Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

len
19. feb 2009

Nooo, já jsem v tomhle laik, ale myslím, že kdyby to bylo tak snadné, tak ti to doktoři doporučí sami 😒 Prostě bych jedla všecko v rozumné míře 🙂

strouzek
19. feb 2009

tak já zkusím teď jíst normálně jod ve vitamínkách a uvidím. právě že před operací jsem měla zákaz a tak jsem vyházela všecko s jodem a i po operaci jsem se jodu varovala jak čert kříže a teď zase abych ho jedla víc. to je děs ta štítnice 😠

len
19. feb 2009

No, ono když jíš vyváženě, tak jsou i všechny vitamíny zbytečný, akorát tahání peněz z kapsy, leda tak tu listovku bych doplnila, teď v zimě se toho zelenýho tolik nesní 🙂

strouzek
19. feb 2009

no koupila jsem si elevit tam je všecko akorát jod ne,po operaci jsem měla i nízkej vápník ale už je to vše v normě jen to TSH pitomé 🙄 Len myslíš že bych si měla vydupat i horm.profil? chci aby mě vyšetřili i jiné hormony ale doktor na gyndě mě pořád odbývá prej jsem otěhu normálně předtím a rychle tak co prej chci když mám cyklus i ovu jakhodinky nemám prej nic řešit ale já už jsem vynervená ze všeho představa že dořeším štítku a zase budu řešit něco jinýho tak fakt asi zešílím

len
19. feb 2009

Víš co, já bych to tak nehrotila, pokud máš rozumně pravidelný cykly a otěhotnělas do půl roku, nevidím nejmenší důvod, proč by měl někde být nějaký problém 😉 Maximálně si poptat spermiogram, ale to bude pravděpodobně taky OK.
Prostě počítej s tím, že i zdravý pár má v jednom cyklu šanci tak 15-20 % a i kdybychom se na hlavu stavěly, tak s tím nic neuděláme 😒

strouzek
19. feb 2009

no otěhu jsem na 5. cyklus, s cyklama problém nemám, ovulka taky chodí pěkně ale bojím se abych to po té revizi a i operaci neměla rozházené všechno. stačila mi štítka, žádný příznaky totálně nic, zjistilo se to úplnou náhodou a nikdo nechápal ani doktoři jak jsem nemohla mít s takovýma hodnotama šílenýma a uzlinou žádný příznaky. ne fakt ani jeden, jediný příznak byl až potrat ☹

len
19. feb 2009

A dál ti cykly naběhly normálně? Zkusilas nějak sledovat ovulaci (BT, ovutesty...)? Jestli ano, tak si fakt nemyslím, že tady by měl být problém 🙂
5. cyklus je naprosto v pohodě.

strouzek
19. feb 2009

no jo v poho, jen ten druhý porevizní byl delší ale to myslím bylo spíš psychické, neboť bylo pár dnů před operací.jinak ale ovulka funguje perfektně (sleduju jak ovu testama tak někdy jsem zkoušela i BT) TeĎ začínám 3. měsíc snažení takže žádná hrůza jen se bojím abych fakt na tu úpravu TSH nečekala roky a roky se protahovalo snažení.

len
20. feb 2009

Víš co, když se budeš bát, akorát budeš ve stresu a nic se tím nevyřeší 😉 Tohle se fakt popohnat nedá... Snažení povolený máš, to je hlavní, případnýmu těhotenství nic nehrozí (tj. není ohroženo potratem ani špatným vývojem mimča), tak to chce prostě jenom čas... Vždyť to vidíš, někomu se povede napoprvý, někomu za půl roku a někomu za pět let (ale těch prvních dvou skupin je zaručeně nejvíc 😀 ), takže teď už prostě jenom čekat a přiměřeně se snažit a ono se to dřív nebo později povede 🙂 Važ si toho, že dokážeš otěhotnět přirozeně, neohlížej se na to, co bylo, a do Vánoc je z tebe těhule, uvidíš 🙂

krista
24. feb 2009

strunka • 1d • Včera v 16:36
Ahojte kočky,
chcela som sa opýtať či sa tu niekde nenájde mamička alebo budúca mamička po prekonanej operácii kde jej bola odoperovaná štítna žľaza. s výsledkom bud benígny alebo malígny uzol. je vôbec možné mať po tejto diagnóze ešte dieťatko?
ďakujem vopred za odpovede 🙂

