Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

lubi22
10. okt 2008

Ahojte 🙂

Tanity, ale aj ostatne velmi Vam drzim paste, ale urcite to vyjde. Ja mam tiez presne tu istu diagnozu ako Tanity. Treba pocitat s tym, ze trva tak minimalne rok, kym si telo zvykne na davky L-thyroxinu a okrem sustredenia na prezitie, co robilo dovtedy, kedze nemalo dostatok potrebnych hormonov, sa nastartuje aj reprodukcny system. Nastastie som si nemusela prezit take nestastia ako stratu babetiek, ale po roku liecby na stitnu sa nam rok nedarilo otehotniet, tak sme sa postupne prepracovali az k dvom IVF - neuspesnym. No nasledne po druhom nevydarenom IVF som otehotnela prirodzene, a teraz cakame druhe babulko, podarilo sa na prvy pokus. Ked sa hypotyreoza lieci, nie je v tehotenstve ziaden problem, akurat chodim kazde dva mesiace na odbery a konzultacie, aby sa sledovalo, ci su hladiny hormonov v poriadku. Pri syncekovi bolo treba davky zvysit az v poslednych dvoch mesiacoch. Takze este raz drzim paste 😉

tanity
10. okt 2008

Lubi aj Samko je nadherny 🙂
vies co by ma zaujimalo? Hovori sa, ze pri znizenej funkcii stitnej zeny nemozu otehotniet a trva to aj niekedy roky...my sme sa pokusili o babatka 3x v zivote a stale na 1x.....preto som ani nechcela verit tomu, ze mozem mat prave taku diagnozu....myslis, ze naozaj trva az rok, kym sa telo da uplne do poriadku? ☹ Lebo ja som v auguste mala vysledky zle a teraz prisli nove vysledky a mam vsetky hodnoty v norme....dokonca aj TSH....tak som si myslela, ze by sme sa aj snad mohli pokusit o mimi......ked su tie vysledky vsetky v norme

.....a snad budes vediet aj nieco ohladom protilatok....mala som hodnotu 1550 (povolena je do 25 ak sa nemyslim), no teraz mi ich lekarka ani nedala skontrolovat..brali mi krv len na FT4, TSH a kortizol...neves, preco je tomu tak? nie su azda FT3 a protilatky tiez dolezite? alebo su to len "doplnkove" udaje a najdolezitejsie su prave ten FT4 a TSH? Uz vopred dakujem za odpoved a prajem pohodu v tehulkovani a krasne zdrave babatko 🙂

lubi22
10. okt 2008

Tanity dakujem krasne 🙂 Nuz asi to zavisi aj od toho, ako dlho sa stitna zlaza neliecila. Ja chodievam do narodneho endokrinologickeho centra v Lubochni, tam mi to aj zistili, no a povedali, ze to autoimunne ochorenie, co sposobilo uplne znicenie stitnej zlazy trvalo minimalne dva roky, takze sa dalo predpokladat, ze urcity cas bude trvat aj nastartovanie organizmu pomocou liekov, mne hovorili minimalne rok. Ale ked uz som mala hladiny hromonov v norme, tak povedali, ze nic uz nebrani otehotneniu, a ani tomu aby som mohla babetko donosit. Ale napriek tomu sa mi nedarilo otehotniet dalsie dva roky, urcite velku cast v tom zohrala psychika a moja velka tuzba po babulku, kedze teraz druhe babulko sa podarilo hned. Takze ak mas hladiny hormonov v norme, tak by to nemal byt problem, hlavne ked uz sa Vam otehotniet viackrat podarilo. Co Ti na to hovori endokrinolog?

