Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

elana
22. júl 2008

Kristi, to sis hezky srovnala a máš pravdu, Kristýnka je prostě Vaše dítě a když teď pláče, má nějaký důvod a čím bude starší, tím menší ten důvod bude nebo (to je horší varianta ale taky ne beznadějná)-důvod se ukáže a "něco" se s ním udělá🙂 Neboj, určitě nepotáhneš do tanečních hystericky řvoucí slečnu😀😀

Průběh víceméně ještě volný, tak nějak do podzima, pak nějakoku tu folikulometrii, možná laparku kvůli tomu mýmu břichu (mám srůsty po slepáku), až to bude volný, tak asi IUI a na jaře už teda možná IVF...co jinýho, po roce a půl, skoro třičtvrtě😒 Ale tím, že už je prostě před náma nějaká cesta, tak to tak nějak neřeším a uvidíme🙂

kalci
23. júl 2008

Ahoj holky, tak jsem si vzala dneska první Letrox. Mám ho brát 3x týdně. To není moc, že? Tak snad se mi to rychle srovná.
Vivien, to já mám TSH 5,23. Ten druhý hormon nevím. Ale jak jsem to pročítala, měly tady holky tu hodnotu ještě mnohem vyšší než Ty.
Kristo, tak přesně vím jaké to je mít uřvané dítě. My jsme byly s dcerou proslulé po celé vesnici. Všichni se smály, že vyrazíme s načinčaným kočárkem a objedeme akorát naší ulici a vracíme se velikým řevem domů. V kočárku mi nespala, v košíku taky ne. Spala tak 20 min v kuse víc ne. A jak otevřela oči tak vřískala. Byla najedená, přebalená a vřískala. Střídali jsme se o ni s našíma. Vřískala děsně hlasitě a klidně hodinu v kuse. Fakt nevím jak bych to bez našich zvládla. Když jsem konečně pochopila, že dcera prostě v kočárku spát nebude a začala jsem jí dávat spát do postýlky, tak už tolik neřvala. Tak si zpětně myslím, že to řvaní bylo tím, že nemohla spát. Možná to mohlo být tím, že jí nechutnalo mlíko. (nekojila jsem neměla jsem mlíko). Taky jsem s kamarádkou uvažovali nad tím, že se třeba nudila. Byla celkem živé dítě už ve třech měsících vyžadovala, abysme jí posazovali (jen tak na nohu obkročmo a drželi jsme jí vzpřímeně, nenutili jsme jí samostatně sedět) chovat se jako miminko prostě nechtěla. To už se asi nedovím, proč tak strašně řvala a co nakonec zabralo. Pak když byla starší tak kolem roku, tak jsme přišli na to, že prostě potřebuje svůj řád. Pak byla klidnější. Prostě ráno chtěla pouštět reklamy v TV pak se šlo ven, obouvat se musela na tom a tom schodě. Spát chtěla jen ve své postýlce ne v kočáru ani v košíku v obýváku a jiné malé rituály.
Každopádně je plačtivá dodnes. Je jí 9 let. Občas začne řvát i jen proto, že jí řeknu, aby si uklidila v pokoji, když jí se zrovna nechce. (má děsně práce s PC hrou třeba)
Ale nechci Tě děsit. Moje dcera je ojedinělý případ, takové druhé dítě se nenajde. Jen mě zaujalo, že má někdo problém jako já a chtěla jsem se podělit o své zkušenosti.

krista
23. júl 2008

Elan jasně přesně tak to s Kristý bude 😀
Ty jo, ty srůsty jsou blbý co ☹ No já držím palečky že by na další postupy ani nemuselo dojít, ta laparka docela často pomohla co jsem četla, ale ty se v této problematice vyznáš víc, tak určitě víš svoje, každopádně držím palečky ať to všechno zvládnete, já jsem posera a veškerých zákroků na svým těle se bojim, ale když pak člověk něco chce tak je jasný že to jde stranou a je ochoten pro to udělat cokoliv, takže máte mou podporu!!! 🙂

