Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

felicia1
13. máj 2009

strouzek,precitala som si album,takze om vsetko si precitala,no za 3 mesiace si klesla z TSH 12 na 2? 😕 😕 😕 😕 😨 😨 😨 😨 to je potom super a som ostala ovela kludnejsia,ale ved ja este ani nic neviem,takze to len sa riadim vysledkami od gyndosa

felicia1
13. máj 2009

ahoj antonia ja si ta pamatam tuzime po .....jej krasna novina ze mas tt,gratulujem ti,stale chodim nakukat na vas no nevidela som este pri tebe tt,no a kolko trvalo kym ste sa nastavili?

mabe
13. máj 2009

Strouzku, gratulujuuuuuuuuuu. 🙂 Takze uz muze zacit snazenicko o sto sest. 😉 Ja jeste cekam na tu hemosku a trosku me trapi to spineni, ale snad se to dalsi cyklus zlepsi. Ale slysela jsem, ze to nevadi tehu, mam trochu strach, tak nevim.

Antoni, diky za povzbuzeni. 🙂 Ja jsem taky stabilizovana, tak snad. Kdyz jsem nebyla tak to vyslo po roce (bohuzel 2 MA 😒 ). Tak snad to bude tedka rychlejsi. 🙂

strouzek
14. máj 2009

ahoj holky , díky za gratulace, fakt mě to hrozně moc nakoplo, já fakt žila teď posledních několik měsíců v pernamentním stresu a nervech takže jsem fakt hrozně šťastná za ty super výsledky. a pak že se ze špatnou psychikou nedá uzdravit 😀

Felicio určitě doporučuju zajít na endo co nejdřív. Uvidíš co ti řekne, bohužel poradit ti moc nemůžu, já předtím měla zvýšenou funkci štítky + autoimunitní zánět s uzlem v krku (hodnoty TSH 0,01), otěhotnět jsem problém neměla ale potratila jsem. Možná že nemít uzel v krku na operaci nejdu. Po operaci mi zmizel autoimunitní zánět neboť už se není proti čemu bránit, ostatní hodnoty (T4 +T3) které předtím byli taky mimo normu se dostali do normy okamžitě, akorát to TSH vyletělo z 0,01 na 12!

Teď mám hodnotu 2 ale dr. mi řekl že jsem se tak rychle srovnala díky té operaci, protože je to rozdíl když se brání štítnice která je v těle a nebo není nic a jde jen o to nastavit správně dávkování léků. Fakt nemůžu soudit za jak dlouho budeš srovnaná ty, já jen co vím od ostatních co měli hypofunkci nebo hyperfunkci bez operace tak jim to srovnání trvalo prý déle, jedna holka kterou znám s tím bojovala skoro 2 roky , opakovaně se snižovali nebo zvyšovali hodnoty, nakonec stejně šla na operaci a od tý doby má prý klid. Asi je to individuální, záleží taky jestli nemáš uzel, jestli máš třeba dobré ostatní hodnoty jen to vysoké TSH atd. každopádně tím rychlím „uzdravením“ u mě byl překvapený i dr. prý čekal že to bude horší a bude se to rovnat déle. Navíc mi řekl že jsem udělala s operací jenom dobře, neboť bez ní bych tak skvělých hodnot tak rychle a celkově nikdy nedosáhla.

strouzek
14. máj 2009

Antonia gratuluju k těhu, dodává mi to naději že teď co jsem se srovnala že se mi taky brzo ukážou // 😵

rintintyna
14. máj 2009

strouži ahoooj kočko, gratuluji ke srovnaným hodnotám, tak se Ti vyplatilo počítat s horším a vyšlo to příjemné překvapení, tak to je super 😵 😲

strouzek
14. máj 2009

rinty díky, no to jo, čekala jsem zlepšení ale takové razantní to nečekal fakt nikdo ani dr. 😀 manža to zhodnotil že jsem si ty výsledky vyřvala jako vždy všechno, když jsem v klidu tak se nic nedaří ale jak zastresuju a zanervím je vyřešeno 😀

mabe
14. máj 2009

Strouzi, tedka uz to povali. Urcite. 😉 Ja uz snad taky. Jeste me trapi to spineni, snad to pro tehu nevadi. 😒

felicia1
14. máj 2009

mabe a ty si uz tehulka?

