Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

alicag
29. júl 2008

Ahoj delfi 🙂 mam sa celkom fajn pomaličky sa pripravujem na 3 pokus ivf a ten ma čaka v auguste tešim sa,len mam aj obavy abi mi neblbla štitna ale teraz som stabilizovana tak uvidime už bi nam to mohlo vyst.do tretice. teraz pojdem na pn nebudem sa stresovat,aj ked vždy sa tomu neda vyhnut doma bude pokoj. ideme na dovolenku a tam začnem aj zo stimulkou tak snad bude všetko ok. a tyDelfi ako? 🙂

alicag
29. júl 2008

Petreva neboj všetko bude ok. 🙂

petreva
29. júl 2008

Alicag, snad, jo. Koukám, že jdete na ivf...na dovolené se pěkně navnadíš, odpočineš, začneš se stimulkou a to by safra bylo, aby nebylo...budeš potřebovat co nejvíc palců, viď. Tak u mě je máš taky schovaný až budu potřeba vytáhnu je na světlo a budu držet na štěstí!!!
My jsem byli žhaví kandidáti na IVF+ICSI a jakýmsi zázrakem se přihodilo, co se přihodilo. Tak posílám sílu zázraku dál...za vámi...

alicag
29. júl 2008

Petreva maš pravdu tych palčekov budem potrebovat velmi vela a hlavne musim tomu verit,že to bude dobre.ved už sme prešli tolkym,sice aj ostatne kočky a snad sa dopravime pomaly do ciela ked panbožko da.u mna je horšie to,že musim znova podstupit ivfko a icsi zasa.tak vieme,čo ma čaka.
a neboj tvoje maličke pekne porastie a zachvilku budeš z velkym bruškom a potom mamina 😉

alicag
29. júl 2008

Tak všetkym dobru nocku 🙂

petreva
31. júl 2008

Zdravím vás všechny!!
Alicag, nikdy jsem si nic tak nepřála, jako teď aby bylo všechno v pořádku. Nejhorší je, že teď už člověk nemůže nic udělat. Jen mu důvěřovat a věřit, že bude vše dobré.
Po krvi monulý týden jsou výsledky. Dr přímo povídala, že štítná je na jedničku, krevní obraz krásný jen to moje prokleté železo je horší. Musím dál užívat tablety...ale kdyby bylojen to tak bych jásala 😵
Jak se daří vám ostatním????

krista
31. júl 2008

Jééééééééé Petreva už to máš i v profilu a dokonce TP na moje narozky!!! 😵
No tak to nemůže dopadnout jinak než šťastně, to je jasná věc 😵

U nás celkem fajn 😎 To vedro je ale děs, někdy by se mi hodilo utéct samotný někam na plavku, možná o víkendu vyrazíme celá rodina 🙂

A co ostatní? 🙂

alicag
31. júl 2008

Ahojte tak ja nič nove zachvilku ideme na dovolenku hura.hura. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

delfi07
31. júl 2008

jejej Petrevko, jak já ti závidím 😎 Když už se to na sobě tak vidíš, tak to už to mimi asi myslí pěkně vážně
😵

no u nás nic moc nového. Už je po dovolené, tak se zase snažím pododělávat věci v práci a tak.

Alicag, hodně štěstí! Vzhledem ke statistice už to určitě musí vyjít!!! 🙂 Držím vám palce a užijte si tu dovolenku - počasí máte parádní, určitě na to čekalo 😵 🙂

Mějte se zatím krásně všichni

alicag
31. júl 2008

Dik Delfi 🙂 aspon si dobre odychnem fyzicky a hlavne psychicky.a potom sa uvidi
Delfi a ty ako pokračuješ?Zvikla si si už na tie lieky? 🙂

petreva
31. júl 2008

Delfi, já nějak pořád nevěřím nebo spíš si to nechci připouštět...kolikrát se něco tak rýsovalo a pak velkej krach. Teď nemyslím těhotenství, ale řadu prokletých věcí v našem životě. Mám trochu nebo spíš hodně strach mít radost nebo si koupit nějakou věc pro miminko.....
Chápu, co cítíš...vždycky jsem holkám kolem mě to těhu přála, ale nějak jsem je nechtěla potkávat s těma rostoucíma bříškama a teď už obě vozí kočárky a když jsme se potkaly, všechno se točilo kolem jejich dětiček ☹ a my stáááále nic. Ještě k tomu ta manželova diagnoza a vyhlídka ivf+icsi...
Přesto aspoň vidíš, že i na tebe zcela určitě čeká tvůj mrňousek. Potkal mě, přijde i za tebou a ALICAG i za tebou a to bez debat!! Jo i tyhle věty, znám...neboj ono to přijde...jak mě lezou na nervy...ale holky, já tomu opravdu věřím, že každá budeme mít nejprv bublinku, červíka, miminko a pak konečně človíčka v náručí.

alicag
31. júl 2008

Jupiiii 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 petrevka hlavu hore musime bojovat. ☹ a nevzdavat sa 😉

delfi07
31. júl 2008

No taaak 🙂 🙂 se to nějak dodrápat musí 🙂 🙂

binki
31. júl 2008

je tady někdo, komu se hormony zbláznily několik měsíců po porodu? mám hypofunkci a navíc i rozhozené další hormonky...

petreva
3. aug 2008

Binki, až se tu někdo s miminkem objeví, určitě ti napíše svoji zkušenost. Já takovou zatím nemám ☹

