Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

petreva
9. júl 2008

Ahoj Kristi,
přepsala jsem se je to zkratka ICSI a znamená intracytoplazmatická injekce = najdou jednu spermii a vpraví jí přimo do cytoplazmy vajíčka. Používá se, když je málo spermií a ani IVF by pravděpodobně nevyšlo kuli počtu potvůrek. Bohužel to pojišťovna nehradí...

krista
9. júl 2008

Petreva no já neznám ani to ICSI 😅 víš, právě jsem slyšela jen o IUI a IVF a tohle ještě ne, to mě strašně mrzí, určitě je to hodně drahé viď? Nechápu proč na to pojišťovna nedá ☹ Co maji dělat lidi, který chcou miminko ale peníze nemaji a kdejaká socka si s prominutím jednou vrzne a je v tom a pak "to" hodí do popelnice, fakt mě tohle vždycky naštve ☹

vm72
9. júl 2008

Ahoj krista-nevím jak u vás,ale u nás v Pardubicích stojí ICSI 7.800Kč.Teda,teď už možná zase o něco víc,protože CAR Sanus prý do 1.7. měnil ceník,ale na netu mají ještě ten starý.Já jsem si to platila už 2x a to i když poprvé mi napichovali jenom 1 vajíčko.Napodruhé 10. Prý je jedno,kolik kusů se napichuje,takže mi při tom jednom nedali ani žádnou finan.úlevu. ☹

vm72
9. júl 2008

...od 1.7.

petreva
9. júl 2008

Kristi, no právě....máme to finančně trochu složitější, ale musíme se nějak uskromnit, protože po miminku moc toužíme a jiná cesta bohužel nevede...Asi jsem sobecká, ale tak nesnáším, když vidím ve městě ty cikánky jak mají plný kočár, malé děti pobíhají kolem a ještě se k nim blíží další děti se školními taškami...rodiče kouří nadávají jim, kybicují....musím vždycky jít pryč...
Dneska volám do Artu, jestli nám náš záměr schválila pojišťovna...snad...jéééé musím být trochu pozitivní, optimistická...ale nějak toho mám v mém věku moc za sebou...přesto máme s manželem krásný vztah, tam čerpám energii a snažím se bojovat s osudem a jít dál...
To jsem se rozpovídala, omlouvám se...

Vm72 máš před sebou transfer? To budu držet palce, aby Terezka měla sourozence zatím aspoň v podobě malého červíčka u tebe v bříšku 😉

krista
9. júl 2008

Vm tak to jsou ale pěkný šmejdi jak tě odrbali na tom jednom, no to je ale pálka ty peníze ☹ A kdy ti napichovali těch 10? Teď čekáš na výsledek? Držím palce ať jsi brzo těhulka!! 🙂

vm72
9. júl 2008

To jedno napichovali v březnu-to jsem měla první stimulaci na IVF.Nejhorší na tom je,že i když mi ho napíchli za tak šílený prachy,nevyvíjelo se dobře a transfer jsem nakonec vůbec neměla,takže jsem ze všeho vyšla úplně s prázdnou...(A to doslova ☹ )
Pak jsem měla 2 měs.nařízenou pauzu a stimulovala jsem ve druhém kole...Museli jsem zase šetřit jak zběsilí a ještě mi nabídli finanč.pomoc moji zlatí rodiče. Dr.mi zřejmě i poučen změnil na další stimulaci dávky a měla jsem těch 10 embryjek. Bohužel se je ale u nás trochu složitější rozhodování v tom,kolik embryjek zavést,když už máme Terku.Tak jsem to zkusila jenom s jedním,ale v pondělí mi řekli,že to nevyšlo...Teď mám trochu "voraz",v pondělí jdu na UZ kvůli výšce děl.sliznice a když bude vše O.K.,tak koncem týdne(příštího) by mohl být zase transfer.Teď tady pořád bloumám nad tím,jestli dát zavést ty 2,jestli zariskovat,že by jsme třeba nakonec mohli mít i s Terkou 3 děti...Manžel ale moc nechce-finančně by to pro nás bylo těžko únosné a ani já moc nechci.Taky kvůli penězům a i kvůli mému věku.Min.měsíc mi bylo 36...
Jinak se léčm se štítkou.Od chvíle kdy jsem začla řešit těhulení přes CAR.Tam odtud mě poslali na endokrinologii a potvrdiilo se vlastně jejich podezžení,že není všechno v úplném pořádku.Dneska jsem byla na kontrole a Dr.mi zvedla dávku místo Euthyrox75 na 100.

petreva
10. júl 2008

Vm72, to rozhodování je nejtěžší...přemýšlela jsem nad tím co jsi psala. Jestli máte pár sněhuláku a vyvíjeli se dobře, tak bych se asi rozhodla jako ty. Nechala bych si vložit jedno a zkoušela bych je takhle rozmrazovat a vkládat. Už je to bez stimulace, ale na druhou stranu moooc dobře chápu finanční zátěž. I rozmrazení se hradí, že. U nás aspoň jo. Je dobře, že máš upravenou dávku Euthyroxu, možná to byla příčina. Teď je větší šance!!Držím palce.