antoniab
14. máj 2009

ahoj som rada ze som vas povzbudila a dufam ze sa vam rychlo zadari 😉

mabe
14. máj 2009

Feli, nejsem. 2x MA. Tedka uz snad brzo budu.Po teto MS co mam, uz to asi nechame na prirode. 🙂

maja42
14. máj 2009

čau štítkařky,
vidím, že se tady s optimistickýma zprávama rozthrl pytel, 2010 bude náš rok 😉 já mám za sebou teprve první návštěvu u endokrinoložky, mám hormony sice na spodní hranici, ale furt v normě, jen nějaké ty jiné hodnoty mám vysoké a ty značí autoimunitní onemocnění. znáte to všechny, bude utz a prolaktin a potom pididávky hormonů ŠŽ do konce života. říkala, že v mém případě rozhodně za moje dvě MA štítka nemohla a moje problémy s ní byly zachycené náhodou. ale je to dobře, že to nemá šanci se nějak dramaticky rozjet, např. v těhotenství, páč už budu sledovaná.
toť vše a doufám, že tu postupně začnete hlásit masové těhotnění 😉

felicia1
14. máj 2009

ahoj maja,no ja to tiez visim uz mna az na ten rok 2010 aspon dufam,no a ako to prebiehalo u endokrinologicky?len krv ti brala ?

janka5861
14. máj 2009

Ahojte , tak ja mam stitnu od 13 rokov ............ teraz mam 30 a mam uz 20 mesacneho synceka...... naozaj stitna nie je problem pri otehotnenio. Pocuvala som radu lekara /aj mi zvysoval davky liekov a o dost viac / vsetko z hladiska endokrinologie prebehlo ok. Drzim palce 😉 😉

strouzek
15. máj 2009

ahoj holky

majo pokud máš hodnoty ještě pořád v normě tak to není žádná hrůza, dobře tě nastaví a bude to v pořádku. já je měla totálně rozhozené takže se 3 dr. shodli že za můj potrat nejspíš ta štítka fakt mohla.

janko díky za povzbuzení, já znám plno lidí se štítkou a mají dětí jako smetí takže tím se uklidňuju furt, že i nám se povede. 😵 dokonce manželka kolegy co má po operaci štítky má 4 děti 😀

maja42
15. máj 2009

felicia, jen se dívala na všechny moje lékařské zprávy a výsledky vyšetření od imunologa (vč hormonů šž), osahávala mi krk a poslala na další odběry a utz

strouzek, jo, já vím, že to není žádná trága, v podstatě jen haluz, že se to zachytilo a do budoucna budu hlídaná. mně řekl šéf caru, že za ty moje MA mohla s největší pravděpodobností chlamča, která se mě svině urputně držela navzdory přeléčení, manžel je čistý, to je mi záhada 😉 mám za sebou další kůru, dnes kontrolní odběr, tak snad už šla do hajzlu 😝

mabe
15. máj 2009

Holky, ja si myslim, ze to u me bylo hodne veci, co zapricinilo 2x MA. Jinak jsme si tak nejak u jednoho poradu uvedomila, ze se to melo stat. Priroda to proste tak zaridila. Neco bylo spatne. A je asi lepsi, ze to tak bylo. Nejak sem tedka dospela k nazoru.

