Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

mabe
30. jún 2009

Tak to musis by teda dost ospala. A polykas nebo zavadis?

len
30. jún 2009

Zavádím... Při těch vedlejších účinkách si myslím, že by mi polykání přivodilo jistou smrt 😀 Ale jsem doma, tak můžu vyspávat dosyta 😉

shaarka
1. júl 2009

ahojte.
aj vy ste po progesterone ospale? a ja som si myslela, ze som uz totalny hypochonder.
po injekcii agolutinu som sa naposledy zvalila na gauc a vobec som sa nevladala pohnut. ale duphaston na mna taketo ucinky nema.

len, a to preco preboha take obrovske davkovanie? 😕

a mam otazku. kedze u mna nedoslo k ovulke, tak mi stale beha hlavou, ze ci sa nemohlo stat to, ze k ovulke doslo, len mam straaaaaaaasne malo progesteronu, az tak, ze na to ani BT nezareagovala... je to blbost?
http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka

mabe
1. júl 2009

Len, tak ty muzes vyspavat, ty se mas. Ja i kdybych nebrala Utros, tak budu klidne vyspavat. Ja jsem velkej spac.

Shari, tak to nevim s tou BT. Podle ceho si nasazujes utros? Ja podle ovulky, merim teplotku a jakmile je videt znatelny vzestup a potvrdi se me ovu (3 dny vysoka teplota), tak nasadim. Jestli si ho nenasadila brzo, ale to fakt nevim. Urco ti poradi vetsi odbornici.

elle75
1. júl 2009

ahojte, nemate niektora skusenost so zvysenym estradiolom, bola som vcera na endo kont, vsetko mam ok, len ten E2 mam zvyseny 1047, inac mam latent autoim hypothyerozu

len
1. júl 2009

Shaarko, no, to si teda piš, že po Progesteronu bych prospala celý dny... Se to sice nezdá, když jsem psala naposledu ve 22:42, ale pak jsem šla spát a vstávala jsem před chvílí... Takovýhle dávky Utr. mám po IVF, někde bylo vyzkoumáno, že teprve takovýhle dávkování se po IVF odrazí nějakým rozumným efektm (i když i bez IVF mi dávali jako standard 2-0-2, míň než tři kuličky denně jsou prý naprosto bezvýznamný, nevím). S tou BT (Mabe, Shaarka měla dvojnásobnou dávku Pregnylu, po tom to snad musí puknout každýmu) - nevím, možný to samozřejmě je, i když ne zrovna pravděpodobný, ale celkem spolehlivě by se to dalo poznat kontrolním ultrazvukem, jestli folikul opravdu prasknul.

Elle, takže ty máš v hormonálním profilu 2.-4. den cyklu zvýšenej pouze estradiol? To vím, že ho kontrolujou, ale popravdě jsem zatím neslyšela, že by někomu lítal jenom ten, obvykle, když je problém, tak hapruje spíš FSH nebo LH... Myslím, že se štítnicí to nesouvisí, aspoň mám teda pocit, že v téhle diskuzi, kde má se štítnicí problém každá, jsem se s tímhle ještě nesetkala 😒

Koukám, že se tu z toho stává všeobecná endokrinologická poradna, no nazdar, chodím po hodně tenkým ledu, stavař endokrinologem, jestli se tu v tom někdo orientuje líp a já plácám velký nesmysly, tak mi pošlete virtuální pohlavek a dejte to do pořádku. Jestli ne, tak mě aspoň berte s hodně velkou rezervou 😉

elle75
1. júl 2009

nie, v 2.pol cyklu som mala 3x po sebe zvyseny E2 vzdy cez 1000 a horna hranica je cca 800, prg mam 86, tsh 1,92 takze ostatne ok, mam navstivit gyn ze je to zas neaky ich problem 😖 ale tam idem az zajtra, tak som chcela vediet ci s tym nema niektoskusen. endokr my povedala, ze to moze byt endometrioza alb cysta.. 😒

len
1. júl 2009

Vidíš, u nás kontrolují estradiol pouze na začátku cyklu a v druhé půlce je pak zajímá vzestup progesteronu...
Jdou ti doktoři ale dobráci, co, přehazujou si člověka mezi sebou jak horkej brambor 😖

shaarka
1. júl 2009

len, tak dik za odpoved, i ked mudra teda z toho nie som. 😀
moja Dr sa dost spolieha na bazalku a stale opakuje, ked ma po pregnyle vyprevadza: a merajte! a ja na to, ze jasne.
takze ked podla bazalky ovu nebola, asi je to dostatocny dokaze, ze nebola, nie? 😒
som smutna. 😔