Co sa tyka tych hodnot, ja mam tie protilatky iba na prvej sprave, dalej po nasadeni liecby mi stale vyhodnocuju TSH a FT4. Takze asi tie su najdolezitejsie.

zabza9
11. okt 2008

Ahoj holky 🙂 🙂
Tanitko já jdu poprvé na endo. až na konci měsíce....ach jo, jak to tady čtu, nevím, jak dlouho tedy ještě budeme čekat, než se nám zadaří, už se snažíme rok a půl, tak jestli budem muset čekat další rok, než si tělo zvykne na léky, nevím, jak to přežiju... 😔
Jinak abyste trochu věděly i něco o mě...v únoru 2003 jsem prodělala MA, nikdo nevěděl proč. Potom jsem během půl roku přibrala 30kg a od té doby mě nechali trápit, prý se to upraví samo. Takže až do teď, kdy jsme se s novým partnerem po roce a půl neúspěchu odhodlali jít do CARu, mi udělali všechna potřebná vyšetření. Tedy 5 let na mě Dr koukali jako na nenažrance, co svaluje svou tloušťku na ně, pomalu každý měsíc jsem brala ATB na záněty močáku apod. No, jsem ráda, že konečně na příčiny přišli, ale zase jsem neskutečně naštvaná, že mě nechali tak dlouho trápit, když mohli udělat testy dřív.
Doufám, že se nám tady brzy zadaří!!! 😵 😵

verunnecka
11. okt 2008

ahojky holky,mě v dospívání zjistili uzel na levé štítné žláze tak sem musela na operaci kde m ten levej lalok vyřízli takže bych měla brát léky do konce života aby to tělo mělo aspon uměle ty hormony.když sem pak otěhotněla dostala sem vyšší dávku euthyroxu.po dobu těhotenství sem ho brala.jenže po porodu sem se na to prostě vykašlala protože sem měla hodně starostí a nějak mi to vypadlo z hlavy.po roce bez léků nastaly problémy a stašně mi začly padat vlasy,zhubla sem z 63 kg na 54kg.během chvíle.tak sem přece jen zašla k doktorce a ta mi napsala léky,brala sem je zase jen chvílu.na posledním sono mi zjistili strumu i na pravým laloku.ale operace zatím není nutná.s tou štítnou žlázou to není sranda.já vím ale prostě nějak nejsem na to brát každej den po ránu léky napořád...

zabza9
11. okt 2008

Já se se štítovkou léčila jako malá, pak to asi bylo dobrý, nikdo mě už nevyšetřoval...no a teď tohle. Uvidíme, co mi zjistí Dr., až tam půjdu na první vyšetření.

tanity
11. okt 2008

Lubi dakujem krasne za povzbudenie a tiez za to vysvetlenie....tak asi budu tie FT4 a TSH naozaj najdolezitejsie 😉 Tak ja ti poviem, ze neviem, ako dlho sa nicila ta moja stitne, ale snad nie velmi dlho, kedze som nikdy nepocitovala ziadne ale absolutne ziadne priznaky....hmmmm, vazne neviem....niekedy sa aj pytam samej seba, ci to naozaj ta stitna sposobila nase straty 😔 Prave preto, ze som nemala ziadne priznaky...Ale lekarka potvrdila na 99%, ze to naozaj boal stitna...podla sona to vraj bolo jasne hned, ale tvrdila, ze este musi vidiet funkciu...a po testoch sa jej diagnoza potvrdila, aj ked asi tie hodnoty neboli nijak horibilne....no, kazdopadne sposobili horibilne straty ☹
Ale, chcem verit, ze uz naozaj bude vsetko v poriadku...pre kazdu z nas...aj pre teba, zabza. Je to hnus, ked to lekarom "nezapina" pri vysetrovani a my, pacienti, sa musime trapit niekedy aj roky. Mna stvalo presne to iste zabzi, ze nas nechali sa po prvej strate trapit este 2x, kym nam na to prisli...zabzi, snad lieky zaberu hned, pocula som, ze vraj stitne reaguje velmi dobre na lieky, tak snad sa to potvrdi aj u teba 😉 😉 😉 Je mi luto tvojej straty babatka ☹ Musime ale verit pozitivne...nic ine nam neostava.
Pekny vikend dievcata a verunnecka, treba papat lieky 😵 😵 😵 (nas prvy syncek sa tiez volal Adamko, proste to meno je nadherne....drzte sa a budte zdravi).