Výsledky krve z poslední kontroly na štítnou, dopadli celkem dobře, tedy hormony na 1, krevní obraz na 1, ale to moje pitomý železo se nechce spamatovat...užívám ho tedy v tabletách, ale i tak se snažím ho přijímat nějak v potravě, ale když já vnitřnosti téda vůbec nemusím 😖 a masíku taky asi moc nedám...což to bych mohla zkusit ale vnitřnosti teda asi fakt neeee

binki
3. aug 2008

petreva: a víš, že nemusíš jen vnitřnosti? tchyně mi poradila jíst hodně petržele, na kterou jsem i tak měla podvědomě chuť, dá se upravit různě a vlastně chápu tvoji nechuť k masu, já tomu vloni taky moc nedala

jinak budu trpělivá a počkám, jestli mi něktěrá neporadíte, co dál...no nějaké problémy byly už před otěhotněním, pak díky těhu hormonům to bylo ok a po porodu jako na houpačce, zase dolů...

alicag
3. aug 2008

Ahoj Binki 🙂 tak ani ja zatial nemam take skusenosti.Ale žial mojim hormonom šibalo skoro 2 a pol roka a až teraz som stabilizovana a to som skakala z nižšej na vzšiu davku a opačne idem na 3 pokus ivf tak dufam,že mi to do tretice vyde. Tak všetko dobre 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

krista
3. aug 2008

Ahojky 😉

Petreve s těma vnitřnostma, to je takový těžký, protože jako těhu by si právě vnitřnosti moc neměla 😕

Binki mě Dr. varoval že ty hormony se můžou hodně zbláznit po těhu, na kontrolu jdu ale až 28.8. tak uvidím potom 😉

petreva
4. aug 2008

Holky, to jste mě potěšily!! Tchýně ně div neroztrhala, že nechci jíst vnitřnosti. Ale ona je takové staročeská a "našemu" stravování vůbec nevěří a nelíbí se jí...prdím na ní.
Binki,no jasně petržel, ta mě vůbec nenapadla!!! Děkuju

binki
4. aug 2008

petreva: máš ráda zeleninové saláty? mám jeden oblíbený, hodně rajčat, hodně petržele, oboje na malé kousky nakrájet a celé pokapat hodně citrónem, posolit nebo si dělám sandvič - houska-sýr-petržel 😀
kristo: dík 😉

petreva
4. aug 2008

Binki, rajčata mám moc ráda, mnam...děkuju...
Náš brouček je tam kde má být, je v děloze a kolem sebe má váček 20mm a plave v plodové vodě. Je malinké, takže srdíčko ještě nebylo, jsme 6+3 od poslední MS. Trochu mi to vrtá hlavou...Dr. říkal, že je vše jak má být zatím, jen musím příští úterý znova na UTZ, aby se konečně zjistilo srdíčko. Fakt jsem si myslela, že už bude bouchat...tak snad půjde vše jak má...

christla
4. aug 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se vás jen zeptat....
dneska mi přišly výsledky z imunologie a přišlo mi, že mám zvýšený a - TPO hormon štítné žlázy. Můžu vědět, co to je za hormon a jestli tady jste některá, která to má taky. Já mám hodnotu 172 a norma je do 9!!

bmarcelab
4. aug 2008

christla,ja mam hodnotu TPO 282,zistili mi to asi predtyzdnom,dostala som liecbu ktora je 2-rocna a pocas nej mi doktorka neodporuca otehotniet,neviem ci si aj ty ten pripad ale dufam ze nie,pretoze mna to dost zobralo a 2 roky sa mi zdaju nekonecna doba,nakolko mam 31 a snazili sme sa o babo,drz sa.

christla
5. aug 2008

bmarcel, děkuji za odpověď. Ty jsi měla ještě zvýšené některé hladiny štítné žlázy?
Teda 2 roky nesmět otěhotnět, to je síla!!!! 😕

binki
5. aug 2008

petreva: hlavně KLIIID, taky se nám neukázalo srdíčko hned v tom termínu, asi o týden dva později, měla jsem navíc příšerné křížové bolesti, měla jsem strach o mímo, ale dopadlo to na 1! už ses pustila do petržele?

krista
5. aug 2008

Petrev, oni někdy na začátku špatně odhadnou "věk" miminka (to se totiž řídí menstruací a pokud jsi měla nepravidelnou, tak je to těžký), mě tvrdili že jsem 6tt+5 a taky že neni srdíčko ... a už mě strašili revizí a potratem ... za týden jsem šla na UTZ znova a znova mi řekli že jsem 6tt+5 a srdíčko už vidět bylo, za to jsem je tenkrát chtěla zabít! Je dobře že tě Dr. nijak nestresoval, za týden bude bít o 106!!! 😉

Christla já mám nebo měla jsem tu zvýšenou funkci ale nevim jakou hodnotu 😅 To se mi pochlubili jen jednou a někde jsem to tady kdysi psala, ale nenajdu to, dali ti nějaké léky?

christla
5. aug 2008

Kristy, ještě žádné léky nemám, musím se nejdřív objednat někam na endokrinologii.
Ty jsi měla taky zvýšený tenhle hormon?

krista
5. aug 2008

Christlo nevím zda přímo tento 😖 mě nikdo nikdy ty moje hodnoty neříkal, ani neukazoval, akorát jednou jsem to viděla a to už jsem byla na lécích, ale měla jsem nebo mám (těžko říct, dlouho jsem nebyla na kontrole) hyperfunkci, což u tebe asi taky je, když je zvýšený ten hormon 😉

christla
5. aug 2008

A otěhotnět se ti podařilo normálně a rychle?

krista
5. aug 2008

Christla otěhotněla jsem za tři cykly, přičemž HA jsem měla vysazenou téměř dva roky, takže prakticky bez problémů, bála jsem se že díky ŠŽ nemám ovulaci, tak jsem měřila BT, kde jsem ji sledovala, vy se snažíte dlouho že? Myslím, že jsme se někde potkali a sleduješ nějak ovulaci??