mabe, ja som napriek tomu dvojitemu pregnylu ovulku nemala (podla BT). isla som na to takto:
stvrtok, den pregnylu. povedala som si, ze na druhy den a ani treti nebudem merat, len sme sa milovali a ja som dufala. v nedelu, na treti den od pichnutia pregnylu som odmerala bazalku a teplota nizka! velmi ma to prekvapilo.
bola som smutna, ale povedala som si, ze asi este nezaucinkoval. tak som si urobila tehu test. na nom bola ale iba slabulilililinka ciarocka, ktoru MM ani nevidel. ako duch. tri dni po dvojitom pregnyle!
takze som vedela, ze ovu uz isto nebude, nema byt z coho, kedze uz ani ten pregnyl nemam v sebe.
ale dala som tomu este dva dni a ked ani v utorok, na piaty den od pregnylu, nebola teplota vyssia ako bezna predovulacna (36.6), tak som zacala brat duphaston (18.DC), aby sa mi cyklus az tak velmi nepredlzil.

trosku som to zdlhavo napisala, ale co uz. 😒

elle75
1. júl 2009

presne tak, ja chodim na endokrv vzdy v 2pol czklu,a aj pocas stimulovanych cyklov som mala tieto iste hodnoty ☹ som z toho pako....

len
1. júl 2009

No, mně po Pregnylu vždycky pár dní haprovala, ale pak zase vyletěla, a to napořád. Teď při IVF neměřím, pod takovou tunou hormonů to nemá cenu.
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/665...

shaarka
1. júl 2009

taky kraaatky cyklus! 😀 aj ja by som chcela. a este aj ovulacny. 😉

len
1. júl 2009

Hm, věř mi, že není co závidět 😀 Mám takových ve sbírce přes 50 a těhotenství stále nikde 😉

mabe
1. júl 2009

Shaari, nemas to teda jednoduchy, fiiiha. Ja bych se v tom nevyznala. Me staci ten muj utros a BT.

mabe
1. júl 2009

Holky,kde jste?

len
1. júl 2009

No, pomalu tu končím, štítnici mám stabilizovanou, tak se téhle diskuzi celkem můžu vyhýbat 😀

mabe
1. júl 2009

Ahoj len, tak to je me lito. Ja ju mam teda taky stabilizovanou, ale vedela jsem , ze jses tady. 😖

len
1. júl 2009

Co je ti líto? 😕 Stabilizovaná štítnice asi nee, tak nejspíš, že končím, no to víš - přišel chlap, na netu dřepím celej den, tak si ho musím užít 😉

mabe
1. júl 2009

Len, samozrejme, ze ne stitnice stabilizovane. 😀 Ale pochopila jsem, ze do teto diskuze uz nemusis chodit. 😖

mabe
1. júl 2009

Chlapa si samozrejme uzij!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

len
1. júl 2009

Ale to ne, jen pro tento večer 😉 Jinak abys věděla, že i mistr tesař se někdy utne, můj drahý programátor právě zjistil, že při formátování disku si smazal domácí účetnictví od loňskýho září 😀 Jdu ho utěšovat 😉

mabe
1. júl 2009

Len, tak to si me pobavila. Chudacek. 😀

Tak to jsem rada, ze se uvidime. Tak pekny vecer 😉

len
1. júl 2009

no ale je šikovnej, někde to na tom disku vyšťoural... Dobrou 🙂

mabe
1. júl 2009

Tak to je sikovnej. Dobrou noc 🙂

mabe
5. júl 2009

Dobry vecer, 🙂

Leni, tak jak je?

len
5. júl 2009

Mabe, celkem normál, splaskla mi prsa, tak uvídíme... Zatím jsem 11 dní od transferu a netestuju 😉

mabe
5. júl 2009

Ja mam asi nejaky psycho. Jsem 4DPO a nejak me poboliva bricho a v krizi a prsa mam citlivejsi. Ale rikam si - nic to neznamena, nic to neznamena. Tedka budu jeste 9 dni jeste Utros a pak musim udelat test. On clovek si rika, ber to s chladnou hlavou, ale moc to nejde. 😒 HOni se me vsechno hlavou.

len
5. júl 2009

Mně ten Utr. vždycky nadělal v těle bordel, tak vydrž...

mabe
5. júl 2009

Jasnacka, vydrzim. Me pomaha. Zadne spineni a MS prijde jak ma. 😒