Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

len
19. aug 2009

Není zač, soutěže se ráda zúčastním, tipuji 37,5 😎

shaarka
19. aug 2009

si blazon! 😀

len
19. aug 2009

36,75 jsem chtěla napsat, ujelo mi to, doufám, že přijímáš opravu 😀

shaarka
19. aug 2009

nechcem to tu natahovat, ale taky tip uz je, takze aj keby si mala pravdu, tak vyhra babenka, co tipovala ako prva 😉 zmastim nieco vlastnosrucne, uz davno som nic nevyrabala.
doterajsie tipy: 36,
35, 59, 65, 67, 68, 69, 70, 72, 75, 80,

len
19. aug 2009

A jak máš přesný teploměr? Tak tedy 36,77, to je takový hezký 🙂

shaarka
19. aug 2009

ok, pisem ta! 😀 😀 😀 hej, mam digi na bazalku, meria o cca 33 desatin menej ako ortutak.

len
19. aug 2009

No to jsou věci... Já mám taky digi, ale jen na jedo desetinný místo, zatím mi to stačilo 😉

shandy
19. aug 2009

ahote kocky, chcem sa spytat na jednu vec, mam diagnostikovanu hashimotovu tyreoiditidu, teda autoimunitnu poruchu stitnej zlazy, momentalne normofunknu, teda hormony SZ zatial funguju v poho. TSH mam nejakych 2,7 podla posledneho odberu, protilatky cosi cez sto. Endos ma zatial nelieci, aj ked mam x priznakov ako unavu, problemy so spankom a pod.. On tvrdi, ze by to nemalo branit v otehul...Snazime sa uz nieco vyse roka, pricom ovulku mam potvrdenu aj folikulometriou, podla partnerovho spg by nemal byt problem. Cyklus mavam taky, ze obcas amenorheu, resp. krvacam poslabsie a tak 1-2 dni a cykly sa mi natiahli na 31 - 32, z toho lutealna faza 16 - 17 dni, co sa mi zda byt vela. Myslite, ze naozaj nie je problem v tej neliecenej SZ? Ja si nie som velmi ista 😔 🙄 . Zajtra mam ist na folikulometriu zasa, dufam, ze ho uz ukecam aj na hormonalny profil, kedze asi ten prolaktin by mohol mat suvis so SZ. dakujem za radu...
shaaari drzim palce, nech to je ovula 🙂 🙂 🙂

shaarka
19. aug 2009

shandy, diks! a ja dodam len (kezde k stitke sa zatial vyjadrovat neviem), ze: meraj bazalku! 😉

len, moj stary digi mi ukazoval hore dole, ako chcel. a tie dve desatinne miesta... nejak mi na nich nezalezi, ale kocky z konika kupovali viac kusov z ciech, tak som sa pridala.
http://www.medi-shop.sk/product/teplomer-digita...

len
19. aug 2009

Shandy, pokud máš hodnoty v normě, je třeba to jen pořádně hlídat, ale problém by v tomhle být neměl... Ale prolaktin i ostatní hormony bych si určitě zkontrolovat nechala...

shandy
19. aug 2009

shaari meriam 🙂 🙂 a tiez mam inak presne ten isty teplomer ako ty 😀 😀 😀
ajhla moj graf...
http://www.fertilityfriend.com/home/251771

len diky, no hlidame, ale ja som citala, ze niektore baby mozu mat problem s otehotnenim ak maju TSH vyssie ako 2, ze idealne pre otehu je medzi 1 a 2. A 2,7 je historicky moja najnizsia hodnota zatial, predtym som mala 3,8...ch jo, toto je robota...😀 😀 . no dufam, ze ho ukecam na ten hormonalny profil, lebo gyndo si stale mysli, ze sme sa netrafili, ale to je blbost...podla merania viem, ze sme sa trafili uz x krat... 😝

len
19. aug 2009

No, 2 nebo 2,7, to není nijak zásadní rozdíl, určitě ne takový, aby to byla primární příčina delší neschopnosti otěhotnět... Já to mám vyrovnané dlouhodobě a stejně to kolísá mezi 1-3. Ale těch příčin může být hromada a když se k tomu navíc přidá ŠŽ...

shandy
19. aug 2009

no len tak verim, ze to teda tak nie je 🙂 🙂, si ma ukludnila ale ten HP by bol asi dobry...😵, ak ani tam nic nezistime, no tak uz fakt neviem...😀 😀 😀
aj ked tie neliecene protilatky ma stale trapia, lebo ma dost obmedzuju tie priznaky - unava, zle znasam chlad, depresie...dost ma to obmedzuje, tak neviem ci neskusit tu minimalnu davku, ci sa situacia nezlepsi, akurat ze potom by som uz na hormonoch asi musela byt stale, ze?

