizkom decku ale aj o inych veicach..co povedal doktor na to? daj si to opakovane zobrat .. 🙂

michellevendero
7. júl 2016

@zibi Ďakujem zlatíčko 😉 budem informovať

zibi
7. júl 2016

@domci1203 chcem sa spytat beries ten progesteron vsak ? tak davaj pozor..treba to brat pekne s odstupom a mozno aj zvysit davku euthyroxu , lebo vseobcne ze vraj hormonalne lieky zabranuju prechodu t4 na t3 ..nepribrala si nahodou z nich??
lutealnu fazu a spinenie pred ms atd.napravuje aj pyridoxin B6 a pomaha aj vitamin C
ber k dečku to magnezko ,lebo zrejme ho teraz beries a pozeram vo vysledkoch, ze magnezko mas dost nizke
plus skus teraz trochu to dečko obmedzit, ked je leto ti staci aj opalovanie, potom skor na jesen pridaj dečko v tabletke , teraz slnko 10 miut bez kremu ...
skus pridat na ten flor mineralne vody - budis alebo gemerka obsahuje floridy

zibi
7. júl 2016

@michellevendero kludne ..napis mi potom radsej do IP , pripadne priloz prilohu vysledky mrknem na to ... 😉

domci1203
7. júl 2016

@zibi dakujem🙂 progesteron beriem iba od 16DC do 26DC a ked sa spusti MS tak opat od 16DC do 26DC. A nepribrala som praveze vobec s tych tbl co sa divim,ale ja cvicim takze asi preto. vahu mam 57,4 kg a vysku 165cm. Selen uzivam mam od jamieson firmy a to si davam a ten vitaminD3 teda vysadim teraz a magnezium zacnem brat hej?

michellevendero
7. júl 2016

@zibi
@domci1203 Aj ja mám Duphaston, ale od 19 DC a 1-0-1 na desať dní 🙈

domci1203
7. júl 2016

@michellevendero ja som duphaston ux mala minuly rok🙂 a teraz mam progesteron leede pharma 200mg. Jednu tbl vecer pred spanim to mam tetaz idem s tym druhy cyklus doktor povedal,ze mozem pocas cyklov ostat tehu🙂 toto sa fava na stimulaciu pred IVF tak uvidime. Ak sa nezadari tak bohuzial mam 23 snubenec 24 ale musime bud IUI alebo IVF

michellevendero
7. júl 2016

@domci1203 také lieky nepoznám 🙊 môj manžel teraz v júni mal 40 a ja v auguste 32...a samé spontánne potraty

domci1203
7. júl 2016

@michellevendero ja tiez som to nepoznala doplacala som za ne 18€ az:/ ja som mala pred troma mesiacmi biochemicke tehotenstvo: ( a tak mozno sa podari nevesam hlavku zatiap i ked sa snazime rok🙂

zibi
7. júl 2016

@domci1203 no ber magnezko..skus tie mineralky na doplnenie..dobre by bolo dat si decko odmerat...lebo ked nevies kolko mas je to take ,ze brat ci nebrat..ved sa spytaj gyndosa.on by ti mohol zobrat.

zibi
7. júl 2016

@domci1203 inak ucinnejsie je zospodu..ja som si pri soft davala az 1200ale vkladala som si.ono to ide cez pecen a ze je lepsie ked sa to vklada .no ivf je ine.

zibi
7. júl 2016

@michellevendero tyvsibriesila tubrepto imunonked mas tiebpotraty?prepac kedcsom sa pytala uz len vela bab mi pise a niekedy nestiham nicky sledovat..

zibi
7. júl 2016

@domci1203 skus to tsh stiahnut pod 2..skus si kupit jamieson bekomplex ..ako si na tom so zelezom?reprodukcnunimuno ti nerobili?zisl ked jevhypotyreoza casto su zvysene nk bunkyna citokiny a nedsri sa otehu..a kup si aj cecko od zentivy staci 100mg na ptedlzenie lut.fazy..

zibi
7. júl 2016

@domci1203
@michellevendero
Baby dufam ze precitate..ja teraz pozeram,ze bludy z mobilu pisem..

domci1203
7. júl 2016

@zibi ja som nomentalne od domova 260km🙂 som v Tatrach na brigade takE ku gynekologovi sa dostanem az oktobri🙂 ale tak no selen beriem ,magneziove vody pijem a vitamon c mozem doplnit aj ovocim nie?

domci1203
7. júl 2016

@zibi reprodukcnu imuno mi nerobili vobec. To TSH verim,ze stiahnem pof 2 lebo pred rokom to bolo az vyse 7 ci kolko takze celjin to ide dolu co som rada