mamamima
10. júl 2008

Ahojte buduce mamičky ,ja končím 9tt a už asi rok užívam Euthyrox 75. Zda sa mi, že som akosi rýchlo začala priberať, jem tak isto, možno aj menej ako predtým,začínala som s vahou 57 kg...už mám aj 60 myslím si, že je to sposobené malou davkou lieku.V pondelok si idem pre vysledky, tak uvidím, nemate s tym niektora skusenosti? Dakujem

mamamima
10. júl 2008

a zabudla som, že mám zniženu činnosť SŽ 🙂

bianca
10. júl 2008

mamamima u mna co odber to zvysenia davky.Ja teda beriem Letrox.Brala som dokopy 3,5 tbl na tyzden a teraz mam 6

mamamima
10. júl 2008

ja som mala doteraz idealne vysledky...už dlho, teda rok 🙂 ale teraz toto tehu a tolko priberiem ked poriadne ani nejem? no, mám sa teda na čo tešiť...

jabluncanka
10. júl 2008

Ahoj mamamima,

Euthyrox beru už více jak rok - napřed 50ug,pak 75ug = to se mi podařilo otěhotnět a hned od začátku těhu mám 100ug denně.V pondělí mám kontrolu,tak jsem zvědavá jestli to stačí,nebo půjdeme ještě nahoru.Před nasazením jsem měla 56kg a před otěhotněním 59kg.Takže ty 3 kila jsou asi normální... 😉 😎

alicag
10. júl 2008

ahojte ja berem 75 ug cez pracovne dni a cez vikend100ug.kedže chceme otehotniet ale uvidim čo ma bude čakat paaa a držte sa 😉

mamamima
10. júl 2008

dakujem si ma trošku potešila...davku bude musieť upraviť určite...myslím si 🙂

alicag
10. júl 2008

pa a držkajte sa 😉

aalca
10. júl 2008

ahoj hollky,

u mě štítnou žlázu zjistili letos v lednu - hned mi nasadili prášky Letrox 50 dvojité balení a po jeho dobrání mám přijít na kontrolu - což plánuji příští pondělí. Snažíme se o miminko,ale problém je ten,že když jsem to řekla mé gynekoložce,tak mi otěhotnění nedoporučila a řekla,že musím počkat na vyjádření mého lékaře jestli je vše OK, už je to cca 3 měsíce takže se zároveň těším na pondělí a i děsím jestli nám těhotenství doporučí či ne. ☹ ale koukám,že maminy jsou i mezi ženami s poruchou štítné žlázy tak snad to bude ok. 🙂

jabluncanka
10. júl 2008

aalca,Ty máš asi hyperfunkci a to se v krajním případě řeší operací.Bez ŠŽ se dá žít a pak i otěhotnět... 😵 😉

alicag
10. júl 2008

ja mam zniženu funkciu liečim sa 3 roky bola som aj hospitalizovana stale som mala vysoky krvny tlak

aalca
10. júl 2008

jabluncanka: já právě netuším jestli mám zvýšenou či sníženou funkci,protože jsem dostala jenom ty prášky a výsledky z ultrazvuku přinesu až v to pondělí a dozvím se více 😒

jabluncanka
10. júl 2008

aalca: odhaduju podle léků = Letrox na hyperfunkci,Euthyrox na hypofunkci...Jsem zdravotník 😵 😉

alicag
10. júl 2008

ja mam autoimunitnu tyreotitidu v štadiu subklinickej hypotyreozy som dobra čo?akurat som bola minuly tyžden na kontrole ono tie lieky to je individualne.

jabluncanka
10. júl 2008

alicag,to mám taky = autoimunní zánět ve stádiu trochu poddimenzované hypothyreozy... 😉

alicag
10. júl 2008

jablunčanka a ako sa citiš ked berieš tabletky?

aalca
10. júl 2008

jabluncanka: aha, tak aspoň jsem o něco chytřejíš to jsem nevěděla já ještě k tomu beru vitaminy od doktorky Femibion kvůli kyselině listové

jabluncanka
10. júl 2008

aalca,to beru taky...

alicag,cítím se myslím líp = jsem celkově výkonnější 😉

aalca
10. júl 2008

jabluncanka: já už začínám třetí platíčko, jsou sice drahý - dražší než antikoncepce,ale pokud je to třeba a dobrý pro miminko,tak to za to stojí,že jo 😉

jabluncanka
10. júl 2008

Jasně,já mám totiž poruchu vstřebávání vitamínů skupiny B,tedy i listovky.Takže valím Femibion a listovku,včetně B forte v mega dávkách.A k tomu Euthyrox a právě začínám 11tt. 😉 😎

aalca
10. júl 2008

To já zase moc nemusím maso takže se mi ty vitamíny hodí a mám Femibion 800 kde je velký podíl té kyseliny listové i vitamínu B12.

krista
10. júl 2008

Jablucanka Letrox je na hyperfunkci??? 😕
Můj manžel má hypofunkci a bere Letrox, to je nějaký divný 😉 Hyperfunkci mám já a brala jsem Carbimazol 😉

Vm, Petreva v tom vás chápu holky, že myslíte i finančně do budoucna, jak to uživit ap., tak hodně štěstí ať se brzo zadaří po čem toužíte!! 🙂