petulienka
11. okt 2008

AHojte

ja sa k vam tiez pridam,... mam znizenu funkciu stitnej zlazy, otehotnela som na prvy sup a mame krasne Jakubka. Teraz sa snazime o druhe tak uvidime, ale moja endokrinologicka vravi ze pokial sa bude liecba dodrziavat a pravidelne sledovat nie je dovod na neotehotnenie. Nie je to problem. V prvom trimestri mi zvysila davku Euthyroxu a potom sledovala az do 7 mesiaca, kedy som bola naposledy na kontrole. Maly sa narodil tyzden po termine akurat ze mal silnu zltacku s ktorou sme boli 11 dni v porodnici. Ale to uz je o inom... Proste nevzdavat sa! Stitna zlaza ak sa sleduje a lieci, nie je prekazka na otehotnenie...
Vela stastia 😉 Hlavu hore a babo pride, vtedy kedy bude cas 😉

petulienka
11. okt 2008

zabzi
aj ja som pribrala 20 kilov az potom mi zistili ze mam stitnu... A ja som sa trapila dietami a kadecim... Neviem ci sa ti nieco podarilo aj schudnut ale ja som nedostala ani deko dolu. Mala som povodne 56 kil a zrazu som zacala priberat a zastavilo sa to na 75 kg chvalabohu. No dotoho som otehotnela a pri porode som mala 93 kg a teraz skoro rok po porode mam vahu 85 a nie a nie dole. Uz som aj dietovala kedze uz nekojim, zdravo stravovat, vecer nevecerat a vysledok? 1 kilo dolu za pol roka... 😠 to vie cloveka naozaj povzbudit. takze ja som tiez pri stitnej strasne pribrala.. Ale kaslat na to, hlavne ze zisitli co mi je a som relativne zdrava 😉

zabza9
12. okt 2008

Tanitka mě poprvé řekli, že se to prostě stává, potom jsme ještě s ex rok zkoušeli otěhotnět, ale nedařilo se. Dr mi sice brala krev na hormony, ale ne na protilátky, ty hormony jsou prý dobré i teď, ale ta autoimunita je špatná. No a od té doby nikoho nenapadlo mi udělat testy.
Peťulienka přesně jak píšeš, ať se snažím jakkoli, ani deko dolů...jediné, čím jsem před dvěma lety zhubla asi o 10 kilo bylo, že jsem jedla jen ovoce, zeleninu, ryby a kuře, v miniaturních porcích denně a chodila 3x do týdne na šílený cvičení. No a jakmile jsem přestala cvičit, kila se šoupla zpátky a už vůbec nic.
Jste moc hodné holky, že umíte takhle povzbudit, Tanit 3 ztráty...jsi hrozně statečná!!! Přeju nám všem z celého srdce úspěšnou léčbu, i kdybychom měly brát léky doživotně, myslím, že to za ten vytoužený uzlíček stojí.

tanity
12. okt 2008

zabzi ahoj 😵 presne ako pises, ta jedna tabletka denne nie je absolutne nic, ked za tym vsetkym caka nase vytuzene stastie. Ja ti tiez prajem uspesnu liecbu a verim, ze sa tu budeme navzajom povzbudzovat a dovedieme to do stastneho konca.
...a vobec nie som statocna, praveze naopak...velmi ma to zrazilo na kolena...citila (a citim sa stale) velmi zranitelna a slaba, zronena a poznacena do konca zivota ☹ Esteze mam uzasneho manzela, ktory ma doslova niesol, ked mi bolo hrozne a nemohla som rano ani z postele vstat....ale, to uz je o inom.....snad nas uz len caka radost a svetlo a nova nadej 😉
zabzi, tak to skoro ideme na endo v rovnakom case....ja mam tiez tu imunitu, ale poviem ti, beriem euthyrox este len 2 mesiace, pracujem v skole a denne som v kontakte so studentami a mali sme uz choroby, aj manzel bol chory a ja som 1x uplne odolala a neochorela (klop-klop)...ze ten euthyrox ma aj zlepsovat celkovu imunitku, tak snad nam naozaj pomoze 😉