len
15. máj 2009

Mně přijde zvláštní, že někdo o IVF mluví jako o znásilňování přírody. Jasně, dějou se věci, co by se normálně neděly, ale zase - pokud příroda nebude chtít, abych otěhotněla, tak těch IVF můžu absolvovat deset a nic z toho 😒 Já se asi příčinu svýho MA nikdy nedozvím, spíš mě fakt štve, že se nemůžu ani dozvědět, proč vůbec nedokážu přirozeně otěhotnět 😝 A moc mě mrzí, že mě endokrinoložka za to krátký těhotenství nezkontrolovala, i když pár měsíců před ním i pár měsíců po něm byly hodnoty celkem srovnaný 😒 Každej ze zainteresovanejch doktorů mi tvrdí, že v jeho oboru není ani příčina mé neplodnosti, ani potratu, ale někde být musí, že? 😀

felicia1
15. máj 2009

ahojte
dnes som volala endo k druhym u nas v NR a 26 maja mam prist rano na krv takze sa zacne so mnou uz pracovat,tak sa aj tesim aj bojim........

strouzek
15. máj 2009

len je to divný že tě nechtěla vůbec vidět, mě teď řekl dr. že mám hodnoty nádherný ale kdybych otěhu tak hned přijít, vlastně dřív než bych pomalu šla na gyndu aby mě mohli sledovat a případný výkyv hned řešit.

já si myslím že štítka nemůže 100% za MA ale určitě v tom hraje velkou roli. stačí kouknout na tuhle diskuzi a člověk vidí že skoro každá druhá z nás co má štítku už min. jednou zažila potrat. to nebude jen tak náhoda, takže ať mi někdo neříká že je to souhra náhod.

mě stačila moje obvodní dr. jsem k ní šla ze zprávou z revize a současně s operace štítky. první si četla o revizi, začla žvatlat o přírodě, jak to byla její volba, no nechala jsem jí vymluvit, pak se koukla do spodnu hromádky a viděla zprávu z endokrinologie a viděla jsem její výraz, na férovku řekla beru zpět, za tohle mohla štítka a žádná příroda. no a teď ještě u nás v okrese zavedli novinku že každá těhule jde automaticky hned na odběry na štítku a když něco najdou tak prej musí okamžitě do týdne na endokrinologii a chystá se to zavést i do zbytku republiky kde to ještě není. navíc když jsem potratila tak moje švagrovka dělá vrchní v nemocnici a bavila se o tom v práci s doktorama a ostatníma sestrama a hned se jí prej všichni zeptali jestli se náhodou neléčím se štítkou. takže tohle mi stačí abych došla k závěru že za spoustu MA může příroda ale u štítkařech je fakt z velkého % důvod ve štítce.

len
15. máj 2009

Strouzek, mě taky řekla HNED, tak jsem tam po prvním ultrazvuku volala a zjistila jsem, že "hned" znamená v jejím podání 10.tt 😉 Kamžto jsem se jaksi nedohrabala 😝 Ale pravda je, že už dobrý 4 roky tvrdnu na 135 Letroxu (a to štítku mám celou) a vše beze změn... Začínala jsem na 50.

dennca
16. máj 2009

Krásné dopolko všem 🙂

strouži - moc, moc, moc gratuluju!!!!!Krásné zprávičky.A doufám, že se brzo objeví // 🙂
Moc Ti to přeju!!!!!!To je paráda.
Jinak já jsem volala endokrinoložce a hodnoty mám nižší, než v únoru(TSH 5,8),
ale nechtěla mě říct kolik.Divný,ne?Beru pořád Letrox 50 a z hlediska štítky
se můžeme začít snažilkovat.Tak ještě musím na gyndu,jak je to s těma sviňkama chlamydiema 😠

antonia - gratuluju k otěhotnění!!!! 😵

mabe- tak v po 18.5. podej výsledky 🙂 Chci číst jen samé dobré zprávičky 🙂
A že se už taky můžete snažilkovat!
Tady to za chvilku bude samá těhulka!!!!Věřím tomu 🙂

dennca
16. máj 2009

felicia - taky si myslím,že to je jedno pokud máš nebo nemáš zrovna mrchu a jdeš na endokrinologii.
Mě se nikdy neptali,jestli to zrovna mám.To spíš na gyndu - když se dělá hormonální profil.
Antibiotika nevím - ty možná vliv mají.
Tak 26.5. seš objednaná?to je za chvíli.Tak pak podej info.

