Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

len
10. dec 2008

No právě, hypofunkce se léčí mnohem snáz, protože se tělu prostě jenom dodaj ty hormony... akorát trefit tu správnou dávku někdy trvá dost dlouho - někomu to trefěj napoprvý a mně to ladili dva roky 😒

mabe
10. dec 2008

Ahoj holky, tak jak jsem psala jsem tady nova. Vcera jsem se dozvedela, ze mam ten chronicky zanet na SZ. Dneska jsem si lupla prvni piluly a nejak si na to zacinam zvykat psychicky. Rikam si, ze je to jako jsem brala HA. Akorat jak rikala vcera, ze jestli budu citi nejaky zmeny - treba knedlik v krku, tak mam dojit. A ja jak jsem trosku nachlazena, tak ho tam trosku mam, ale urco je to z nachlazeni - to by jinak videla na sonu. 🙂

Leni, tak jestli dobre chapu - mam to stejny jako ty? A to se nic nezvetsuje ani uzliky nejsou?

len
10. dec 2008

Ne, nic se nemění, nic se nezvětšuje, cítím se pořád stejně, akorát holt musím do konce života každé ráno sníst jeden prášek... Dá se s tím žít, píchat inzulín je určo mnohem horší 😉 Vždycky si připomenu, že žít před sto lety, byla bych plešatá, tlustá, neplodná. Teď mám vlasy do pasu, BMI v normě, no a děti taky budou 🙂

mabe
10. dec 2008

Leni, mas pravdu. Horsi je si treba pichat inzulin. Nebo jiny nemoci, kdy lidi jsou omezeni. My nejsem. Akorat nesmime zapomenout prasek. 🙂 Takze pri hypofunkci nic neroste nebo muze? Vis, nevim, co od toho cekat.

len
10. dec 2008

Mabe, pokud je správně substituovaná, měla bys být opravdu jako "normální" člověk - jak píšeš, nezapomínat prášky a jsi jako zdravá... Ale dvakrát do roka chodím na kontrolu, jestli se to nezhoršuje, pokaždé mi ten krk pořádně prohmatá a když je všecko OK, jednou za několik let mi dělají kontrolní ultrazvuk.

dasa24
10. dec 2008

ahoj holky,

promintě že odskakuju od tématu.

Len jsem v nemocnici, začla jsem krvácet, je mi hrozně, zítra se uvidí co dál, jinak potrat ☹

len
10. dec 2008

Ježíš Daso, drž se!!! 😕 Moc a moc na tebe budu myslet, určitě je ještě naděje, že to embryjko zvládne 😕

dasa24
10. dec 2008

Len moc ti děkuju,

mám horzný strach a už zase co by se něco stalo ☹ ☹ ☹

len
10. dec 2008

Já ti strašně moc rozumím a je mi moc a moc líto, že ti nemůžu vůbec nijak pomoct 😔
Kdybych jakkoli mohla, písni IP 😉
A slibuju, že budu na vás oba moc myslet, aby bylo embryjko hodně silný a všecko tohle přestálo. Já vím, že je to asi slabá útěcha a zrovna já nejsem ten správnej člověk, ale určitě není nic ztracený, jsou tu i holky, který tímhle prošly a dneska mají zdravý děti.

dasa24
10. dec 2008

leny jsi moc hodná děkuju 😵 😵 😵
zitra ti dám vědět.

Doufám že budu mezi těmi ostatními co se udrží.....
Jinak já bych to asi nepřežila, už zase o druhý mimčo přijít

len
10. dec 2008

Určitě se ozvi, budu moc doufat v dobrý zprávy! 🙂 Asi to půjde hodně ztěžka, ale zkus se trochu prospat 😔 Omlouvám se, ale už musím končit...

petreva
11. dec 2008

Ahoj holky, chtěla jsem vás pozdravit ...
STROUZKU, moc gratuluju k úspěšné opraci, konečně to je za tebou!! A teď už jen dobré zprávy!!!
DASA, moc držím taky palce! Safra někdy je to miminko tak vytoužené a tak složité... 😔 Držte se oba dva!!

Občas na vás kouknu, ale unikají mi vaše příběhy...přesto upřímě přeju vše dobré, aby štítnice nás všechny poslouchaly a zejm. k vám se miminka už jen hrnuli!!! Hezké vánoce a hodně moc moc štěstí!

len
11. dec 2008

Doufám, že měla Dasa klidnou noc (i když tomu moc nevěřím, vzpomínám na svou porevizní v nemocnici, spala jsem asi dvě hodiny) a HLAVNĚ - že se embryjko drží a vydrží!!!

mabe
11. dec 2008

Ahoj holky, tak uz patrim k vam, tak semka koukam.

Daso, drzim palecky. Naprosto chapu, cim si tedka prochazis. Ja uz prisla o mimi dvakrata. Ale ja krvacela podruhe uz od zacatku a hodne a porad se drzelo aji srdicko jsme meli. Ty embrijka jsou velci bojovnici. Uvidis, ze vse dopadne urco dobre. Drzim palecek.

len
11. dec 2008

Mabe, a teď si vezmi, že je to umocněný tím, že ještě přirozeně nemůžeš otěhotnět 😔

mabe
11. dec 2008

Ahoj len, tak to je na hovno. 😒 Promin, ze jsem tak sprosta, ale je to tak. Ja sem to mela tak zatim, zaplat panbun, ze jsem otehotnela prirozene. Tak v tom mam takovy maly plus.

mabe
11. dec 2008

Chtela jsem se te zeptat - mas nejaky instrukce ohledne jidla a tak? Jako vic jist ryby, min to a to. Nebo je to jedno?

len
11. dec 2008

Nic si z toho nedělej, já jsem v poslední době taky sprostá 😉 Svůj první těhotenskej test po několikaletým snažení a umělým oplodnění jsem uvítala slovy - a do pr*ele! 😀 A pak to pokračovalo, no...

