Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

ccaro
17. júl 2016

@dominini Ahoj,ja sim mala Hashimotovu strumu nasledkom coho mam hypotyreozu a beriwm Euth.125. a mam dve krasne deti 🙂Takze to problem neni.

michellevendero
17. júl 2016

@zibi 👌

sense
17. júl 2016

@dominini mam znizenu funkciu a beriem euthyrox 75 jednu dceru uz mam to som brala 25 euthyrox a otehotnela som na druhy pokus, teraz mam uz spominanu 75 a otehotnela som neplanovanie (aj ked potesilo) ani "neviem ako" v podstate kedze v dany mesiac som mala sex len raz a aj to si "daval" muz pozor....takze si myslim ze len znizenou zlazou zvlast ak beries lieky nemusi byt problemom otehotniet... A presla som si aj MA a to sim mala zlazu este v poriadku

zibi
17. júl 2016

@michellevendero super drzim prsty nech to vyjde.. 😉

michellevendero
17. júl 2016

@zibi ďakujem zlatíčko 😘 budem informovať 😉

dominini
22. aug 2016

Baby prosim je tu nejaka ktora by mi mohla poradit ? Som v 5 tt +3 dni a zistili mi zrejme ze mam zvysenu fuknciu stitnej zlazy. Mam som autimunne ichorenie uz asi 4 roky beriem tabletky ale od tohto zaciatku roka citim ze mam strasne zhrubnuty krk ale myslela som ze to prejde tymi tabletkami a dnes po 8 mesiacoch som bola u lekarky a ta mi povedala ze budem mat zvysenu funkciu istotne lebo mam riadne zhrubnuty krk. Ako je mozne ze som otehotnela aj ked som na to tabletky nebrala, a moze byt plod poskodeny ? Mam hrozny strach ☹ ☹

mima345
22. aug 2016

@dominini Ahoj, hoď sa do kľudu, nestresuj, zájdi si k endokrinológovi vyšetrí ťa, tu ti pri tomto nikto naisto nebude vedieť povedať, ale keď sa ujalo a drží sa, tak je silné a to je dobrí začiatok... Stres je to najhoršie a tak si to vybav čím skôr. Držím ti moooooc palce aby bolo všetko v poriadku.

peppermint
7. sep 2016

ahojte dievčatá! chcela by som sa informovať, či sa niektorej neznížila hodnota TSH napriek liečbe. Mám autoimunitné ochorenie ŠŽ (hypotyreóza). V novembri som začala L-Thyroxinom 75 pri hodnote TSH 8,5. V januári som mala TSH 7,2, keď som aj otehotnela. Dávku mi zvýšila doktorka na 125. V marci som žial potratlla. Dnes som bola po 8. mesiacoch na kontrole, pravidelne, som užívala L-Thyroxin 125, ale TSH som mala opať 8,3. Napriek liečbe som tam, kde v novembri minulého roku...Stalo sa vám? Endokrinologička ma poslala na vyšetrenie celiakie, keďze môže zabraňovať vstrebávaniu lieku. Vďaka!

mima345
7. sep 2016

@peppermint Ahoj, je mi ľúto, že si o bábo prišla 😢 ,,ja som začala 75,,nedarilo sa mi otehotnieť a tak mi zvýšil dávku na 100,, potom som otehotnela a zvýšil mi to na 125, ale ani to nestačilo a tak mám teraz 135,,je to normálne, že v tehotenstve sa to zvyšuje,,ale prečo ti to aj ostalo, to neviem. Prajem veľa šťastia...

gabrielita3
7. sep 2016

@peppermint ja som mala hodnoty okolo 4,5 brala som 100 mg ked som otehotnela vselijako mi to skakalo nakoniec som mala hodnoty do 3 a brala som 165 mg po porode mi ostala hodnota 3 ale beriem 150 mg euthyroxu

peppermint
8. sep 2016

@mima345 ďakujem 🙂 Držím palce aj ja tebe, aby všetko dobre pokračovalo! 😉

mima345
8. sep 2016

@peppermint Ďakujem moc

bochnik
20. jún 2017

Ahojte, je tu niekto kto ma vyoperovanu polku stitnej zlazy, lebo mal velku cystu? Beriem euthyrox 88.
Mna dr teraz posiela do Dolneho Kubina na operaciu, mam obavy ci potom budem moct otehotniet, prípadne ci nebudem mat hormony po operacii take rozhadzane, ze budem muset dlho cakat kym sa to zrovna . Mam uz 1 dieta, a chcela by som druhe ale nemozem si dovolit cakat napr dva roky (neviem kolko by to trvalo ) lebo uz teraz mam 36 rokov a uz by to bolo pre mna moc.
Dakujem

andisko
20. jún 2017

@bochnik ahoj, ja sice nie som po operacii, ale beriem lieky v davke 100-150 podla vysledkov (mam teraz 36, najmladsia ma 1,5 roka). a tiez mi vestili problemy s otehotnenim a napriek tomu som otehotnela supkydupky. netrap sa, uzivaj, to je najlepsi liek. a bez predpisu! 🙂

ninison
8. jan 2018

@bebe2013 ahoj, chcela by som sa opytat, dlhodobo si vylucila lepok? ja som to skusila na 2 mesiace ale kedze nepozorujem ziadne zmeny, opat som sa k lepku vratila. Aj ked, myslim ze ho mam relativne v dost obmedzenej miere.
Ake bylinky este beries? Takisto sa snazim si vela nastudovat, ako postupovat, ale obaćas su tie info protichodne.

