Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

mukky
26. mar 2009

krpatucka ,si nizka ze ten nick?? 🙂 mamima moze chodit ako na klavir k lekarovi,ale nezvyknu robit testy len tak na stitnu zlazu,a manzel ma tiez a svokra tiez a zistila to po 50tke a je zdravotnicka... no a maju aj obidve svagrine a tiez to ani netusili...

mabe
26. mar 2009

Ahoj holky,

delsi dobu jsem tady nebyla. Takze shrnu. Jsem po 2 MA. V prosinci me byl zjisten zanet a mam hypofunkci. Dr. mi nasadila Letrox 50. Miluly tyden jsme byla na UTZ - v poradku beze zmen a dneska na vysledky krve. pani dr. rekla, ze stitnou zlazu mam stabilizovanou. Hodnoty mam presne uprostred jak maji byt. 🙂 Takze mam brat dal Letrox 50 kazde rano a v zari na kontrolu. Pak me jeste zkontrolovala hladinu proklatinu atd. kvuli cyklu. Rikala jsem ji, jak po ovu spinim. A vse mam naprosto v poradku. (tak nevim, cim to je 😒 - rikala, ze to nemusi mit zadny priciny, proste to tak u nekoho muze byt)Ale co se tyce ji, tak mam zelenou v otehu. 🙂 Jakmile budu musim hnedka prijit, abysme nasadily vetsi davky.

Tak snad se brzo zadari. 🙂

krpatucka
26. mar 2009

mukky cistych 160cm 😀 Tak neviem, len sa vsetci cudovali

Tak aby som aj ja nieco o sebe: 1x MA a 3x spontanny, zistena hypotyreoza (euthyrox 50) , cakam na hemato kde mam zistenu mutaciu MTHFR a momentalne mame stop so snazenim do polovice maja

len
26. mar 2009

Mukky, my teda moc ženských v příbuzenstvu nemáme, ale máma na testech byla a štítnici má vzornou (tudíž asi přibírá z jídla a nedostatku pohybu, ach jak drsné zjištění 😀 ). Sestry nemám, sestřenice jsou zcela zdrávy. Babička z máminy strany byla vychrtlá jak lunt, takže tam taky nevím, že by trpěla na hypofunkci ŠŽ 😉

mukky
26. mar 2009

krpatucka,nemas na mna,ja 152 cm 😀 😀 mala vrtka dobre vari.. 😀 😀 a vraj aj toto ochorenie pokial nie je podchytene ma vplyv na rast ☹ 😒 neviem co je MA a to ostatne ☹ ☹ ☹ len 😀 😕 😎

mukky
26. mar 2009

gabka 32,pozdravujem Ta,pisala som dlhu ip ale mi to neodoslalo 😠 dakujem Ti a odpisem

krista
26. mar 2009

bubla87 • Dnes v 18:07
Ahojky, nemáte někdo problémy se štítnou žlázou, byl problém s otěhotněním? ☹

jajinka27 • 1d • Dnes v 18:08
ahoj,

mám problém se štítnou žlázou ale problém jsem neměla, pokud je léčená tak prý problém není....

gabka32
26. mar 2009

mukky doufám že moje odpověd ti došla 😉

krpatucka všechno je jednou poprvé 😀 kdyby se vše mělo získáváat jen dědičností tak by byly jen rodiny s infarkty, rodiny s curkovkou, rodiny se štítnicí.... a můžou to podědit i chlapi, i když je to málo časté.

