Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

ladida.l
1. sep 2009

delfi, mě doktorka říkala ať přijdu HNED. Ve čvrtek jsem zavolala a pozvala mě na pondělí, to jsem byla v pátém týdnu. Hned mi upravila medikaci (zdvojnásobila mi dávku euthyroxu) a pak jsem chodila cca po šesti týdnech na kontrolu.
Určitě si endokrinoložce zavolej, za to nic nedáš.

ladida.l
1. sep 2009

teď jsem chvíli četla diskuzi dozadu - takže jestli ještě můžu -
adus77: s tím špiněním mám taky zkušenosti. Měla jsem ho pravidelně tak 10 - 7 dní před MS - pak tak 3 dny MS - nejhorší byl loňský listopad, který jsem "prošpinila" celý. To jsem se naštvala a naordinovala si sarapis - cyklus byl pak bez špinění pak jsem otěhotněla a je teď je pokoj (netvrdím, že těhotenství má souvislot s tím sarapisem)

delfi07
1. sep 2009

Ahoj Ladidko,
děkuju ti za odpověď, to jsi mě uklidnila, žes byla taky až 5. týden. No volala jsem tam minulý týden a taky mi řekla ať přijdu hned, takže jsem tam byla včera (mají ordinace jenom 2x týdně). Před miminkem jsem totiž měla hodnoty srovnané a bez léků, jenom na jodu. Včera mi dala zase ten letrox 50, jenom jednu tabletku za den - což mi původně slibovala. Mám jít za měsíc na krev a potom ještě na další kontrolu za měsíc.

strouzek
1. sep 2009

no co se týká nástupu na endokrinologii v těhu tak já to měla jistý, našla jsem // a druhý den jsem volala doktorovi a hned ten den jsem musela na krev a za 3 dny kontrola u něho. vzal mě o polední pauze protože prostě těhuli musí vzít vždycky. řekl mi že štítkařka u něho musí max do 14 dnů od nalezení // na kontrolu protože nejrizikovější jsou ty první týdny.

strouzek
1. sep 2009

jo jinak asi počítejte s tím že TSH v začátku zahapruje. já v květnu TSH 2,2 a začátek července po nalezení // TSH 0,23 takže mírná hyper ale léky mi nechal akorát jsme řešili vitamíny pro těhule

ladida.l
1. sep 2009

stroužku, já to měla úplně stejně - taky mi kolem třetího měsíce kleslo TSH - doktorka mi udělala jetšě TRAK (anti TSH) a to bylo v pohodě, tak mi taky vše nechala - vysvětlovala to tím, že molekula hcg připomíná těl TSH a proto tak reaguje...

strouzek
1. sep 2009

ladido já anti nemám bo jsem po operaci ale TSH mi fakt zahaprovalo. já když viděla ten papír s výsledkama tak mě málem omývali ale dr. se smál že je to normální že TSH vyskočí nebo klesne v začátku že by spíš bylo divný kdyby bylo stejný jako před těhu. proto že se prý i snaží těm těhulím ještě v době snažení dostat TSH někam doprostřed normy protože když to v začátku zahapruje aby to nebylo tak špatný a pořád tak nějak v normě nebo těsně nad normu.

len
1. sep 2009

No, to já mám opačnou zkušenost, už jsem to sem párkrát psala. Taky jsem měla vždycky instrukce OKAMŽITĚ.Ale když jsem viděla v 6.tt dutinku na utz a zavolala na endokrinologii, doktorka mě s klidem objednala až za měsíc. Za 14 dní jsem jí pak volala, že to nedopadlo, na což ona reagovala slovy - no tak tu kontrolu zrušíme... Jako ona je skvělá, akorát lehce bezcitná. Když jsem jí na další kontrole hlásila potrat, shrnula to do zprávy dvěma slovy - IVF neúspěšné.

