Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

elana
10. júl 2008

Aalco, bacha, Krista má pravdu!

Letrox je na HYPOfunkci stejně jako Euthyrox, jsou to ty samé prášky, akorát jiný výrobce, jak Panadol a Paralen😉

Jestli máš hypofunkci (jakože teda stopro máš), tak Femibion NEBER, obsahuje jód a ten je při hypofunkci zakázaný. Kup si jen pouhou listovku a E vitamín. Mně dr. vyloženě multivitamíny zakázala, protože ten jód to hodně zhoršuje. A naopak snahu mi nezakázala, takže se nestresuj a snažte se klidně dál.

sveva
10. júl 2008

Ahojte baby. Tak ja mám tiež problém so štítnou žľazou a beriem lieky. Dúfam, že sa vám to zadarí tak ako nám. Držím Vám palce.

aalca
10. júl 2008

Holky,tak teď jste mě trošku vyděsily,protože Femibion beru už dva měsíce a doporučila mi ho gynekoložka - já sama bych na něj nepřišla,takže jsem trošku v šoku. V pondělí jdu k lékaři tak se ho zeptám a snad z toho nebude průšvih,raději se vrátím k listovce. Moc díky za upozornění 🙂

elana
10. júl 2008

Aalco neboj, ono to tak zlý zas neni. U mně to bylo tak: z HP mi vyšla subklinická hypotyreoza, šla jsem na endokrinologii, tam mi to potvrdila, nasadila Letrox, zakázala (no, spíš vyloženě nedoporučila) kombinovaný preparáty kde je jód (protože je bohatě pokrýván jodovanou solí v normálním jídle), snahu normálně povolila, poslala mě na uzv (tam zas nález potvrdili), za měsíc braní Letroxu na kontrolní odběr, kde se ukázalo, že tablety zabírají, stačí a vyhovujou a tak je budu brát stále dál. Ale jako vklidu, nikdo se nehroutil a nechytal za hlavu, prostě mi jen řekla, jestli něco beru, já že GS Mamavit, ona že je tam jód a ať to vynechám a zobu jen listovou a Ečko.

aalca
10. júl 2008

elana já právě beru Letrox od ledna, kdy u praktického lékaře mi zjistili tu štítnou žlázu - sama jsem si vyžádala odběry,protože jsem byla hrozně unavená a bolela mě neustále hlava a ke všemu nemocí trpí i mamina. A vlastně od ledna beru prášky a až teď půjdu na kontrolu a zjistím co a jak, snad vše bude OK. Já jsem docela v pohodě,ale přítel po miminku hrozně touží. ☹

elana
10. júl 2008

Mně zas padaly vlasy (a zatím stále padají i po měsíci Letroxu, ale ono to chce čas) a ta únava, to je klasický příznak hypofunkce. Plus mi byla furt zima, ruce a nohy jsem měla jak kostky ledu.

Jinak žádný zvláštní režim netřeba, jen si prostě dát pozor na ten jód, naše populace ho má bohatě zastoupený v potravě, tím, jak se jodiduje sůl, takže do těch preparátů ho dávají fakt spíš jen aby byly bohatší...a pro nás, štírkařky, jen "pro vztek"🙂

elana
10. júl 2008

štíTkařky jsem chtěla napsat🙂

aalca
10. júl 2008

Tak vlasy mám tak 1/2 husté co jsem mívala, dříve jsem měla hustou hřívu a krásné lokny a teď škoda mluvit hrůza, musím si mýt vlasy obden a to střídám šampony a nic. A zima mi je také pořád, hlavně v práci trpím - v zimě piji pořád čaje a jsem hrozně nabalená a nejvíce ruce ty mám kolikrát jak rampouchy.

elana
10. júl 2008

Přesně-u mně to nejvíc odnesly ty vlasy, mívala jsem jich tolik a teď hrozný. Je mi až do breku, když si vyškubnu ráno kolikrát fakt pramen☹