Petulienka (Jakubko je zlatuckyyy 🙂 ), uplne suhlasim s tvojim mottom....krasnu nedelu dievcata x x x

zabza9
12. okt 2008

Tanitka já měla rok po tom MA depresi, že jsem nevycházela vůbec ven...neumím si představit, že bych to prožila víckrát 😔 Já ještě žádnou léčbu nemám, teda teď bereme s MM antibiotika na tu ureu... Na endo. neměli dřív volný termín, už se těším, až mě vyšetří a nasadí léčbu, abychom zase mohli začít pokoušet štěstí. Teď máme zakázáno se snažit jednak kvůli té uree a jednak do doby, než nám to povolí Dr na endo. Taky se těším, že třeba nějaké to kilo shodím, že už to půjde, no a potom snad půjde i líp otěhotnět 😉

petulienka
12. okt 2008

tanity

dakujem 😉 aj tebe krasnu nedelu 😉

tanity
12. okt 2008

Zabzi, tak to potom velmi dobre poznas, tie pocity po strate ☹ ☹ ☹ Mne pomohlo len to, ze sme sa zacali snazit znova.....aj ked, nase male fazulky uz tak dlho nevydrzali, co Adamko....2x sme prisli o babo v 11tt a 3x v 5tt ☹ Uz navzdy ostanu v nasich srdieckach....a za to vsetko vraj mohla ta hnusna stitnica 😢 No viac ma mrzi, ze ma lekar na to jednoduche vysetrenie neposlal hned....on dokonca vravel, ze sa to stava, ze je to normalne (!!!) a ze do tretice vsetko dobre...hmmmm, skoda reci...
Co sa tyka vahy, tak ja s tym az take problemy nemam, vzdy som bola skor stihlejsia a teraz mam take fajn zenske tvary 😵 ale citim, ze to uz nie je ako bolo a nemozem vsetko jest, a kolko chcem...muysim si davat pozor...ale, na druhej strane, podstupila by som hocico, len aby bolo zdrave babatko...zabzi, mozno tie lieky pomozu aj pri tych kilach hm? 😉 Myslim si vsak, ze za to nemozu az tak tie kila, ako skor to, ze mas neliecenu stitnu. Ked sa zacnes liecit, otehotnies lahsie...mam vela znamych, ktore nemohli otehu, boli silnejsej postavy a ked im nasadili lieky na stitnu, hned otehotneli 😉 To by bolo fajn, ze? Ale daj si do poriadku aj tu uree...to by som neriskovala....drzim palce..... 🙂 ...a teraz idem varit obed....pecene kuriatko, zemiaky a uhorkovy salatik...hmmm, kilká nekilká, jest sa musi 🙂

zabza9
12. okt 2008

Tanit to máte dietní oběd 😀 Nech si chutnat!
A máš pravdu, taky si myslím, že ta kila naskákala kvůli tomu, že nemám tu štítnici léčenou. Ještě že jsme se odhodlali s nynějším partnerem po roce a půl neúspěchu jít do CARu, kde na mě konečně nekoukali jak na obtěžující ženskou a udělali potřebná vyšetření. Vychází mi to docela dobře, doberu ATB na ureu, 2 dny na to jdu poprvé na štítnici a zhruba měsíc na to si nechám udělat kontrolní stěr, aby bylo všechno v pořádku. Takže snad tak za štvrt roku dostaneme zelenou na snažení a tak začátkem roku 2009 začneme 😵
A kdyby se povedlo miminko, četr vem nějaká kila 😀