ALE (!) když jsem se pak na to ptala v CARu, bylo mi řečeno, že pokud už mám ŠŽ roky kompenzovanou, opravdu není kam spěchat a ten 10.tt byl dostatečný. Kdyby mi to těsně před těhotenstvím haprovalo, asi mě budou chtít pohlídat už dřív.

helisek84
1. sep 2009

xaverov: já líná nebudu, páč já jsem hyperaktivní celej život 😉

helisek84
1. sep 2009

jo, našla sem první zprávu z endokrin. TSH bylo 0,2 a při kontrole po 14 dnech 0,01 😖 tak jsem zvědavá, co ty mašinky vyplivnou příští pondělí 😀

strouzi, ty jsi těhule, ty tajnůstkářko 😀

janysek70
1. sep 2009

Stroužku 😵 😵 , jsem Tě tu ráno zahlédla a tak jsem šla juknout, jak se Ti vede a co dál podnikáš a koukám....12tt 😵 😵 , není to tak dávno, co jsme řešily astrály a léčitele..... Přečetla jsem si tvou storry v albu a móóóóóc Ti blahopřeji a držím pěsti..... 😉

estrellita
1. sep 2009

strouzku na prvni strance jsem si vsimla tveho alba - sbirka testu je to teda velikanska 😀 moc gratuluju, davas mi nadeji 😵

strouzek
1. sep 2009

len tak to je podle mě blbá doktorka když takhle reagovala. já jsem byla moc ráda že jsem hlídaná, je to lepší pocit vědět že jsem sledovaná, minule jsem nebyla a jak to dopadlo takže i kdyby mě dr. nechtěl vzít tak si to vydupu. navíc i gyndařka když jsem tam poprvý přišla hned chtěla vědět co štítka a co a jak vitamíny, teď to mám i v kartě že věci kolem štítky vitamínů aj. řeší sám endokrinolog, zrovna včera mi říkala že vitamíny na 2. trimestr si mám taky zařídit u něho

jinak díky holky, jj tajila jsem to i když přes IP to už vědělo hodně lidí. nechtěla jsem to dávat veřejně abych to nezakřikla a taky chodí tu šmírovat pár lidiček a těm jsem to zatím říkat nechtěla dokud to nebude jistý.

helísku no ty bláho ty máš fakt moje papíry ze štítky z loňska ne? já taky při prvním zjištění štítky TSH 0,2 a pak na endokrinologii po 14 dnech zhruba 0,01 😀

jinak jsem ráda že se vám moje testovací sbírka líbí, mě taky akorát radši nepočítám ty prachy a tu ostudu jelikož jsem vykoupila všechny místní lékárny 😀 😀

ladida.l
1. sep 2009

stroužku, blahopřeju k těhotenství - ten počet testů, to je tda něco, já si udělal jen jeden a druhý mám schovaný na druhé dítě...

strouzek
1. sep 2009

ladi 😀 😀 no jo já jsem testováním proslulá už dlouho a každý kdo mě zná nečekal že to bude jiné až ty // fakt najdu. manža je stejnej testovací maniak a tak když jsem náhodou netestovala tlačil mě to toho on a obětavě objížděl všechny lékárny v okrese 😀 😀

len
1. sep 2009

Strouzek, já si nemyslím, že moje doktorka je blbá. Mám to ověřený i z jiný strany - pokud otěhotním v době, kdy jsem dlouhodobě kompenzovaná, tak se stejně v těch prvních deseti týdnech nic neděje. Samozřejmě zcela jiná situace je, pokud někomu dávky teprve dolaďují nebo mu to lítá...

Jinak drze říkám, že mě tvá sbírka nijak nebere, jaksi v ní postrádám smysl 😀 Ale asi lepší prachy nacpat do testů než třeba do cigaret 😉 Každý jak jemu se zamlouvá, ale můj chlap by už se asi po desátým testu odstěhoval 😀 Pokud dobře počítám, muselas dělat tak 1-2 denně celej první trimestr 😕

strouzek
1. sep 2009

Len mě to nelítalo, byla jsem už zaléčéná do krásné normy a hlavně vím že můj dr. bere štítkařky po // hned ať jsou po operaci nebo ne a mají štítku dlouhodobě hlídanou. Když jsem v únoru našla falešně pozitivní test a byla jsem u obvodní dr. tak mi řekla že hned musím zavolat štítkaři. Asi co doktor to jiná praxe.

