Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

capenka
21. okt 2008

ahoj holky zdravím vás,dlouho už moc dlouho jsem tady nebyla ,no vlastně začnu od začátku, 2 krát jsem potratila,prošla jsem různým vyšetřením až zjistili vysoké protilátky na štítnou žlázu,beru euthyrox 50 ale jen půl denně ,po měsíci braní jsem ted zjistila že jsem těhotná,volala jsem doktorce ,dnes mi hned odebrali krev a výsledky budou příští týden,a sestra mi zdělila nikdy už ty protilátky se nezlepší jsou na celý život,šok jak prase,nanejvýš že zvednou dávku euthyroxu 50 na 2 krát týdně na celou,mám strach že zase potratím,nevěřila bych co všechno štítná žláza má na svědomí,můžete mi něco o těch protilátkách napsat díkyyyyy..

strouzek
21. okt 2008

ahoj holky četla jsem včerejší příšpěvky co jste si všechno přožily ☹ ,jste moc statečné všechny držím všem palečky ať už konečně přijde štěstí i k vám. S tou štítnou je hrozný trápení nikdy by mě nenapadlo že budu řešit operaci krku abych mohla otěhotnět ☹

capetko já myslím že problém nebude je mnoho holek co berou léky a mají protilátky a vše v poho ale připrav se na to že budeš velmi často chodit na krev a na kontrolu. měš řekl dr. že v těhu se často protilátky vyrovnají ale horší je to po porodu to se vždy rozhodí tak že se musí naordinovat tak silné léky že se nesmí kojit atd. Hlavně buď v klidu i když věřím že to moc nejde , pořád tam je bohužel vyšší riziko potratu když máš protilátky. ale myslím že to bude dobré já kvůli protilátkám potratila ale to kvůli toho že jsme nebrala žádné léky.

bejby29
21. okt 2008

Caute kocky, ja som brala Euthyrox ale mne sa pri tehotenstve tak stitna zlaza upravila, ze uz nemusim brat ziadne lieky . A tiez mi bolo predtym povedane, ze budem musiet brat lieky do konca zivota

strouzek
21. okt 2008

bejby to si měla štěstí měla si sníženou nebo zvýšenou funkci?

capenka
21. okt 2008

strouzek • já jsem brala prášky měsíc ,najednou jsem bez problémů otěhotněli ,že prý je to těmi práškami,takže nevím jestli to stačí na udržení mimča ty prášky,když je beru tak krátce,já mám štítnou žlázu v pořádku ,ale ty protilátky na štítnou žlázu jsou že prý nejhorší,ty vogo jestli zase potratím tak už asi po čtvrté do toho nejdu,jo holky radte prosím zjistila jsem na internetu,že u těch protilátek ty jsou většinou u snížené žlázy by se neměli jíst vytamíny pro těhotné kde je jod,doktorka to potvrdila ,to mi gynekolod dal ještě utrogestan ale neřekl jak ho použít ,slupnout či vaginálně,

medvide1
21. okt 2008

Ahoj holky promintee vám sem lezu ale chci se zeptat capenka:jak maš spatne protilátky proti štítne zlaze??

capenka
21. okt 2008

medvide1 odpovídám ti jak mám vysoké protillátky antiTG 291,000IU/ml ....pozitivní/norma do 110,000 máš taky protilátky????

medvide1
21. okt 2008

To já nevim..ja měla TSH 5,99 a t3 a t4 v normě...ale další výsledky byli TSH v norme 3,55 ale dnes sem volala dr a ta mi chce dělat sono a nevim vubec proč nikdy sem se se štít žlazou nelečila tak mam strach abych mohla otěhotnět...a ke všemu sem v červnu potratila tak se boii¨jim dvojnásiob!!

