Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

karol84
18. máj 2009

Ahoj, prave jsem si prinesla vysledky krevnich testu a mam se objednat k endokrinologovi, ale jsem z toho nervozni a chtela bych zvedet, co ta jednotliva pismena a cisla znamenaji. kdyz tak proletnu ty vysledky, tak radikalne je zvysene jen nejake Anti_TPO a to 103,7. Nevite nektera, co by to mohlo znamenat?

ladida.l
18. máj 2009

to je hodnota protilátek proti tyreoidální peroxidáze.

karol84
18. máj 2009

ahoj ladida, to mi nic moc neříká... nevíš k tomu něco víc? resp. vůbec netuším, co je to tyreodiální peroxidáza; jak se to projevuje; případně čemu to může vadit... může to mít vliv na otěhotnění?

ladida.l
18. máj 2009

tyreoidální peroxidáza je vlastně zjednodušeně řečeno součást štítné žlázy. Pokud se tvoří proti štítné žláze protilátky, může to ukazovat na autoimunitní poškození štítné žlázy.

karol84
18. máj 2009

ladida, díky 🙂
jsem zvědavá, co se z toho vyklube...
a nevíš, kde by se daly najít normální hodnoty hormonů, abych je mohla porovnat s výsledky, co jsem dostala?

ladida.l
18. máj 2009

dobrá je tahle stránka všeobecné fakultní nemocnice
http://laboratore.vfn.cz/vysetreni/result.php?s...

ale každá laborka má referenční rozmězí trošičku jinak

karol84
18. máj 2009

diky, hned tam kouknu. me prave zmatlo, ze jsem nasla na netu nekolik stranek a na kazde bylo jine rozmezi...

felicia1
21. máj 2009

ahojte,dnes rano som bola na krv u endo,stredu budem mat vysledky a ked vo stvrtok niekto odpadne tak ma uz aj vezme doktor na sono,inak sestricky som sa pytala,ze viem ze sa moze stat aj to ze nakonieco mozu vyjst vysledky uplne ine a clovej je zdravy a vraj ano,ale ze ja mam take hodnoty co mi brali krv v BA ze tomu nejaku sancu nedava,ale nevadi,uz som sa s tym zmierila,a z jej pohladu na mna to vyzera ze ju mam aj zvacsenu,musim len cakat na vysledky do stredy ,lebo zajtra uz neordinuju iba stredy a stvrtky,inak uz dnes na obed su vysledky,ale v labaku mi ich nepovedia,som sa ich pytala,taka som nedockava

dennca
21. máj 2009

ahoj všem 🙂

mabe - četla jsem na "zamlklinkách",že kontrola dopadla dobře 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Tak to je super!!!!!Tak se už můžete začít snažit???

Já mám taky radost - na endokrinologii mám výsledky TSH taky výborný.
Teď mám 1,47 tak mám taky moc velkou radost.
Ale ještě si musím zjistit ty mršky chlamydie ☹

zuzik1982
22. máj 2009

Ahoj holky, jsem tu poprvé, trošku jsem to tu pročítala a jsem strašně ráda, že v tom svým problému nejsem sama (i když vám ho samozřejmě žádné nepřeju). Zjistili mi nedávno zvýšenou funkci štítné žlázy, zatím mi nenasadili léčbu, protože se čekalo, jak se štítná bude chovat (jestli se bude lepšit nebo horšit). Dneska jsem byla na odběrech a bohužel je to horší. Jsem z toho dost špatná, protože mám 11-měsíční dcerku a jak mi nasadí léky, budu asi muset přestat kojit. Strašně mne to mrzí. Už jsem se i dívala na tu (pro mne nejhorší variantu) operaci štítné žlázy. Četla jsem si nějaké diskuze a docela se hrozím těch následků...navíc jsem s dcerkou sama, takže jestli budu mít při léčbě či operaci následky jaký jsou psaný, tak už mně asi nikdo nebude chtít 🙂 A já si tolik ještě přála nějaké to dítko...achjo, moc vás někoho prosím, máte-li zkušenost s hyperfunkcí ŠŽ, napište mi prosím něco ohledně toho. Předem moc děkuju. Zuzana/Eliška