Co se týče testů tak manžel je stejný testomaniak jako já, a nedělala jsem 1-2 testy celej 1. trimestr ale první 3 týdny od najití // 10 testů denně 🙂 pak mi testy začli slábnout a já vynervovaná letěla na pohotovost kde dostali záchvat smíchu co blbnu proč testuju když mám fotku z utz. Od tý doby jsem už netestovala. Každopádně mi to testování ale pomáhalo přečkat nervíky do první kontroly u dr. pokaždé mě to uklidnilo když jsem viděla // i když vím že // na testu nic neznamenají.

len
1. sep 2009

Strouzek, jenomže si byla zaléčená asi měsíc-dva, zatímco já už pět let 😉

S těma testama jste se teda fakt našli 😀
Ale máš pravdu, // na testu znamenají jen to, že hCG tam je (popř. bylo, i po revizi můžou bejt vzorný //), navíc od určitý hladiny to opravdu slábne...

estrellita
1. sep 2009

strouzku: hlavni je, ze ti ty testy delaly dobry pocit, ze je vse v pohode. ona psychicka pohoda je nekdy hodne dulezita 🙂

strouzek
2. sep 2009

len no to je taky možný ale je fakt že u nás se asi stejně nerozlišuje jak je dlouho holka zaléčená, jestli štítku má nebo ne a jakou ... prostě vím od ostatním holek co chodí k mému dr. že když najde // tak jí veme štítkař hned. popravdě i já byla ráda že mě hned vzal člověka to uklidní když ví že je v tomto směru hlídaný jak co se týče dávkování euthyroxu ale i vitamínů, protože kdyby mi to TSH kleslo ještě víc nesměla bych femibion ale zase jen elevit vitamíny. podle mě to má logiku, i zaléčená štítkařka má výkyv v hormonech v začátku těhu (jak říkal dr. spíš by bylo divný kdyby ho neměla) a nikdo nemůže vědět jak velký ten výkyv je a jestli už to fakt není na změnu dávkování léků. jinak teď po operaci budu chodit na štítku co 3 měsíce ale bez operace bych tam chodila co 3 týdny tak jako loni, to jsem chodila snad i častěji na odběry. možná jsem já i můj doktor puntičkáři ale já to beru tak že hlavně díky jeho puntičkářství jsem teď ve 12 tt.

mandy29
2. sep 2009

Ahojte kočky, ja som bola na endokrinológii minulý týždeň, lekárka mi povedala že ju mám zväčšenú a na pravej strane mám uzlík...čo to znamená? trocha sa bojím, že vraj z tých uzlíkov môže byť rakovina. Snažíme sa o bábetko, čakajú ma 2 odbery, kedˇže som lekárke hovorila že mám problém s ovulkou...a že beriem duphaston, ktorý by mi mal k tomu pomôcť...zatiaľ sa snažíme len 3-tí mesiac, ale zatiaľ nič...dúfam že mi lekárka nezistí nič vážne...bojím, bojím...

tromboska
2. sep 2009

Ahoj Mandy, napisem Ti do IP 😉

len
2. sep 2009

Strouzek, jasně, častějším hlídáním se asi nic nezkazí 😉
Ale ono opravdu v těch prvních týdnech, pokud to mnoho let nehaprovalo, tělo má hormonu dost a pokud by byl výkyv, embryo si toho vezme pro sebe, kolik potřebuje, no a kdyžtak "trpí" ženská. Čímž neříkám, že by mě bývalo nepotěšilo, kdyby mě dr. vzala hned, ale zase že neudělala žádnou chybu.
Co se týče vitamínů, tak nevím, dle mého kromě listovky nic navíc není třeba. Teda, dle mého 😀 Nějak už mi to řeklo asi pět doktorů, od běžných gyndr. přes odborníky na asistovanou reprodukcci, až po genetičku.

jajulaa
2. sep 2009

Strouzek, no paráda, ešte som nedočítala, len som si všimla tvoje tt pri nicku 😉 .
No gratulujem a idem prečítať čo tu nové.