krevetka
8. júl 2018

užíva tu niekto olej Fortuna Vitae ? Ja som ho začala užívať len tak, lebo ma zaujal článok o jeho účinkoch v Madam Eva. Nikdy som problémy so štítnou žľazou nemala a asi ani nemám.Je to týždeň , čo beriem čajovú lyžičku oleja a nejdem sa zastaviť s jedením, všetko cez bravčovú masť, lekvár, šunku, polievku.... Non stop jem . Može to byť tým olejom? Vďaka za rady

andisko
8. júl 2018

@krevetka prvykrat o nom pocujem, ale pise o sebe, ze je "s aktívnym organicky viazaným jódom", ale v zlozeni o jode ani zmienka. uz aj obycajna kuchynska sol jodidovana obsahuje "Jedlá morská soľ, Jodičnan draselný". napisat moze kazdy o sebe hocico, je to smutne.

johanna_b
8. júl 2018

@andisko strasili ta, ze neotehotnies? ja mam naopak vyoperovanu celu stitnu zlazu, endokrinologicka ma kontroluje raz za 3 mesiace, lebo vie, ze chceme babatko, povedala, ze mam krasne vysledky a mam si hladat problem inde. mam TSH okolo 1,5

lubica28
6. okt 2018

Ahojte baby.jentu niekto,kto sa lieči na hyperthyreozu a podstúpil umelé oplodnenie? ďakujem

tinka308
15. dec 2019

Ahojte dievcata, zacinam brat lieky na znizenu funkciu a mam este posledne zmrazene embryo, po akej dlhej dobe vam zacali lieky ucinkovat a hodnoty stupali?

peppermint
15. dec 2019

@tinka308 Trva to priblizne 6tyzdnov az 3 mesiace, kym sa upravia hodnoty TSH a T4. Tak mi to moja doktorka povedala. 😉
@tinka308

tinka308
16. dec 2019

@peppermint dakujem, tiez si sa snazila o dieta?

zuzanag09
9. jan 2020

@tinka308 ahoj - teraz som našla tvoj príspevok - tiež riešim umelé vlastne už tretí vklad zatiaľ neúspešne, dnes som bola pre výsledky u endokrinológa a hladina TSH je 3,56 - predpísala na to lieky Euthyrox 50 .... ty si mala aké hodnoty??? čítala som, že kto sa snaží otehotnieť by tá hodnota mala byť do max.2,5

tinka308
10. jan 2020

@zuzanag09 v decembri mi robili prvykrat testy a vysli mi hodnoty TSH 3,7. Som po 2 KET v centre mi povedali ze tato hodnota nemohla mat vplyv na otehotnenie KET. A pred 2 tyzdnami som zistila ze som prirodzene otehotnela,zatial sa babo drzi aj s takymito vysledkami.

zuzanag09
10. jan 2020

@tinka308 jeeeej, to je super že si ostala tehotná prirodzene - držím ti palce aby všetko dobre dopadlo - dnes som bola na kontrole u gynekologičky ktorá mi poradila aby som nešla teraz na vklad počkať radšej mesiac aby tá hodnota klesla troška... aj berieš nejaké lieky??? do centra som volala - že mám také hodnoty, čo robiť - a doktor, že mám ísť na vklad.... samozrejme v tom vidia len peniaze, čo je smutné dosť....

tinka308
10. jan 2020

@zuzanag09 tiez mam pocit ze len tlacia na vklad, nic nie je problem a ked sa nedari treba len skusat, to mne stale vraveli. Urcite pockaj, aj ja som chcela pockat s poslednym vkladom, beriem to iste co ty v rovnakych davkach. Mas urobene vsetky vysetrenia?

zuzanag09
10. jan 2020

@tinka308 áno mám porobené všetko na výsledky z genetiky ešte čakám, keďže mám aj zvýšené NK budnky chodievala som aj na intralipidy na začiatku cyklu v ktorom sa plánuje vklad, potom pred vkladom aj po vklade....nemala som zlé výsledky akurát na hranici... keďže som mala tri neúspešné vklady doktorka na repro.imuno. ma zavolala na kontrolné odbery tam pôjdem na budúci týždeň + som pichala clexane preventívne... ja už neviem čo mám ešte vyskúšať

zuzu113
28. apr 2020

@carrie84 ahoj,viem,ze si tu pisala pred vela rokmi,ale chcem sa spytat ci bolo tvoje tehu v poho kedze na nete sa viem o tom strasne malo docitat a jedine u teba som sa docitala,ze si mala rovnaku hodnotu ako ja a som z toho uplne na prasky co citam na nete...teraz este velmi tazko hladam endokrinoga v tomto case...dakujem pekne

zuzzi18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evahalaszova
25. jún 2021

@baru7 mozem sa spytat ake ste mala TSH mne teraz vyskocilo na54.600 vobec neviem co to znamena a ani neviem najst momentalne som cez tri roky bez liekov a problemov.Troska mam obavy tento udaj mi nikde nechce vybehnut dakujem