zulik • Včera v 16:39
Ahoj Strunka, už tady taková diskuze je, zkus pročíst a třeba najdeš odpověď.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

strunka • 1d • Včera v 19:13
dakujem zulik, urcite kuknem ci am najdem odpovede 🙂

gabka32 • 1d • Včera ve 20:26
zulik určitě můžeš mít dětátko po operaci štítné žlázy z jakéhokoli důvodu.. akorát pokud by byl uzel maligní - tj rakovina št.žlázy a bylo by nutné doplnit léčbu radiojodem, tak pak se doporučuje otěhotnění až po 2letech kvůli možným zbytkům radiace. ale i tak to není překážka v tom abys počala a donosila zdravé mimi. důležité je brát hormony a chodit na pravidelné kontroly 😉

zkuse ještě

http://www.stitnazlaza.estranky.cz/

gabka32 • 1d • Včera ve 21:16
teda - odpověd byla míněna pro strunku 😅

zulik • Včera ve 21:44
Gabko,
občas nakukuji do této diskuze, protože mi zrovna tento týden dcera nastupuje na operaci štítnice-její odstranění. Jako máma mám před zákrokem respekt, poučeny jsme byly, načetly jsme toho taky dost. Doufám, že jí to v životě ve smyslu těhotenství neomezí, taky se to prý i kvůli tomu u mladých holek dělá.Z Tebe prý bude paní doktorka v tomto oboru?

strunka • 1d • Včera ve 21:52
gabka dakujem krasne za povzbudive slova 🙂 a ak vies este bojim sa aj toho ze vela citam o dedicnosti spojenej s tymto ochorenim, a aj rozmyslam ze v tom horsom pripade i keby bola liecba uspesna ci nie je hazard mat dieta ktore by to mohlo zdedit...

gabka32 • 1d • Dnes v 08:19
zulik ano, zatím mám praxi 2,5 roku a ted na mateřské, takže ke zkoušce z endokrin. se dohrabu možná někdy příští rok 😉 a s dcerkou neboj - u těch mladých holek se hlavně odoperovává při zvýš.funkci, protože kdyby se jim to vrátilo v těhu je problém, protože ty léky co tlumí štítnici jdou i na plod 😒 a vyjímečně to může být důvod k přerušení 😔 ale po operaci problémy tolik nebývají, jen se upravujou dávky léků...

strunko, onemocnění se sice často dědí, ale není to pravidlem a navíc nemoci št.žlázy jsou dneska tak rozšířené, že i kdybys to "nepředala" tak se to stejně může objevit...a navíc jsou dost dobře léčitelné..... rozhodně takhle nepřemýšlej a pokud chceš ještě mimi, tak neváhej

sylvusa
24. feb 2009

ahojte, ja som sa chcela objednať do centra Ferticent, manžel má málo pohyblivé spermie, gynekológ mi preto spravil všetky vyšetrenia a teraz mi zistil že mám zvýšený hormón štítnej žľazi, lekárka mi dala tabletky a povedala mi že nemám sa snažiť teraz o dieťa, v máji mám prísť na krv či tabletky zabrali, zatiaľ nemám zlé výsledky ale mohlo by sa to zhoršiť ak by som nebrala lieky, a teraz som zvedavá čo mi povie zajtra gynekológ, čo myslíte ? je to chyba a pošle ma do centra ? ďakujem

len
24. feb 2009

No, kvůli manželovi vás do centra pošlou určitě... Nakolik je jeho spermiogram špatný, jestli bude třeba vám k těhotenství nějak dopomoct... Ale pokud si teď rovnáš štítnou žlázu, možná budou chtít opravdu pár měsíců počkat, než se to stabilizuje. Kvůli poruše štítné žlázy určitě do centra nemusíš, ale kvůli špatnému sprmiu ano.

sylvusa
24. feb 2009

ja len chcem vedieť či ma pošle gynekológ teraz, alebo až keď zaberú lieky, to mi jasné, že tam pôjdeme, nakoľko manžel má zlé výsledky

len
24. feb 2009

No, poslat tě tam může klidně hned, ona asi budou potřeba ještě další vyšetření u tebe, no a kdyžtak případnou léčbu neplodnosti o něco odsunou. Ale jestli si znovu budou ověřovat spermiogram, tvůj hormonální profil, jestli budou chtít třeba ještě další vyšetření u tebe, která jsou v návaznosti na cyklus, tak to taky může ještě nějaký čas zabrat.