bejby29
21. okt 2008

strouzek, ja som mala znizenu, brala som ale spirulinu, selen a rybi olej z lososa a akosi sa mi to upravilo.. Uz nemusim nic brat a to som brala Euthyrox 125 mg

suzix
22. okt 2008

ahoj holky, jsem uplně zoufalá, 2xpotrat=revize, pak diagnóza přepážka v děloze, operace=nic nenašli 😒 a teď ke všemu mi na předoperačních testech zjistili tot TSH 0,005 ... vím že je to nízko, ale povíte mi jak moc?? ☹ vůbec nevím co mám čekat za postup, k doktorce jdu na poradu až příští týden

strouzek
22. okt 2008

ahojky suzix já mám TSH taky hrozně nízké 0,03 a čeká mě buď přeléčení lékama tzn rok dva neotěhu a nebo operace odstranění štítnice . norma je kolem 2,00 myslím. u endokrinologa si už byla?? je potřeba zjistit ještě ostatní hodnoty, f4 a f3 a anti TSh
snad to bude dobré mě řekli že moje špatné hodnoty na štítnou žlázu mohli za potrat takže je třeba mě přeléčit než znovu otěhu aby se to neopakovalo

suzix
22. okt 2008

ahoj strouzek, uff já mám ještě o řád nižší ☹ , v pá jdu teprve k obvodní Dr. a ta mě asi nějak pošle, f4 mám v normě a ostatní ještě nedělali, zjistili to úplně náhodně. GynDr. mi nechtěl žádný testy vůbec dělat, že prý všechno popořadě... tak možná budu čekat ještě 10let než popořadě všechno zjistí....app. malinko si myslím, že se mi to projevilo až po 2těhu

delfi07
22. okt 2008

Ahoj,
Capenka, s tím utrogestanem je to asi víceméně jedno. Je tady na to celé téma. V návodu píšou obojí. Já ho teda polykám, je to jednodušší 😀 Vaginálně je prý možná o něco účinnější, navíc bys potom (podle ostatních holek) nemusela být tak ospalá. (já bývám strašně 😅) Trochu prý to ale zvyšuje výtok, tak si vyber 😉

Suzix, jeje, z hlavy bych to nevěděla, ale trochu jsem pátrala na netu a na jedněch poradenských stránkách psali, že normální hodnoty TSH jsou 0,37-5,0. Snížená hledina TSH ukazuje na zvýšenou činnost sž. Mám pocit, že jsem ho taky loni měla tak hodně nízko. Kompenzuje se to léky nebo jinak, záleží na tom, o co přesně jde. Srovnat se to ale musí, kvůli miminku už před otěhotněním (aby to vůbec šlo, nám se kvůli tomu vůbec nedařilo). Zatím se s tím netrap, počkej, co ti navrhne doktorka.

Příp. můžeš počíst něco i na http://www.cls.cz/dokumenty2/os/r133.rtf

tanity
23. okt 2008

ahojte dievcata 🙂

medvide, to mi celkom pripomina tie moje hodnoty, ktore tu pises...ale pises, ze si sa nikdy neliecila...ja neviem, mne povedala lekarka, ze prave ta moja neliecena stitna mohla za to, ze sme 3x prisli o babatka....hmmm, ja neviem, tiez mi povedala, ze uz budem brat lieky do konca zivota....a inak, aj ja mam strach zo sona, lebo citim znova nieco v krku 😖 baby, myslite si, ze to moze byt "subjektivna" vec? lebo ked mi pred 2 mesiacmi robila sono, bolo tam vsetko v absolutnom poriadku...az samozrejme na to tkanivo, ktore je "mimo" z tych protilatok 😒 inak nic...ale ja neviem, ja pocitujem take divne stavy v krku.... 😖 uz mi to na chvilku prestalo, som myslela, ze to bude euthyroxom, ze zabral a teraz sa to vratilo...ja bojiiiiim 😔

suzix, je mi luto tvojich strat 😔 😔 ty mas teda zvysenu funkciu stitnej, hypertyreozu a aj ta sa lieci euthyroxom a podobne....myslim, ze aj tam je liecba hned uspesna vo viacerych pripadoch, takze verim, ze bude vsetko dobre a hodnoty sa ti skoro upravia...inak, mne sa zda, ze som nasla optimalne hodnoty od 0,2 do 3...ze vraj najidealnejsie su medzi 1-2....inak do 4,5 je horna hranica, niektori lekari to uz vsak povazuju za prilis vysoku a znizili to na 3....takze tak...je to na zufanie, co je potom vlastne ta "najidealnejsia hodnota"? 😖

