Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

len
28. nov 2008

No, ne přímo z Prahy, ale pracuju tam a chodím do CARu 🙂
Ty se, prosím, hlavně nestresuj, já vím, jak těžké to je, ale aspoň to zkus, věřím i za tebe, že tentokrát to bude dobrý! 🙂

dasa24
28. nov 2008

Len já zase bydlím v Praze ale pracuju mimo Prahu 😀 😀

Jsem se tak trochu uklidnila, v úterý jdu na UTZ

len
28. nov 2008

Tak to už máš za chvilku 🙂To už bude vidět srdíčko, nezapomeň se pak přijít pochlubit 🙂

dasa24
28. nov 2008

Len určitě, snad budu mít s čím. na UTZ jdu k jinému gyn. do CAR na UTZ mám jít až 8.12. ale nechce se mi čekat

len
28. nov 2008

Jasně 😉 To chápu, pro mě bylo těch 14 dní čekání nekonečných... Pak jsem to nevydržela a běžela tam třináctý den večer 🤐
Jsme docela mimo téma, nepřesuneme se kdyžtak někam jinam? Založila jsem téma missed ab. po IVF, i když to teda taky není tvůj případ 😔

dasa24
28. nov 2008

leny jak chceš 🙂 , zase víš to nové téma asi by nebylo dobré kdybych tam vpadla já ? 😕

len
28. nov 2008

Daso, určitě ne 😉 Funguje teprve pár dní a jsou tam holky, který potratily po úspěšným IVF 😔 Já spíš, až by nás tu načapala Krista, že už půl stránky vykládáme o něčem jiným neš štítnici 😉

dasa24
28. nov 2008

No tak to tak se tam můžeme přesunout,vlastně tam taky patřím ☹

Krista by to snad nevadilo, nebo ? 🙂 😀

len
28. nov 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Popř. kdyby tě napadlo jiný příhodný téma... Tohle je takový málo povídací, asi sem fakt choděj hlavně holky, co chtěj poradit se ŠŽ...

dasa24
28. nov 2008

Len děkuju 🙂
Můžeme se přesunout tam, ale musím ted končit, musím ject něco vyřídit 😠 , tak zase mrnku jo ? 😉 🙂 Si tě najdu, kde jsi 🙂

len
28. nov 2008

Bezva 🙂

dasa24
28. nov 2008

tak jo len a hezký večer 🙂

superzvedavka
1. dec 2008

Ahojte baburky,

už rok sa liečim na autoimunitnú tyreoiditídu, výsledky TSH stále zvýšené, naposledy cca 5,5......myslíte, že je toto dôvod, že sa nám doteraz nepodarilo otehotnieť, snažíme sa už asi rok a pol intezívne a predtým sme si niekoľko rokov nedávali pozor.

Manžel má spermiogram v úplnom poriadku.

strouzek
1. dec 2008

ahoj zvědavko no možné to je, štítná žláza bývá častou příčinouproblémů v těhu, já mám hyperfunkci a otěhu jsem v poho akorát jsem potratila.

len
1. dec 2008

Zvědavko, jestli pravidelně ovuluješ, tak by to neměl být zase až takový problém z hlediska otěhotnění, ale v těhotenství už pak možná jo... Tobě to takhle hapruje i po zvyšování dávek léků? Mně trvalo nějaký dva roky, než našli to správný dávkování, ale my se tehdy nesnažili otěhotnět, tak byl čas... Ale začínala jsem na 50, pak 75 - 90 - 105 - 115 - 125 - 135... A teprve po takový době se to ustálilo v těch normálních hodnotách.

superzvedavka
1. dec 2008

To fakt až dva roky?....mne stále zvyšujú dávku, ale stále sa mi to nestabilizovalo a vykazujem vyššie THS než je norma...momentálne beriem 75, ale tento mesiac idem k dokimu a určite to zvýši...

Mne zistili problém štítnej žľazy až keď sme boli v snažení, dali sme si urobiť podrobný rozbor krvi a to bol výsledok....

Však uvidím...manžel je v poriadku...a ja pôjdem tento týždeň po výsledky HP...doki mi už raz robil HP v poslednej fáze cyklu a všetko bolo v norme, aj som už raz bola na folikulometrii a ovulka bola a podľa BT by som tiež mala pravidelne ovulovať ....však uvidím...ja viem, že by som mala byť trpezlivá...ale ťažko sa to realizuje 😅

len
1. dec 2008

Hlavně, že víte, že tady může být problém - však oni tu správnou hladinu najdou 🙂
Mně na to přišli v 18 a pak jsem tam docházela vždycky po pár měsících a srovnávali jsme to, někomu to trefí napoprvý, no a někdy to holt trvá dýl... Teď beru dávky srovnatelný s lidma, co ji mají vyoperovanou, a přitom pořád hlásí jenom "takovej malej zánět" 😒
Ale už to máš zvýšený jenom trochu, já se při prvním odběru pohybovala v řádu stovek 😉

raada
1. dec 2008

Ahoj holky, začínáme se snažit a mám taky problémy se ŠŽ, nějaký chronický zánět a kvůli tomu sníženou funkci, beru Letrox 50.
Zvedavko,myslím,že probblém mohl být v té ŠŽ a teď,jak se ti uptaví hladina, by to mohlo jít hladce.