mukky
26. mar 2009

dosla 🙂 aj som napisala a dakujem este raz

krpatucka
30. mar 2009

mukky MA - missed abort - zamlknuty potrat ☹

maryloou77
30. mar 2009

Ahojte 🙂
tak mna ta stitna trapi tiez 😒
a zistila som to naozaj cudne....bolo mi stale teplo a teplucko a ked iny si to uzivali, mne bolo ako keby som sa chcela vyvliect z koze ☹
bola som v Nedu a zistili mi ze pracuje akorozurenemu slonikovi, a tak beriem uz mesiac 6 tabletiek Carbimazolu, a teraz mi meska, len mam strach ze je to len vplyv liekov! K lekarovi som sla hlavne koli tomu ze sa snazime o mimi a neako to neslo, a cykly som mala nepravidelne a posledne asi 7 mes. su ako tak pravidelne ze 33dni ale da sa, volakedy som mala 2krat rocne!
No drzim vam palce, nech nas ta mala potvorka netrapi ale pomaha 😀 😀 😀 😀

mukky
30. mar 2009

krpatucka ☹ ☹ asi si musim vyguglit akyje rozdiel medzi zamlknutym a spontannym ☹ ☹ ,tak to ma mrzi

mukky
30. mar 2009

mary ty mas asi zvysenu nie?Aj mne je stalle horuco,vcera pri kocikovani som skoro umrela 😀 mala som bundu a tricko,ale asi len v tricku chodit by asi bolo divne a aj prsalo.. 😎 😝

krpatucka
31. mar 2009

mukky zamlknuty je ked sa babo prestane vyvijat a proste umrie v maternici a zena o tom ani nevie alebo nemusi vediet a spontanny, ked babo odide. Lepsie som to nevedela napisat 😅

Baby vy sa mate, ze vam je teplo. Mne je zase furt zima. Bez pancusiek, hrubych ponoziek a min.3 vrstiev sa nepohnem z domu ☹ Uz je mi to samej blbe a ked si poviem, ze vsak ide jar a dam si menej oblecka tak sa trasiem od zimy a nadavam si 😅 Uz netrpezlivo cakam na svojich 35 v tieni 😀

dennca
31. mar 2009

Krásné ráno všem 🙂
Na předchozí straně jsem se ptala,jestli někdo nevíte jestli braní Letroxu může mít vliv na spoždění menstruace.
Tak nemůže.A od 16.2. jsem brala Letrox - hladina TSH se mě snížila a já ihned otěhotněla.
Nyní mám lehce zvýšené dávky Letroxu a doufám, že vše bude v pořádku.
Paní dr. z endokrinologie říká, že by neměl být problém, pokud budu užívat léky tak jak mám
a často chodit na kontroly.
DĚVČATA,TAK VÁM VŠEM PŘEJU ÁŤ SE VÁM VŠEM BRZO ZADAŘÍ!!! 🙂

len
31. mar 2009

Dennca, gratuluju! 😵 Na mě teda Letrox takhle nepůsobí, beru ho už deset let a těhu nějak nikde 😀

krpatucka
31. mar 2009

Dennca gratulujeeeeeem 😀

maryloou77
31. mar 2009

aj ja sa pridavam Dennca, dufam ze to do roka aj my oslavime 🙂 🙂 🙂

mabe
31. mar 2009

Ahoj holky,

denni, gratuluju. To je parada. Ja poprve otehotnela hned a podruhe az po pul roce snazeni. Oba dva teda skoncily MA v 8tt. pak mi zjistily hypofunkci. po 3 mesicech brani Letroxu je stitnice stabilizovana, tak mame od endo zelenou. 🙂 Tak mam z toho radost.

mukky
31. mar 2009

krpatucka ☹ ja budem chciet druhe babo a neviem si predstavit nieco take....dievcata a kolko mate rokov ak to nie je tajne?Dennca tesim sa 🙂 🙂 tehotenstvo bolo najsuprovejsie obdobie,behala som jak srnka este den pre porodom,cele hodiny po meste 🙂 ale spinkala som veeeeeela poobede,aj manzel ked prisiel z nocnej tak s nim kludne do 14tej 😀 😀 joj,dnes by som ten spanok brala.. 😀

mabe
1. apr 2009

Ahojte holky, chtela jsem se zeptat. Mam hypofunkci. Vite o nejakych omezenich ve volne prodejnych lecich? Jako napriklad Paralen, Panadol atd.?

jabluncanka
1. apr 2009

Ahojky milé spolubojovnice!!

