Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

domci1203
7. júl 2016

@zibi pred rokom TSH bolo5,400

zibi
7. júl 2016

@domci1203 tak pekne ti to slo dole
no repro imuno je praveze za vela nevydarenymi tehotenstvami, neplodnostou a potratmi skorymi ..
lebo telo nedokaze prijat plod, kedze je silna imunita
ono by som si toot spravila aspon aby si vedela, ci to mas ok... vela zien ma pozvysovane hodnoty a nemozu otehotniet..a vela bab co presli liecbou otehotneli prirodzene uplne normalne ....to iste aj ty
hej tak sa vela opaluj, decko si daj 3x do tydzna ked mas swanson plus magnezko a cecko skus v ovoci zatial ..ale je dobre na lutealnu fazu... aj sumive mozes ..
@michellevendero

zibi
7. júl 2016

@domci1203 myslis , ze ti pomohol aj ten selen??

jamar73
8. júl 2016

Ahojte, nasla som celkom pekne popisane odporucanie kedy brat co v jednom clanku, ktory riesi tyreoiditídy komplexne a tam sa to odvadza od hodnot cytokínov http://www.alphamedical.sk/casopis-invitro/chro...

domci1203
8. júl 2016

@zibi neviem lebo selen beriem len cca tyzdne dva najviac to zistim az ked pojdem na kontrolu ŠZ ze ci pomohlo selen🙂 a na tu repro imuno sa vypytam teda🙂

zibi
8. júl 2016

@domci1203 na to nepotrebujes odporucanie
to sa tam musis objednat
robia to len v nitre, bratislave a mysilm , ze aj v presove
nieco sa plati a nieco ti hradi poistovna...

domci1203
8. júl 2016

@zibi je to drahe?

domci1203
8. júl 2016

@zibi akurat spm to pozerala. Je to drahe ale tak pozorovat sa stale nema zmysel. Vsetko sa podari aj bez pozorovania kam na ale vysetrenie ist moj nazor🙂

zibi
8. júl 2016

@domci1203 ved kazdy musi uvazit ako mu vyhovuje 😉 drzim palce 😉 nie je to lacne , ale aspon clovek vie, ze je ok..mozno to je pre take co im uz ivf nevyjde... a nevedia preco..ja drzim palce nech sa zadari co najskor... 😵

zibi
8. júl 2016

@domci1203 este k tej repro imuno ..som to preto spomenula, ze si mala potrat , niekedy ma zena velmi vela poratov a nevie preco..a to moze byt odpoved... ved uvidis 🙂

domci1203
9. júl 2016

@zibi to bolo biochemicke tehotenstvo cca tri mesiace do zadu co je normalne krby sme zeny netestovali ako blaznive pred MS🙂

domci1203
9. júl 2016

@zibi ale dakujem za rady🙂 ja uz som sa vzdala ovu testov proste nech zbytocne mysel nenatahujem kedy ovu bude a preco nie takto ked sa nebudem pozorovat vtedy verin,ze sa zadari🙂

zibi
9. júl 2016

@domci1203 ved vyskusaj ....drzim palce..nie je dobre sa pozorovat a mysliet na to ..jedmoducho nechaj tomu volny priebeh... ty sa musis citit na vsetko ostatne a ty udavas tempo sama co a ako bude...drzim palce a daj vediet ked sa zadari 😉 a kludne ked budes potrebovat napis

zibi
9. júl 2016

@domci1203 ja si myslim, ze ked sa ti ta stitka upravi otehotnies
skus sa vela opalovat, aby si ziskala prirodzeny vitamin d3 a jedz omega 3 ryby olej plus zinok a koeznym - pripadne dobre je kupit si multivitamin, aby si sa nepchala zbytocne tolkymi tabletkami , drz sa 😉

dominini
9. júl 2016

Baby ahojte, mám tiež antiimunne ochorenie, nemám zvýšenú ani zníženú funkciu štítnej žľazy, avšak hormóny ktoré produkuje moja žlaza, telo považuje za cudzie látky a tak si ich samo likviduje. Beriem tabletky euthyrox 112 každé ráno nalačno. Bola som aj u gynekológa, prezeral mi vaječníky, maternicu, videl aj nejaké zostatky po ovulácií a povedal že je to OK. Myslíte že sa mohol mýliť?