superzvedavka
2. dec 2008

Dúfam, že áno, len sa bojím, že to ešte bude dlho trvať kým ma stabilizujú...aj ja mám chronický zápal, ktorý spôsobil hypofunkciu.

raadka a akú hladinu THS si mala keď ti problémy so ŠŽ zistili?...ja som mala 15,5, nasadili mi Euthyrox 50, na ďalšej kontrole 4,7- zvýšili dávku E na 75 a keďže teraz mám 5,5, tak asi postúpim s E na 100 (čo sa mi zdá už dosť, keďže mužova teta ma vyoperovanú ŠŽ a berie Thyroxín 150)

a to mi tiež povedali, že to je ľahká forma a už sa liečim rok a výsledok v nedohľadne....

strouzek
2. dec 2008

dobré ránko holky, dneska jsem tu naposled, zítra nástup a ve čtvrtek půjde štítnice do kytek 😔 bojím bojím, ale jsem ráda že bude pryč a bude klid a hlavně bude mimíšek 😵

zvedavko s tím že nejdřív řeknou přeléčení bude chvilka a pak měsíce a roky utíkají a člověk je stále na práškách a jsou často výsledky horší než na začátku. potvrdilo mě to opravdu spousta lidí kteří si se štítkou taky prožili své a taky doktor který mi řekl na férovku že to není (teda aspoň moje hyperfuknce) záležitost pár týdnů ale spíš mnoha let a kdyby mi nasadil léky ať počítám že léčba se může prodloužit na třeba i 2-3 roky po které mi zakáže otěhu a pak že se často stejně musí nakonec k té operaci přistoupit protože nic nezabírá a zbytečně se jen ztratilo pár let. Tohle u mě rozhodlo, nechci čekat na mimčo roky a čekat že se může opakovat problém s potratem kvůli štítnici, sice budu doživotně na práškách ale já myslím že to bych byla stejně akorát místo hory prášků na přeléčení budu brát jeden prášek ráno na doplnění hormonu. na nic jsem nečekala a než mi vůbec stihl nasadit léky domluvila jsem si operaci. dle dr. jsem nejrychleji odoperovaný pacient se štítnicí, v létě přišli na problém a já hned řekla že chci operaci a do 14 dnů jsem měla termín 😀

len
2. dec 2008

Strouzku, my tu asi spíš mluvily o hypofunkci... Ono to vypadá jednoduše - nějaké hormony chybí, není nic snazšího než je dodat (operace je v tomhle případě zbytečná, ŠŽ sice téměř nepracuje, ale v ničem tam nepřekáží). Jenomže ono vůbec tělo vyladit na tu správnou dávku, kterou člověk potřebuje navíc dodat, může občas i ty dva roky trvat. Tělo se pozvolna přizpůsobuje, zánět se vyvíjí... Prostě to není - máte takovovu a takovou hladinu TSH, nasadíme tolik a tolik Letroxu. Myslím, že i po vyoperování ŠŽ na tom budeš trochu podobně, dostaneš stejné léky, jako máme my, doktoři odhadnou dávku a za pár měsíců ji budou chtít překontrolovat, popřípadě snížit/ zvýšit... Možná se trefí napoprvé, možná jim to taky bude trvat dlouho, to se nedá moc odhadnout, každé tělo je jiné 😒

superzvedavka
2. dec 2008

Ďakujem za povzbudenie. Tak sa budem snažiť byť trpezlivá...len ono sa to ťažko realizuje keď máš pomaly 32 ....ale....idem na to 🙂 😉

A verím, že z nás všetkých už budú čoskoro úspešné tehuľky 😵

superzvedavka
2. dec 2008

len a odkedy sa liečiš znížili sa ti protilátky na koľko?

len
2. dec 2008

Zvedavko, já tu teď bohužel nemám výsledky, ale vím, že za poslední tři roku se mi TSH pohybuje vzorně kolem 2...

dasa24
2. dec 2008

ahoj holky,

len tak jsem ted po UTZ a máme srdíčko 😵

len
2. dec 2008

Nádhera, gratuluju! 😵

dasa24
2. dec 2008

len moc děkuju se mi hrozně ulevilo 😵
Do CAR jdu v pondělí, zašla jsem si ted k jinému gyn.

Len tak už mám i odběry na štítnici a ve čt jdu s výsledky k Dr.

len
2. dec 2008

Jasně, ale já tě naprosto chápu, já se na to srdíčko taky bydu neuvěřitelně klepat... Vím, že to ještě není vítězství, ale pro mě je to právě ten okamžik, kdy se to všecko po...
A držím palce, ať je ŠŽ OK 🙂
Na mě dneska bafnul outlook, že si mám jít nechat vzít krev, v pátek jsem totiž byla objednaná na endokrinologii, což jsem samozřejmě zrušila 😔 Ale pořád se to vrací 😝

superzvedavka
2. dec 2008

dasa gratulujeeem🙂...dúfam, že sa čoskoro pridáme.... 😀

Ja idem zajtra po výsledky HP, tak sa aj trošku bojím čo mi doki povie 😵

dasa24
2. dec 2008

Holky určitě 🙂)) a doufám že to bude brzo 😵 😵 😵

len cože na tebe bafnulo? Co se vrací? 😕 Nějak jsem to nepochopila 😀

Superzvěd. to bude dobrý 😉