Dlouho jsem se tady neukázala,naposledy myslím v těhu!! taky mám hypofunkci a dneska už mám doma 2,5 měsíčního chlapečka...Takže se nebojte,každá se jednou dočká!!Všem snažilkám a čekatelkám moc držím pěstičky!!!Bude líp!! 😉

mabe
1. apr 2009

Jablunko, dekuju za uteseni a pozitivni zpravicku. 🙂

krpatucka
1. apr 2009

Mukky ja mam 26 a o babo sa snazime uz viac ako 2 roky a pre lekarov mam furt este dost casu na babo a este stale som dost mlada 😠

mukky
1. apr 2009

krpatucka prajem vela stastia..

krpatucka
2. apr 2009

dakujem mukky 😉

a1211
3. apr 2009

ahoj mabe, taky mám hypofunkci s autoimunním zánětem a měla jsem ještě před dvouma měsícema dost šílené hodnoty, když mi na to přišli po letroxu mi za ty dva měsíce hodnoty klesly na normál. Dr. mi řekal že nesmým akorát nic za tablety kde je jod nad 100 mg, jinak můžu vše sůl s jodem atd ale nepřehánět to

verva
3. apr 2009

ahoj holky, už na vás nějaký ten pátek koukám..
Před měsícem mi z hormonálního profilu zjistili, že jsem na hranici s hypofunkcí a mám několikanásobně zvýšené protilátky a zánět. Nejspíš důvod, proč se mi nedařilo skoro rok otěhotnět, ale Dr. mi ještě než mi udělala HP nasadila clostilbegyt a provedla folikulometrii a nám se podařilo otěhotnět - jsem v 6 tt a před 14 dni jsem byla poprvé na endokrinologii - nasadila mi eutyrox 50 a říkala, že se vůbec nemusím ničeho bát, že nic nehrozí.. doporučila kvůli jódu ihned přejít z C.babyplan na C. mami.. ale stejně mám strach - to vyšší riziko potratu asi je ☹

lululiatko
3. apr 2009

ahojte
v prvom rade gratulujem vsetkym tehulkam a drzim palce, aby ste do dotiahli do uspesneho konca 😉
ale vsimla som si, ze vacsinou tu pisete tie, co mate hypotyreozu. preto vyzyvam vsetky snazilky a tehulky a mamicky, ktore maju hypertyreozu, aby sem napisali ich pribeh. ako dlho vam trvalo, kym ste otehotneli? ja mam hypertyreozu s autoimunitou, mam nasadene lieky Propycil.
v poslednom obdobi som z toho dost smutna, hlavne, ked niekto povie, ze sa im babo podarilo "az" za styri mesiace.. my sa snazime desat mesiacov a viem, ze su tu aj take, co skusaju aj ovela dlhsie. preto by som si rada precitala nejake povzbudzujuce pribehy.
dakujem a krasny vikend prajem 🙂

mukky
5. apr 2009

Ahojte,tak bola som na kontrole co som sa skor pytala lebo som pribrala rapidne 10 kg,vysledky z krvi jasne ukazali ze som pribrala zo stitnej zlazy,to mi mudr povedala uz vo dverach....ale mam na nu nervy,lebo ma mala castejsie sledovat a nie od porodu az po pol roku 😠 😠 a tak krasne som pred otehotnenim aj tesne po porode schudla....vedela som ze to stravou nie je 😠 😠 je lahke pribrat,ale velmi tazko schudnut....a vraj mi to bude takto haprovat cely zivot,,,,tak to hadam nie....takze od vcera beriem eut.100 a po dvoch tyzdnoch si mam pridat aj stvrtku....ani k moru nechcem ist,vooooooobec sa netesim 😠 ☹