mabe
22. máj 2009

Dennco, presne tak. Vsechno je ok. Zadna chlamydie nic, a na hemosce vubec nic dr. nenasel. A to me delal na vsechno mozny. 8papiru plnej vysledku. Takze sem se rozhodla, ze uz ano. Jeste me teda ceka preventivka cipku, ale to snad bude taky ok (v cervenci). JInak to spineni resit nebudu - hodne lidi s tim otehotnelo a dopadlo to dobre. Vcera jsme na to poprve vlitly a byl to hodne divnej pocit. Porad jsem to mela v hlave: uz je to tady - bez ochrany. A pocitila jsem takovou obavu, aby to bylo vse ok. Do tretice prece musi! 😠 Jinak gratuluji k vysledkum. Takze jeste chlamcu a hotovo? 🙂

dennca
22. máj 2009

ahoj mabe.To je super, že máš 8 plnejch papírů výborných výsledků!!!Špinění bych taky neřešila.Hodně holek
píše,že žádný problémy b těhotenství neměli a donosily zdravý miminka. 😲
Neměj žádnou obavu.Uvidíš, že do třetice to bude vše tak ok 😵
Na nic nemysly, užívej si a za chvíli chci číst,že jsi objevila // - moc ti to přeju.
Jo mám radost z těch výsledků.Teď čekám na tu mršuli - dnes to jsou přesně 4týdny
od revize - bříško bolí už asi třetí den a nic.....Tak snad brzo dorazí.A pak se objednám
na gyndu a k imunologovi,ať prozkoumaj chlamcu.Jinak žádný jiný kontroly asi
nebudou, když to byl můj první (a doufám,že i poslední) MA, tak to doktoři
moc neřešej.A pak se uvidí....Tak ti přeju pěkné a úspěšné snaženíčko 🙂

strouzek
25. máj 2009

ahoj holky 😵

zuzíku prosím tě jaké jsou ty šílené následky operace????? 😀 jsem po operaci 5 měs. a je mi dobře. nebyl nejmenší problém, nemít jizvu tak nevím že jsem na operaci byla. setkala jsem se ze spoustou lidí kteří se dlouhodobě léčili ze štítkou a bylo to čímdálhorší a léčba nezabírala, jeden kolega mého manžela měl štítku tak špatnou že bral několik léků denně a byl tak hotovej a unavenej že nedošel pomalu na autobus,třásli se mu ruce.... to ho právě donutilo na operaci jít, má po ní několik let a teď lituje že nešel hned a takhle se zbytečně několik let trápil.

když jsem byla před 14 dny na kontrole štítky měla jsem výsledky tak skvělé že bych je bez operace nikdy takové neměla. bavila jsem se z dr. o operaci že jsem měla párkrát černé myšlenky jeslti jsem udělala dobře a on mi řekl že kdybych byla v Americe a měla štítku takovou jakou jsem měla a plánovala mimčo tak se mě nikdo neptá a valím na operaci protože na západě je chodí na operaci skoro každá druhá holka.

Operace nebyla žádná hrůza, nejhorší byl asi ten strach před protože člověk neví co ho čeká a pak asi bolení zad protože s těma drenama v krku se špatně leží, ale krk mě nebolel, jizvu mám jak kdybych se škrábla. cítím se dobře, beru jen 1 prášek ráno a toť vše. samozřejmě je to na každém jestl se pro operaci rozhodne a taky na stavu v jakém je, je jasné že když bude mít někdo jen mírně zvýšené nebo snížené hormony že nepůjde hned na operaci ale já měla dost velké výkyvy, hyperfunkci s autoimunitním onemocněním, uzlinu v krku a díky štítce jsem potratila takže pro mě to byla nejlepší volba. rozhodně lepší než ozáření radiojodem kde tě zavřou na několik dnů do izolace, chodí měřit dozimetrem a zákaz snažení o mimčo na několik let.stačí se podívat na Lucii Bílou s hyperfunkcí , ta na ozářkách byla ale stejně jí to moc nepomohlo, vypadá jak zombie a oči jí vypadávají z důlků.