len
19. aug 2009

Já si myslím, že nějaká minimální dávka by neuškodila. Ber to tak, že bys vlastně štítnici trochu ulehčila... A ta jedna pilulka denně nic není, žít se s tím dá v pohodě a určitě to není nic škodlivýho 😉

strouzek
19. aug 2009

holky s těma teplotama jsem měla po operaci taky problém, když jsem měla po operaci hypo měla jsem pořád výrazně nižší teploty a divné křivky, od chvíle zlepšení opět teplotky vysoké a grafíky jedna báseň.

len
19. aug 2009

No, hypo prý může teploty snižovat, hyper zvyšovat, ale je to jako se vším - může být a nemusí...

strouzek
19. aug 2009

shandy já bych souhlasila s len, jedna pilulka denně je pohodička, hlavně kdyby ti to pomohlo. já budu baštit prášky do konce života ale vůbec mě to netrápí, cukrovkáři to mají horší kupu tablet a ještě si musí píchat inzulín.

holky taky vás štvou ty titulky v novinách?? já když vidím v nějakém bulváru nadpis Lucie Bílá : těžká nemoc..... Dagmar Havlová: bojuje o život, doživotně na lécích.... aj. hovadiny kde je psaný o někom kdo má štítku tak jsem vzteky bez sebe. dělají jakobychom měli snad těžkou rakovinu nebo co, štítku má tolik lidí a žijou v pohodě akorát že ráno slupnou 1 pilulku

shandy
19. aug 2009

no ja mam podla mna hyper, aj ked sa mi to strieda ako na kolotoci mam pocit. ale to je vraj pre hashimota typicke...ze raz hyper, raz hypo a veru to tak aj je. ze raz zapcha, inokedy aj 5 x denne na velku...ked si pozriete moj grafik, ja myslim, ze mam tie teploty tiez dost vysoke, co by sedelo na tu hyper...

len
19. aug 2009

No, něco o nich napsat musí a když se nic zajímavějšího neděje 😉

strouzek
19. aug 2009

já jsem s hyper měla teploty asi normální, nebo aspoň podobný jako moje spolubojovnice s tehdejšího tématu, zato s hypo jsem byla nějak pod normu a po zlepšení zase normálka

len
19. aug 2009

Ty teploty jsou zcela OK a s hodnotama 2,7 a vyššíma to určitě hyper není... Čím vyšší hodnoty, tím víc hypo 😉

strouzek
19. aug 2009

shandy jestli ti to lítá s hypo do hyper tak to jsme měli asi podobnou nemoc, tedy já o tý svý moc nevím, mě jí našli a já šla za 2 měsíce pod kudlu aniž bych zkusila jediný prášek léčby ale dr. mi říkal že u u toho co mám já /taky to nějak podivně nazýval/ to lítá sem a tam. akorát s tím vyprazdňováním to nemůžu soudit, já kakám naprosto stejně s hyper jako s hypo 😀

shandy
19. aug 2009

dikes baby ste zlate 🙂 🙂
strouzek, ved prognoza pri hashimotovi je, ze mozno skoncim s hypotyreozou, co znamena ze ich budem musiet brat tak ci tak do konca zivota...kedze sa to vyliecit neda. mas pravdu, su aj ludia, co su na tom x krat horsie ako my...
no ved prave strouzek, v mojom okoli sme hned tri baby co to mame, vsetky sme mlade a mame tuto istu autoimunitnu chorobu...nechapem. ale jedna z nas to ma teda riadne peklo...ufff
no jo oni su ale asi taki ludia, co maju mozno len hyper alebo hypo, ale pri tychto autoimunitnych poruchach to vacsinou kraca ruka v ruke aj inym autoimunintnymi chorobami, co uz je naozaj problem, lebo organizmus je nevyspitatelny... 😔

strouzek
19. aug 2009

shandy máš pravdu, mě taky řekl dr. že ta autoimunita je to větší svinstvo,hlavně když mám hyper ta se prý blbě léčí a stejně bych byla zřejmě lécích tak jako tak, akorát bych měla zákaz snažení o mimi na rok dva a tak jsem se rozhodla nechat si štítku vzít a jsem spokojená. beru 1 prášek denně ale už nemám v sobě tu autoimunitu a hlavně nemusím se nervovat jestli mi roste uzlík v krku, toho jsem se bála nejvíc. plno lidí mi řeklo že jsem udělala chybu s tou operací ale já si to teď nemůžu vynachválit.

strouzek
19. aug 2009

vlastně je to přesně rok co mi štítku našli z krve a když si vzpomenu před rokem byla jsem z toho vyjukaná, do tý doby jsem o štítce nic nevěděla hlavně jsem nevěděla kolik lidí jí má, myslela jsem si jaký jsem mutant ale pak jsem zjstila kolik lidí má stejnou nemoc, znám ženské i chlapy všech věkových kategorií, dokonce u pár lidí jsem až opožděně zjistila že mají štítnou žlázu několik let pryč a já to vůbec netušila přitom je vidím denně. nikdy o tom nemluvili, proč taky, žijou naprosto normálně a jizvu už taky nemaj. novináři už fakt neví o čem psát tak píšou o každý kravině, kdyby radši napsali pořádný a pěkný článek kde bude o štítce napsaný všechno protože většina lidí když jim to najdou jsou stejně jako já vyjukaní a neví nic, doktor na ně mluví jinou řečí a neví lautr nic. já si taky musela všechno zjistit sama na netu, tady na koníkovi, pokaždý na kontrole jsem se snažila vycucnout z doktora všechny informace , no a rok je v háji a já toho o štítce nevím ani pětinu.