tanity
12. okt 2008

ahojky 🙂
zabzi, obed bol vynikajuci, aj ked som si zmyslela celkom komplikovanu maskrtu...tzv. fuzate nohy 😀 kuracie nozky marinovane v sojovej omacke a mede a obalovane v rozdrvenych lanovych, slnecnicovych semiackoch a cornflakesoch a zapecene 🙂 kedze som to robila po 1x, do istoty som urobila aj normalne kuracie grilovane nohy a opekane zemiaky a salatik....ufff, trvalo mi to 3hodky, ale vysledok odporucam 😀 aj ked som to robila prvy a poslednykrat..ja mam rada take recepty a varenia, ze stale nove vymyslim, ale hlavne to musi byt rychle 😉
zabzi, takze novy rok sa hadam zacne veselo a stastne 😉 😉 😉
dobru noc a pekny tyzden dievcata x x x

este som sa chcela spytat, trosku som posurfovala na nete ohladom tych hodnot na stitnu a povedzte mi, preco ma kazde laboratorium, kazda krajina, inu optimalnu hladinu? hlavne na TSH? nasla som take rozpatia, ze od 0.5-5, dokonca az do 6 a 10!!!! Dalsi zasa uvadzaju od 1 do 2. Dalsi od 0.2 do 4.5.....proste, chaos! viete to niekto vysvetlit? a snad by ste mi mohli pomoct aj ohladom dalsich hodnot....FT3,FT4 (tie som nasla a uviedla aj tu na predchadzajucej stranke...mate nejake ine hodnoty?)...a kortizol....ake "skody" ten kortizol vlastne pacha? a ake su jeho optimalne hladiny?

pa a vdaka x x x

strouzek
13. okt 2008

ahoj holky mám 3 týdny po revizi po Zamklém potratu, dneska jsem byla na endokrinologii kde mi dr. zjistil že mám štítnici hrozně špatnou, velké protilátky navíc našel uzlinu, vzal mi odběr z té uzliny, výsledek za 10 dnů. Dr. mi také řekl že nejlepší by bylo štítnici uplně odstranit, můžu se zeptat je tu někdo kdo tuhle operaci prodělal a jestli se pak povedlo v otěhotnět??

tanity
14. okt 2008

ahoj strouzek, je mi to velmi luto, co si si prezila ☹ ☹ ☹ bohuzial, neporadim ti v tvojom probleme, ale myslim, ze som si citala predchadzajuce prispevky a docitala som sa aj o zenach, ktore maju vyoperovanu stitnicu a bez problemov funguju a maju zdrave babatka 🙂 Ze vraj niekedy je dokonca lepsie, ak sa ta stitna vyoperuju uplne..... Velmi ti prajem, aby vysledky boli v poriadku (alebo aspon v ramci normy vyborne 😉 ) a aby vam potom uz nic nebranilo mat zdrave babatko. Drz sa strouzek x x x

strouzek
15. okt 2008

děkuji tanity já právě jsem si toho dost v posledních 2 dnech načetla o štítnici a fakt asi bude lepší dát jí pryč. nechce se mi čekat rok s práškama jestli se to zlepší nebo ne, nesmět otěhu a pak třeba zase shodnotí že to není dobré a stejně na tý operaci skončím. Co se týká otěhu tak dr. říkal že to nevadí že nebude štítnice

nanai
15. okt 2008

Ahoj devcata, ja jsem dnes tyden po samovolnem potratu v 9. tydnu. Ted si hrozne vycitam ze to mohlo byt zpusobeno i tim, ze jsem mela nelecenou hypothyreozu, o ktere jsem nevedela:(.V 7. tydnu jsem se nechavala nabrat, protoze moje maminka v tehotenstvi mela problemy se stitnou zlazou, a ouha..zjistilo se ze mam mirnou hypotyreozu, takze jsem-ale bohuzel az v 8. tydnu tehotenstvi-zacala brat Euthyrox, 50mg denne. Rikam si ted, ze kdybych si to nechala nabrat driv a zacala se lecit, nemuselo to treba takhle dopadnout:(

strouzek
15. okt 2008

nanai já zase měla opačný problém v těhu jsem na kontroly štítnice chodila co 4 týdny ale dr. se mnou nic nedělal 😢

nanai
15. okt 2008

to ti nedal vubec zadne leky i kdyz vedel ze mas spatne vysledky??A ty mas hypo nebo hyperthyreozu? Me by mimochodem taky nikdo sam od sebe nenabral, to jsem si musela zaridit sama. Ale bohuzel pozde..proc ja blba na tom netrvala jeste predtim, behem snah o otehotneni..ach jo.