Kalci toho Letroxu opravdu nebereš moc, třeba časem nebude potřeba vůbec 🙂
Tak to je hezký s tvou dcerkou 😀 Mě trefí jestli bude ještě dlouho ječákovat a manžela taky, on je řidič, takže do práce chodí unavený, usíná za volantem a podobně ☹ teď konečně zařídíme dětský pokojík tak si tam chci dát válendu a až bude mít Kristý zase špatnou noc tak prostě půjdu s ní vedle, přestože manžel nechce ... já zase nechci aby mi někde usínal za volantem, to mám husinu při tý představě 😲
V kočárku jak popisuješ to bylo přesně, bylo období kdy předváděla hysteráky neskutečný, byla jsem středem pozornosti celýho sídliště a s kočárkem běžně utíkala přes trávník k baráku, honem domů a vyndat 😝 Koukám, že jak šel čas tak pokaždé pomohla jiná změna, u nás je taky vždycky po změně trošku klid, ale já už nevim kde tu změnu udělat, všechno jí baví max. týden, většinou zpíváme, povídáme si, hrajeme si, střídám hrazdičku, lehátko, kolotoč, cvičíme, pak nějaká ta procházka, spánek, jídlo je u nás hodně nepravidelné - to si říká jak chce - zatím pořád kojím 😉 To že nemůže občas usnout jsem taky už vypozorovala, pravidelně po dvou hodinách si potřebuje schrupnout tak na 20min., jenže ne a ne zabrat, pořád vyndavá dudlíka, pak řve že ho nemá, u kojení se vzteká 😖 je to sranda s těma dětma no 😅 Dneska jsme byli u Dr. tak jsem se ještě ptala, zda je opravdu zdravá a Dr. říkala že ano, že je prostě jen mrzutější 😖
Jaké ty jsi měla první těhu? Já to měla dost stresový, ze začátku mě strašili, že potratim, pak zase nevolnosti do 5.měsíce, stresy v rodině, pak dlouhý a pro mě hodně náročný porod, možná to s tím má souvislost 😉

andrea.m
23. júl 2008

ahojte dievčatá. síce k vám nepatrím, lebo nie som snažilka, ale aj tak vás chcem poprosiť či by ste mi nemohli napísať ako sa u vás začali prejavovať problémy so štítnou žľazou hoci aj di IP.

krista
23. júl 2008

Andrea u mě vůbec nijak, já jsem to nepoznala na sobě 😲 mám sice hyperfunkci ale za to pořád studené končetiny a tlostnu - což bývá u hypofunkce jestli se nepletu a manžel má hypofunkci a taky tloustne a má zase horký končetiny což taky nesedí ... u nás se to odhalilo až po vyšetření, jinak o tom do dneška nevíme 😲
Zkus kouknout tady na tento článek 🙂
http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=3...

andrea.m
23. júl 2008

ja má všetky príznaky svedčiace pre hyperfunkciu.od piatku behám po doktoroch a dostala som akurát lieky ktoré mi maju odbúrať búšenie srdca ale všetky ostatné príznaky mam dalej.ale moja dr ma dovolenku tak pôjdem za ňou nech mi vezme odbery na štítku a nech mi daju lieky lebo tie čo mam ma tak akurát nutia spať.

petreva
24. júl 2008

Dneska utíkám na krev...pak si vás dočtu 😉
Včera jsem byla v Artu a z krve mi potvrdili těhu? Já pomalu ani nevím, jak k tomu došlo 😀 naše výrazná oligospermie a velká patologie....jsem z toho ještě v rozpacích a nechce se mi tomu uvěřit...v děloze byla malá tečka, ale prý nemůže říct na 100% že je to embryjko tak jdu na kontrolu 4. 8. Jsem v šoku...