A Tebe tohle všechno trápí ještě teď, když od ledna užíváš? Tyjo...mně se to spravilo skoro hned (no, ty vlasy fakt ne), ale chlad, únava...a objektivně i hodnoty krve vyšly už v pořádku, jen zvýšená jedna skupina autoprotilátek, ale to prý odpovídá nálezu toho chronického zánětu a to užívám necelé dva měsíce...tak uvidíš, jak Ti vyjde ta kontrola. Je možný, že to zhoršuješ tím Femibionem, tam je toho jodu fakt dost, já ho právě vyhodila hned po první návštěvě u endokrinoložky, spolu s Letroxem jsem hned zakoupila listovku a Mamavit schovala a jednou ho někomu dám, pro mně už asi nebude, protože ta štítka už je holt napořád☹

aalca
10. júl 2008

U mě se zlepšila ta bolest hlavy,ale únava je úmorná. Příjdu z práce a lehnu a spím. Včera jsem spala až skoro do osmi hodin pak mě přepadne vztek,že jsem líná atd. a jdu aspoň se psi ven,ale je to fakt hrozný. ☹ A zmrzlá jsem taky pořád. ☹

Já jsem právě u endokrinoložky ještě nebyla, byla jsem jenom u praktika a ten mi dal ten Letrox tak teď se možná něco dít začne,když mu řeknu,že chci mimi - no uvidíme.

elana
10. júl 2008

Tak snad ano. Mně to právě zjistil gynekolog a hned mě poslal na endokrinologii a tam mi vlastně udělala jen vyšetření (krk, osahala kůži, poptala se, jestli mám ráda zimu nebo teplo, poťukala zezadu na nohy🙂) a hned nasadila ten Letrox (na základě toho nálezu z krve co jsem s ním přišla), každý den ráno jednu tabletu a po měsíci braní zas na krev. Tam jsem šla, vyšlo to v pořádku tak řekla, že je to prostě zaléčený, dávkování sedí a uvidíme se za půl roku. Hotovo.

aalca
10. júl 2008

Já taky beru pravidelně jednu tabletku ráno, už je to automatický a mám krabičku v práci a doma takže se snažím na to nezapomínat. Jsem na to hrozná, antikoncepci jsem kolikrát dobírala i den zpětně jsem na tohle fakt hrozný lajdák 😅

elana
10. júl 2008

🙂 no já si zas říkám, že snad pro jednou by se taky nic nestalo...ale snažím se to dodržovat, mám platíčko u postele a hned jak típu mobil-budík, tak zároveň beru tabletku, ona je to taková prďolka maličká, že se nemusí ani zapíjet🙂

cuchre
10. júl 2008

ja beriem euthyrox uz dost dlho, ale nastastie sme nemali problem otehotniet 🙂 brala som calibrum pocas celeho tehu, dokina mi ho nezakazala. jedine "ine" oproti ostatnym tehulkam bolo, ze som sa snazila okamzite ako to bolo mozne zistit // a utekala som na endokrino. dali mi vyssiu davku liekov, chodila som na kontrolu kazdy mesiac a vsetko dopadlo dobre 🙂
zelam vam skore tehu 🙂

elana
10. júl 2008

Cuchre, dík za povzbuzení. Ono u nás to netěhotnění nejspíš ani tak se štítkou nesouvisí, ale pravda je, že s tím Letroxem a bez jódu se zkrátka cítím o poznání líp, tak jsem ráda, že se to zaléčilo a chytilo (ráda bych napsala včas, ale to asi ne, ty vlasy mi padají už dobrý dva roky, ale nevěnovala jsem tomu pozornost 😖 )

Alčo a užíváš to nalačno? Tam je totiž psaný, že nejmíň půl hodiny před jídlem, proto mi taky vyhovuje brát ho při vstávání z postele. Víš, jestli tam neni zakopaný pes, pokud ho bereš v práci, a třeba jsi už jedla nebo jíš tam, tak jestli nemáš nějaký snížený vstřebání toho hormonu.

aalca
10. júl 2008

elana jím ho na lačno, kamarádka má také štítnou žlázu tak mě na to hned upozorňovala takže to opravdu dodržuji, já totiž nesnídám takže s tím problém nemám.

aalca
10. júl 2008

Já tu zároveň uspávám malého synovce a nějak mi to nejde - teda malého je mu šest let a je to pěkné kvítko. 😀

elana
10. júl 2008

No to musí být kvítko, když má ve čtvrt na jedenáct ještě roupy🙂

Zazpívej mu, třeba ho to skolí🙂

S tou štítnou držím palce, ale on Ti endokrinolog určitě pomůže, upravíte spolu pořádně dávky, vyšetří to a bude, uvidíš že se Ti brzo uleví.

aalca
10. júl 2008

O tom mi povídej, ale už to vypadá nadějně,tak snad usne 😉

Jo to bych mu musela zazpívat nějaký song od "tří sester" a ty mi opravdu moc nejdou. 😀