tanity
15. okt 2008

nanai, to mi je vazne luto ☹ ☹ ☹ teraz je uz asi zbytocne sa umarat takymi vycitkami, aj ked ta chapem, lebo sama som si strasne vycitala, ze som po druhej strate viacej netrvala na viacerych vysetreniach a len tak som cakala pol roka ☹ uz sa to davno mohlo liecit a mohla som predist stratam ☹ ale nema vyznam si robit vycitky, nepomoze to nikomu, a hlavne uz nie nam samotnym...teraz potrebujes pokoj a co najmenej stresov, aj ked niekedy to proste nejde....nanai, nevycitaj si to prosim....uz je to zle samo osebe, netreba si pridavat...mne to trvalo asi rok, kym som si prestala vycitat nase stratene babatka a potom zrazu prisla ako blesk z jasneho neba sprava, ze za nase straty mozem ja......a vycitky boli spat......ale, pomohlo mi par skvelych ludi a hlavne moj manzel a ja som si uvedomila, ze uz to jednoducho nezmenim a musim ist dalej....nanai, pises ze mas miernu hypotyreozu...smiem sa spytat, ako vies ze je mierna? lebo mne tiez zistili len miernu (TSH bolo 6,7, inak vsetko ok, ale vysoke protilatky TPO 1550...ATG v norme....)...a nejde mi do hlavy, ze za nase 3 straty moze byt zodpovedna prave stitna....bojim sa, ze sa pokusime znova (uz s ustalenymi hodnotami stitnej) a zisti sa, ze to bolo nieco ine....asi blaznim, ale kto by neblaznil po tolkych stratach ☹ Mozu teda aj take mierne vychylky od normy sposobit straty?

strouzek, to ti vazne nedali ziadne lieky?........x x x

danielsan
15. okt 2008

Ahojte babenky. Som tu prvýkrát a rada čítam tieto riadky, aj keď sú niekedy veľmi veľmi smutné.. 😔
Som prvýkrát tehotná (5tt) a strašne sa bojím o bábätko či ho vôbec vynosím. 😕 Ale to sú vnútorné pocity, ktoré prežíva snáď každá žena. Chcela som sa len spýtať - ak žena potratí, čo cíti? Myslím fyzicky, pretože psychicky si to ani neviem predstaviť.. Ďakujem Vám a som veľmi rada že takéto fórum existuje, 😵 nájde sa tu snáď každý. A vidím že všetko ste dospelé rozumné ženy, ktoré majú už niečo za sebou. Doteraz som našla len hlúpe fóra kde si písali 16-tky a tie otázky typu: "spím s chlapcom bez kondómu, antikoncepcie - môžem otehotnieť - mama by ma zabila" - ma vážne privádzajú do chorobných stavov.. 😠

tanity
15. okt 2008

danielka, radsej sa ani nepytaj...myslim, ze teraz ked si tehotna by si sa takymi vecami a myslienkami ani nemala zaoberat....radsej sa sustred na to, ze mas v brusku malu bublinku a skus sa radsej divat na to vsetko pozitivne....nie je lahke o tom vsetkom hovorit, lebo taku bolest dokaze pochopit len zena, ktora nieco take prezila...netreba sa uz dopredu stresovat...vychutnavaj si kazdunku sekundu s pocitom toho, ze v tebe zije maly zazrak....to je najdolezitejsie 😉 myslim an teba a drzim palce, aby vsetko bolo v poriadku 😵 😵 😵

danielsan
15. okt 2008

tanity, Ty si zlatučká 😵 . Ja viem že sa nemôžem nad takýmito vecami zamýšľať 😒 Ďakujem Ti veľmi pekne za krásne a povzbudivé slová, budem si to všetko vychutnávať, moja "bublinka" si to zaslúži 🙂 Ja som sa pýtala len preto, lebo ma dnes mooc mooc bolelo bruško a už som začala panikáriť.. Cítila som podobné kŕče ako keď mám ovuláciu a bolo to dosť nepríjemné.. Myslím že to bol len planý poplach ale keď ešte necítim nič, lebo som tehotná len kratúčko, tak to je dosť zvláštne.. Vidím že Ty si si prešla peklom, prajem Ti nech sa Ti všetúčko podarí a nech si zdravučká.. 😵 A to prajem všetkým ženám ktoré mali, majú alebo budú mať takéto problémy..

