Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

len
19. aug 2009

No, já nemám o takovýchhle článcích a jejich odborné úrovni valné mínění, nejdůležitější je prostě čtivost 😒 Občas tchýně něco přitáhne, ale povětšinou jsou to všecko stokrát omílané informace. Ale to máš se vším, najdi mi někde rozumnej článek o měření bazální teploty nebo symptotermální metodě, třeba o endometrióze teď docela dobře psali v Reflexu, ale jinak nic moc 😒 Takže pátrám, kde se dá, ale jak píše Shandy, hlavním zdrojem informací je většinou cizojazyčná literatura 😉 Prostě pokud něčím trpí 2 % populace, není to dost atraktivní téma, to by se muselo týkat tak aspoň 20-30 %. Jak s neplodností, přitom to ve větší či menší míře postihuje každý sedmý pár a stejně se o tom nikde nepíše. Jak prožívat pohodové těhotenství, o tom se dočtu pravidelně 😀

shandy
19. aug 2009

ved to len presne ako pises, nedozvies sa vacsinou nic nove...
aj na nete sa este daju najst veci, kadejake vyskumy a pod., ale kym sa tym clovek preluska v tom cudzom jazyku. hold ale ine mu nezostava. len moji doktori uz prevracaju ocami ked ja pridem s niecim, co som sa dozvedela, lebo mam pocit, ze oni akosi nestihaju urcite veci prestudovat...aj ked otvorene mi este ani jeden z nich nic nepovedal. maju celkom trpezlivost zatial 😀 😀
len ale to pohodove tehotenstvo mas iste, ked to tak pravidelne citas 😀 😀 😀 , bez tych clankov by si isto nevedela, ako byt tehu v pohode, ze? 😀

len
19. aug 2009

Hm, svých jediných 8 týdnů těhotenství jsem totálně prostresovala, takže mít nastudovanou teórii jaksi nefunguje 😖 Vždyť po teoretické stránce i přesně vím, jak otěhotnět 😀

shandy
19. aug 2009

tak to mas recht. podla mna ked sa tak dlho snazis je velmi pravdepodobne, ze budes mat stres, aspon pocas prveho trimestra... 😔 , no snad sa aj my raz toho pohodoveho tehu dockame, ked uz mame tu teoriu nastudovanu. zislo by sa nam to prakticky odskusat. kocky diky za infosky, pekny vecer, ficim ja domov... pa paaaaa

strouzek
19. aug 2009

jj taky jsem bývala věčný teoretik, dobře to znám. já mohla metody jak otěhu učit akorát praxe byla horší.

mě třeba vadí že nejsou žádné články o operaci štítky a hlavně o životě po operaci. štítařek je hodně a i tak je málo informací natož pro nás po odstranění štítnice, někdy jsem měla stavy kdy jsem si připadala jako magor, šílené bolesti hlavy, deprese a vůbec pocity kdy jsem přemýšlela jestli jsem udělala dobře že jsem na operaci šla, skoro žádné informace jak je to u snažilek po operaci štítky jeslti jsou problémy prostě nic nic nic. až když jsem si sama našla pár holek které byli ve stejné situaci a prožívali podobné stavy tak jsem zjistila že všechno co prožívám je normální.

strouzek
19. aug 2009

taky se budu loučit a přeju krásný večer a štítce zdar 😀

sandra3
20. aug 2009

Ahojte kočky, chcela by som Vás poprosiť o radu, máte tu už veľa skúseností.
Štyri roky mám problém otehotnieť, mám už osemročnú dcéru / tam to bolo hneď na 1x/ a už jedem MA za sebou. V 10/2008 mi zistili difúznu lymfoidná tyreoiditídu /a-Tg 111 norma 60/ -inak ani neviem čo to je.
Ostatné výsledky boli v poriadku,. Za štyri mesiace mi gyndoš zistil TSH 5,8. Potom obvodná mi robila znova výsledky v 06/2009 TSH 4,6. Zo ženského hľadiska som úplne v poriadku, len pred MS mám 5-6 dňové špinenie. Teraz cez prázdniny som si sama nasadila jód a prvý mesiac som mala špinenie 2 dni a druhý mesiac len jeden deň. Myslím, že s tým jód súvisí. Keď je TSH vyššie ide o zníženú funkciu SZ? To znamená nedostatok jodu? Mám ísť znova endokrinologovi, čo mi poradíte. Inak bývam unavená, padajú mi vlasy. ďakujem.

shandy
20. aug 2009

ahoj sandra, no ja neviem ako ti ostatne kocky poradia, ale ja by som si asi ten jod sama neordinovala. aTg budu asi protilatky proti thyreoglobulinu, tak si myslim...a liecis sa ci to nechal tak tvoj endokrinolog? povedala si mu, ze sa snazis o druhe bejby? vcera vecer som si studovala nejake materialy dalsie a znovu som citala, ze niektore zeny mozu mat pri TSH vyssom ako 2 problem otehotniet, ze im to moze trvat dlhsi cas. Co znamena, ze si zo zenskeho hladiska uplne v poriadku? ake vysetrenia ti robil gyndos? MS mavas aku? uff, uz stacilo s otazkami...