shandy
19. aug 2009

strouzek ja tiez myslim, ze si dobre urobila, ze si si ju nechala vziat, ja by som urobila to iste. a presne ako vravis, ze x ludi, co tou operaciou preslo a ma celkom pohodovy zivot, vlastne uz o tom pomaly ani nevedia, ze nejaky problem bol... 😔 . presne ked hladas niekde nieco o tej stitke, tak mas problem sa dopatrat k nejakym informaciam. ja som nasla par anglickych stranok, tak ak viete po anglicky, tak to sem mozem hodit ak to niekomu helfne...dokonca aj anglicku knihu o hypo som si kupila 😀 . no ja to mam sice ukecaneho doktora - docenta, ale zial nie je vlastne endokrinolog, ale angiolog, ale zhodou okolnosti kamoske prisiel na tu stitnu, tak ona mi ho vybavila, ze to preveri aj mne. Ja som mala x priznakov uz dost dlho som citila, ze nieco nie je ok a moja obvodacka mi na zaklade zakladnych testov - hormonov SZ povedala, ze vsetko je ok. ja tvrdohlavec som tomu ale neverila, tak som sla k tomuto. Ten mi este ani krv nezobral, len ma pozrel a povedal, ze to naozaj vyzera na problem so SZ...a mal pravdu...povedal mi nieco, ale problem je, ze ani on sam nevie, co a ako, aj tych priznakov moze byt strasne vela a ani prognoza nie je jasna....

len
19. aug 2009

Strouzek, promiň, ale umíš si představit pořádný a pěkný článek o štítnici v Blesku, notabene na titulní straně? 😀 Si nejsem jistá, jestli by to přilákalo více čtenářů než zpráva, že Lucie Bílá umírá kvůli ŠŽ 😀

shandy
19. aug 2009

len 😀 😀 😀 😀 😀
no to je pravda, ze asi nieeee....che che

strouzek
19. aug 2009

tak to já jsem měla štěstí se svým doktorem, ten je opravdu dobrej a nevadí mu že ho pokaždý hodinu bombarduju dotazama, když mi tehdy telefonoval výsledek z punkce a rozhodovala jsem se o operaci tak jsme spolu telefonovali snad 2 hodiny, hlavně jsem ráda že se mnou mluví normálně jako s laikem, polopatě mi to vždycky vysvětlí co a jak, hlavně se mi u něho i líbilo že se zajímá i o tu psychiku protože ta je u štítky fakt hodně častý příznak. třeba moje mamka má jinýho dr. na štítku a to je magor na entou, mamka mu říkala že má někdy takový divný úzkostný pocity a že neví z čeho , takový prostě vnitřní neklid a on jí řekl ať si zajde k psychiatrovi pro antidepresiva, tak jsem to řekla svýmu dr. a ten koukal co to ten jeho kolega vykládá, vždyť to je příznak štítky jak vyšitý a hlavně prý depky při štítce se zahnat antidepresivama nedaj, ty prostě zmizí až se doléčí štítka.

len já nemyslela blesk nebo podobný časopisy, spíš třeba nějaký časopis typu žena a život nebo v nějaké sobotní příloze práva nebo tak něco, já bych si to určitě koupila, občas se nějaký článek objeví ale je to pár vět o tom že je štítka v krku motýlovitého typu, že to postihuje častěji ženy než muže a fertig.

shandy
19. aug 2009

strou tak to mas super, ze mas takeho lekara. vies co ty si ma uplne potesila teraz fakt...ja uz som si myslela, ze som psycho, lebo mavam take zmeny nalad, ze to nie je normalne. najhorsie je, ked si to uvedomim potom, ze kokso, to co bolo...lenze neviem to ovladat. fakt mavam take stavy, co som predtym nemavala a obcas mam pocit, ze moj doktor to trosku podcenuje, resp. si mysli, ze sa asi prilis sledujem, ale jednoducho, ked som predtym vladala cvicit a robit aj dve fyzicke aktivity za sebou a teraz pridem domov a mam chut si lahnut, tak to asi nie je uplne ok... ale teda hlavne ta psychika ako ty vravis, ja obcas mavam tiez take stavy beznadeje, hmm, no tak rozmyslam, ze fakt toho doktora ukecam na tu najnizsiu davku... 😔 😔
alebo aj zdravie a pod., to je to, ze oni len vacsinou opisu co je SZ a povedia typy poruch a pripadne priznaky, ale to je asi tak vsetko...a neviem ako u vas, ale u nas je problem sa vobec k nejakemu endokrinologovi dostat. vsade je plno a cakacie lehoty, ze dovi...