promiň ale tvůj příspěvek typu že se bojíš že po operaci tě nebude nikdo chtít a jak šílené jsou následky mi přijde dost mimo mísu. děláš jakoby ti uřízli nohu nebo co, je tolik holek po operaci na kterých bys to nepoznala, vlastně jo poznala protože po operaci se cítí líp než před ní, manželka mého kolegy byla na operaci v 18 letech a nikdy bys to na ní nepoznala, i jizva se ztratila tak že neříct mi to nikdy to nezjistím. je to veselá ženská, má 4 děcka a operaci si moc chválí. je to tvoje volba, ale prosím nikde už nepiš příspěvky podobného typu když o tom nic moc nevíš.

strouzek
25. máj 2009

holky jak se poznaj ty chlamidie??? hodně lidí o nich píše v diskuzi ale já jako o tom nic moc nevím, má to nějaké příznaky??? a myslíte že kdybych to měla že to nepoznali při předoperačním vyšetření?? Vím že se ptám blbě ale já jsem baba zvědavá navíc mám fakt už strach co mi zase najdou a kvůli čemu bych zase musela odložit snažení.

mabe
25. máj 2009

Ahoj strouzku, blba nejses. Ja te naprosto chapu, ja se taky bala, proboha co me jeste muzou najit. Uz toho mam dost. Chlamydie jsou potvory, ktere te muzou trapit jako zanet, ale taky nemusi mit zadne priznaky. Daji se zjistit pouze stery na ne. Normalnim sterem z cipku se nepoznaji - preventivkou.

elle75
26. máj 2009

ahojte ,je tu niekto kto ma hypofunkciu st zl????

a1211
26. máj 2009

Ahoj elle, tady🙂jsem, mám hypofunkci už 10 let

elle75
26. máj 2009

ahoj , ja sa liecim rok, zistili mi to nahodne, uzivam euthyrox75 a este k tomu parlodel 1/2tbl. No a samozrejme sa snazime otehot,uz dlho ☹ ☹

elle75
26. máj 2009

1211 ty si na tom ako, mne sa tie hodnoty tsh stale drzia na hornej hranici, aj ked mi zvysila davka,udajne je to ok, len som niekde tu citala ze by mali byt okolo 2 ak chce zena oteh, tak len hladam niekoho s podobnou dg.

strouzek
26. máj 2009

mabe dík, no uvidím, v červnu jdu k nový gyndařce tak z ní kompletně vycucnu informace, ta si chudák se mnou ještě užije, já jsem postrach doktorů 😀 ten můj minulý gyndař mi řekl že jsem jak encyklopedie, že některý věci nevěděl ani on sám, no jo no, rok na koníku to je lepší jak medicína 😀 stačilo když jsem tam šla jako těhu, hned jsem mu začla hlásit kdy byla MS, kdy ovulace, kolik asi budu týdnů těhu, jaký vitamíny beru.... ten chudák málem spadnul ze židle 😀 ale je fakt že o chlamidie jsem se nikdy nezajímala, vlastně ani nikoho kdo je má nebo měl neznám, no možná mi to kámošky tají takže se radši zeptám.

elle a jaké máš hodnoty když máš hodnoty na horní hranici??já měla ještě v únoru TSH 12 což je silně nahoře a teď po 3 měs. jsem to stáhla díky euthyroxu 125 na TSH 2

elle75
26. máj 2009

teraz som mala tsh 3,24 a to mam euthyrox 75, ja mam autoimunnu latentnu hypothyr.
pred tym som mala davku 50 a hodnotu tsh 3,9

strouzek
26. máj 2009

elle tak to není taková hrůza, dr. mi říkal že nejlepší je držet TSH mezi 2-3 ale norma je do 5 normální, možná máš ještě i jiné hormony T3,T4 vyšší když máš autoimunitu.