tromboska
20. aug 2009

Caute baby, citala som tu, ako strouzek pisala ze ju nebolelo po operacii stitnej nic, len zada.
Je to veeelmi zaujimave, ale ja som na tom podobne. Po operacii ma nebolelo nic,
len chrbat a obidve paty 😀 😀 😀 ale tie paty ma boleli naozaj velmi silno 😀 😀 😀 nechapem preco.
Ale inak som nemala ani bolesti, nic...len zaujimave je potom to vstavanie z postele....lebo by ste nemali napinat
a namahat krk....by som povedala ze tato operacia je nic, nemusite sa bat 😎

tromboska
20. aug 2009

...len po operacii tie zmeny nalad, zrazu mi bolo do placu, za chvilu take ze zima teplo zima teplo....zase do placu....
Ale ked nasadia euthyrox tak potom to je uz po case v pohode....
Budem citovat Strouzek: Stitce zdar 😉

shaarka
20. aug 2009

hehe 🙂 ja len citam, nemam co mudrovat.
ale neviem, ci prave jod ma za nasledok obmedzenie spinenie v cykle. tvrdila by som ze nie, ale je to len moja logicka uvaha, mozno sa mylim. za spinenie ze vraj moze nedostatok progesteronu a neviem, ze ci ten suvisi priamo so stitkou. hm?

shandy
20. aug 2009

aaaaale ovulacna shaaaarka 😀 😀
shaari ja si myslim to iste, ale tiez radsej nemudrujem, lebo do toho nevidim....
tromboska, no vidis, ty to uz mas za sebou tie veci po operacii, ja to mam furt 😀 😀 😀

shaarka
20. aug 2009

aale!!
kym nedostanem MS, neuverim, ze to bola ovu.
tromboska kde sa flakas? si si odinstalovala skype? 😀

tromboska
20. aug 2009

tu soooooooooooooom....uz som aj na skype.........mala som vcera kontrolu z inspekcie zivtoneho prostredia
a dneska som este daco riesila............ale uz som tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

tromboska
20. aug 2009

Viete co? Ja by som radila vsetkym ktorym hrozi ze ich stitna je zla a vyzera to ze sa to zlepsovat nebude,
nech si ju daju von......Znie to mozno tvrdo, ale ja som tam mala nejaky nador ci co
a bol nakoniec nezhubny, ale Dr vravela ze casom si tam mozem vypestovat aj ze bude zhubny,
keby som si to chcela tak nechat. Mal kalerabovity tvar - ten uzol - a ze vraj to nie je vobec dobre....
Takze tak. a tym padom potom mozete skor pracovat aj na mimi. 😎 Operacie sa VOBEC nemusite bat.

shaarka
20. aug 2009

a ako sa hoji ta jazva? ako to, ze niekomu to vobec nevidno??

tromboska
20. aug 2009

Lebo mne to robil doktor ktory je naozaj sikovny....on dokonca aj tym co mali hrubu jazvu po vybrati polovice stitnej.....urobil tenucku ked prisli na vybratie druhej polovice......v Saci....a potom si treba natierat kremom ktory da lekar....sranda ze mne nikto nepovedal ako dlho.....a ja som asi po pol roku isla na kozne ze sa mi z toho kremu robia vyrazky....ze co to ma znamenat....a oni ze to len asi mesiac - dva sa ma natierat kym neodpadne chrasta 😀 😀 😀 Tak ja som si tak pestovala vyrazky na krku 😀 😀 😀 Ale potom uz v pohodeeeeeee.

tromboska
20. aug 2009

A co sa tu este VOBEC nespomenulo. Stitna a hlasivky.
Treba davat pozor aky lekar to robi, pretoze niektori ekari to robia tak ze podom clovek niekolko dni nema hlas....
je to nejak blizko pri sebe...oni kontroluju hlasivky aj pred aj po operacii.....a je pravda ze po operaciii som povedala jednu kratku vetu....a citila som sa ako keby som prave dobehla 1200-ku na telesnej 😀 A ten hlas je potom taky slabsi ale o niekolko dni je to v poho....

tromboska
20. aug 2009

Takze tak sa veci maju. Jednoznacne odporucam Sacu, nie zeby som im robila reklamu, ale som max spokojna 😉

tromboska
20. aug 2009

kde ste vsetky? ☹ dufam ze som Vas nevystrasila 😖

.........aha....idu spravy v telke.......