Jinak jím všechno v přiměřeným množství, z vitamínů do sebe cpu jenom listovku 🙂

strouzek
11. dec 2008

ahoj holky, mabe neboj já když se dověděla o špatné štítnici taky jsem byla psychicky na dně, navíc to bylo umocněné tím že mi to řekli asi 10 dnů po potratu že mám fakt blbé výsledky a že jsem kvůli tomu asi potratila a navíc že mám uzlinu takže týden čekání na histolku do toho dr. řekl že nesmím 2 roky otěhu než to přeléčí, fakt jsem byla na dně. ale pak jsem sedla k počítači a četla a řešila a zjistila jsem že problém se štítnicí má šíleně moc lidí a že mnoho lidí o tom třeba ani neví. moje máti jí má asi špatnou taky mnoho let ale zjistila to až skoro v 60.

jinak s tím jestli to poroste jak říká len když je to hlídané tak by nemělo, no ta paní co se mnou byla v nemocnici na to samé tak ta neměla ani hypo ani hyper prostě hodnoty super ale štítnice jí rostla. ale prý to se na to léčí už taky 30 let a růst to začlo až někdy teď v přechodu,jí bylo skoro 50 let, neboj děti budou co nevidět a štítnice bude taky v pořádku a prášků se neboj kdo je dneska nebere

daso ježišky to je hrozný, neboj musíš věřit že to bude dobré, brzo nám dej zprávičku co a jak, držím všecky palečky co mám

superzvedavka
11. dec 2008

Ahoj,

tak som po kontrole...doktor ma vybavil za 5 mnut...sestrička mi odmerala tlak...dal mi vyššiu dávku lieku a objednal o 9 mesiacov....ale už som sa objednala do Ľubochne...uvidím ako dopadnem tam a rozhodnem sa čo ďalej s dokim

strouzek
11. dec 2008

ahoj zvědavko až za 9 měsíců???? ty jo já chodím co měsíc 😀

len
11. dec 2008

Já chodila nejdřív asi po dvou měsících, pak po půl roce a když už je to několik let stabilizované, tak taky po těch 9... S důrazným upozorněním - jakmile otěhotním, okamžitě naklusat!

strouzek
11. dec 2008

hm tak to já teď budu chodit málo páč štítnice není tak není co sledovat ale jinak co vím hodně lidí chodí k mému častěji co půl roku max

superzvedavka
11. dec 2008

Veď preto uvažujem o zmene dokiho...lebo tento ma po prvej kontole objednal o 3 mesiace a potom o 9 a teraz znova o 9 mesiacov- a to vôbec nie som stabilizovaná....a dávku Euthyroxu mi zvýšil na 100

dnes som z neho dokonca mala pocit, že si myslí, že tabletky neberiem riadne....a pritom ja ich beriem poctivo každý deň, v rovnakú hodinu a s odstupom pred jedlom min. pol hodinu

len
11. dec 2008

Tak to mě se jednou zeptala - a berete je pravidelně každý den? Řekla jsem, že ano. A ona na to - máte to mírně zhoršené, kdybyste řekla, že občas trochu vynecháte, doporučím pravidelnost. Když říkáte, že nevynecháváte, tak musím zvednout dávku. Takže oni jsou asi zvyklí, že občas to někdo fláká, mám pocit, že by ji to nijak nerozladilo, ale znala by příčinu a nemusela zvedat dávky.

zvedava17p
11. dec 2008

Veď aj ja by som bola radšej keby to bolo od flákania....ale nie je to. A zdá sa mi, že som to mala zvýšené tak ako na začiatku.....pritom pred mesiacom mi krv bral gyndoš a mala som iba mierne zvýšenie...tak to nechápem?!?

zvedava17p
11. dec 2008

sorry to som ja superzvedavka...mám dva nicky :o)

len
11. dec 2008

Tak tím se tu radši nechlub, sem chodí adminka Krista a umí být fakt drsná 😀 (sorry Kristo 😀 )

strouzek
11. dec 2008

zvědavko ty jo ty si ale číslo dva nicky já nestíhám ani jeden 😀 jestli si teď měla hodnoty v normě tak si fakt dupni ať ti udělá kontrolní odběr endokrinolog znovu, a hlavně no já nevím 9 měs. je dlouho já bych tam chodila určo častěji, já jsem už hold taková i tu operaci jsem si vydupala do 14 dnů přitom normální čekačka je 2_3 měs. v nemocnici ze mě nemohli,furt se ptali jak dlouho se s tím léčíte a já na to, já se neléčím našli, řekli a já měla za 14 dnů termín. nevzala jsem si ani jeden prášek s hormonama. všichni čuměli jak puk co tam mají za cvoka který jde pod kudlu a nezkusí léčbu 😀

len
11. dec 2008

No, třeba zrovna Kristě našli, řekli a než se rozhoupala k léčbě, tak otěhotněla a Kristýnka už je tady 😀