len
16. máj 2009

Antibiotika - byla jsem na odběru na antibiotikách a ptala se, jestli to má nějakej vliv - prý nikoli. Pak jsem se na to ptala znova dr. a opět mi bylo řečeno, že antibiotika na stav hormonů ŠŽ vliv nemají 🙂

felicia1
16. máj 2009

ahojte
no ja sa stale pytam na toho dr,co mam k nemu ist toho 26.5 no kazdy mi povie ze to neni dobry odbornik,ja fakt neviem co mam robit ,ci ozaj ist k nemu alebo do tych levic a tam stale cestovat,alebo pockat na tu doktorku ktora sa ma do 2 mesiacov vratit no neviem co 2 mesiace nie su vela na moj stav,dnes som sa dopocula ze u nas v nemocnici su dokonca 2 na endokrinologii jedna je ta lekarka co je momentalne prec a vraj este nejaky doktor no na nete som nic nenasla ze by tam nejaky bol,absolutne neviem koho si mam vybrat,no nechcem dlho cakat 😖
ja som uz ATB dobrala

mabe
17. máj 2009

Ahoj holky,

dennci, tak zitra. Jsem nervozni, snad to bude ok. CHlamca je uplne pryc, takze z hlediska gyndy nevidi dr. problem se snazenim. Akorat ja jsem chtela radsi pockat.

Uz bysme to holky mohli prorazit.

monika0001
17. máj 2009

baby, chcela by som sa niečo spýtať.... vidím, že tu téma štítna žľaza a otehotnenie... tak teda by som sa chcela spýtať či máte niektorá problém so štítnou žľazou... zaujímali by ma aké príznaky máte... sa ma veľa ľudí pýtalo či náhodou nemôžem mať s tým problém.... bo som strašne pribrala a neviem z čoho... prosím ak sa nájde niektorá, ktorá by mi chcela odpovedať môžem poprosiť IP....
Ďakujem!!!

strouzek
18. máj 2009

ahoj holky 😵
denci no možná se ti TSH snížilo což by bylo jenom dobře. já se taky nervila že s euthyroxem 125 to nestáhnu TSH z 12 na 5 no a já zázrakem zvládla se snížila dokonce na 2. teď už mi ten euthyrox 125 prý nechá až do listopadu, koukala jsem na ten papír do laborky co mi vypsal na příště už mi nebudou zjišťovat nic jen TSH, teď mi vždycky kontrolovali parahormon, T4, T3, vápník, hořčík, a nevím co ještě a teď už jen 1x až 2x za rok zkouknou TSH, ale kdybych otěhu mám přijít hned
řekla bych že spíš záleží na těle jak se s tím srovná, mě řekl dr. že mi dal euthyrox 125 abych to srovnala aspoň na hodnotu 5, spíš mě připravoval na to že budeme zase zvyšovat dávky léků ale když byli výsledky ještě lepší řekl mi že prostě dobře reaguje moje tělo, vlastně lépe než on sám čekal.

a1211
18. máj 2009

Ahoj monika, já jsem také přibrala asi 15 kilo během roku, občas mě jakoby tlačil krk, byla jsem taková líná, a opravdu jsem měla hrozné hodnoty št.žlázy, během 2 měsíců co jsem brala léky se to dalo do normy, váha ale zůstala:(

kkristinka
18. máj 2009

ahojte! ja len doplnim, co som pisala ... ano, pravidelne som chodila na kontroly a hladina bola v poriadku, sice na hranici, ale za normalnych okolnosti by s liekmi doktorka nehybala... len ja som sa jej pytala, ci moze mat stitna zlaza nieco s tym, ze sa nam nedari otehotniet a doktorka povedala, ze pri tejto hranicnej hodnote, ktoru mam je mozne, ze su vajecniky trochu lenive🙂) tak im zvysila davku, nech sa rozhybu... a pomohlo... tot vsjo🙂)