zdravim vas vsetky a prajem dobru nocku x x x

medvide1
25. okt 2008

tanity:ahoj...tak ja sem byla u dr a ta mi naladila letrox 50 mg ránno 1/2 tbl..a řekla že tam nic krytického nevidi a že je dobře že se to podchitilo tak brzy.A jinak jak mluviš o divných stavech v krku tak to ja mam stale...sem take po zapalu plic a tak nevim zda to muže byt i k tomu ale při polykáni citim jakoby kl¨nedlík v krku!

tanity
25. okt 2008

medvide zdravim....tak ja verim, ze ked uz mas nasadenu liecbu a vysledky v norme (mame to fakt dost podobne...ja mam TSH teraz po liecbe 3,6 a ft3 aj 4 ok....), tak sa uz dockas babatka...ja v to tiez verim...len cakam, co povie lekarka...idem 3.11.
a tie pocity v krku, presne tak to citim...fakt to neznasam, dost mi to vadi...ale na sone predtym bolo vsetko ok...tak uvidim..ty si svojej lekarke o tych pocitoch v krku hovorila?

pekny vikend dievcata x x x

medvide1
25. okt 2008

tanity:ja sem mela právě dnes první tbl...jinak sem nebrala ale než sem je začal jist tak sem měla odbery v norme ale na sonu se ji neco malo nelibilo tak mi ten letrox nasadila...a ja se ji ptal jestli ba vadilo že bych otěhotněla třeba tedka protože ja teraz mam plodné dny a ona řikala kdybych otěhotněla tedka tak to nevadi tak snad bude vše v pořádku ale bojim se zda to opravdu nevadi když mam teprve jednu tabletku snězenou???

A jinak ty pocity v krku jsou hrozne snad nas to obě přeje:_)

bleelka
25. okt 2008

ahojte babule, nechcem vas strasit, ale neviem ci ste poculi, ze ked ma zena problemy so stitnou zlazou, bude jej potomok homosexual? Dobra sprava je, ze sa to tyka iba jedneho pohlavia, ale teraz neviem ktoreho. Myslim, ze to je chlapec, ale nie som si ista. Lebo kolegynina mama mala problemy so stitnou zlazou a obe baby su normalne orientovane, tak sa to asi tyka chlapcov, pri dievcatach je to ok (tam je problem ked je zena v strese). Ale mozno je to naopak. Poculi ste o tom?

jabluncanka
25. okt 2008

Tak to jsem opravdu neslyšela.Tam je problém co já vím s možným postižením inteligence,pokud se to nezaléčí...Ale homosexualita,to slyším poprve...Navíc-to by jich teda muselo běhat po světě poměrně hodně těch homosexuálů,protože to postižení štítky je civilizační nemoc... 😉

medvide1
25. okt 2008

ja jsem tedy o tom take neslyšela!A myslim si že je to pitomost!!!

strouzek
25. okt 2008

ahoj holky jsem tu na skok, bleelka teď jsem se fakt s chutí zasmála, pěkná pitomost s tou homosexualitou. onemocnění štítnice je druhé nejčastnější metabolické onemocnění po diabetu, to by byla půlka republiky na kluky 😀 přijde mi to stejná pitomina jako jiné pověry typu že ve špičkách banánů je jed od hadů aj. A i kdyby tohle byla pravda tak ať i gayové jsou lidi, často chytřejší a slušnější než kdekterý heterochlap, tohle bych fakt neřešila.

len.z
25. okt 2008

Bleeka, tak to je opravdu pitomost. Moje babička měla sníženou funkci štítné žlázy a její syn se oženil a má 3 děti, které už mají taky děti. Moje mamka má taky problémy se štítnou žlázou a můj brácha už čeká s manželkou třetí dítě a moje tchýně má problémy se štítnicí 40 let a má dva syny a oba mají děti.......