zibi
9. júl 2016

@dominini preco by sa mal? stitna zlaza ti nebrani v ovulacii najma ked sa liecis.. 🙂

dominini
9. júl 2016

@zibi a potom preco niektore zeny co maju problem so stitnou zlazou nemozu otehotniet?☹

domci1203
9. júl 2016

@zibi dnes som sa opalovala a ked son vecer isla pozriet mojich rodicov tak mamina ze ty co si bola pri mori?:D som uz hneda trosku a tvar cervena ale nestipe ani nepali🙂

domci1203
9. júl 2016

@zibi ryby jem skiro kazdy den bud ranajky alebo obed popripade fecera ryby🙂 dakujem:* a dam vediet urcite ked sa zadari🙂

aluska2999
9. júl 2016

Baby co myslite som tehu v 9tt no babo vyzerá byť menšie moje hodnoty sz tsh je 7,350 a v tehu by malo byť 2,5 a koncom 3,5...beriem ráno euthyrox 25 bojim sa dúfam že tento krát to bude uspesne tehu

zibi
10. júl 2016

@aluska2999 no cca za 6 tyzdnov by ti mohli tablekty zabrat..ked nezabru treba zvysit davku .v tehotenstve sa tsh moze zvysit ...ale potrebujes vyregulovat davku euthyroxu aby to bolo dobre..neboj ..ked si pod kontrolou u endokrinologa, oni vedia co robia 😉

zibi
10. júl 2016

@dominini neliecena stitna zlaza robi problemy s otehotnenim, nie liecena...ked mas neliecenu hypotyreozu, tak vtedy mozes mat anovulacne cykly napriklad... to tsh by malo byt okolo 2 a vtedy je to naj aj naotehotnenie..no otehotneli zeny aj s vyssim tsh ... liecena stitna zlaza, by tazkosti s otehotnenim robit nemala, ved je tu kopec bab co maju hypotyroezu a su tehu ..ja si myslim, ze ked nemas ine problemy o ktorych nevies este, aj ty ked sa ti upravi tsh otehotnies...

aluska2999
10. júl 2016

@zibi ďakujem moja dúfam že to bude v poriadku všetko 🙂

michellevendero
11. júl 2016

@domci1203
@zibi Dievčatá moje, pekný deň prajem 😉 do Ľubochne som prišla 07:30 h. okamžite mi vzali krv, vybehla som dať lekárke kartu, teraz čakám na sono a výsledky krvi 😉

zibi
11. júl 2016

@michellevendero ake mas vysledky??

zibi
11. júl 2016

@aluska2999 neboj bude 😉

michellevendero
11. júl 2016

@zibi Zajtra odfotím a pošlem v IP...letela som ešte do MT na EKG a potom ku gynďovi na fólikulometriu....

michellevendero
17. júl 2016

MS mi začala na 34 DC to bolo 27.06.2016...teraz v utorok 16 DC pichli 19:05 h. Pregnyl 10 tisíc jednotiek a v piatok 19 DC o 11:30 h. kontrolné sono a fólikul mal 23 mm na pravom vaječníku...v sobotu som cítila pobolievanie podbruška, aj pravý vaječník...som zvedavá na výsledok 😉 od 12.07.2016 mi zvýšili Euthyrox na 75 mg

domci1203
17. júl 2016

@michellevendero drzim palce aby zabralo🙂

michellevendero
17. júl 2016

@domci1203 ĎAKUJEM 😘😘😘 budem informovať 😉