tanity
15. okt 2008

danielka 🙂
to, ze ta boli brusko, je uplne normalna vec....pri prvom tehu ma bolelo brusko strasne..a je to uplne normalne...maternica sa roztahuje a ty citis bolest..niekedy to moze byt fakticky bolestive a neprijemne...trebars ked kychnes 😉 😨 ako pises, netreba panikarit, myslim, ze take bolacky budes mat este par mesiacov 😉 len nech je vsetko v poriadku 🙂 Tehotenstvo znamena obrovsku zmenu pre organizmus, skus si kupit nejaku dobru knizku...drz sa a prajem vsetko dobre x x x
dakujem...

danielsan
15. okt 2008

tanity, ďakujem Ti aj ja.. Bála som sa že je niečo zle, ale ako čítam tak to je vporiadku 😀 Si moc zlatá a dám na Tvoju radu, skúsim si kúpiť nejakú tú knižku (aj keď veľa času na čítanie mi nezostáva, radšej poprdkávam do duchny a spím) 😅 Tak ahojky a ešte raz - vďaka za povzbudenie 😵

strouzek
15. okt 2008

ne opravdu mě nic nedal, akorát jsem tam chodila každý měsíc na kontroly pokaždý předtím na odběry krve, hodnoty protilátek byli velké ale dr. mě tvrdil že zatím jen omezit jod bude stačit. naposled jsem u něho byla na konci srpna no a to mě napsal do zprávy zatím bez medikace pacientka poučena a omezit jod za měsíc kontrola. no a buch měsíc utekl a já mezitím stačila potratit(v 11 tt mě zjistili že se vývin mimča zastavil v 7 tt) a ted na prohlídce zjistil že se hodnoty ještě víc rozházeli, protilátky stoupli a že mám na krku uzlinu , když jsem se ptala jestli to mělo souvislost s potratem tak řekl že jo že to způsobila ta štítná žláza. domů jsem šla z brekem 😢 vůbec nevím co dělat.

holky která máte hyperfukci jak dlouho po nasazení léků trvalo než se hodnoty trošku zpravili?? mě řekl dr. že to může trvat i rok a více ale co jsem četla tak hodně holek už mělo po 3-6 měs. hodnoty v normě

tanity
15. okt 2008

strouzek, sice nie som odbornicka, ale zda sa mi divne, ze ti nepredpisali ziadne lieky.... 😒
Verim ti, ze nevies co robit, ale vela robit zatial nemozes...musis len teraz vydrzat este par dni a dozvies sa vysledky. Ja verim, ze nebudu zle, ze ti nasadia liecbu a bude dobre.....viem, ze je to tazke "netrapit sa"...verim ti...poznam to...nic neostava len pockat a potom uvidis,co ti lekar povie...chodis k tomu istemu endokrinologovi? lebo neviem, ci by som k nemu mala doveru po tom, co da sa povedat zanedbal tvoj stav..aspon mne sa zda. ze zanedbal..ale na to nie som odbornik, takze nazoaj neviem posudit, ci ti nejake lieky mal dat alebo nie...(inak, aj pri nasej druhej fazulke nam v 11tt zistili, ze MA na ten 7-8tt ☹ ☹ ☹ ...tak velmi mi chybaju.....)
a este, ja mam hypo, takze neviem ako dlho ti to bude trvat, ale mne vysli dobre vysledky (vsetko v norme) uz za necelych 8tyzdnov....drzim palce strouzek a drz sa x x x