kalci
24. júl 2008

Petreva, tak to je skvělé!!!! Gratuluju moc. Ale potichu. Přeju Ti, aby bylo všechno v pořádku.
Krista, tak to jsi na tom asi stejně jako já. Ale musím Tě trochu potěšit. Dcera sice ječí pořád, ale jinak je vpodstatě strašně hodná. Maluje si, nebo si čte. Většinou samozřejmě čumí do PC nebo na TV. Ale třeba v obchodech nevyvádí jako jiné děti. Nechá si vše rozumně vysvětlit. Třeba ségry děti jí skáčou pomalu až po hlavě a to už musí fakt být hodně zle, aby poslechli. To dcera taky umí zlobit, ale stačí ji okřiknout a zmírní se. Asi si to nejhorší odbyla v tom miminkovském věku. No, ale uvidíme ještě jak projde pubertou. Veliká pravda je malé děti-malé starosti, velké děti-velké starosti.
Jinak jsem dneska konečně začala špinit. Jsem 39DC ovule nebyla, tak i to špinění je veliký úspěch. Bála jsem se, abych tentokrát nemusela už na vyvolávačku. Teď vkládám veliké naděje do léčby té štítnice.

krista
24. júl 2008

Petreva cože????????? Těhu!!! No jéééééé to jáááááá máááááááám radost!!!! Obrovská gratulace Petrev!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 A přeju mooooooooc štěstí ať probíhá všechno jak má a vypadá to že budete mít březňátko nebo dubňátko! 😵

Andrea a co ti dali teď za léky? Ta hyperfunkce se může sama časem srovnat pokud ji opravdu máš, tak hodně štěstí 😉

Kalci tak jsem ráda za tebe že jsi začla špinit, že nemusíš na tu vyvolávačku a řešíš nějak přes doktory že nemáš ovulku? Já jsem zvědavá co vyroste z naší Kristý, my jsme byli vychováváni přísně, takže takový budeme i na ní - chceme být 🙂 ale zároveň bych chtěla být i kamarádka, no nebude to lehký všechno zkloubit 😉

petreva
24. júl 2008

Holky děkuju, moc si přeju, aby embryjko doputovalo tam kam má a srdíčko začalo tlouct...

krista
24. júl 2008

Petrev úplně se těším s tebou na toho 4.8. 😵 A jak se cítíš? Ani jsi se nechlubila že máš // 😀

petreva
24. júl 2008

Kristi, právěže kromě bolesti prsou a zácpy mi nic není...no ono mi to už takhle stačí 🙂 ...MS měla přijít v pondělí a nic v úterý jsem si udělala testík, ale nevěřila jsem tomu no, a ve středu jsem byla v Artu a tam vyšla ta krev takhle vysoko...a asi to tak bude. Nějak tomu nemůžu uěřit

petreva
24. júl 2008

Ty jo, teď mě napadlo, na krev kuli štítnici se chodí na lačno? Já byla dneska, ale trochu jsem snídala...Jsem já ale truhlík...

vivien22
24. júl 2008

ahoj petreva - veľmi ti gratulujem a prajem aby bolo všetko OK. a MS ti aj meškala alebo nie? lebo ja som dnes 62DC a MS nikde. Prsia ma bolia už asi 3 týždne. Dr. ma poslala na štítnu žlazu ale objednali ma až o 3 mesiace. tak teraz neviem či môžem otehotnieť aj keď nemám Mrchu.

petreva
24. júl 2008

Viv, já jsem byla před IVF a měla jsem začít stimulovat. MS měla přijít v pondělí po utrogestanu, ale nikde...a ty jsi zkoušela testík? Nejsi náhodou těhulinka?

krista
24. júl 2008

Petrev já i manža chodíme na kontroly se štítnicí kolikrát až v 17h večer, to bych jim dala - jít tam na lačno 😀 Tím jsi nic nepokazila, to by nemělo ovlivňovat výsledky, neni to jako jiný krevní vyšetření 🙂