Takže je to pravdu jen nějaký blábol........ 😀
Takže tady akorát strašíš holky... ale myslím, že všechny pochopí, že je to kravina...... 🙂

strouzek
25. okt 2008

len souhlasím zbytečné strašení maminek, podle mě tahle fáma vznikla od někoho kdo opravdu má dítě s jinou orientací a snaží si to nějak vysvětlit a na něco to svést. Problémy se štítnicí jsou opravdu civilizační choroba jen já znám ve svém blízkém okolí cca 15 lidí kteří mají sníženou i zvýšenou funkci a i štítnici odstraněnou a mají v pořádku děti s normální orientací.

len.z
25. okt 2008

Stroužek, já si také myslím, že jiná orientace nemá se štítnou žlázou nic společného.......Já osobně jsem sníženou funkci taky zdědila, a lékař mi tvrdil, že budu mít problémy s otěhotněním......a nakonec jsem s oběma dětma otěhotněla hned napoprvé........
Samotřejmě je to u každé z nás jiné, ale určitě bych se tím nějak nestresovala........ 🙂

tanity
26. okt 2008

medvide, to je super, ze lekarka naznacila, ze by tehotenstvo nevadilo 🙂 🙂 🙂 to je velmi pozitivne ze? 🙂 tak len pekne ber lieky a bude vsetko v poriadku...a nech sa dobre zadari 😀

bleelka, nehnevaj sa, ale vacsiu sprostost som nepocula 🙄 stitna zlaza a homosexualita! a ze "nechcem vas strasit...."tak dobra sprava bleelka, nestrasis nas...skor si ma rozosmiala, ked tomu naozaj veris... 😀

zdravim vas dievcata...ako sa mate? peknu nedelu 😵

medvide1
27. okt 2008

tanity:ahojik děkuji za podporu snad se zadaři brzy a co vy snažite se??

tanity
28. okt 2008

ahoj medvide 🙂
tak v podstate mi lekarka povedala, ze by som este nemala, lebo som zacala len pred 2 mesiacmi-skoro 3mi, brat euthyrox...ale zasa naznacila, ze by sa uz nic zle nemalo stat, keby som aj otehu...ked uz beriem tie lieky. Chceli sme vsak pockat na tie prve vysledky, ako zareagovala liecba, a ked som volala do ambulancie, povedala mi sestricka, ze uz mam vysledky v norme 😵 😵 😵 takze verim, ze nam lekarka povie, ze uz mozeme...idem k nej 3.11, teraz v pondelok....tak silno veriiiiiiiim....to cakanie na cakanie sa mi uz zda strasne dlhe....cakanie po strate na zregenerovanie sa, cakanie na vysledky, cakanie na testy, cakanie na volny termin u lekarky, cakanie na plodne dni, cakanie na cakanie, kedy uz budeme moct zacat znova skusat stastie 🤐 ale, snad sme uz na tej dobrej ceste, na tej, ktora vedie k vytuzenemu uzlicku 😉
tak pekny vecer baby.....x x x

zabza9
28. okt 2008

Ahojky 🙂
Tak já už v pátek jdu konečně na první vyšetření, Tanitka máš pravdu, pořád jen čekáme...snad to dopadne dobře, pro nás všechny 😵

medvide1
28. okt 2008

tanity:ano máš pravdu stále na neco čekat ne hrozne...no tak to je dobře ale neboj už se dočkás.Je ale divne že tobe to lekařka zakázala a me povolila asi z toho duvodu že ja mela laboratoř při nasazeni tbl v pořádku že??Tak si proto me povolilla snaženi

krista
29. okt 2008

Ahojky holky,
dlouho jsem tu nebyla, tak vůbec nevím jak je kdo na tom!

Delfi07 je něco nového u tebe?! 🙂

Jinak se přiznám že zapomínám ty léky často brát 😔 je to pro mě o to těžší že se berou na lačno, já sice moc nejim (neni čas 😅) ale většinou jsem brala léky až večer a to je pro mě lepší čas, ráno prostě zapomenu tak doufám, že nějak neubližuju dceři když kojim 😒

Koukám, že vás tu přibylo, tak doufám, že tu brzo přibydou i nové těhulky, šup do toho holky! 🙂 😵