jizvikova
11. mar 2009

devcata zdravim, mam dotaz, marne se uz dlouho snazime o mimi a porad nic, v caru me zatim neposlali ani na genetiku ani na reprodukcni imunologii, takze hledam kde se da, ted mi vysli hodnoty anti TG 271 je to uz na prasky?? na endokrin mi anti TG minule nedelali jen anti TPO to jsem mela 119 , dnes 89, ale leky jsem na to nedostala, ze je to malo.. a dotaz ma to co spolecneho s tehotnenim?

andykov
13. mar 2009

Holky, já jsem se chtěla zeptat... Myslíte, že by se i dávkování Euthyroxu mělo v těhu hlídat? Předtím jsem brala 50 denně a teď mám 75 hned od 8tt, mám přijít až po porodu. Ale, co když třeba teď už toho euthyroxu potřebuju víc. Ptám se, protože jsem až neúměrně začla přibírat a vodou a tlakem to moc není. Jen mě napadlo jestli třeba za to taky nemůže štítka ☹

len
13. mar 2009

Andykov, určitě! Mně bylo řečeno, že v těhu minimálně dvě návštěvy po třech měsících, a to jindy chodím třeba po třičtvrtě roce... Takže bych to zkusila vydupat, i když nejdůležitější je pochopitelně ten první trimestr.

Jizvikova, co ti k tomu řekli doktoři, jaké jsou limity? Jinak jo, štítka s otěhotněním může souviset docela dost, když je špatná a neléčená...

ladida.l
14. mar 2009

Já chodím na kontroly se štítnou žlázou po otěhotnění každých 6 týdnů - k doktorce jsem šla hned jak jsem těhotenství zjistila - hned mi zvedla dávku.

happyteddy
14. mar 2009

Ahoj Holky, ráda bych se zapojila do vaší diskuze na téma štítné žlázy a otěhotnění. Já mám diagnostikovanou hypofunkci štítní žlázy, léčba je ale teprve v počátcích, beru denně Letrox 50mg- 1/2 tablety. V dubnu mám přijít na velké odběry a pak se uvidí. Otěhotnět se snažíme od října 2007, v loňském roce jsme ale takových asi 7 měsíců na vše prděli, protože jsem měla tatínka v nemocnici, ten v říjnu 2008 zemřel. Stále nejsem psychicky v pohodě, ale na druhou stranu jsem ráda, že se přišlo na poruchu funkce štítné žlázy a věřím, že se vše vyřeší. happyteddy

mabe
18. mar 2009

Ahoj holky, chtela bych se preptat. Jakou mate MS pri brani prasku na hypofunkci? Ja beru Letrox 50mg rano a zda se mi, ze ji mam hodne malou. A hlavne je to tak, ze jsem dneska treti den a nic dokud nejdu na velkou. To pak neco vytece a pak zase jakoze spinim a tak dal. Zadny velky bolesti nic. Chodi teda zase na den presne. Je pravda, ze ja mela cykly rozhazeny po prestani brani HA pred dvema lety. Dr. me rikala, ze se cyklus muze spravit. Ze diky te stitnici to muze byt rozhazeny. Ale ze by to takhle melo fungovat???

Diky za nazory. Jinak jdu v patek po 3 mesicich branich Letroxu na kontrolu. Tak jsem zvedava. JO a jeste neco - mam teda hypofunkci a chronicky zanet.

len
18. mar 2009

Mabe, mám jsem ji zcela normální... Ale já ty léky beru od 18, takže už vlastně nevím, co bylo předtím 😉

Jinak já jdu na kontrolu dneska a snad poprvý za těch deset let mám strach 😒 Jdu po třičtvrtě roce, za který jsem zvládla IVF, těhotenství, potrat a minulé dva měsíce rvaní dvou osmiček, antibiotika a kila Ibalginu. Asi nic z toho přímý vliv na štítnici nemá, ale tak nějak cítím, že moje tělo je totálně rozhozený a nefunguje, jak má, v žádném ohledu. Mám trochu strach, aby ten potrat se ŠŽ nesouvisel, i když mi doktoři tvrdí, že ne, tak přeci jen mě endokrinoložka objednala na kontrolu v desátém týdnu, takže jsem o to přišla dřív, než mě stačila vidět 😔

mabe
18. mar 2009

Ahoj len, proste to neni to, na co jsem byla zvykla. Netece porad. Proste sem tam. 😒 Tak drzim palecky na kontrolu. Ja jdu v patek a taky mam trosku strach. Aby tam nebyl nejakej uzlik a tak. Ja jsem zvykla, ze to telo mam rozhozeny po tech HA. Ale rekli mi, ze se to tou stitnici urco spravi a nejak se mi to nezda. Aji spinim po ovu do MS. Nekdy sem tam, nekdy porad. 😒 Gynekolozka rikala, ze me da kdyztak utros, jestli se to nespravi Letroxem.