No já jsem dneska 81DC a mrcha nikde, ale u mě je to něco jiného 😅

Vivien podstatná je ovulka, ta může proběhnout i když neni mrcha, ale moc častý to neni 😒

petreva
24. júl 2008

Kristi, tak to jsem si oddechla. I když mluvila něco o krevním obrazu kuli železu a ten je asi na lačno...ale...nechám to být. Stejně mi v Artu toho 4. budou brát zase krev...Ty čekáš na první MS po porodu?

krista
24. júl 2008

Petrev, MS po porodu už jsem měla, ale pak jsem nějak začla brát HA a přišla mrcha na 15 dní 😠 tak jsem s HA sekla, stejně jsme se s manželem dohodli, že tomu necháme volný průběh a od té doby mrcha ani těhu nikde 😖 to jsem tomu dala na zadek asi tou HA 😕 snažila jsem se občas měřit si BT, ale to prostě při tom dítěti který se pořád budí nejde 😀 😝

A už jsi oznámila těhu manželovi/příteli? 😵

petreva
24. júl 2008

Aha tak tomá asi fakt na svědomí HA 😖 snad se to brzy spraví , držím...
Manželovi jsem to řekla hned. Pořád se ptal jestli MS už přišla a že už začneme píchat injekce...málem mi zlomil všechna žebra, když jsem mu ukázala dvě čárky na testíku. On tomu stopro věří a je to pro něj už fakt...Měl krásnou reakci...

krista
24. júl 2008

Petrev tak to jsem ráda, že ta reakce byla taková 😵 😵 😵
A co rodině to chcete říct kdy? Hned po potvrzení nebo radši až déle? Jsem dost zvědavá na jejich reakci a vytřete jim zrak!!! 😉

petreva
24. júl 2008

Našim jsme to řekli včera...stejně věděli o stimulaci, i když se moc nezajímali a tchánovci se nezajímají vůbec.Tak se mi jim to nechce říkat. Je to tak brzo...ještě se může stát cokoli a to by mě tchýně už asi vykázala při návštěvě z baráku. A naši??? Mamka vypadala překvapeně, řekla bezva a trochu se ptala, ale taťka nehnul brvou...brácha mě objal a dal pusu - ten jediný mě potěšil. Bylo mi z toho smutno, až jsem si říkala, že jsem jim to neměla říkat...ale u nás asi nic jijného čekat nemůžu. Ke tchánovcům jedeme v neděli - po - út. Budem pomáhat na stavbě...tak nevím...nemám je moc ráda a už vidím mamku, jak bude ragovat...
Ale co my jsme šťastni a Péťa říkal, že je při mě a tak to nějak překonáme.

krista
24. júl 2008

Petrev tak já už jsem se naučila brát taky jistý lidi s rezervou, když jsme oznamovali těhu tak to taky někde vzali jako, že jo teda, ale že by bylo nějaký nadšení, už mě mrzelo takových věcí! 😉

S manželem jsem 7 let, nikdo z jeho rodiny mi nepřeje ani k narozeninám (u nich se takový věci moc neslaví) ale přitom se mě švagr na každé návštěvě ptá kdy je mám a o to víc je to trapný, protože jsme s manžou od sebe 20 dní ... neni tak těžký si to zapamatovat, dneska má naše dcera svátek - neříkám že to bůh ví co, ale jim všem k svátkům píšeme, i neteři - všem!! A mě nepřišla zatím ani jedna SMSka a to jsme včera u tchánů byli, ani včera si nevzpomněli, mrzí mě to kvůli malý, to že nepřejou mě, vem čert, zvykla jsem si 😝