shaarka
20. aug 2009

ja som tu aj tam
ale uz neviem, co mam napisat 😀

tromboska
20. aug 2009

tak mi napis aky si mala den. Horuco co? 😎

shaarka
20. aug 2009

ani nie, neverila by si, ale mam kancel na severnu stranu, a bola mi taka zima, ze az. aj ponozky som si dala a nohy studene. to asi kvoli tej ŠŽ 😀 😀 😀 citim sa tehotne, tak som isla skor domov 😀 😀 😀 akoze statocne mi sibe, uznavam. teraz cakam MM, akurat neviem, kde s atolko flaka. a robila som bryndzovu pomazanku. a ty ako?

tromboska
20. aug 2009

no ja mam v kanclo-predajni tiez chladnejsie, mala som aj svetrik 😀 ale ked som behala po vonku tak horuuuuuco mi bolo....inak dalo sa.....inak ja som pred operkou mala tiez vkuse studene nohy a ruky a stale mi bola zima......teraz mam vacsinou teple ruky a nohy....zo zaciatku to bol sok ze: Ja mam teple ruky??? 😀 😀 😀

bryndzova pomazanka?...mnamky mnam 😉

sandra3
20. aug 2009

Môj endokrinolog ma vôbec neliečil a vie o tom, že sa snažíme o baby. Povedal, že len o rok na kontrolu.
Gyndoš mi robil všetky výsledky /hormona. profil, folikumetriu, chlamýdie,atď .../ proste všetko, lebo si nevie dať rady /posiela ma na umelé, čomu sa ja bránim. MS mávam pravidelnú, aj ovuláciu. Všetko je v poriadku.
Keď som mala MA, tak tiež som predtým brala jód. A keď si ho nedám, strašne sa mi žiadajú morské ryby, plody, tuniak. Asi som nejaká čudná.

shandy
20. aug 2009

Sandra mozno fakt to TSH robi problemy...lebo ked mas vsetko ostatne ok a vravis, ze mas tie chute, tak asi ti tu liecbu treba, lebo si telo nieco ziada, co ti chyba. U kazdeho mozu byt normalne hodnoty ine. Niekto ma priznaky uz pri hranicnych hodnotach a niekto az ked ich velmi prekroci. Ked si unavena a padaju ti vlasy a necitis sa tak, ako predtym, tak by si mala ist endokrinologovi...

mateta888
24. aug 2009

ahoj ve spolek, chtěla jsem se zeptat mám před několika testama a pro laika jak poznám že mám problém se štitnou žlázou, Dva dny zpátky jsem byla na revizi a dohromady jsem podruhé do roka potratila a přitom první dítě jsem měla úplně bez problému tak mi bylo oznámeno že je to jedna z možností proč? ☹

shandy
25. aug 2009

ahoj mateta, to je mi luto, ze mas taketo skusenosti za sebou 😔 😔
tu su nejake info v cestine http://www.stitnazlaza.estranky.cz/, ale v zasade asi bude lesie pockat na vysledky testov, aby si sa zbytocne netrapila. drzim palce, nech to dobre dopadne...

strouzek
25. aug 2009

mateta moc mě mrzí že máš takové trápení i já jsem zřejmě potratila loni kvůli štítné žláze, našli mi totálně rozházený hormony, autoimunitu a ještě uzlinu v krku tak jsem musela na operaci jinak bych totiž měla na 2 roky zákaz otěhu a pořád by tam totiž bylo to riziko zvětšené. jinak já neměla žádné příznaky štítné žlázy, přišlo se na to náhodou. neléčená štítná žláza býva fakt hodně častý důvod Zamlklých potratů ale nepředbíhejme, možná s ní nic nemáš a ZP byl náhoda, já znám pár holek co se jim potrat opakoval, všechny vyšetření vč. genetiky v pořádku a vyšlo to až napotřetí

helisek84
25. aug 2009

ahoj holky...ani jsem to téma nehledala, protože se o mimi nesnažím, není s kým....ale....

loni jsem potratila gemini v 23+7 a na nic se nepřišlo. ještě dubnu jsem měla úžasnou váhu a relativně dobrou postavu, ale od té doby jsem přibrala +-10 kg...potila se, zadýchavala se, nebylo mi dobře. šla jsem k obvoďačce, ta okamžitě psala žádanku na utz a vyšetření na endokrinologii. zjistili my hyperfunkci (snad jsem to trefila správně), beru vasocardin (1-0-1) a thyrozol (2-0-2). vysadila jsem HAK, protože jsem doufala, že tělu pomůžu. Mám nahoře další 2 kg - bez příčíny, denně sportuju (hodinu - dvě), řekla bych, že jsem najela na opravdu dietní stravu a nic.
Kg nahoře, MS nikde...už jsem cca 45 DC, těhu nejsem (nemám sice teď partnera, ale...)....7.9. jdu na krev a 8.9. na endokrinologii na kontrolu a 22.9. na gyndu na prohlídku....vůbec mi z toho není dobře, protože se začínám bát, co s tím svým tělem doopravdy mám...