len
18. mar 2009

Asi si tělo musí ještě zvyklnout, nějakou dobu to trvá...
Hele, já mívala vždycky cykly tak 22-23 dní, tak čekali, co s tím léčba ŠŽ udělá, no a nic, vůbec nic. Jsem vůbec exot, dle MS cyklů by to vypovídalo na hyperfunkci a dle postavy a padání vlasů zase na hypo (kterou opravdu mám). Ono nic nejede podle tabulek... Já třeba dokázala zhubnout ve chvíli, kdy mi změnila Euthyrox na Letrox - stejný dávky, stejná účinná látka, akorát jiný výrobce, hubnout jsem zkoušela stejně jako roky předtím, a najednou bez jakékoli změny z mé strany jsem měla za půl roku 7 kilo dole 😀

mabe
18. mar 2009

Myslis, ze muzu kdykoliv otehotnet nebo se musi pockat az se to ustali? 😒

len
18. mar 2009

Já bych se na to vysloveně zeptala v ten pátek, uvidíš z výsledků. Předpokládám, že pokud to bude celkem OK, tak případně upraví dávku a povolí ti snažení s tím, že jakmile otěhotníš, máš okamžitě přijít (což mi říkali taky a když jsem jim volala v 6.tt, v klidu mě objednali až za měsíc, takže to okamžitě asi není tak žhavý). Pokud by to bylo hodně rozhašený pořád, asi doporučí ještě vyčkat.

zulik
18. mar 2009

Dobrý den,
chci se zeptat některé z holek, které mají po operaci-odstranění štítnice. Dcera je po operaci cca 3 týdny, během operace se jí "ztratila" 2 příštitná tělíska-jedno je prý ve svalu a jedno se neví, štítnice odebrána celá s velkým zánětem. I přes braní Kalcia má dcera dodnes křeče do lýtek, prstů na rukou. Stalo se vám to některé? Doufám, že je to jen stav po operaci a že se to upraví, že ta tělíska na to nemají vliv, že je to jen velká změna pro organizmus.

gabka32
18. mar 2009

Zulik po operaci je to běžné - pokud jí zbyde alespon 1/2 příštítného tělíska, tak to stačí k fungování. a pokud píšeš že se "ztratila" jen 2, tak by se to mělo upravit. a měla zkontrolovanou hladinu kalcia? někdy ty dávky musí být vyšší - podle hladiny kalcia v krvi.

zulik
18. mar 2009

Gabko, jsem ráda, že si se ozvala zrovna Ty. Já volala minulý týden primáři, co jí operoval, zvýšil jí dávku a jdeme tam příští pátek na kontrolu. Kalcium jí kontrolovali naposledy před odchodem z nemocnice.Křeče mají klesající tendenci ale je to pro ni nepříjemné. Na začátku se třeba stalo, že seděla na záchodě a chytlo jí to do obou lýtek, ta jí v této místnůstce od toho pomáhej 🙂 Jinak si myslím, že přístup v nemocnici a doktoři super, vše nám hezky povysvětlovali 🙂

mabe
19. mar 2009

Ahojte holky, prosim vas, ja jsem asi magor. Tak se predem omlouvam. Zitra jdu na kontrolu stitnice - teda jenom na odber krve. A mam strach. Jedne moji kamaradce nasli pred rokem nador na stitnici. A ja tedka premyslim nad vsim moznym a honi se me to hlavou. Sakra. Neni prece pravidlo, ze pokud mas spatnou stitnici,tak se ti tam udela nador? Diky moc

len
19. mar 2009

Mabe, jasně, že není! 😉
Já tam mám zánět, letitej a prý neléčitelnej, a takových je nás asi většina... Ale nádor určitě ne 🙂
Jinak já včera hodnoty dobrý, což je asi tak všecko, co jsem se dozvěděla (rozhovor měl sotva dvě minuty), nadále pokračuji v substituci 135...