A ty moc na té stavbě nepomáhej, buď na sebe v tom začátku hlavně opatrná! 🙂 Každý to musí pochopit a ať už bude reakce jakákoliv - víš co vám můžou! Bude to vaše miminko a já takový lidi nechápu, však počkej jak se budou lísat až vnouče se narodí, jen aby nebylo pozdě ... 😉

petreva
25. júl 2008

Ahoj Kristi, tak to jsme na tom podobně...Dokonce jsme před pár dny měli výročí svatby 7 let 🙂 Mě třeba letos ani vlastní rodiče ani jeden ze sourozenců nepopřáli k svátku...taky by mi stačila sms, jen vzpomění si 😢
Vždycky jsem měla ráda fyzickou práci, ale teď na sebe budu dávat pozor. Jééé jak já to vydržím ☹
Víš, jak jsem psychicky nemocná, tak ráda fyzicky pracuju a když jsem i trochu fyz. unavená, je mi líp po psych. stránce. Práce = dostat do hlavy i něco jiného než jen roztahování nemoci...ne že by zmyzela, ale zaměstnání mi pomáhá cítit se líp. Přesto si jsem vědoma, co asi můžu a co ne ve stavu, ve kterém asi tedy zřejmě 😀 jsem.
Já moc moc přeju vaší princezně, aby byla zdravá, to ostatní se dá nějak zařídit...možná to zní "chudě", ale myslím to upřímě.Ty jsi určitě plná lásky, kterou ji dáváš... je to nějak cítit i přes řádky, které píšeš. Jsi hodná...

alicag
25. júl 2008

Ahojte všetky 🙂 🙂 chcem sa vas opitat som pred stimulaciou mam zniženu.funkciu.štit.žlaz.beriem eutirox 75 a cez vikend100.lekarka povedala,že mam stabilizovany stav tu 100 berem cez vikedn len 2 tyžden proste že je to kvoli tomu abi som otehotnela je tu niekto taky kto ma taketo davky a je tehu alebo mamina?dufam,že ano,už mam z toho stres teraz ☹

len
25. júl 2008

Alicag, je úplně jedno, jak vyoké dávky bereš, hlavní je, že jsi stabilizovaná 🙂 Jestli tě to utěší, já mám přes víkend taky 100, ovšem přes týden 150 😀 Těhu sice nejsem, ale se štítnicí to nemá nic společnýho, v pohodě už takhle žiju deset let 🙂

alicag
25. júl 2008

Tad diky len som kludnejšia.takže je doležite ,že som stabilizovana ja som sa vtedy zlakla ked mi dala tu 100 som hrozna stresačka 😀

len
25. júl 2008

Přesně tak 🙂 Hele, prošla jsem rukama hromady odborníků na neplodnost, všichni se ptali na mou ŠŽ a trochu se vyděsili tou dávkou léků, ale jejich první dotaz poté byl - a jste nyní stabilizovaná? Na téhle dávce se držím beze změn asi tři roky, tak říkám, že ano - a v té chvíli je celá štítná žláza, navzdory tomu koňskému dávkování, přestala zajímat... V podstatě jseou to hodnoty podobné těm, které berou ženy, které už štítnici nemají - a i těm se rodí děti 🙂

alicag
25. júl 2008

Lensi podarena.Ja teraz sa chistam na 3 pokus ivf a verim,že to vyde len ma nahlodavaju stale taketo pochibnosti.ja sa tiež nejako nesledujem a načo a vieš,teši ma to ked nejaka kamoška mi povie.ali ty si v takej pohode 😉 a to je super.len tato štitna to ti je hrozna kotuha človek nikdy nevie ....tak dufam,že budeme onedlho maminy 🙂 🙂 🙂

len
25. júl 2008

Určitě, budu držet palce 🙂
Taky razím heslo, že je lepší být bez dětí a v pohodě nežli bez dětí a vystresovaná 😉 A brzo už budeme v pohodě a s dětma 😎

vivien22
25. júl 2008

Ahojte babky, tak ja som si dnes ráno robila test a boli tam //. Ako vôbec tomu nerozumiem veď som už tak dlho nemala mrchu. ale je mi už týždeň zle a bolia ma prsia tak som spravila test. tak teraz neviem či výsledky štítnej mohlo ovplivniť aj tehu.