Já doufám, já se teď snažím i trošku zhubnout,protože ještě na úpravu cyklu beru Proveru a někde jsem četla,že se po ní může také přibírat na váze tak se snažím ještě do toho omezovat v jídle. ☹

elana
10. júl 2008

No, tak na to by asi ani neusnul😀

Máš toho koukám taky dost...je to práce, já to říkám pořád, než jsme se začali snažit o dítě, byli jsme dva zdraví mladí lidé😀

aalca
10. júl 2008

Už spinká,tak je to super. Jindá ho hlídá mamina,ale dnes to padlo na mě. Kdyby tu byla mamina tak už dávno spí,ale já si říkám,že mají prázdniny tak ať si užívají 🙂

Přesně tak,když to vyprávím holkám tak mi nevěří. Pořád si myslí,že stačí vysadit prášky a je to. A nějaká ovulace a plodné dny to neřeší. 🙂

elana
10. júl 2008

Uááá a já zívám i bez Tří sester na dobrou noc🙂

Tak se loučím a děkuju za povídání. Držím palce, ať se vše brzo dá do pořádku a miminko na sebe nenechá dlouho čekat!

Ahoj.

elana
10. júl 2008

Ještě mi řekni, Vy se snažíte už od toho ledna? Možná jsi to psala a jen jsem to přehlídla.

aalca
10. júl 2008

Ne, ne od února se snažíme. Ale v dubnu na preventivní prohlídce mi to gynekoložka zatrhla kvůi té štítné žláze.

Taky děkuji za povídání a jdu do hajan.

Ahojky

jabluncanka
11. júl 2008

Letrox se podává při zvětšení štítné žlázy ať už při hypo nebo hyperthyreoze.U hyperthyreozy navíc v kombinaci s tyreostatiky = Carbimazol.Často se také podává po odstranění štítné žlázy v kombinaci s antihypertenzívy.
Pokud je tělo bez strumy,reaguje lépe na Euthyrox.

Aalca: ten Femibion v klidu můžeš,protože jod je téměř ve všem,to by ses nemohla napít ani vody,ani osolit jídlo.Ta nevhodnost jodu je myšlena pojídáním jodu navíc v samostatných jodových potravních doplňcích,např.Kelp.

sveva
11. júl 2008

Aalca a prečo ti to zatrhla? Ja som sa normálne snažila o bábo až sa nám to po vyše roku podarilo. JA beriem Euthyrox a počas tehotenstva mi dokonca zvýšili dávku, lebo to nestačilo. Dokonca som aj dlho kojila resp. dokedy som znovu neotehotnela. 😅

sveva
11. júl 2008

A tiež som užívala vitamíny calibrum babyplan a potom calibrum mami a Eliška je zdravučká.

aalca
11. júl 2008

sveva já mám asi moc pečlivou gynekoložku a ta prostě dokud to nebudu mít schválené od lékaře,že je štítná žláza pod kontrolou tak mi to důrazně zakázala. Prý se do těhotenství nevstupuje s nedořešenými věcmi,ale kamarádka má také štítnou žlázu a té zase doktorka řekla,že má přijít až bude v 3.měsíci. Takže asi záleží na lékaři a u každého to je individuální.

petreva
11. júl 2008

Ahoj holky, mě Dr. také řekla, že bych neměla užívat žádné multivitamíny a to ani v těhu. Proto užívám kyselinu listovou s vit B(mám špatnou pleť i v mých 28 ☹ )

elana
11. júl 2008

Jabluncanko, no jasně že jod je všude, právě proto je hloupost užívat ho ještě v multivitamínu. Není to jen můj výmysl, prakticky všechny moje kamarádky, co hypošku mají, tak jim dr. nedoporučila preparáty s jódem. Ale tak je to každého věc, mně dobře nedělá, tak ho neužívám, listovka se dá brát tisíc a jedním jiných způsobů než v multivitamínech, tak co. Prostě ji beru samotnou a éčko spolu s pupalkou, ta mi pomáhá na PMS. Až otěhu, tak hned k dr. naběhnu a protokonzultuju to, nicméně si myslím, že v naší společnosti netřeba mulťákem (krom té listovky) suplementovat prakticky žádný vitamín.

Alčo, já už jsem taky slyšela, že doktoři doporučujou těhu až když se štítka zaléčí..ale my se snažíme už rok, tak si myslím, že mi to ta endokrinoložka nezakázala proto, že jí bylo jasný, že hnedtak asi stejně neotěhotním😀