elle75
26. máj 2009

T3 T4 mam ok. trochu mi kolise prl mavam ho raz 17 a potom 28, a horna hranica je 21 preto uzivam parlodel, ale kazdy ma tusim ine refer.hodnoty. Ja len ze mi tsh nechce klestnut pod 3

strouzek
26. máj 2009

no tak možná by to chtělo fakt ještě navýšit euthyrox, mě řekl dr. teď na kontrole že nečekal takové výsledky že si myslel že mi bude muset ještě dávky navýšit. to je právě na prd u té štítky že je to tak na dlouho, zvednou dávky a čeká se , zase zvednou a další čekání, z toho jednou fakt zešílím. 🙄

len
26. máj 2009

Mně je zvedali asi pět let 😀

strouzek
26. máj 2009

len no to je na prd, já jsem šťatná že se mi to srovnalo po tý operaci, tímhle mě právě dr. strašil že bez operace to budu dávat do normy dlouho a pak stačí trocha nervů nebo cokoliv a zase bude TSH v háji. teď jsem měla nervy šílený a TSH se zázračně dostalo do normy tak si říkám že nesmím být moc v klidu aby se toho TSH neleklo 😀

len
26. máj 2009

No, já mám hypot., takže mně by operace byla na nic, i když pravda, se svýma dávkama 135 denně bych mohla směle konkurovat lidem, co už ŠŽ nemají, ne? 😀 Mně to nekolísá, jenom se to postupně zhoršovalo, až se to usadilo na tý 135, kde už jsem beze změn asi 5 let. Chlamýdie mám naštěstí negativní, akorát mi v tom prosinci pro změnu objevili nějaký pitomý protilátky na toxoplazmózu, takže teď se zase babraj v tomhle, samý chuťovky. Snad to bude OK, jinak mi to ohrozí IVF a jsem v háji.

strouzek
26. máj 2009

no to jo, já beru 125 jednotek a to ji nemám 😀 snad budeš mít tu toxu dobrou, máš kočku nebo z čeho to máš? já si pořídila teď dom kotě a všichni šílí z toxoplazmozy, že jako jí dostanu a zase potratím a bla bla. přitom co jsem četla je největší riziko u koček co žerou syrový maso a myši, náš jí konzervy a ven nechodí 😀 většinou lidi co měli toxoplazmozu neměli zvíře nikdy a tak si myslím že to mají z hlíny nebo neumyté zeleniny.

len
26. máj 2009

Jo, kočku mám 4 dny a testy vyšly mizerně před půlrokem, takže jsem to patrně chytla z blbě omytý zeleniny nebo tak něco... Manžel si včera dělal srandu, když jsem řekla, že naše kotě toxo nemá (je z bytovýho chovu), tak prý - hahaha, jenom aby ji nechytla od tebe 😀
Taky to může mít kotě od mámy, jestli ta se třeba pohybovala venku, nebo od jiných koček... Ale když budeš dodržovat nějaký základní hygienický návyky, tak to spíš chytíš z té zeleniny nebo špatně upravenýho masa 😉 Nebo si můžeš nechat pro jistotu udělat kontrolní odběr, když jsou protilátky (ale ne tak blbý, jako jsem měla já 😀 ), tak už jsi to prodělala a nic ti nehrozí 😉

strouzek
26. máj 2009

tak to je dobrý, aby to nechytla od tebe. 😀 já měla předtím kočku 12 let a ven chodila a nic jsem nedostala protože mi test na toxu dělali za poslední půlrok 2x, teď mám kotě a i když jeho matka ven chodila ale nebojím se. spíš mě štvou ty lidi, každýmu komu řeknu že mám kotě udělá vyděšený výraz že jak si dovolím před těhu pořídit kočku!!!!!! 😠 Měli by se přestat dívat na telku, podle mě nemoc lze dostat z každého zvířete ale jak píšeš, když se dodržují hygien. návyky a po výměně kočkolitu umyjí ruce nevím proč bych se měla bát. Častěji se dostane toxa z neumyté zeleniny! Přeju aby ti to všechno vyšlo dobře a kdy plánuješ to další ivf??