Dnes som bola u svojej endo dr., predpísala mi euthyrox 75 a správu mi pošle poštou, takže ani neviem kedy na KO. Povedala, že by u mňa nemali byť problémy, akurát sa mám 2-3 mesiace fyzicky šetriť.
Inak baby boli ste v kúpeľoch po operácii, bolo mi to doporučené, vraj mám nárok zadarmo, tak neviem či mám ísť alebo nie.
Už som bola 2x kvôlineplodnosti, vždy som si platila za stravu a ubytko, tak mi je ľúto teraz, keď to mám zadarmo nevyužiť, ale moc sa mi tam nechce.

suzi81
2. sep 2009

ahojte, ja len pridavam svoju skusenost. Na stitnu zlazu sa liecim 10 r., posledne 2 roky som sa stabilizovala na euthyroxu 87 a citila som sa dobre. Otehotniet sa nam podarilo cca po 5 mesiacoch snazenia. Doktorka ma vzala na odber krvi hned ako som nasla 2 ciarky na teste a o tyzden boli vysledky, ze vsetko OK, na dalsiu kontrolu ma objednala az o 3 mesiace. Dufam, ze to nie je neskoro 😅 . Ale snad vie co robi.

suzi81
2. sep 2009

A este co sa tyka vitaminov, gynekologicka mi odporucila brat tie rozne kombinovane vitaminy, ale upozornila som ju, ze sa liecim na stitnu zlazu, ze asi by som nemala jest preparaty, kde je navyse jod. Tak uznala, ze mam pravdu, ze si mam teda kupit nieco bez jodu. No v lekarni vyber moc nebol, ale nasli sme bud iba cisto kyselinu listovu, alebo este jeden, kde je k.list, zelezo a vit.B12. Tak si striedam tieto dva preparaty.

strouzek
2. sep 2009

Len u těch vitamínů bych řekla že je sice potřeba hlavně listovka ale zase pozichrovat to multivitamínama tím se nic nezkazí. Mě navíc po operaci docela haproval vápník a hořčík takže mě berou na endo i testy na magnetko a dostala jsem ho na předpis.

taky je fakt že když těhule blije o 106 jako jsem blila já mezi 7-10 tt tak je fakt lepší tělu dodat vitamínky pro jistotu protože přes jídlo a vůbec hlavně zeleninu jsem toho do sebe moc nedostala. papriku jsem neviděla několik týdnů, rajče a mrkev do 10 minut vybliju atd. jediný co jsem v období blití zvládala byl meloun a nektarinky.

jajulo díky lázně po operaci? tak o tom mi nikdo nic neříkal tak nevím.

suzi stejně to bylo u mě, našla jsem // a hned jsem šla na endo a další kontrolu mi dal až za necelý 3 měsíce, ale to až teď po operaci. loni ještě se štítkou jsem chodila v těhu na endo snad co 14 dnů ale stejně to neohlídali protože jsem potratila. jinak ty vitamíny bez jodu existují, jmenujou se elevit a pak ještě jedny ale název si asi nevzpomenu, já je brala půlroku a pak jsem zase s jodem musela, teď beru femibion kde jod je ale prý ideál pro mě ale nemám se doživovat jodem jinde takže nemám jíst moc ryb a solit.

jajulaa
2. sep 2009

Strouzek, nie si tu náhodou?

estrellita
2. sep 2009

strouzku a to, kdyz jsi potratila, tak jsi mela hodnotu jakou?

estrellita
2. sep 2009

jinak ja teda nejsem tehotna, ale dotkorka mi rekla, ze az me zaleci, tak jakmile najdu //, tak musim prijit okamzite, ze se to tak vzdy dela.
ale asi co lekar, to jine metody 😉